Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

Všechny ty kůůl kuňkfu záběry měly zřejmě vyvážit nedostatek vtipu hlavně v druhé polovině animáče... Hmm, ale když já se chci u tohoto typu filmů pro celou rodinu v první řadě smát, bojová umění a morální poselství by měly být pouhými přídoprdky k bránici rvoucí zábavě. "Kung fu Panda" mě nezklamal, na to byla má očekávání příliš nízko, nicméně k užaslým vzdechům a frenetickému tleskání rukama mám velmi daleko. Solidní, nikoliv výjimečné. 68%(9.6.2010)

Panda není vůbec originální, není tak vtipný, jako první Shrek ani tak detailně propracovaný, jako filmy od Pixaru (i když místy je animace výborná). Přesto je zábavný a hlavně kung-fu scény v podání pandy červené, kobry, lvice, jeřába, kudlanky ale hlavně obtloustlého pandy jsou geniální a velmi nápadité (zejména závěrečný souboj s gepardím padouchem).(12.4.2009)

Kung Fu Panda mě mile překvapila. Nebyla to žádná parodie na Kung Fu, ale byl v tom příběh, jak se může stát skoro nereálý sen skutečností. Jack Black jako panda Po byl vynikající, popravdě si ani nedokážu představit někoho jiného. Jinak opravdu jsem se bavil já, i celé kino. Podle mě se můžeme těšit na dvojku, i když se budu bát jaký příběh tam vymyslí. Jen jsem popravdě čekal trošku lepší hrátky animátorů se srstí pandy, tygřice a sněžného tygra, ale jinak fajn. Hudba John Powell a Hans Zimmer.(5.7.2008)

Nádherná akční podívaná, která je poctou všem starým kung fu filmům. Už samotný název hodně lidí rozesmál, ale to spojení přece fungovat může a mě film přesvědčil že funguje a to více než dobře, i když je sem tam zapotřebí trošku pamlsku k povzbuzení ;-) celé to knedlíčkové trénovaní a nešikovnost pandy až po jeho první zdařilé kousky vypadalo krásně a navíc bylo doopravdy vtipně podáno. Nechybí ani vyšperkované akční scény do posledního detailu, dost zpomalovaček, za všechny útěk bílého leoparda z vězení, bitva jeden proti pěti na houpacím provazovém mostě nebo závěrečná bitva. K tomu přidejte trochu krásy s růžovými lístky a máte komplexní animák, který se jen tak nevidí a v kině mu to navíc strašně slušelo. 10/10*(9.7.2008)

Je osvěžující, když u DreamWorks přestanou tlačit na pilu s vtipy odkazujícími na současnou popkulturu a raději přesedlají na poctivou komedii oslavující kung-fu. Příběh sice není zrovna terno, některé gagy jsou však vypointované bravurně a akční scény vyrážejí dech svou propracovanou choreografií. Celkově nadprůměrné, ale vlastně nijak výjimečné... 70%(27.6.2008)

• - Ručne kreslené animácie na začiatku filmu sa podobajú klasickému čínskemu tieňovému bábkovému divadlu. (Greenpeacak)

• - Poovi zvířecí pomocníci představují pět skutečně existujících zvířecích stylů kung-fu: styl tygra, styl jeřába, styl kudlanky, styl hada a styl opice. (cubajz)

• - Mnohé z názvů a jmen byly odvozeny z čínských dialektů. Šifu rovná se mistr, Oogway zase želva a například věznice Čorgom je mandarínsky jít do vězení. (Olík)