Bývalý policista, který se nyní protlouká jako čistič místa činu, se nevědomky podílí na krytí trestného činu ve svém posledním zaměstnání. (Filmbox)

Chrysopras

Velmi solidně rozběhlá a dost netradiční zápletka, která se ale postupem času utápí v klišoidních vodách. A to až k nemastnému finále. Po technické stránce se nedá nic vytknout. Škoda - opravdu bylo zaděláno na velmi slušnej počin... ()

Hees

Koncert Samuel L. Jacksona, ktorý tento film zachraňuje do celkom slušnej podoby.Nebolo mi celkom jasné, že ako sa to skončí takže aj to je malé plus tomuto filmu. ()

rakovnik

Výborný námět, slibný rozjezd a potom už jen podívaná na dobré herce, kdy celkem úspěšně můžete odhadovat, jak se bude film vyvíjet. Škoda, nebýt tento film tolik klišoidní, rozhodně by stál za lepší hodnocení. Kažodpádně hezky ubíhá, ale "šokující" zvrat v závěru už mě spíše nudil. ()

Figu

Chtěl jsem vidět nějakej osvědčenej thrillerek a jako startovací motorek jsem se odpíchl od Samuela L. Jacksona. Vůbec jsem neprohloupil! Zápletka jednoduchá, stopáž báječná, obsazení kvalitní a známý a co je nejlepší, žádný hluchý místo a neustálé dění! Rozuzlení se trochu dalo čekat, ale to vem čert. Parádní oddych. 70% ()

Rodriguez

Bohužel jsem očekával větší napětí a víc akce. Samuel L.Jackson předvedl skvělý herecký výkon, ale ta "šťáva" tomu opravdu chyběla. Jinak takového čističe bych doma rozhodně bral :-D ()

4daPeace

Verdikt: Velice slabý scénář a střihač pracující pod vlivem halucinogenů jsou největšími slabinami tohoto snímku, který se tak stává záležitostí na jedno rychlé zkousnutí, spolknutí, vyplivnutí a zapomenutí. Samuel L. Dexter se svým týmem to pak už nezachrání. Ale na průměrný snímek to stačí a v TV z toho ještě bude film týdne. ()

agathon

Typický příklad filmu, který nemusí mít originální děj, ale jeho formální zpracování je opojným darem z nebes každému filmového fanouškovi. Až zamilované kameramanské mazlení se s krvavými cákanci, kusky tkání, ale naprosto neděsivých anorganických předěmtů jako stůl nebo pohovka, u mě způsobil, že jsem si v kině přímo vrněl... Zároveň asi i proto, že po těch psoeldních (kolika už??) letech jsem od Harlina nečekal už vůbec nic... Mé nadšení ovšem částečně odůvodňuje to, jak moc zbožňuju formálně dost blízkého Dextera. Tak rozhodně neberte čtyři hvězdičky možná až tak doslova. ()

Juto

Nenechajte sa zmiasť hereckým obsadením, okázalým tónom a pokojným tempom filmu: ,,Čistič"je prázdny, formulovaný a nudný. 4/10 ()

PROCESOR

Začátek velmi slibný, zápletka ucházející. Kdyby si trochu víc pohráli s tím koncem, byl by to nadprůměr, ale za mě není. ()

Maty85

Výkon tak na úrovni "Lakeview Terrace" co se Jacksona z poslední doby týče. Hvězdný obsazení, ale přesto slabší průměr. Během sledování sem nepociťoval ani žádné výraznější napětí což u thrilleru je docela špatný. 3* dávám jen kvůli hercům, jinak 2* bohužel......... ()

emo

Neviem poľa čoho si Harlin vyberá scenáre, ale zase to bol krok vedľa. Na filme je vidno, že sa snaží, ale taký nudný pseudothriller o ničom tak skoro neuvidíte. Celý film sa v podstate nič nedeje a hlavná postava svojim dementným a nelogickým správaním prichádza o akékoľvek sympatie zo strany diváka... To, že som koniec tipol po 15 minútach filmu vraví za všetko. Sam Jackon aj Ed Harris tu pôsobia akoby z donútenia a to platí v podstate o celom obsadení. Žiaľ Harlin napriek výraznému talentu avšak ešte výraznejšej neschopnosti pre výber dobrého scenára navždy ostane v kategórii straight to dvd (minimálne u nás)... ()

Radiq

S. L. Jackson toho uklízení mrtvýho negra v Pulp Fiction asi neměl dost, tak si zahrál roli profesionálního uklízeče míst činu. A aby toho nebylo málo, tak o tomhle místě činu kupodivu nevěděla nic ani policie, ani manželka oběti a majitelka uklízeného domu. A když se do toho začne míchat i velkej případ korupce mezi policajtama, tak začne jít do tuhého. Pěkně navlečenej film, kterej potěší, neurazí a hlavně nenasere svou debilností. Navíc se dozvíte něco o jednom zajímavým povolání, který bych dělat nechtěl. ()

trojtmberk

Těšil jsem se na Samuela L. Jacksona, dostal jsem Samuela L. Jacksona se vším všudy, celkem zajímavý téma (sice už tu jednou bylo, ale to vem ďas) s překvapující zápletkou. Já se bavil. ()

Jirgen

Tak tuhle práci bych asi dělat nechtěl :D Přijet na místo činu a uklidit důkladně všechen svinčík co tam zůstal.... Jinak nápad filmu se mi velice líbil a dobré obsazení slibovalo i dobrou podívanou, bohužel se z toho stalo od začátku předvídatelné krimi, ale opět musím ocenit krásnou Evu Mendes :) i když nic tak světoborného nepředvedla :D ()

LordSnape

Námět je velmi slušnej, ale postupně se ono kouzlo vytrácí. Samuel a ostatní herci pořád jen pobíhají a melou dialogy o tom, kdo to mohl udělat. Vyvrcholení mi navíc přišlo hrozně trapný. ()

lennyd

Znáte to, stane se nehoda (vražda, sebevražda) a po odjezdu státních složek (záchranka, policie) zůstává na místě činu pěknej borčus - kaluže krve, kusy těl a tak. A kdo by se s tím uklízel, když existuje specializovaná firma, které šéfuje Tom Cutler (Samuel L. Jackson). Po jedné zakázce ale zjišťuje, že jej (a jeho firmu) někdo zneužil k úklidu místa činu, aby vlastní akt zamaskoval. Tom Cutler se s Annou Norcutovou (manželkou onoho zavražděného a uklizeného) a s přítelem policistou Eddiem Lorenzem (Ed Harris) snaží přijít, jak to vše souvisí s odhalením korupce v nejvyšších složkách policie ... Z filmu jsem kapku rozpačitý. Když jsem viděl cca prvních 30 minut, tak jsem byl úplně nadšenej - dokonalý námět i zápletka. Jenže, scénáristům přišel pak film asi příliš krátký (nebo jednoduchý), tak k tomu připsali korupci v policejních řadách, která nejenže s hlavní zápletkou skoro nesouvisí, ale navíc film zbytečně komplikuje - měli zůstat v základní linii, a bylo by to možná i na 5*. Výběr herců se taky podařil, hlavně Samuel L. Jackson je skvělý v roli chlapíka, který se kromě pracovních problémů musí vyrovnat s výchovou své dospívající dcery. Eda Harrise můžu kdykoliv, ten nikdy nezklame. Eva Mendes je tady jen naokrasu a ostatní jsou tam už jen do počtu ... ()

Beky

Ať vás ani nenapadne podívat se dolu na obsazení, na skvostné obsazení neuvěřitelně podprůměrné detektivky, kde lahodí oku solidní kamera a známé tváře!! Film neni špatně natočený, to snad Harlin ani neumí, v posledních několika letech, ale bere práci béčkovou a ke kloudnému scénaři (...kloudné akci... ) se ne a ne dohrabat!! Fandim mu, držim palce, zavírám oči, ale nadprůměr se ještě nekoná!! Scénaristická blamáž se všim všudy!! Jednou větou: Pěkný vizuál neni vše, dobří herci nestačí...co se asi pokazilo??...možná scénář bude mimo...!! ()