Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

Bomba, kterou může animovaná konkurence jen těžko vydýchávat a dost možná poslední šance, ve které se Dreamworks alespoň jednou úspěšně pokusil vyrovnat dosud úspěšnějším soupeřům. Sází sice na svou jistotu, ale má srdce, neuvěřitelnou dávku fandovství bojových umění a hlavně tolik nadsázky, vtipu a sentimentu, že povyšuje odkaz dobrodružných disneyovek na novou úroveň. A porovnávání se Shrekem je zde úplně mimo - snad mi nikdo nechce namluvit, že Po jakožto jedinec s touhou stát se odjakživa hrdinou, se dá srovnávat s ubrblaným zlobrem, co se na dobrodružství vydává pouze proti své vůli. Neznámé dvojičky scénáristů a režisérů tímto vykročily do světa úspěchů více než rázně. Téměř deset let po zhlédnutí proto nechápu, že bývá slyšet jen o prvních jmenovaných, ale jsem rád alespoň za to.(26.1.2009)

Najlepší kung-fu film od čias Tigra a draka. Vážne. Ako akčný film to funguje dokonale. Bojová choreografia je fantastická, "akčná kamera" šialená, "efekty" veľkolepé a všetko brilantne graduje k bombastickému vyvrcholeniu, ktoré je stopercentnou adrenalínovou peckou. V komediálnej rovine je to trošičku horšie, predsa len je tých pádov a výpraskov, ktoré panda vytrpí, trochu veľa, ale ešte stále je to taká dobrá zábava, že som chvíľu uvažoval o absolútnom hodnotení.(15.7.2008)

Potěšilo (a především pobavilo) nemálo, k naprosté spokojenosti by to ale chtělo méně scén, kde Panda někam padá a někdo ji mlátí a víc scén, kde Panda na někoho padá a někdo se o ní mlátí. Takhle našlapané finále tu ale každopádně nebylo hodně dlouho a co se akce týče, Michael Bay by se měl učit... **** P.S. S opakovým shlédnutím vyplývá na povrch žánrová průzračnost (Panda je perla mezi kung fu filmy), zarážející promyšlenost a komplexnost. Dost možná ještě lepší než Za plotem. Výrazně lepší než poměrně mnoho filmů od Pixaru...(10.8.2008)

Je to prostě zábavný, nic víc nic míň, je samozřejmě spousta lepších animáků, jak s lepším příběhem, tak vtipnějších, ale Kung Fu Pnada má prostě něco do sebe a i když se u toho člověk furt neřeže smíchy, tak se naprosto nenásilně a příjemně pobaví, ale na Pixarovky to nemá ani omylem, ovšem animaci neni co vytknout, i když žádný vizuální orgie se nekonaj(3.8.2008)

Zábavné a příjemné, ale mohlo se toho ve filmu o kung-fu objevit mnohem více... přesto je tu vidina pokračování, které má naději být podobně kvalitní a vtipné. Postavy jsou namluvené skvěle a jejich animace je velmi pěkná, hlavně samotná Panda je prostě velký sympaťák (co na tom, že zbožňuji Kudlanku:)). Všichni zúčastnění se viditelně bavili a snažili, aby výsledek byl nejlepší. Trochu k dokonalosti chybí, ale kvalita tam prostě je. Milovníci filmnů o kung-fu nebudou mít takovou velkou výhodu oproti obyčejným lajkům, jak by se na první pohled mohlo zdát a to mě možná trochu mrzelo i přesto, že to je spíše výhoda (kdo z dnešního mladého publika je znalec filmů plného kung a fu :)).(2.9.2008)

• - V rámci prípravy na film absolvovali animátori šesťhodinový kung-fu tréning. (Greenpeacak)

• - Celosvětová premiéra proběhla 15. května 2008 na Cannes FF. (Varan)

• - Ručne kreslené animácie na začiatku filmu sa podobajú klasickému čínskemu tieňovému bábkovému divadlu. (Greenpeacak)