30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

ywo666

Jedon z troch filmov z milióna čo som videl, pri ktorom som zaspal. Väčšinu som ale videl a môžem skľudom povedať, že som si to mohol prespať celé. Úplne lacný film. Neviem za čo má také vysoké hodnotenie. Žeby za Harnetta? U mňa ale nula bodov. Vcelku nič zaujímavé. ()

lennyd

Jako každý rok nastává období, kdy ve městečku Barrow kdesi hluboko v srdci Aljašky přestane veškerý život. Ten kdo může město opustí, a na celých 30 dní zahalí město tmavá noc. Ale tentokrát se zbývající obyvatelé nebudou moci uložit k zimnímu spánku, ale budou muset bojovat s hejnem krvežíznivých upírů, kteří si právě pro toto období vyhlédli toto malé městečko. Obyvatelé se ale jen tak vzdát nechtějí, a pod velením mladého šerifa Ebena (Josh Harnett) budou bojovat do poslední kapky krve ... V produkci krále hororu, Sama Raimiho, usedl na režisérskou sesli David Slade - a pod jeho vedením nám servíruje velmi vydařený upírský horor - tentokráte ale upíři nejsou žádní dobráci, jako třeba v Zatmění, ale pěkné (ehm) krvežíznivé bestie. Při některých scénách (pohled zvrchu na městečko, kde se jednotliví občané mění na pouhé krvavé skvrny ve sněhu) mi běhal mráz po zádech (patrně stejně jako přeživším obyvatelům městečka při upírském kvílení). Jediné, co bych filmu vytknul - a to, ať se na mne nikdo nezlobí - je obsazení do hlavní role Joshe Harnetta - teda ne, že by na hlavní roli neměl, ale v jeho podání očekávám sladký romantický film nebo maximálně nějaké civilní drama, rozhodně mu drsného šerifa neuvěřím... ()

Javad

Vynikajúce gore scény a pomerne dosť krvi. Ale mne to nestačí! Keď už masaker tak poriadny! Keby sa viac pritlačilo na pílu mohlo to byť aj za štyri. ()

PiLgRiM

Po dlouhé době co se mi líbil nějaký survival horor. Příběh i jeho tempo nemá sice nic moc co nabídnout. Avšak co mě zde nejvíc překvapilo byla stylizace vizualizace a práce s kamerou. Věděl jsem dopředu, že je to podle komiksu, ale že až takhle dobře se dá otisknout komiks do Survival hororu jsem nečekal. Potvory coby upíři vypadali úchvatně. Jediné co mi na tom trochu vadilo, byly detailní záběry na vyvražďování celé usedlosti. Zní to trochu paradoxně protože se mi na tom filmu hrozně líbilo kontrastování rudé na bílém sněhu. Nicméně záběry jako rozmachy sekerou do krku apod si mohl režisér odpustit. A také škoda, že Ben Foster si střihnul jenom malou roli.... Mohli mu dát víc prostoru. U mě 4* ()

venison

Po dlouhé době si nad hororem chrochtám.. Jasně, v tohle filmu není rozhodně hloubka a chybí řada vysvětlení.. Ale to nevadí, protože je to fakt skvěle atmosféricky a velmi efektně natočeno.. Krom toho na horor relativně dobré obsazení - např. Josh Hartnett nebo Danny Huston.. Konec samozřejmě jako u každého druhé amerického filmu silně odfláknutý.. Podívám se na to za čas určitě s chutí znovu :-) ()

Luk80

Dostat upíry na Aljašku, kde po dobu 30 dnů nesvítí slunce, je doslova ráj. Tyto krvelačně bestie mají skvělého šéfa. Jeho žízeň jsem mu věřil. Ta noční bezmocnost v mrazivém městečku se mi moc líbila. Ben Foster jako vyslanec upírů byl luxusní. Same Raimi - není tohle téma lepší než spider man? ()

hanagi

Rozhodně by to chtělo krapet pokrátit, ale za tu depresivní atmosféru a pocuchané nervy zaokrouhlím nahoru. ()

YumiOkami

[spoiler] woooow tak to byla jizda! miluju upiry, takze jsem si film hodne uzivala. a ten konec... josh hartnett si uz jednou zahral mytickou priseru (vlkodlak - penny dreadful), tak proc by si tady nemohl zahrat i upira? a sedlo mu to❤️ — skoda, ze se nakonec nevysvetlilo, odkud upirci pochazeli nebo co vlastne chteli (krome krve, ofc). || ❝𝐖𝐡𝐞𝐧 𝐦𝐚𝐧 𝐦𝐞𝐞𝐭𝐬 𝐚 𝐟𝐨𝐫𝐜𝐞 𝐡𝐞 𝐜𝐚𝐧'𝐭 𝐝𝐞𝐬𝐭𝐫𝐨𝐲, 𝐡𝐞 𝐝𝐞𝐬𝐭𝐫𝐨𝐲𝐬 𝐡𝐢𝐦𝐬𝐞𝐥𝐟.❞ 🧛🏻‍♂️🩸 ()

Schobul

Ke konci to bylo docela dilema. Dát 4 nebo 5? Ale byly tam nejméně 3 takové logické skoky, že na 5 to asi nebude. Dost matematiky, tohle je jeden z nejlepších upířích hororů, co jsem viděl. ()

Brandon

Vybaven čtyřmi palicemi česneku, půl litrem svěcené vody, nabroušenými dubovými kůly a zánovním stříbrným krucifixem jsem si přeříkal počítaje svůj poslední otčenáš. Trochu nejistě jsem natáhl prst a spustil přehrávač, pevně odhodlán zatočit s bandou krvelačných bestií. A ouha. Ďábelský David Slade mě chtěl za každou cenu vyděsit a to neměl dělat. Nucenost byla cítit jak z hereckých výkonů, tak z vizuální stránky filmu. Nakonec i díky skvělému a mému oblíbenému Hartnettovi jsem přečkal do prvního rozbřesku bez emocionálního škrábnutí (bohužel), jen s lehce rozčísnutou pěšinkou a s pocity šimravého napětí, připraven na další nebezpečné dobrodružství ;-) ()

VasaX

Další z řady mnoha survival horrorů. Upírských. Celkem nápaditý scénář s celkem standartní kostrou. Napadení, skrývání, boj, hrdinské oběti a šťastný konec, a jak to tak bývá, ne zase tak úpně šťastný a ne definitivní. Hereckými výkony celkem solidní, zpracováním znamenitý. Rozhodně nadprůměr v horrorové tvorbě poslední doby. Potřebujete rochu strachu na úrovni a litry nenucené krve? Tohle je žhavý kandidát na pozdní večeři vašeho DVD přehrávače. ()

Mihail123

Tak za horor by som to nepovažoval. Je to len efektná vampírska vyvražďovačka. Moc "presladeny" Josh Hartnett mi za šerifa ako moc dobrá voľba neprišla. Všetko však vynahrádza Danny Huston ako vodca vampírov. Normálne by to bolo za *** ale finálna scéna horiaceho mesta rlz! ()

Aven

Arktické nebo jinak mrazivé prostředí je pro horor jako stvořené. Podobně jako v Carpenterově Věci i zde bezvadně funguje depresivní atmosféra ledu a sněhu, do které jsou navíc vsazeni upíři, ze kterých jde opravdu strach, brr. Díky zvládnuté režii, nesklouznutí do klišovitých hororových šablon, atmosféře a nepřehrávajícím hercům se tahle řezničina řadí k nejpovedenějším hororům posledních let. ()

nevermore

Já nevim, nudil jsem se. Pomalý rozjezd, nic nového a nezáživné prostředí (v tomto filmu ten zasněžený odříznutý kus planety nebyl vůbec tím, čím bývá ve filmech jiných). Dvě hvězdičky dávám za hezké vraždy a dobře udělané scény.. Podruhé bych se na to nekouknul. ()

Danny F.

Mrazivé, divoké, tajemné a hlavně krvavé. Akční upíři jsou inteligentní, skvělí a velice žíznivý. Lekačky celkem dobré a film z prostředí Aljašky je dobře naservírován divákovi. 75% ()

zdenny

Sice to byla taková ta klasika o přežití, o pobíhání z úkrytu do úkrytu, o občasném zavraždění (vysátí) těch, co udělali chybný krok. Ale... Děj byl zasazen do netradiční lokace. Upíři byli celkem inteligentní, místo kolíku, česneku, kříže a svěcené vody umírali pod náporem rydla z náklaďáku, sekery a celkovou deformací a hlavně - byli fantasticky vizuálně ztvárněni. Nebyli to ti elegáni, co mluví naší řečí, dorozumívali se podivnými skřeky a byli hodně živočišní, přesto ale při i jejich pudovém jednání používali mozek. To, co se odehrávalo v ulicích, byly nefalšované krvavé orgie. Co se týče závěru, nečekal jsem to takhle. Ale zase lepší takovýto konec než náznak dalšího pokračování, které by ale v tomto případě nebylo vůbec od věci. PS: Ti upíři byli skutečně fantastičtí. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci