Agent FBI je posedlý pomstou vrahovi známému jako Rogue, který zabil jeho parťáka s rodinou. Když konečně stane Roguovi tváří v tvář, odhaluje se pravda o jejich minulosti. (oficiální text distributora)

Malarkey

Člověk je zmlsaný všemi těmi efektivními kriminálkami a když na řadu přichází film, který je akčně vcelku na úrovni, beztak ho nedokáže nic víc zaujmout. Musím na rovinu říct, že mě autoři, když to řeknu slušně, naštvali s tím, co udělali s dvěmi hlavními hvězdami. Jet Li jde proti "Kurýrovi" a nutno podotknout, že se spolu setkají opravdu tváří tvář, jako je na plakátě, opravdu až na konci a ještě na tak krátkou chvíli, že to dokáže rozzuřit o stupínek více. Když to ale budu brát z obsáhlejšího hlediska ani tak nemůžu být spokojený v žádným případě. Akce sice je, není zas tak špatná, ale je tak efektivní, jako kdybyste koukali například na Kriminálku: Las Vegas. Diváka už nedokáže zaujmout, nerozproudí krev v žilách, prostě ačkoliv je to slušně natočené, nemá šanci bodovat. To v žádném případě. Nebo minimálně mně to tak na první pohled přijde. Když už se ale oprostím od akční jízdy, která není zkusím se poohlédnout po příběhu. Ten by možná ušel, ale co autoři udělali na konci, s tím se nevyrovná ani maškaráda, se kterou si pohráli ve filmu Next. Ne, tenhle film se opravdu nepovedl. Měl bezpočet možností a promrhal vše nač mohl. --- Žal může být zbraní, když se tak rozhodneš. ()

Matty

Tady už neplatí Zastav a nepřežiješ, nepřežil by nikdo. Jason přesedlal na pozvolna klopýtajícího oře a ačkoliv má „čínský sajrajt“, se kterým se tentokrát potýká, podobu Jeta Liho, adrenalinovou injekci si budete muset do srdce bodnout sami. Akční scény nejsou dost dlouhé, jejich tempo bývá zbytečně narušováno „hluchými“ momenty. Slušně akční hudba hraje dost, přesto bych v některých momentech přivítal, kdyby hrála víc a hlasitěji (motorky). „Vžum, vžum“ kamera pomalu přestává být v kurzu, někdy jsem nestačil registrovat, kdo zrovna komu prohnal lebku kulkou, což akčnímu zážitku rovněž ubírá na intenzitě. Slaboučký, již poněkolikáté vylouhovaný scénář, téměř vtipuprostý, vyvrcholí idiotskou pointou, která vše neuvěřitelným způsobem překroutí a kterou se scénárista ze všeho neobratně (velice neobratně) vykroutí. Představte si, že by vám najednou někdo řekl, že vaše macecha je ve skutečnosti vaší deset let mrtvou a vámi zabitou matkou. Ehm. Válka má všechny atributy moderního akčňáku – rychlá auta, drsné týpky s „to ti nedaruji“ výrazy v padnoucích černých oblecích… přesto působí zastarale, jako cosi zažitého, přežitého a odhozeného. Tak neprogresivní, z formálního hlediska pasivní, takzvanou „tak si mě sežerte“ akci, bych nečekal. Asi to bude souviset s hereckým obsazením: dva akční polobozi a výsledkem není zázrak? Tss. A mé obavy, že podobný dojem budu mít po Bourneově ultimátu z každé akce, jsou myslím oprávněné. 50% ()

Dever

Soundtrack Brian Tyler: 1. Spyked ,2. Opening Titles ,3. Confession ,4. Rooftop Pursuit ,5. Whips ,6. Swordfight ,7. Rogue Cleans Da Hizouse ,8. Getting Started/Scene of the Crime ,9. The Set Up/Mr. Chang Sends Regards ,10. Shiro Comes To Town ,11. Bangkok Downtown ,12. This Isn't Japan ,13. Cop Hunting/Face To Face ,14. Compliments of Mr. Chang ,15. Rogue's Revenge ,16. Showdown ,17. Plans For Retalitation ,18. Watching the Changes ,19. Shiro's Estate ,20. End Credits ,21. Suicide King - Machines of Loving Grace ,22. Opening Titles , ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $22,486,409Tržby Celosvetovo $40,452,643Tržby za predaj DVD v USA $27,091,368 //počet predaných kusov 1,435,401║ Jet Li a Jason Statham je elita v akčných súbojoch nového tisícročia, len škoda že aj tento ich spoločný projekt ich kariéru extra bijcov nikam neposúva, lebo to čo nám je ponúknuté v tomto príbehu o pomste, už je len riadne prevarená voda bez nejakého prekvapenia, samozrejme že súboje sú klasicky dobré a dej ubehne svižne, čo je výhodou u takýchto filmov, lebo nestihnú nudiť až tak aby pokazili náladu. V podstate ide len o zabijak času, čo nijak moc neobohatí. /60%/ ...konzumná akčná jednohubka ()

Djkoma

Setkání Jeta Li a Jasona Stathama mělo dopadnout úplně jinak. Celé to před sebou vidím...Jet poskakuje jak může kolem hromotluka Jasona. Ten se snaží zkusit nějakou fintu z kurýra a na závěr svého bojovného výkonu zkusí Jeta, samozřejmě při volném pádu, trefit svými odplyvnutým párátkem. Ovšem nebyl by to Jet Li, kdyby nedokázal vyskočit a nechat se unášet větrem. Ladně proskočí kolem párátka, pak se ještě vrátit, aby proskočil s otočkou na druhou stranu(och jak efektivní!). Jeho následný kop, odrazí padajícího Jasona hodně daleko do moře. Ten se pravděpodobně nevrátí dokud ho nenajdou japonští rybáři, neudělají mu plastickou operaci a pak ho Jet nedostane jako dárek od kamarádů k narozeninám(samozřejmě v podobě japonské mlaďoučké školačky v sukni). Jak by to celé skončilo?Obrovskou bitkou po celém Hong Kongu, v které by všichni létali a kvůli hezkému spodnímu prádlu Jason(-ky)a by film dostal R-ko. Závěr by byl pro HK samozřejmě smutný pro Jasona a pro Ameriku by asi přišel Happy end (svatba při volném pádu bez padáku). Celé by to rozhodně dopadlo lépe než tento brak, který chce být tak strašně zábavný a chytrý, ale ani jedno se mu nedaří. Jestli Jet Nenatočí opravdu dobrý film, ať raději navždy zůstane v Hong Kongu a na pláži do telefonu říká: "V Hollywoodu jsem skončil, teď čekám na Jackieho, aby jsme natočili Policajta z asijské školky". Byl to můj oblíbený herec, protože se nesmál při každém kopanci jako by byl opilý, ale jeho éra pomalu končí a Fearless měl být jeho rozlučkou. Skončil by na vrcholu. ()

• Původní název filmu zněl Rogue. Ten však studio Lionsgate posléze změnilo na stávající War, aby tak předešlo záměně s krokodýlím thrillerem studia The Weinstein Company, jež do kin vstupoval v tomtéž období pod stejným originálním názvem Rogue (2007). (Conspi)
  • Motocykl, který řídí Jet Li, se jmenuje Hellcat a jeho výrobcem je Confederate Motor Company. (Nedhelborn)