Boj

• Austrálie

Rogue Assassin

Akční / Thriller

USA, 2007, 103 min

Víc než 3 měsíce jsem měl tenhle film na 1. místě nejočekávanějších filmů. Jason Statham, Jet Li, Luis Guzmán, Devon Aoki a další známí herci. Když jsem viděl to hodnocení na ČSFD - 52%, řekl jsem si: "Sakra, asi to nebude tak dobrý, jak očekávám". Začal jsem se teda dívat na film hodně zaujatý. Po dobu filmu jsem myslel, že to snad nikdo z těch co to hodnotili ani nevideli. Parádní režie, střih, efekty i střílečky a bojové umění. Bohužel konec byl hodně zprzněný. Film 5 hvězd + posledních 5 minut 1 hvězda = 3 hvězdy(9.10.2007)

• Djkoma

Setkání Jeta Li a Jasona Stathama mělo dopadnout úplně jinak. Celé to před sebou vidím...Jet poskakuje jak může kolem hromotluka Jasona. Ten se snaží zkusit nějakou fintu z kurýra a na závěr svého bojovného výkonu zkusí Jeta, samozřejmě při volném pádu, trefit svými odplyvnutým párátkem. Ovšem nebyl by to Jet Li, kdyby nedokázal vyskočit a nechat se unášet větrem. Ladně proskočí kolem párátka, pak se ještě vrátit, aby proskočil s otočkou na druhou stranu(och jak efektivní!). Jeho následný kop, odrazí padajícího Jasona hodně daleko do moře. Ten se pravděpodobně nevrátí dokud ho nenajdou japonští rybáři, neudělají mu plastickou operaci a pak ho Jet nedostane jako dárek od kamarádů k narozeninám(samozřejmě v podobě japonské mlaďoučké školačky v sukni). Jak by to celé skončilo?Obrovskou bitkou po celém Hong Kongu, v které by všichni létali a kvůli hezkému spodnímu prádlu Jason(-ky)a by film dostal R-ko. Závěr by byl pro HK samozřejmě smutný pro Jasona a pro Ameriku by asi přišel Happy end (svatba při volném pádu bez padáku). Celé by to rozhodně dopadlo lépe než tento brak, který chce být tak strašně zábavný a chytrý, ale ani jedno se mu nedaří. Jestli Jet Nenatočí opravdu dobrý film, ať raději navždy zůstane v Hong Kongu a na pláži do telefonu říká: "V Hollywoodu jsem skončil, teď čekám na Jackieho, aby jsme natočili Policajta z asijské školky". Byl to můj oblíbený herec, protože se nesmál při každém kopanci jako by byl opilý, ale jeho éra pomalu končí a Fearless měl být jeho rozlučkou. Skončil by na vrcholu.(21.11.2007)

Nesouhlasím s místní většinou. Potřeboval jsem se ve vypjatém období odreagovat, na akční filmy se příliš nedívám, ale když v nich hraje Jason Statham, udělám výjimku. A tenhle film mě vůbec nezklamal, mělo to hlavu a patu, žádná bezduchá vyvražďovačka, Jet Li byl Stathamovi skvělým protihráčem, hudba byla našlapaná a závěrečný zvrat mě dostal. Je mi líto tolika negativních ohlasů.(2.5.2008)

Keď sa prvýkrát stretli moji akční obľúbenci vo filme 'The One', bol som síce sklamaný kvalitou, ale len kvalitou príbehu. Kvalita akčnej nádielky bola na vysokej úrovni a preto išli percentá hore. V tomto film však bitky striedajú prestrelky a tým pádom potenciál využitia týchto hercov v súbojoch a bitkách padol takmer na nulu. A keď už teda niekto udrie, je to hlavne Jet Li, takže je to on, kto s prehľadom vyhráva pomyslený súboj. Je však škoda, že zatiaľ sa vo filme postavili len proti sebe. Rád by som si ich vychutnal aj ako parťákov. Zápletka je už tradičná, a okrem prekvapivého záverečného zvratu (ktorý však náhle kazí blbý záver) sa nesnaží vymyslieť nič nové, prestrelky sú natočené celkom zručne a pochválil by som prácu kameramana, jednu z mála vecí, čo na filme chválim. 65%.(13.3.2009)

• becki_tu

Souboj akčních ikon v scénáristické frašce, za kterou by sice byli vděčni snad jen producenti "seagalovek". Jason (který je ve slušné formě) a Jet by si rozhodně zasloužili víc. Závěrečná pointa (prosil bych připsat k žánrům i sci-fi) je sice zajímavá, ale konečný dodatek pár sekund před koncem byl už naprosto zbytečný.(19.2.2009)

• - V několika následných rozhovorech Jet Li uvedl nespokojenost s filmovým výsledkem a produkcí filmu. Zašel v kritice tak daleko, že film označil slovem „sucked“. Režisérským schopnostem Phillipa G. Atwella údajně nedůvěřoval od samotného začátku a dle svých slov mizerný výsledek předpovídal již v průběhu samotného natáčení. (Conspi)

• - Motocykl, který řídí Jet Li, se jmenuje Hellcat a jeho výrobcem je Confederate Motor Company. (Nedhelborn)

• - Původní název filmu zněl Rogue. Ten však studio Lionsgate posléze změnilo na stávající War, aby tak předešlo záměně s krokodýlím thrillerem studia The Weinstein Company, jež do kin vstupoval v tomtéž období pod stejným originálním názvem Rogue (2007). (Conspi)