Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

Cožpak může být endomorfní panda s body mass indexem 38 Dračím bojovníkem?? Ale jistěže! Všechno jde. Ale než se tak stane, čeká na diváka spousta libových kung-fu momentů, jak v duševní, tak ve fyzické sféře. Pět Postrachů vzniklo odseparováním bojových stylů Leie Wulonga z Tekkena, souboje jsou grandiózní (únik Tai Lunga z rozlehlého vězení, zápolení na provazovém mostě, špičkový souboj o knedlíčky) a pandí styl "pružícího břicha" fajnšmekrovský. Jenom nám tvůrci pořád cpou do hlavy, že si musíme neustále věřit a být sebou samým. Jinak ale luxusní a už se těším na dvd na originální znění. Prozatím 80%. 130 miliónů dolarů(rozpočet)/619,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(17.7.2008)

„Ihneď to zahoď! Odtiaľto si žiadne suveníry neodnesieš. Len odreniny a otvorené zlomeniny.“ Mám rád kreslené filmy, ktoré sa netopia v otravných pop-kultúrnych odkazoch (PRÍBEH ŽRALOKA, MADAGASCAR, SHREK 3), takže okrem príjemne „čistých“ snímok, ako sú napr. všetky pixarovčiny alebo ZA PLOTOM, ma sympaticky pobavila aj táto drzá panda Jacka Blacka („Nezjeme niečo?“). Nie je to zázrak, ale je to svižné, atmosférické, vizuálna stránka je zaujímavo „skreslená“, jednotliví hrdinovia majú niečo do seba, miestami je to dokonca pôsobivé (útek z väzenia, z ktorého sa nedá utiecť), má to humor, dojatie, výborné akčné scény, farebný čínsky svet, pestré zvieratá s filozofiou... mňa to bavilo.(27.5.2011)

Když pominu avizované původní znění s titulky a z toho vycházející někdy naprosto úděsný český dabing, dostalo se mi povětšinou kvalitní podívané s úžasnou animací. Neustálé výbuchy smíchu diváků a konkrétně jednoho jedince jsem většinu času příliš nechápal a to se v podstatě směju každé hovadině. Pár opravdu vtipných okamžiků by se přesto našlo, zejména při vzájemné konfrontaci Poa a ostatní skvadry. Po druhém zhlédnutí v originálním znění možná zvýším na 4*, takhle jen lehký nadprůměr.(28.6.2008)

Filmy podobného typu mi vždycky připomenou, jak moc jsem neohebný tvor. To, že i panda dokáže udělat solidní provaz, aniž by se nějak rozcvičovala, jsou pro mě děsivý výjevy. Snad až...no, to je jedno__ Myslím, že je to asi půl roku zpětně, co jsem viděl Osborneovo More a to na mě udělalo obrovský dojem. Panda tedy byla docela očekávaným animákem. Pak přišel do kin, můj zájem z nepochopitelnýho důvodu opadl a až teď jsem se odhodlal změřit síly s obyvateli buší a pustin. K.O bohužel pro zvěř. Mám rád, když film má spád (to panda má), ale problém je v Po / pandě. Bude to znít divně, když řeknu, že mě tam vytáčela? Můj názor znáte. Co se ovšem týká animace, tak byla nádherná. Prostředí bylo taky sympatické, ale prostě když hlavní postavě (navíc roztomilé postavě) přejete smrt, je to bizarní...A jdu metat bullet-time na zahradu!(16.1.2009)

Nevidím dôvod prečo nedať najvyššie hodnotenie, Kung Fu panda má totiž všetko, čo má obsahovať kvalitný animák - sympatické charaktery na čele s nenažranou pandou, záporáka ako remeň, príjemný humor, príjemnú animáciu, sviežu hudbu a hlavne veľké množstvo kung fu. To posledné síce nutné nie je ale spojenie animovaného filmu a kung fu je mojim snom už oddávna a som rád, že to vyšlo takmer bezchybne. Mierne schématický príbeh síce neprináša v zásade nič nové ale skutočnú silu ukazuje Panda práve v bojových scénach a nie nadarmo je mnohými považovaná za regulérny bojový film. Veľmi ľahko si viem predstaviť aj verziu so živými hercami a aj napriek abscencii zvieracích charakterov by som sa určite bavil rovnako výborne.(3.8.2008)

• - Po prvýkrát sa začalo hovoriť o vzniku filmu v októbri roku 2004, v rovnakom čase, keď vyšla hra na PlayStation 2 s názvom Ribbit King, ktorá obsahovala postavičku pandy kung fu menom "Pan-Pan". (Blackberry)

• - Úvod filmu je poctou japonským anime, jelikož oba režiséři jsou jeho velkými fanoušky. (HellFire)

• - Ručne kreslené animácie na začiatku filmu sa podobajú klasickému čínskemu tieňovému bábkovému divadlu. (Greenpeacak)