Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

Co si budem povidat, kdyby se jednalo o normalni cinskej kung-fu film o velkym zaporakovi a vyvolenym bojovnikovy, tak by se nejednalo o nic extra, pribehove to fakt nijak neprekvapi, jenze v animovanym podani to je skvela zabava. Vetsinou jsou sice forky ve stylu tlusta panda neco zvore, jenze to je vtipny a souboje jsou udelany naprosto fantasticky. A i kdyz se da pribeh celkem dobre odhadnout od zacatku do konce, tak s vyresenim schopnosti pandy me tvurci mile prekvapili. Navic se film muze oprit o paradni animaci a skvelej dabing a jelikoz ma jen 80 minut, tak je to skvela zabava. Ale nic vic.(17.1.2009)

„Ihneď to zahoď! Odtiaľto si žiadne suveníry neodnesieš. Len odreniny a otvorené zlomeniny.“ Mám rád kreslené filmy, ktoré sa netopia v otravných pop-kultúrnych odkazoch (PRÍBEH ŽRALOKA, MADAGASCAR, SHREK 3), takže okrem príjemne „čistých“ snímok, ako sú napr. všetky pixarovčiny alebo ZA PLOTOM, ma sympaticky pobavila aj táto drzá panda Jacka Blacka („Nezjeme niečo?“). Nie je to zázrak, ale je to svižné, atmosférické, vizuálna stránka je zaujímavo „skreslená“, jednotliví hrdinovia majú niečo do seba, miestami je to dokonca pôsobivé (útek z väzenia, z ktorého sa nedá utiecť), má to humor, dojatie, výborné akčné scény, farebný čínsky svet, pestré zvieratá s filozofiou... mňa to bavilo.(27.5.2011)

Ačkoliv jsem marně doufal, že v tréninkových pasážích mi ušní bubínky rozvibruje úderná skladba od Tomoyasu Hotei (po Transformerech bláhové přání), použitá v traileru, Kung Fu Pandu jsem si parádně užíval. Naservíroval mi téměř všechny esence, které mě pravidelně dostávají u Pixarovek. Ještě by to chtělo sličnou kung fu bojovnici (pardon, paní Tygřice) a romantiku, a byla by to dokonalá rodinná zábava. 9/10 (kinoverze s českými titulky)(11.6.2008)

Včera přišla Kung Fu panda - to byla ale na základce švanda !(3.12.2009)

Pro mě osobně největší překvapení tohoto roku. Po Shrekovi 3 (já bych řekl, že i dvojka byl už pěkný vopruz) se není co divit. Neočekával jsem nic jiného, než rádoby vtipné narážky na bojové filmy a žertíky čtvrté cenové... Ale když zde dal jeden z těch co na ně dám 4*, tak jsem si řekl, že na tom možná něco bude... A víte co? Bylo. To je čistokrevný kung-fu film. Stylem výcviku, snímáním bojů, byť přehnaných, ale to byl i takový Tygr a drak. Byl jsem nadšený a tetelil se jak už v kině dlouho ne. Nepotřebuje to laciné narážky, má to skutečně atmosféru. Hlavně na mě zapůsobil prověřovací boj mezi pandou a mistrem o poslední knedlík v misce. To byla nádherná podívaná... Dal bych 4, protože využít potenciál ostatních bojovníků jen v jedné scéně je donebevolající hloupost, ale což. Dám plný počet a budu říkat, že je to za záchvat smíchu při akupunktuře.(5.7.2008)

• - Jméno Tai Lung je pocta Lung Ti, populárnímu herci, který se objevil v mnoha kung fu filmech bratří Shawů. (HellFire)

• - Poovi zvířecí pomocníci představují pět skutečně existujících zvířecích stylů kung-fu: styl tygra, styl jeřába, styl kudlanky, styl hada a styl opice. (cubajz)

• - V záběru, ve kterém se Po snažil o přeskok s tyčí přes zeď, Po spadl do zdi, na níž vzniklo několik trhlin. Ty však hned v dalším záběru mizí. (chleba24)