Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

Je velká škoda, že z finančních důvodů je animáky nutno dělat dětem přístupné, protože Kung fu panda ukazuje, že skýtají možnosti, jako hraný film mít nikdy nebude. Ty souboje jsou vážně úchvatné. Takhle skvělá akce se opravdu nevidí každý den. Navíc humor je (překvapivě) povětšinou účinný. Pár dějových chybek, jako že ještě před zběsilou evakuací stihne mistr Poa vycvičit, což muselo nějaký čas zabrat,se dá snadno odpustit, protože žánr a záměr podobné mouchy připouští. Zůstává opravdu skvělý vizuál a příjemná atmosféra. Skoro pět hvězd.(14.3.2011)

Dost povedený animák s hodně průhledným poselstvím. Ano, ano, člověk by si měl věřit a neměl by ztrácet naději, ale nemuseli mi to autoři připomínat každých pět minut. Po zbytek filmu jsem se však královsky bavil (s velkým přispěním nenapodobitelného hlasového výkonu Jacka Blacka), především u bitvy o knedlíčky a u té závěrečné. Panda Po je velký sympaťák a směšná karikaturka, že se člověk tlemí i když dostává pořádně na prdel. Ostatní už tolik prostoru nedostali (což mě mrzí hlavně kvůli provazový most držející kudlance), díky závěrečné bitce jsem však schopen i toto Pandě odpustit. Ale ke špičce žánru přeci jen ještě malinko schází a Pixar se z trůnu sesazuje šíleně těžko, silné čtyři.(15.1.2009)

Ačkoliv jsem marně doufal, že v tréninkových pasážích mi ušní bubínky rozvibruje úderná skladba od Tomoyasu Hotei (po Transformerech bláhové přání), použitá v traileru, Kung Fu Pandu jsem si parádně užíval. Naservíroval mi téměř všechny esence, které mě pravidelně dostávají u Pixarovek. Ještě by to chtělo sličnou kung fu bojovnici (pardon, paní Tygřice) a romantiku, a byla by to dokonalá rodinná zábava. 9/10 (kinoverze s českými titulky)(11.6.2008)

Možná nejsou tak dobří jako Pixarovci, ale nemůžu říct, že se kluci v Dreamworks nesnaží. KUNG FU PANDA je skvělý bojový film, pocta starším čínským filmům (mimochodem skvělá scéna s posledním knedlíčkem ;-), ale i príma pohádka o velké, tlusté, hláškující pandě. Navíc kdykoliv se objevil pan Želva (mistr Oogway) byl jsem přímo nadšený. Měl charizma větší než kdokoliv koho znám.(30.10.2008)

Když pominu avizované původní znění s titulky a z toho vycházející někdy naprosto úděsný český dabing, dostalo se mi povětšinou kvalitní podívané s úžasnou animací. Neustálé výbuchy smíchu diváků a konkrétně jednoho jedince jsem většinu času příliš nechápal a to se v podstatě směju každé hovadině. Pár opravdu vtipných okamžiků by se přesto našlo, zejména při vzájemné konfrontaci Poa a ostatní skvadry. Po druhém zhlédnutí v originálním znění možná zvýším na 4*, takhle jen lehký nadprůměr.(28.6.2008)

• - V septembri roku 2005 štúdio DreamWorks získalo herca Jacka Blacka ako hlas k hlavnej postave. O mesiac na to sa k Jackovi Blackovi pridali všetky ostatné herecké postavy, ktoré môžme počuť vo filme. (Blackberry)

• - Charaktery bratří Shawů jsou poctou skutečným Shawům, kteří v 70. letech produkovaly v Honkongu kung fu filmy. (Rodriguez)

• - Jackie Chan namluvil svou roli během pouhých pěti hodin. (Ruuzha)