Reklama

Reklama

Po je mladý nemotorný panda, který vypomáhá otci s roznášením jídla v restauraci, která je vyhlášená svou jedinečnou nudlovou polévkou. Po obdivuje kung-fu, jeho idoly jsou Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije a Tygřice, mistři kung-fu, kteří pod vedením mistra Shifua ochraňují Údolí míru. Říkají si Pět postrachů. Jednoho dne má Shifuův učitel, starý mistr Oogwai, vidění, podle kterého obávaný Tai Lung unikne z vězení a přijde se do údolí pomstít, neboť mu velmistr Oogwai kdysi odmítl předat Dračí svitek, o kterém se říká, že obsahuje tajemství nekonečné síly. Je tedy třeba vybrat nového Dračího bojovníka, který by se Tai Lungovi postavil. K všeobecnému překvapení velmistr Oogwai vybere právě Poa. Po tedy začíná s tréninkem. Mistr Shifu se ho nejprve snaží odradit, stejně jako Pět postrachů, neboť se zdá, že Po není schopen se naučit ani základům bojového umění. Pak se však Shifuovi za pomoci motivace jídlem podaří vypaseného Poa naučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu. Když Tai Lung dorazí, Shifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však, že svitek je prázdný. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije i Tygřice, ale silný Tai Lung je jednoho po druhém porazí. V zoufalství nařídí mistr Shifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak jen to půjde. Po se setká se svým otcem, který mu vysvětlí, že věci se stanou výjimečnými, pokud lidé věří, že výjimečné jsou. Po pochopí, že toto je princip Dračího svitku... (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (994)

Shit 

všechny recenze uživatele

Je to prostě zábavný, nic víc nic míň, je samozřejmě spousta lepších animáků, jak s lepším příběhem, tak vtipnějších, ale Kung Fu Pnada má prostě něco do sebe a i když se u toho člověk furt neřeže smíchy, tak se naprosto nenásilně a příjemně pobaví, ale na Pixarovky to nemá ani omylem, ovšem animaci neni co vytknout, i když žádný vizuální orgie se nekonaj ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Fajn animák, ale potvrdila se moje obava, že půlka fórů bude ve stylu "panda neumí kung fu a někdo ji mlátí". Jinak, Jack Black ruluje jako obvykle, na bitky se zatraceně dobře dívá a úvodní scéna je legendary. "There is no charge for awesomeness" :) 7/10 btw. Tu taktiku DreamWorks "necháme to nadabovat spoustu slavnejch lidí, abychom nalákali diváky", začínám těžce nesnášet. Krom Angeliny tam má každá vedlejší postava tak tři věty, tudíž je prakticky putna, kdo je mluví. ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Dost povedený animák s hodně průhledným poselstvím. Ano, ano, člověk by si měl věřit a neměl by ztrácet naději, ale nemuseli mi to autoři připomínat každých pět minut. Po zbytek filmu jsem se však královsky bavil (s velkým přispěním nenapodobitelného hlasového výkonu Jacka Blacka), především u bitvy o knedlíčky a u té závěrečné. Panda Po je velký sympaťák a směšná karikaturka, že se člověk tlemí i když dostává pořádně na prdel. Ostatní už tolik prostoru nedostali (což mě mrzí hlavně kvůli provazový most držející kudlance), díky závěrečné bitce jsem však schopen i toto Pandě odpustit. Ale ke špičce žánru přeci jen ještě malinko schází a Pixar se z trůnu sesazuje šíleně těžko, silné čtyři. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Hans Zimmer a John Powell : 1. Hero ,2. Let The Tournament Begin ,3. Dragon Warrior Is Among Us ,4. Tai Lung Escapes ,5. Peach Tree Of Wisdom ,6. Accu-flashback ,7. Impersonating Shifu ,8. Sacred Pool Of Tears ,9. Training Po ,10. The Bridge ,11. Shifu Faces Tai Lung ,12. The Dragon Scroll ,13. Po vs Tai Lung ,14. Dragon Warrior Rises ,15. Panda Po ,16. Oogway Ascends ,17. Kung Fu Fighting, ()

Mahalik 

všechny recenze uživatele

Filmy podobného typu mi vždycky připomenou, jak moc jsem neohebný tvor. To, že i panda dokáže udělat solidní provaz, aniž by se nějak rozcvičovala, jsou pro mě děsivý výjevy. Snad až...no, to je jedno__ Myslím, že je to asi půl roku zpětně, co jsem viděl Osborneovo More a to na mě udělalo obrovský dojem. Panda tedy byla docela očekávaným animákem. Pak přišel do kin, můj zájem z nepochopitelnýho důvodu opadl a až teď jsem se odhodlal změřit síly s obyvateli buší a pustin. K.O bohužel pro zvěř. Mám rád, když film má spád (to panda má), ale problém je v Po / pandě. Bude to znít divně, když řeknu, že mě tam vytáčela? Můj názor znáte. Co se ovšem týká animace, tak byla nádherná. Prostředí bylo taky sympatické, ale prostě když hlavní postavě (navíc roztomilé postavě) přejete smrt, je to bizarní...A jdu metat bullet-time na zahradu! ()

Galerie (42)

Zajímavosti (35)

  • Mnohé z názvů a jmen byly odvozeny z čínských dialektů. Šifu (Dustin Hoffman) rovná se mistr, Oogway (Randall Duk Kim) zase želva a například věznice Čorgom je mandarínsky "jít do vězení". (Olík)
  • Mimiku hlavních postav animátoři vytvořili podle gestikulace dabujících herců, zachycené na videokameru. (Amplifier)
  • Jméno Tai Lung (Ian McShane) je pocta populárnímu herci jménem Lung Ti, který se objevil v mnoha kung-fu filmech studia Shaw Brothers. (HellFire)

Související novinky

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (více)

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (více)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (více)

Reklama

Reklama