poster

Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane

 • USA

  Plane Dead

Horor / Akční

USA, 2007, 89 min

 • fcreading
  **

  Včera som pozrel toto veledielo a bol som velmi sklamaný, pretože vtomto horore alebo skôr komédii sa hereckých výkonoch asi chopili nejaký zhúlený dementi pretože to čo sa bude odohrávať prvých 30 minút je na nevydržanie. Potom sa to nejako rozbehne 20 minút je dobrá zábava plného masakru lenže potom kvalita zase ide dole a počujeme len trápne herecké výkony. Isteže nápad odohrať to v lietadle nebol zlý pretože takýto horor v lietadle som ešte nevidel kde sú nakazený ludia meniaci sa na zombie. Kvality takých hororov ako Usvit mrtvych alebo Noc oživených mrtvol vôbec nedosahuje.(7.1.2009)

 • LIVINGDEAD
  ****

  V letadle Boeing 747 trasy z Los Angeles do Paříže, bláznivý vědec CIA dr. Lucas Thorp pašuje tělo, které je nakaženo geneticky zmutovaným virem. Během turbulence dojde k vypuštění hrůzného virusu ven. Paluba letadla je atakována skupinkou nebezpečných zombií. Ti následně obsadí letadlo plné ustrašených cestujících. ++++++++++++++ Film se mi líbil, masky zombíků byly skvělé. Efekty taky ušly. Prostě a jasně : "dalo se na to dívat"!(4.6.2007)

 • SOLOM.
  **

  Už jsem viděl dost poblázněných scénáristických nápadů, ale tenhle kupodivu nebyl vyloženě špatný. Jasně, zombie v letadle jsme tu už měli a ne jednou, ale i tak jsem byl na tento filmeček docela zvědavý. Bohužel to dopadlo podobně jako nejčastěji porovnávaný film (Hadi v letadle) – tedy nepříliš dobře. Největší vadou na kráse bylo zbytečné natahování děje o haldu nudných dialogů a potom nepříliš přesvědčivé speciální efekty a triky. Nicméně příznivci tohoto subžánru si přijdou na své alespoň jakžtakž slušnými maskami nakažených. Navíc se tu objeví i několik humorných momentů a vtipných hlášek (přirovnání), takže jsem se u toho i párkrát slušně nasmál. A ani herecké obsazení nebylo vůbec špatné. O dost horší už to však bylo se samotnou logikou. Ta tady dostávala opravdu na frak a nejednou dostala doslova tvrdé direkty nejen zprava ale i zleva. Je mi jasné, že u podobných béčkových (nebo spíš už céčkových) záležitostí se na to musí pohlížet s nadhledem, to letadlo by se po tom všem doslova muselo rozpadnout ve vzduchu a zásobníky s nekonečnou municí vyloženě nesnáším. 40%(10.3.2019)

 • peter12
  **

  Hneď prvé čo som si všimol, debilne sa chovajúce postavy a aj z ich primitívnymi dialógmi. Aby si dvaja honci hádzali loptu v lietadle a keď im ju letuška zobrala, tak sa ešte čudovali prečo? A takýchto debilných scén je tu neúrekom ako napr. tá streľba v lietadle no to nedávalo vôbec zmysel. A príbeh bol teda celkom mimo-Šialený vedec aj z komplicmi prevážajú mŕtvu ženu jedného z nich a bola nakazená zombie vírusom a v tom lietadle sa preberie a dostane sa z nádoby, kde bola zatvorená a začne zabíjať. Tak originalitou tento film nedisponuje a tvorcovia tohto filmu asi nemysleli, keď stvorili taký nanič projekt . Všetko od príbehu, deja, spracovania a chovania postáv bolo veľmi amatérsky natočené. Ani herci sa nepredviedli v najlepšom svetle a to sa ešte troska prehanam. Aspoň, že masky zombie boli dosť dobré. Triky boli slabučké, lebo to lietadlo čo letelo v búrke, bola jasná zmenšenina, tak to sa im vážne nepodarilo. Tá tvrdšia muzíčka, mi troška spríjemnila ináč debilný film. Zombie zostrelila stíhačku tak to som ešte teda nevidel. Za akciu a niekedy aj napätie dávam dve hviezdy a to som trocha nadhodnotil.(17.8.2014)

 • darkrobyk
  ****

  Letadlo mířící do Francie prolétá rozsáhlou bouří. Na jeho palubě se nachází tým dr. Bennetta, převážející tělo infikované nebezpečným virem, který byl získán z komárů žijících ve Vietnamu. Virus dokáže oživit mrtvé organismy, a tak by mohl nejen fungovat jako elixír věčného života, ale i jako skvělá biologická zbraň. V letadle ještě cestuje policista převážející zločince, a pak celá řada různorodých cestujících. V důsledku bouře a vzniklých turbulencí dojde k poškození nákladu a netrvá dlouho, kdy se pasažéři i posádka začnou proměňovat v hladové zombie. Průměrný nízkorozpočtový horor má švih a od poloviny jde už jen o přežití. Divák si může tipovat, zda se v nemrtvé promění všichni, letadlo spadne, a nebo bude sestřeleno. Optimisté si můžou myslet, že se třeba někdo zachrání. Krví se nešetří, svůj půvab má hladová díra v podlaze, zpomalená kulka si najde živý cíl a jeptiška pochopí, že Bůh ji opustil. Dojde i na veselé momentky - dvě podvádějící se dvojice mladých si to krvavě vyřídí mezi sebou, připoutaná zombie v křesle letadlo nakonec opustí a Frank má štěstí, když se ho snaží pokousat kolozubá babka. Slušné masky, dobrá hudba a mizerné digitální triky (pixelové letadlo si mohli odpustit). Šťavnatá vybíjená, kde neplatí fyzikální zákony, jelikož tolik vypálených kulek v letadle, výbuch a požár by asi žádný stroj nezvládl.(25.12.2018)

 • - Počas diskusie v Pentagone sa vraví o novom kmeni vírusu malárie. Ale tu spôsobuje parazit Plasmodium, čiže nie je to žiadne vírusové ochorenie, ale parazitické. (beso74)