poster

Kung Fu Panda

 • USA

  Kung Fu Panda

 • Slovensko

  Kung Fu Panda

Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  **

  Film, který od úplné nudy zachraňuje pár spíše umně, než vtipně natočených akcí ala Tygr a drak. Jinak je to o ničem. Hlášky aby člověk pohledal a vizuálním ztvárněním se Panda nemůže svým pixarovským konkurentům rovnat. Veliká škoda je, že Jackie Chan dostal tak málo prostoru, tento velikán akčního filmu mohl svým hlasem film trochu zvednout, ale těch pár replik divák ani nepostřehne.(3.12.2008)

 • gogo76
  *****

  Ďalší výborný animák. Tieto premakané rozprávky sa dajú pozerať dookola. Už samotný názov je poriadny ťahákom a tvorcovia tú srandu aj naozaj plnia. Tučná, nemotorná a ukecaná panda je fakt vtipná. Pre mňa osobne je najlepšia scéna objavenie tréningovej metódy pri chrústaní koláčikov, ktoré si schovala opica. Náhody neexistujú... Film 90%.(25.1.2009)

 • Isherwood
  ***

  Kung fu Panda svou zavalitou postavou dlouho klame tělem. Tváří se jako ‚jiný‘ animák, který těží z fajn prostředí, charismatických hlasů a vynikajících (!) akčních scén. Jenomže na výšlapu do závěrečných schodů postupně dochází příběhu dech natolik, aby nakonec jenom sípavě odříkal několik morálních pouček, a divákovi došlo, že vlastně DreamWorks jenom obměnil mustr prvního Shreka, bez popkulturních narážek a s více mrkáním na děti. Škoda, s tou parádní animací si mohli podat ruku s Pixarem.(26.10.2008)

 • KarelR
  ***

  Fajn animák, ale potvrdila se moje obava, že půlka fórů bude ve stylu "panda neumí kung fu a někdo ji mlátí". Jinak, Jack Black ruluje jako obvykle, na bitky se zatraceně dobře dívá a úvodní scéna je legendary. "There is no charge for awesomeness" :) 7/10 btw. Tu taktiku DreamWorks "necháme to nadabovat spoustu slavnejch lidí, abychom nalákali diváky", začínám těžce nesnášet. Krom Angeliny tam má každá vedlejší postava tak tři věty, tudíž je prakticky putna, kdo je mluví.(12.6.2008)

 • Skejpr
  *****

  Potěšilo (a především pobavilo) nemálo, k naprosté spokojenosti by to ale chtělo méně scén, kde Panda někam padá a někdo ji mlátí a víc scén, kde Panda na někoho padá a někdo se o ní mlátí. Takhle našlapané finále tu ale každopádně nebylo hodně dlouho a co se akce týče, Michael Bay by se měl učit... **** P.S. S opakovým shlédnutím vyplývá na povrch žánrová průzračnost (Panda je perla mezi kung fu filmy), zarážející promyšlenost a komplexnost. Dost možná ještě lepší než Za plotem. Výrazně lepší než poměrně mnoho filmů od Pixaru...(10.8.2008)

 • - Mnohé z názvů a jmen byly odvozeny z čínských dialektů. Šifu rovná se mistr, Oogway zase želva a například věznice Čorgom je mandarínsky jít do vězení. (Olík)

 • - Počítačová animácia, ktorá bola použitá vo filme, bola v tom čase oveľa zložitejšia ako čokoľvek predtým. Supervízor spoločnosti DreamWorks Markus Manninen sa údajne po prečítaný návrhu smial a zaželal tvorcom veľa šťastia s výrobou. (Greenpeacak)

 • - V záběru, ve kterém se Po snažil o přeskok s tyčí přes zeď, Po spadl do zdi, na níž vzniklo několik trhlin. Ty však hned v dalším záběru mizí. (chleba24)