poster

Boj

 • USA

  War

 • anglický

  Rogue

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Osamelý zabijak

 • Velká Británie

  War

 • Austrálie

  Rogue Assassin

Akční / Thriller

USA, 2007, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • marcek
  ***

  Víc než 3 měsíce jsem měl tenhle film na 1. místě nejočekávanějších filmů. Jason Statham, Jet Li, Luis Guzmán, Devon Aoki a další známí herci. Když jsem viděl to hodnocení na ČSFD - 52%, řekl jsem si: "Sakra, asi to nebude tak dobrý, jak očekávám". Začal jsem se teda dívat na film hodně zaujatý. Po dobu filmu jsem myslel, že to snad nikdo z těch co to hodnotili ani nevideli. Parádní režie, střih, efekty i střílečky a bojové umění. Bohužel konec byl hodně zprzněný. Film 5 hvězd + posledních 5 minut 1 hvězda = 3 hvězdy(9.10.2007)

 • Djkoma
  *

  Setkání Jeta Li a Jasona Stathama mělo dopadnout úplně jinak. Celé to před sebou vidím...Jet poskakuje jak může kolem hromotluka Jasona. Ten se snaží zkusit nějakou fintu z kurýra a na závěr svého bojovného výkonu zkusí Jeta, samozřejmě při volném pádu, trefit svými odplyvnutým párátkem. Ovšem nebyl by to Jet Li, kdyby nedokázal vyskočit a nechat se unášet větrem. Ladně proskočí kolem párátka, pak se ještě vrátit, aby proskočil s otočkou na druhou stranu(och jak efektivní!). Jeho následný kop, odrazí padajícího Jasona hodně daleko do moře. Ten se pravděpodobně nevrátí dokud ho nenajdou japonští rybáři, neudělají mu plastickou operaci a pak ho Jet nedostane jako dárek od kamarádů k narozeninám(samozřejmě v podobě japonské mlaďoučké školačky v sukni). Jak by to celé skončilo?Obrovskou bitkou po celém Hong Kongu, v které by všichni létali a kvůli hezkému spodnímu prádlu Jason(-ky)a by film dostal R-ko. Závěr by byl pro HK samozřejmě smutný pro Jasona a pro Ameriku by asi přišel Happy end (svatba při volném pádu bez padáku). Celé by to rozhodně dopadlo lépe než tento brak, který chce být tak strašně zábavný a chytrý, ale ani jedno se mu nedaří. Jestli Jet Nenatočí opravdu dobrý film, ať raději navždy zůstane v Hong Kongu a na pláži do telefonu říká: "V Hollywoodu jsem skončil, teď čekám na Jackieho, aby jsme natočili Policajta z asijské školky". Byl to můj oblíbený herec, protože se nesmál při každém kopanci jako by byl opilý, ale jeho éra pomalu končí a Fearless měl být jeho rozlučkou. Skončil by na vrcholu.(21.11.2007)

 • claudel
  *****

  Nesouhlasím s místní většinou. Potřeboval jsem se ve vypjatém období odreagovat, na akční filmy se příliš nedívám, ale když v nich hraje Jason Statham, udělám výjimku. A tenhle film mě vůbec nezklamal, mělo to hlavu a patu, žádná bezduchá vyvražďovačka, Jet Li byl Stathamovi skvělým protihráčem, hudba byla našlapaná a závěrečný zvrat mě dostal. Je mi líto tolika negativních ohlasů.(2.5.2008)

 • genetique
  ***

  Keď sa prvýkrát stretli moji akční obľúbenci vo filme 'The One', bol som síce sklamaný kvalitou, ale len kvalitou príbehu. Kvalita akčnej nádielky bola na vysokej úrovni a preto išli percentá hore. V tomto film však bitky striedajú prestrelky a tým pádom potenciál využitia týchto hercov v súbojoch a bitkách padol takmer na nulu. A keď už teda niekto udrie, je to hlavne Jet Li, takže je to on, kto s prehľadom vyhráva pomyslený súboj. Je však škoda, že zatiaľ sa vo filme postavili len proti sebe. Rád by som si ich vychutnal aj ako parťákov. Zápletka je už tradičná, a okrem prekvapivého záverečného zvratu (ktorý však náhle kazí blbý záver) sa nesnaží vymyslieť nič nové, prestrelky sú natočené celkom zručne a pochválil by som prácu kameramana, jednu z mála vecí, čo na filme chválim. 65%.(13.3.2009)

 • becki_tu
  **

  Souboj akčních ikon v scénáristické frašce, za kterou by sice byli vděčni snad jen producenti "seagalovek". Jason (který je ve slušné formě) a Jet by si rozhodně zasloužili víc. Závěrečná pointa (prosil bych připsat k žánrům i sci-fi) je sice zajímavá, ale konečný dodatek pár sekund před koncem byl už naprosto zbytečný.(19.2.2009)

 • - V několika následných rozhovorech Jet Li uvedl nespokojenost s filmovým výsledkem a produkcí filmu. Zašel v kritice tak daleko, že film označil slovem „sucked“. Režisérským schopnostem Phillipa G. Atwella údajně nedůvěřoval od samotného začátku a dle svých slov mizerný výsledek předpovídal již v průběhu samotného natáčení. (Conspi)

 • - Motocykl, který řídí Jet Li, se jmenuje Hellcat a jeho výrobcem je Confederate Motor Company. (Nedhelborn)

 • - Původní název filmu zněl Rogue. Ten však studio Lionsgate posléze změnilo na stávající War, aby tak předešlo záměně s krokodýlím thrillerem studia The Weinstein Company, jež do kin vstupoval v tomtéž období pod stejným originálním názvem Rogue (2007). (Conspi)