Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

Kung fu Panda svou zavalitou postavou dlouho klame tělem. Tváří se jako ‚jiný‘ animák, který těží z fajn prostředí, charismatických hlasů a vynikajících (!) akčních scén. Jenomže na výšlapu do závěrečných schodů postupně dochází příběhu dech natolik, aby nakonec jenom sípavě odříkal několik morálních pouček, a divákovi došlo, že vlastně DreamWorks jenom obměnil mustr prvního Shreka, bez popkulturních narážek a s více mrkáním na děti. Škoda, s tou parádní animací si mohli podat ruku s Pixarem.(26.10.2008)

• Renton

Scénář: Jonathan Aibel, Glenn Berger .. Když pominu PIXAR (krále animované zábavy) tak musím smutně konstatovat, že konkurenční studia rezignovala na jakoukoliv originalitu a cit pro příběh a ve snaze vytřískat jakkoliv peníze své produkty povětšinou cílí pouze na děti s tím, že od dospělých jim stačí prachy za doprovod ratolesti, ale na oplátku jim takřka nic nedávají. A jelikož došla inspirace v domácích vodách, obrací se do cizí, třeba asijské kung-fu mytologie. Co naplat, že je výsledek infantilitou nasáklý, PO je tragéd a tragicky nezábavné jsou jeho eskapády. Hlavně, že kasička chrastí. Pro mě zbytečný, plochý animák, který mi nic nedal, spíše vzal.(7.8.2008)

Všechny ty kůůl kuňkfu záběry měly zřejmě vyvážit nedostatek vtipu hlavně v druhé polovině animáče... Hmm, ale když já se chci u tohoto typu filmů pro celou rodinu v první řadě smát, bojová umění a morální poselství by měly být pouhými přídoprdky k bránici rvoucí zábavě. "Kung fu Panda" mě nezklamal, na to byla má očekávání příliš nízko, nicméně k užaslým vzdechům a frenetickému tleskání rukama mám velmi daleko. Solidní, nikoliv výjimečné. 68%(9.6.2010)

Prostředí Kung fu je (pro mne) v animáku něčím novým, neokoukaným a hlavně FUNGUJE!! Hrdinové zde dělají věci, které děti z pohádek tolik neznají (podotýkám z POHÁDEK !!). A můj mladej to okomentoval slovy: ,,konečně něco jako Shrek !!“ A bavil se náramně! A já? A není to jedno? Není!! P.S.: s přítelkyní (zletilou) jděte ale raději do jiného sálu...(5.8.2008)

Když pominu avizované původní znění s titulky a z toho vycházející někdy naprosto úděsný český dabing, dostalo se mi povětšinou kvalitní podívané s úžasnou animací. Neustálé výbuchy smíchu diváků a konkrétně jednoho jedince jsem většinu času příliš nechápal a to se v podstatě směju každé hovadině. Pár opravdu vtipných okamžiků by se přesto našlo, zejména při vzájemné konfrontaci Poa a ostatní skvadry. Po druhém zhlédnutí v originálním znění možná zvýším na 4*, takhle jen lehký nadprůměr.(28.6.2008)

• - Jackie Chan nenamluvil svou postavu jen v originální angličtině, ale i v kantonštině a mandarínštině. (Rodriguez)

• - Charaktery bratří Shawů jsou poctou skutečným Shawům, kteří v 70. letech produkovaly v Honkongu kung fu filmy. (Rodriguez)

• - Všechny bojové styly použité ve filmu, vycházejí ze skutečných bojových umění. Odborníci označili animované bojové styly za velmi věrohodné. (Rodriguez)