Bývalý policista, který se nyní protlouká jako čistič místa činu, se nevědomky podílí na krytí trestného činu ve svém posledním zaměstnání. (Filmbox)

gogo76

R. Harlin sa nie a nie naladiť na tú vlnu slávy z čias Cliffhangera alebo pokračovania Smrtonosnej pasce. Už roky som od neho nevidel dobrý film. Kvalitné obsadenie dávalo nádej, úvod bol chytľavý a zaujímavý, ale postupne sa to zvrtlo v blábol, ktorému som jednoducho neveril. Nech sa Ed Harris so zbraňou v ruke oháňal v závere ako chcel, jednoducho som mu tie reči a gestá nezožral a to ho ako herca uznávam a mám rád. Suma sumárum výkony všetkých v kontexte so slabým a nepresvedčivým príbehom nedokážu presvedčiť a film vyšumí z hlavy minútu po záverečných titulkoch. 50%. ()

Big Bear

Po prima začátku, který rozhodně není pro slabší nátury film sklouzl do průměrného thrilleru. Jackson i Harris byli fajn, ale konec snímku mne nijak nepřekvapil a pointa mi byla jasná už od poloviny. Škoda, ten námět byl zajímavý a rozhodně v podobném duchu šel udělat celej film. Tady se dá říci, že jakmile se přestalo čistit, přestal film odsýpat... Dávám tři lahve Listerine (toho modrýho původního, né ty oranžový :-) * * * ()

Jordan

film má niekoľko veľkých kladov a potom pár záporov, ktoré sú tak nešťastne načasované, že skoro vynulujú tie klady: predovšetkým má film veľmi dobrý a pútavý rozbeh, príjemná a hravá expozícia, zamotanie sa do prípadu, ktorý začína vyzerať komplikovane a to všetko podávané síce trochu televízne komorne (no i tak precízne zhotovené a naservírované) no vďaka dobrému obsadeniu všetkých kľúčových postáv príjemne zahrané - Samuel v dobrej forme, Ed Harris s Guzmánom hrajú nerobiac hanbu svojmu talentu a Evička je na pozeranie tiež dobre zvolený prvok . . . ale potom sa prípad zbanalizuje neopomenúc aj ľahko morálny podtext a trochu zanedbane s ohľadom na temporytmus a dramaturgiu "rozuzlí"; ()

Anderton

Taký ten typ zaujímavého trileru s myšlienkou, ktorému by viac prospel menej predvídateľný scenár, dlhšia stopáž, lepšie pohrávanie si s divákom a viac emócií. Nehovoriac o finále, ktoré príde tak znenazdajky, že sa snáď jedná o nejakú scenáristickú inováciu (bohužial asi skôr došiel rozpočet). Chápem, že sa takáto herecká elita nechala do podobného projektu naverbovať, možno to znelo sľubne na papieri, ale keďže na Harlina sa už dlho nedá spolahnúť, buďme radi, že je z toho aspoň priemer. Chcem tým povedať, že Čistič je dosť smutný film o ľudských stratách a zametaní po mŕtvolách nielen po fyzickej stránke a ústrednej štvorke postáv nie je vôbec čo závidieť. Vzhľadom na rádoby cool krimi trilerový kabát si to možno ani neuvedomíte a bola by to škoda. Herci totiž majú čo hrať. ()

AppleCore

Za normálních okolností bych dal jen tři, ale jelikož je to snad první lepší film Rennyho Harlina po deseti letech tak musim dát čtyři. ()

teutates

Krimi plné známych tvári,napiatej atmosféry a Rennyho Harlina-jeho prácu je poznať ešte po toľkých rokoch!V celku ide o slušné prevedenie,ktoré nenechá diváka chladným,avšak niečo tomu chýba!Herci sú na mieste tak ako réžia,ale scénar je slabší!Dej je pomerne odfláknutý a aj napriek tomu,že všetci zúčastnený sa snažia ako o dušu hlavná línia ich nepustí ďalej!Je to škoda,pretože takáto skupina ľudí ma určite naviac... ()

Campbell

ZAmetač stop mě mile překvapil. Jde o standartní thriller kterých po světě je milion. A pro svojí jednoduchost se mi možná poměrně líbil. Film příběhem opravdu nevystupuje ze řad těch průměrných thrillerů. Snad jen výbornýma hercema kteří hrály vážně skvěle a JAcksona jsem dlouho neviděl v tak příjemné roli(naposled jsem ho viděl v ne moc dobrém dramatu Země zatracených). Dále je naprosto výborná režie a hlavně hudba která je opravdu geniální. Harlin si vzal povrchní scénář a vymáčkl všechno co z toho jde, a udělal to sakra dobře. Jen škoda tak předvídatelného konce, který kazí celý dojem filmu. ()

predators

Již několiráte omílané téma, založené na vraždě, vyšetřování a korupci. V tomto případě z neobvyklého pohledu "uklízeče sraček", jehož kůži si vyzkoušel jindy vynikající S.L. Jackson. Né, že by zde byl až tak špatný, ale ačkoliv se snaží, co mu síli stačí, sám stupidní scénář zachránít nemůže. A zde bych zdůraznil největší kámen úrazu a to příběh, který je až na efektní "uklízení" nudný. Jojo, je to nuda...:-( 40% ()

klerik

Celkom fajn základný nápad s čističom. Keby išlo o diel CSI, určite by išlo o jeden z lepších. Ako celovečerák je to zúfalo triviálne a rodinná téma dosť nefunkčná. Nenudil som sa, ale uznávam, že jednduchý scenár bol zbytočne naťahovaný... ()

Chrustyn

Ze začátku slušně rozjetý snímek, který však v pozdějších fázích začne sklouzávat do vod tuctových thrillerů. Je to škoda, jelikož nápad s uklízečem bordelu po mrtvolách je vskutku originální a Sam Jackson je pořád mazák. Vypadá to, že Renny už nám nemá co nabídnout. ()

korbitch22

akční polo bůh devadesátych let Renny Harlin natočil těžce průměrné drama, které prakticky začíná jako komedie.Opravdu vtipný start kdy se seznámíme s velice zajímavou prací hlavního hrdiny se zvrtne v drama, které neví jak dál.Ve filmu se prakticky nic neděje ,žádné velké politcké tlaky ani veliké útoky od policie, jen rodiné drama, zabitý potenciál a původní myšlenka zadupaná v nenávratnu. 35%. ()

Arsenal83

Na prvý krát ma to veľmi bavilo a preto ani po rokoch neznížim hodnotenie, hoci samozrejme ten pohľad je dnes už iný. Každopádne kvalitná, skôr pomalšia detektívna dráma, u ktorej sa zdá uhádnutie chystaného zvratu ako veľmi ľahké, ale nakoniec sa to všetko pomieša tak, že možno niektorých koniec aj prekvapí. Samuel L. Jackson je dnes už etalónom skvelého herectva, v podstate si nepamätám ani jeden film, kde by on bol slabinou. On má totiž svoje slabiny pod kontrolou na rozdiel od slovenského predsedu parlamentu a jeho konkubín typu Fabušová, čo si chodia pri zákaze vychádzania spité za volantom a ešte majú tú smolu, že im bezďáci urobia monokel pri kontajneroch. Príbeh Miroslavy Fabušovej by inak bol tiež naozaj hodný sfilmovania. ()

jojinecko

Triler bez jedinej pôsobivej akčnej scény, čo sa na Harlina nehodí, ale to vôbec nevadí. Predovšetkým preto, že Jackson má (stále) poriadnu charizmu, kamera, strih a celkový vizuál sa podaril a trvá to len hodinu a pol, takže tá banalita celého príbehu je zanedbateľná... ()

honajz

Zajímavý začátek, charismatický Jackson. Jakmile je ale prozrazena zápletka, což je docela brzy, jede to celé rychle do kopru. A jak je u Harlina sem tam zvykem, logika si v některých chvílích odešla na panáka. ()

SOLOM.

Renny Harlin určitě natočil mnohem lepší kousky, než byl tento – s tímto tvrzením musím určitě souhlasit. On Zametač stop rozhodně není zpočátku vůbec špatný kousek a má to zajímavou pointu, nicméně někde v polovině tomu začal postupně docházet dech, překombinovanosti scénáře začala nudit a nepomohlo k tomu ani rádoby dramatické finále. Samuel L. Jackson byl jednoznačně tím nejlepším, co nám tento film nabídnul (nepočítám-li vzhled Evy Mendes). Na víc jak průměr, tak tento kousek nevidím. 50% ()

TheEvilTwin

Už samotné výborné téma a mladý Samuel L. Jackson dělají z filmu skvělou záležitost, která je sama o sobě poutavá. Dalším plusem je šikovný, spletitý příběh, následný vývoj celého případu a navíc i další známé tváře (Ed Harris, Eva Mendes...) a kdy v první polovině je Cleaner doslova výborný, v druhé půlce mírně sešlápne z plynu, trochu zapomíná na hlavní táhnoucí motiv "čističe vražd" a zůstává "jen" v poli běžné kriminálky. Výsledkem je příjemný, napínavý a neurážející thriller, který by sice mohl mít ambice o kus větší, ale v pohodě se dá spokojit i s touto podobou. ()