Reklama

Reklama

Po je mladý nemotorný panda, který vypomáhá otci s roznášením jídla v restauraci, která je vyhlášená svou jedinečnou nudlovou polévkou. Po obdivuje kung-fu, jeho idoly jsou Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije a Tygřice, mistři kung-fu, kteří pod vedením mistra Shifua ochraňují Údolí míru. Říkají si Pět postrachů. Jednoho dne má Shifuův učitel, starý mistr Oogwai, vidění, podle kterého obávaný Tai Lung unikne z vězení a přijde se do údolí pomstít, neboť mu velmistr Oogwai kdysi odmítl předat Dračí svitek, o kterém se říká, že obsahuje tajemství nekonečné síly. Je tedy třeba vybrat nového Dračího bojovníka, který by se Tai Lungovi postavil. K všeobecnému překvapení velmistr Oogwai vybere právě Poa. Po tedy začíná s tréninkem. Mistr Shifu se ho nejprve snaží odradit, stejně jako Pět postrachů, neboť se zdá, že Po není schopen se naučit ani základům bojového umění. Pak se však Shifuovi za pomoci motivace jídlem podaří vypaseného Poa naučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu. Když Tai Lung dorazí, Shifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však, že svitek je prázdný. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije i Tygřice, ale silný Tai Lung je jednoho po druhém porazí. V zoufalství nařídí mistr Shifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak jen to půjde. Po se setká se svým otcem, který mu vysvětlí, že věci se stanou výjimečnými, pokud lidé věří, že výjimečné jsou. Po pochopí, že toto je princip Dračího svitku... (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (983)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Kung fu Panda svou zavalitou postavou dlouho klame tělem. Tváří se jako ‚jiný‘ animák, který těží z fajn prostředí, charismatických hlasů a vynikajících (!) akčních scén. Jenomže na výšlapu do závěrečných schodů postupně dochází příběhu dech natolik, aby nakonec jenom sípavě odříkal několik morálních pouček, a divákovi došlo, že vlastně DreamWorks jenom obměnil mustr prvního Shreka, bez popkulturních narážek a s více mrkáním na děti. Škoda, s tou parádní animací si mohli podat ruku s Pixarem. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Nikoliv hravostí, nýbrž žravostí se panda vyrovná Shrekovi, jehož popularity pravděpodobně nedosáhne. Důvod je jednoduchý, ba až primitivní – Panda mohla být vtipnější. Což o to, Shrek také, ale nejspíš si to neuvědomíte hned po jeho prvním zhlédnutí. Pestrému zvířecímu světu, kde vedle sebe bez jakékoliv vnitřní logiky koexistují prasata, nosorožci či opice, vévodí titulní panda, který i zásluhou hlasu Jacka Blacka nachází vhodný kompromis mezi roztomilostí, nemotorností a rebelií. Pár dílů by ještě utáhl, třebaže mu po boku věrně nežvaní žádný osel, akorát by bylo zjevnější tvůrčí vaření z vody. Velice obehraná historka sice nachází místo pro mudrující senilní želvu i dojemné flashbacky, ale nedokáže nabídnout žádné překvapení, které by těšilo déle než do dalšího z vtípků. Vtípků vesměs lehčího ražení, jež bránici pouze opatrně šimrají a nadto nemají spacáky, aby se ve vaší mysli mohly zabydlet na delší dobu. Uznávám však, že mne i desátý apel k smíchu založený na Poově (čili Bobkově) těžkotonážnosti dokázal přimět přinejmenším k pousmání. V jedné věci Panda ovšem Shreka bez obtíží poráží. Soubojové scény mezi zvířenou zrežírované často se seriózností wu-xia filmů jsou zatraceně cool. Apendix: Pátráte-li po jiném americkém animáku ovlivněném východními kulturami, doporučuji o chlup vážnější a hrst chlupů lepší Legendu o Mulan. 75% Zajímavé komentáře: Nathalie, Ingrid, BadoXXII ()

Reklama

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Kill Bill + Star Wars a spousta jídla spolu s pěknou kung fu akcí v animované podobě = Kung Fu Panda. Už v samotném začátku na vás zaútočí nejen hladová panda jménem Po, ale především zajímavé titulky, na Dreamworks příjemná (manga) 3D animace a detailně zpracované textury. Panda však není jediným výrazným představitelem snímku, kromě jí samotné je minimálně na stejné úrovni, ne-li lepší i charismatický mistr Shifu. Začátek má dobrý rozjezd, tréninková část Po + Shifu je vynikající, ale výsledný dojem trochu kazí fakt, že je film místy laděn až příliš dětinsky. Samotný závěru mi pak připadal spíše jako hravé škádlení kočky s myší, než dramatický souboj Tai Lung vs. Po, který jsem očekával. Vtipy jsou celkem průměrné a spíše se budete přiusmívat a nějaké větší LOL zážitky jako v případě Shreka ani nečekejte. Panda zaujme především vizuální stránkou, pěknými souboji a k tomu i trochu pobaví. Po nám nakonec navíc hezky předvedl, jak je důležité věřit v sama sebe, a také dokázal, že nejen láska prochází žaludkem. (8/10) ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Panda není vůbec originální, není tak vtipný, jako první Shrek ani tak detailně propracovaný, jako filmy od Pixaru (i když místy je animace výborná). Přesto je zábavný a hlavně kung-fu scény v podání pandy červené, kobry, lvice, jeřába, kudlanky ale hlavně obtloustlého pandy jsou geniální a velmi nápadité (zejména závěrečný souboj s gepardím padouchem). ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Najlepší kung-fu film od čias Tigra a draka. Vážne. Ako akčný film to funguje dokonale. Bojová choreografia je fantastická, "akčná kamera" šialená, "efekty" veľkolepé a všetko brilantne graduje k bombastickému vyvrcholeniu, ktoré je stopercentnou adrenalínovou peckou. V komediálnej rovine je to trošičku horšie, predsa len je tých pádov a výpraskov, ktoré panda vytrpí, trochu veľa, ale ešte stále je to taká dobrá zábava, že som chvíľu uvažoval o absolútnom hodnotení. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (34)

  • Jackie Chan namluvil svou roli během pouhých pěti hodin. (Ruuzha)
  • 118 kilo by ve skutečnosti vážil neohrabaný hlavní hrdina Po. Naučit takového tlusťocha ovládat bojová umění byl oříšek nejen pro jeho mistra kung fu, ale i pro filmové animátory. (Pumiiix)
  • Po prvýkrát sa začalo hovoriť o vzniku filmu v októbri roku 2004, v rovnakom čase, keď vyšla hra na PlayStation 2 s názvom Ribbit King, ktorá obsahovala postavičku pandy kung fu menom "Pan-Pan". (Blackberry)

Související novinky

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně…

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli…

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,…

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z…

Reklama

Reklama