Zázrak v New Yorku

• USA Miracle on 34th Street (více)

V moderní verzi oblíbeného klasického příběhu z roku 1947 se šestiletá Susan trápí pochybnostmi nad existencí nejtradičnější nadpřirozené postavy — Santa Clause. Jednoho předvánočního dne však nečekaně uvidí v obchodním domě Santa Clause, který ji přesvědčí, že je skutečný. Malá Susan tak dostává ten nejhodnotnější dáreček ze všech dárků - opětovnou víru ve splnění svých snů. V hlavních rolích povznášejícího a radostného filmu, který o existenci Santy přesvědčí celou rodinu, se představují Richard Attenborough, Elizabeth Perkins, Dylan McDermott a Mara Wilson v roli Susan! (Magic Box)

dopita

Nudnej film bez humoru, bez napětí, s vánoční atmosférou a typickejma americkejma emocema. Což nemyslim negativně ale ani pozitivně, spíš otráveně. Originál z roku 1947 je výrazně lepší. ()

bloodline

Milý, vianočný film, ktorý hlavnú devízu (hodnoty Vianoc, morálny rozmer) okliešťuje do amerických rozmerov (romantika, súdny spor). Tie si treba buď osvojiť, odosobniť sa od nich alebo vypnúť televízor. Nakloniť moje hodnotenie do náručia nadpriemeru pomohli dve veci - pán Attenborough a predvianočné obdobie. ()

Wolvie

Otřesný remake legendárního vánočního filmu,který je nejen naprosto zbytečný,ale postrádá alespoň elementární kousíček kouzla,kterým oplýval originál a nepřináší do látky vůbec nic,naopak ji připravuje o naprostou většinu její působivosti.Málokterý film takhle nenávidím. ()

Psycho.R

Bohužel jsem neviděl půdodní film z roku 1947 a lidi tvrdí, že tento remake je ohavnost. Nemám jak srovnávat, tak ponechám průměr. ()

Cahous

Krasny filmovy pribeh, jehoz atmosfera je ale az prilis narusena dlouhou (a nesmyslnou) soudni pasazi, ktera se sem vubec nehodi a ze ktere deti ani nemuzou nic mit. Skoda, jinak je to velmi mily film. ()

miligretchen

Musím se přiznat: nepatřím mezi příznivce amerických vánočních filmů, Santa Clause a amerických rádoby tradic obecně.Vidím v tom vždycky prvky kýče a něčeho, co mně hrozně irituje.Ale i přesto měl tento film pár světlých okamžiků, vesměs zapříčiněných charismatem Richarda Attenborougha a malé dívenky, díky nimž tento film nebyl tolik nesnesitelný jako ostatní.Scény ze soudní síně už jsou v americké masové kinematografii taky trochu klišé, takže bych je klidně vynechala, ale nápis na dolarové bankovce: ,,In god believes" byl pro mě jedním z mála světlých momentů.Ale i skrze to - jenom 35%- ()

tavvva

Trochu jsem se bál, že souboj s filmovým předchudcem z roku 1947 tento kousek na plné čáře prohraje, ale nakonec to bylo příjemné překvapení. Drobné odlišnosti v příběhu byly zpestřením a když přimhouřím oči nad dvěma trochu více nelogickými/nezapadajícími věcmi, tak je film i stejně příjemný. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 60%, Audience Score - 62% | FDb.cz - 73.6% | Velmi dobrý film, sice už to nemá to své originální kouzlo, přesto o Vánocích to minimálně velmi potěší a k tomu velmi kouzelný Kris Kringle Richard Attenborough, který se skoro vyrovnal dokonalému Edmundu Gwennovi! To vše je zabalené v krásném naivním příběhu poupraveném, ale stále stejném jako 70 let starý originál. Holt film nás velmi bavil, potěšil a my jsme naprosto spokojeni. 75% ()

Blazkowicz

Nevím přesně po kolika letech to vidím znovu, ale teď to hodnotím o hvězdu výš, protože je to opravdu příjemná vánoční podívaná. Škoda té druhé poloviny, která se odehrává jen v soudní síni. Rozjeté to bylo pěkně a takto to úplně ztratilo moji pozornost. 3+* ()

fujarik

Vánoční příběh trošku jinak - sice se Santou, ale bez jakýchkoliv efektů, mluvících sobů či snad Severního pólu. Film je skutečně natolik netradiční, čímž netvrdím, že není zajímavý, jenž se odehrává po většinu času v soudní síni či v obchodním centru... Však posuďte sami... ;-) ()

mikiqex

Rozuzlení a závěr původního filmu se mi líbilo mnohem více, ale potěšilo mě, že děj v zásadě zůstal totožný a hlavní devizou tak bylo zasazení do aktuálnějšího prostředí (alespoň co si pamatuji z loňska :) Soudě podle zdejších komentářů k tomu ale člověk musí mít alespoň trochu vztah. Pokud nemáte se Santou problém, tak je to příjemná a milá oddychovka; nicméně za sebe doporučím spíše původní film z roku 1947. ()

LencaN

Příliš zdlouhavé. A hlavně v druhé polovině to ani nedýchalo Vánocemi. Spíš jsem jen kroutila hlavou, jak se může soudní spor o ublížení na zdraví zvrhnout zničehonic v debatu, jestli Santa existuje a zda je to právě ten vousáč, co sedí u soudu. To jsem nepobírala. Holčička byla roztomilá, i když český dabing byl hrozný. Attenborough jako Santa vypadal dobře a jeho půlměsíčkové brýle mu dodávaly na pohádkovosti. Ale ta dvojice dospěláků Perkins a McDermott mi byla protivná. Jejich vztah byl zvláštní. Ona ho tedy měla ráda, ale vlastně ho nechtěla. On na to moc tlačil, ale vlastně to myslel dobře. Ona se k němu chovala, jak kdyby ho znala pár dnů a ne tak dlouho, že u nich skoro bydlí. Viděla jsem mnoho a mnoho lepších vánočních filmů. ()

brasek

Jeden z najlepších vianočných filmov, charizmatický Santa Claus v podaní Richarda Attenborougha. Do snímku sú zapracované emócie, miestami je to prešpikované vhodným humorom. Nie je nič, čo by divák snímku mohol vyčítať. ()

Pa.ja

Tak tenhle film vás donutí zamyslet se nad tím, jestli Santa Claus, Ježíšek nebo kdokoli jiný, kdo o Vánocích nosí dárky, vlastně existuje. A já věřím. Výborně sehráli své role Richard Attenborough jako Santa Claus a Mary Wilson jako malá holčička, která už nevěří, ale možná bude. Ve filmu byla cítit ta kouzelná atmosféra Vánoc, bez které by Vánoce nebyly Vánoci. A i když by se to v některých okamžicích dalo zahrát nebo vymyslet trošku jinak, tak tento film je jedním z těch, který si o Vánocích ráda pustím a budu VĚŘIT. ()

Kekik

"Víte, já jsem symbol. Symbolizuju lidskou schopnost potlačit sobectví a nenávist, které vždy ovládaly převážnou část našich životů." V současné době není těžké si pustit vánoční film. (Nejen) Netflix je jimi přehlcen. Co však těžké je, navodit si z vánočního filmu sváteční atmosféru. Právě proto se ráda dívám na vánoční filmy. Jenže abych dostala to, co očekávám, je třeba zabrousit ke starším filmům. Jako je třeba Zázrak v New Yorku. Jedná se o remake filmu (což jsem zjistila až půl hodiny po sledování, a vůbec nechápu, jak se to mohlo stát mně, když každý (evidentně ne každý) film nejprve důkladně prozkoumávám na ČSFD), který chci již dlouho vidět. Je den před první adventní nedělí v roce 2022 a já mám konečně tu správnou vánoční náladu. A to není můj první letošní vánoční film. Právě atmosféra Vánoc mi u novodobých vánočních filmu chybí. A to zoufale. Nepomůžou ani jejich přehnané vánoční výzdoby, které jsou v těch filmech opravdu až moc na sílu. Ústředním motivem Zázraku v New Yorku je Santa Claus a jeho důvěra v něm. Film je pohlazením po duši. Dojal mě. Letos mě čeká ještě jednou Kriss Kringle a jeho boj o to, aby v něho lidé věřili. A já se na to opravdu těším. Věřím, že původní film bude také tak kouzelný. ()

Lynnet

Tak jako k naší vánoční filmové klasice patří Tři oříšky pro Popelku tak tohle je zase klasika americká. A nutno říct že nádherná. Krásný vánoční příběh a lidskosti, naději a sounáležitosti. Mara Wilson jako dětská hvězda zazářila a doufejme že se od ní dočkáme ještě něčeho dalšího a nemyslím jen v dětských roličkách. Takže hou hou hou...Merry Christmas! ()