Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

3D animovaný film, ktorý je originálny jedine svojim kung-fu námetom, ale inak je to už len sto krát videná schéma. Rodinný snímok, takpovediac pre každého, prináša profesionálne animácie, poučný príbeh odľahčený humorom, farebné zvery v hlavných úlohách, predabovanie známymi hercami a všetko to ostatné ako býva zvykom. "Kung Fu Panda" je vo svojej kategórii ukážkový priemer. ***(19.1.2009)

Ačkoliv jsem marně doufal, že v tréninkových pasážích mi ušní bubínky rozvibruje úderná skladba od Tomoyasu Hotei (po Transformerech bláhové přání), použitá v traileru, Kung Fu Pandu jsem si parádně užíval. Naservíroval mi téměř všechny esence, které mě pravidelně dostávají u Pixarovek. Ještě by to chtělo sličnou kung fu bojovnici (pardon, paní Tygřice) a romantiku, a byla by to dokonalá rodinná zábava. 9/10 (kinoverze s českými titulky)(11.6.2008)

Ako zaryty fanusik kung-fu filmov som trochu sklamany. Ocakaval som viacej prvkov, ktore by odkazovali na klasicke kung-fu filmy, avsak cele prostredie je len kulisou pre dalsi klasicky animak, ktory recykluje uz vela krat videne a vela noveho neponukne. S nadhladom vsak musim povedat, ze patri jednoznacne k tomu najlepsiemu vo svojom obore. (ked neratam Pixar, co je predsa len ina liga). Vratim sa ja ale radsej k poctivemu kung-fu. (7/10)(30.6.2008)

Najlepší kung-fu film od čias Tigra a draka. Vážne. Ako akčný film to funguje dokonale. Bojová choreografia je fantastická, "akčná kamera" šialená, "efekty" veľkolepé a všetko brilantne graduje k bombastickému vyvrcholeniu, ktoré je stopercentnou adrenalínovou peckou. V komediálnej rovine je to trošičku horšie, predsa len je tých pádov a výpraskov, ktoré panda vytrpí, trochu veľa, ale ešte stále je to taká dobrá zábava, že som chvíľu uvažoval o absolútnom hodnotení.(15.7.2008)

Nádherná akční podívaná, která je poctou všem starým kung fu filmům. Už samotný název hodně lidí rozesmál, ale to spojení přece fungovat může a mě film přesvědčil že funguje a to více než dobře, i když je sem tam zapotřebí trošku pamlsku k povzbuzení ;-) celé to knedlíčkové trénovaní a nešikovnost pandy až po jeho první zdařilé kousky vypadalo krásně a navíc bylo doopravdy vtipně podáno. Nechybí ani vyšperkované akční scény do posledního detailu, dost zpomalovaček, za všechny útěk bílého leoparda z vězení, bitva jeden proti pěti na houpacím provazovém mostě nebo závěrečná bitva. K tomu přidejte trochu krásy s růžovými lístky a máte komplexní animák, který se jen tak nevidí a v kině mu to navíc strašně slušelo. 10/10*(9.7.2008)

• - V septembri roku 2005 štúdio DreamWorks získalo herca Jacka Blacka ako hlas k hlavnej postave. O mesiac na to sa k Jackovi Blackovi pridali všetky ostatné herecké postavy, ktoré môžme počuť vo filme. (Blackberry)

• - Jméno Tai Lung je pocta Lung Ti, populárnímu herci, který se objevil v mnoha kung fu filmech bratří Shawů. (HellFire)

• - Charaktery bratří Shawů jsou poctou skutečným Shawům, kteří v 70. letech produkovaly v Honkongu kung fu filmy. (Rodriguez)