Po je mladý nemotorný panda, který vypomáhá otci s roznášením jídla v restauraci, která je vyhlášená svou jedinečnou nudlovou polévkou. Po obdivuje kung-fu, jeho idoly jsou Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije a Tygřice, mistři kung-fu, kteří pod vedením mistra Shifua ochraňují Údolí míru. Říkají si Pět postrachů. Jednoho dne má Shifuův učitel, starý mistr Oogwai, vidění, podle kterého obávaný Tai Lung unikne z vězení a přijde se do údolí pomstít, neboť mu velmistr Oogwai kdysi odmítl předat Dračí svitek, o kterém se říká, že obsahuje tajemství nekonečné síly. Je tedy třeba vybrat nového Dračího bojovníka, který by se Tai Lungovi postavil. K všeobecnému překvapení velmistr Oogwai vybere právě Poa. Po tedy začíná s tréninkem. Mistr Shifu se ho nejprve snaží odradit, stejně jako Pět postrachů, neboť se zdá, že Po není schopen se naučit ani základům bojového umění. Pak se však Shifuovi za pomoci motivace jídlem podaří vypaseného Poa naučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu. Když Tai Lung dorazí, Shifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však, že svitek je prázdný. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije i Tygřice, ale silný Tai Lung je jednoho po druhém porazí. V zoufalství nařídí mistr Shifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak jen to půjde. Po se setká se svým otcem, který mu vysvětlí, že věci se stanou výjimečnými, pokud lidé věří, že výjimečné jsou. Po pochopí, že toto je princip Dračího svitku... (TV Prima)

D.i.d.i.

Animák od kterého jsem moc nečekal. O to více jsem byl mile překvapen. Solidní animace, mnoho vtipných míst a hezky zvládnuté boje. Prostě příjemná podívaná. Rozhodně mi tento film krásně zlepšil náladu.  ()

Káronoš

Jsem velkým fanouškem skvělého komika Jacka Blacka a též příjemných (zábavných) animáků z ještě příjemnějším hl. hrdinou. Po druhé návštěvě kina, jsem usoudil, že jsem "PANDOMEDII" naprosto podlehl a touha po další dávce neuvěřitelně humorného snímku je hodinu od hodiny silnější =) Od dob dávného prvního dílu Shreka či prvního Madagaskaru, jsem se u animované pohádky takhle nezasmál. Skvělý a poutavý příběh, zábavné postavy, které si zamilujete a jeden nemotorný, tlustý Panda z velkým (žaludkem) srdcem. Kromě úžasného humoru, místy parádní akce a krásné animace se dozvíte, že ke splnění snu stáčí víra a odhodlání a po otevření dračího svitku, jen "vyvolený" pozná jeho význam a účel. Hodnocení: 10/10 (nechal jsem se filmem unášet a nic mi nechybělo, takže i přes menší chybičky, film splnil svoji úlohu precizně a já se opravdu bavil) ()

Midnite

Pixar určite nečakajte.. Je to proste obyčajný animák, kde sa dá sem-tam zasmiať a pri ktorom si len urobíte chuť vidieť druhýkrát Wall-Eho.. Ale mohlo to dopadnúť aj horšie, preto tie zaslúžené 3 hviezdičky.. ()

slouy

Srandovní kresnéná komedie jménem Kung Fu Panda se mi libíla. Měla všechno co jsem od ní očekávál. Panda jménem Po, která sotva vyběhne schody do svatého chrámu, se stane dračím bojovníkem, to je prostě super. Skvěle propracovaná komedie, u které se nikdo nenudí. ()

Wishkah

Parádní a zábavná stylovka. Po té obrovské mezeře, kterou za sebou nechal Shrek, vytvořili Dreamworks konečně nějaký pořádný animák, který navíc v jednom filmu paroduje a zároveň obdivuje klasické kung fu filmy. Bavil sem se u něj hodně ()

ThomasL

A je tu další tlusťoch z dílny Dreamworks. Bohužel už ne tak vtipný. Ne že bych se sem tam nazasmál, ale přece jenom to nebylo až tak často. Animace výborná, příběh lehce předvídatelný, no a ten konec? Já čekal, že se ti dva pořádně porvou a místo toho si z Tai Lunga udělal Po v podstatě "dobrý den". Teda díky tomu, že byl morálně poučen od svého "otce kachny". ()

Ondis

Panda jako kung fu bojovník byla hodně vtipná:-) Děj primitivní, od začátku úplně jasný. Pěkná animace a pupkatá fešná panda můžou za krásných aktuálních 77% ()

ThomasCrown

Ehm, animáky mám rád, ale 76% sa mi zdá byť trochu veľa. Neviem, ale mám taký pocit, že animáky majú byť väčšinou vtipné, no tu som sa zasmial asi tak často ako pri nejakom teenagerskom filme. Ono to nie je zle natočené a vôbec, ale skôr by ma potešilo viac komediálne ako akčné spracovanie. Hoci, možno za to môže aj slovenský dabing. ()

Prochy38

Prostě ne. Tohle není animovaná komedie, ale parodie, která má veškeré fung-fu akorát snižovat. Animace slabá, málo vtipné, jestli vůbec. Nechápu takové nadšení. Jistě kvalitní originální dabing ze strany hollywoodské špičky. V našem pojetí ale nijak oslnivé, i když p. Táborský kvalitně. Ode mě vše... ()

venom14

Slabé 4 hvězdičky.Mám rád animáky a tenhle byl celkem dobrý,líbily se mi hlavně bojové scény,ale děj trochu pokulhával. ()

iampatrik

75% Neoriginální a přímočarý příběh, který je však humorný, se zábavnými zvířaty a propracovanými Kung Fu scénami. ()

angloumene

Další z řady milých animovaných pohádek. Neupoutá tolik jako Shrek a snad příliš okatě se nám snaží říci, že i když jsme naprosto neschopní, tlustí atd., stačí věřit a dokážeme, co se nám jen zlíbí. Přesto je to film místy opravdu zábavný a určitě dokáže potěšit a to nejen skvělými akčními scénami. ()

Hanes88

Ve srovnání s prvním Shrekem by asi Panda o hodně prohrála, ale i tak velice zajímavý akční film a já jsem se docela dost bavil. O kung-fu samotném nevím tak moc a člověk to musí brát s nadhledem. Děj každopádně dobrý. 75% ()

Xavi6

Už jsem si říkal, kdy je konečně napadne udělat něco ve stylu kung fu, protože na tyhle boje jsou animáky jako dělaný. No a když se stane hlavním hrdinou přerostlá tlustá a neschopná panda, tak je to kopec srandy. Opravdu, někdy jsem se hodně smál, zpříjemní to rozhodně den. ()

Yarushka

Nadprůměrný animák, který se snažil odpoutat se od klišé...Už ten začátek mě zaujal. Dreamworks trochu jinak...a přesto se našli pasáže, kde jsem se nudila. Pštros jako otec pandy a kudlanka, která udrží celý most- to jsou věci, které nedávali vůbec smysl, ale smála jsem se. Želvu jsem si velmi rychle oblíbila pro její moudrost, jednoduchost a vtipnost: " Neexistují dobré a špatné zprávy....existují jen zprávy......a po chvilce Ano, to je špatná zpráva" :D Oblíbené scénky: jak odchází želva do "důchodu" pomocí lístků květů broskvoně, jak mistr Sifu řekne, že nemá povoleno se do svitku koukat a v zápětí se tam kouká a nakonec poslední scénka, kdy to vypadá, že mistr Sifu umírá...a nakonec se tak nestane... ()

J*A*M*A*L

Od jakýchkoliv animovaných filmů z USA čekám nádherný film.A vážně to je pravda.Naprosto senzační animák od tvůrců DreamWorks a snad spolu se Shrekem to nejlepší co mohli vytvořit.Co dodat krásná animace, skvělá zábava, efekty režie tak co vyčíst.Byla to nádhera.100% ()

kill-tec

Vtipné hlášky, krásná animace, rychlé tempo. Vrátil jsem se do dětských let a snad i trochu zatoužil po tom, stát se dračím bojovníkem. Paňďák Po byl sice smrtící sympaťák, přesto jeho tlusté tělo nemuselo tolik funět a skučet. Jinak animovaná idylka jak se sluší a patří.. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 60 239 130 $ (4114 kin) Náklady na výrobu: 130 mil. $ Ocenění: Oscar '08 - nominace: animovaný film Zlaté glóby - nominace: animovaný film ()

KatRi

Aneb jak lenost a nenažranost ke štěstí přišla. Tak nějak to přípomíná pohádku o hloupém Honzovi, nemyslíte? A u těch pohádek pořád fungují jedny a tytéž principy - jen v různých variacích obohacených netradičními schopnostmi či anomáliemi, tady to bylo kung fu či fotřík houser. Panda sama o sobě mi přesto byla velmi sympatická - právě svou láskou k dobrému jídlu, naprosto ji totiž sdílím. U příliš okatých rádoby moralistických scén, jež mají zapůsobit na nejmladší diváky a vysvětlit jim, co je správné a co ne, jsem se už trošku na tom gauči vrtěla. Zbytečné a příliš prvoplánové, což jsem kritizovala i u Karcoolky. ()

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (více)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (více)