VOD (1)

Tom Lone a John Crawford pracují pro FBI. Oba se účastní akce, při které se jim podaří zneškodnit zabijáka z organizace jakuza – Sólistu. Poté oba muži s rodinami chystají party. Někdo jim však jde po krku. Tomův dům je přepaden a Tom s celou rodinou nemilosrdně zastřelen. Nakonec je zapálen i dům. John poznává, že je to práce Sólisty, o kterém si mysleli, že ho při akci zastřelili... Po třech letech má John případ, při kterém opět narazí na tohoto zabijáka. Tentokrát Sólista navštívil přímo jakuzu a zabil spoustu jejích členů. Odešel totiž od jejich vůdce Shiroa a nyní pracuje pro jeho protivníka – mafiána Changa. Získává pro něj drahé sošky koní, které patřily právě Shiroovi. John při pátrání poznává, že šlo o loupež a určitě v ní jeli i policisté. Do města přijíždí Shiroova dcera, chce v jakuze udělat pořádek. Mezitím se John setkává přímo se Sólistou. Má sice změněný obličej, ale poznává ho. Bohužel na něj nic nemá, tak ho nemůže zatknout.... Sólista vyprovokuje rvačku a zabíjení mezi Shiroovou jakuzou a gangem Changa. Je jasné, že něco chystá. Mezi gangy dojde k velké přestřelce, které se účastní i policie. John pronásleduje Sólistu, ale ten mu uniká. Teď už je ale vše jasné: Sólista stále pracuje pro Shiroa a má za úkol úplně zlikvidovat Changovu rodinu... John se svými lidmi zatím najde plastického chirurga, který Sólistovi zhotovil poslední podobu a identifikuje ho. Sólista mezitím likviduje Changa, ale jeho ženu s dcerou zabít nedokáže. Proto musí zabít několik Shiroových mužů, aby o tom nemluvili. Do města přilétá sám Shiro. John ho navštíví a informuje ho o tom, co se stalo v Changově domě i o tom, že Sólista, který pro něj pracuje, zabil i jeho muže a nechal odejít Changovu ženu. Shiro se Sólisty hodlá zbavit... (TV Prima)

Trailer

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $22,486,409Tržby Celosvetovo $40,452,643Tržby za predaj DVD v USA $27,091,368 //počet predaných kusov 1,435,401║ Jet Li a Jason Statham je elita v akčných súbojoch nového tisícročia, len škoda že aj tento ich spoločný projekt ich kariéru extra bijcov nikam neposúva, lebo to čo nám je ponúknuté v tomto príbehu o pomste, už je len riadne prevarená voda bez nejakého prekvapenia, samozrejme že súboje sú klasicky dobré a dej ubehne svižne, čo je výhodou u takýchto filmov, lebo nestihnú nudiť až tak aby pokazili náladu. V podstate ide len o zabijak času, čo nijak moc neobohatí. /60%/ ...konzumná akčná jednohubka ()

D.Moore

Přímočarý akčňák, kterému nejde o nic víc než aby se hodinu čtyřicet střílelo, kopalo, mlátilo, krvácelo a umíralo, to vše v podání Jasona Stathama, Jeta Li a desítek budoucích nebožtíků, jež si tihle dva postupně berou do prádla. Není to nijak hluboká podívaná, mohlo to být kratší a méně rádoby překvapivé, nicméně dívat se na to určitě dá a akční scény (kterých je ne hodně, ale přímo moc) jsou fajn i díky šlapající hudbě spolehlivého Briana Tylera. ()

themic

Nuda nuďoucí, jedna hvězdička za obsazení, které se v tomhle filmu teda moc nevyznamenalo. Od obsazení Jason a Li jsem očekával o hodně víc, než jen podprůměrnou akci. Při sledování jsem se neskutečně nudil a po celou dobu filmu jsem očekával aspoň nějakou tu akci, když tam hraje Jet Li, žel mé očekávání se nevyplnilo. Celý příběh je divně zamotaný, takže se v něm člověk hodně špatně orientuje a občas i ztrácí. Jason Statham mě v tomto snímku moc neoslovil, skoro vůbec tam nebyl, takže kdyby tam nehrál tak by to asi ani nikdo nepoznal. Je to zbytečně dlouhé a hloupé, takže mé hodnocení je 20% ()

Chen

Průšvihem je, že ze spojení Jet Li a Jason Statham se čekalo a dalo vytřískat mnohem více. Jason "kopat" umí a Jet Li, to snad ani nemusím dodávat. A přesto War šetří akcí až to hezké není, během sledování tak doufáte, že největší nářez na nás čeká na konci filmu a ono nic, finále je krátké, odfláknuté a vůbec nevyužívá toho, jaké dvě hvězdy se podařilo dostat do jednoho filmu. Ale pravdou je, že alespoň vizuálně je na tom War dobře, některé scény jsou slušně sestřihané a svým obsahem slušně mrazivé (například vyvraždění rodiny na počátku). ()

Lateef

Hm, je to opravdu dost hrozný. Vždyť to měla být Válka! Prostě postavím Jeta a Jasona naproti sobě, přesně jak je na plakátu, jednomu hodím železnou palici, druhému zahradnický nůžky a nechám je se 90 minut řezat. Režiséra Atwella tohle napadlo prosím pěkně až v 87. minutě! Film nemá v podstatě čím zaujmout. Na první obstojnou rubačku se čeká přesně hodinu, kdy začne konečně úřadovat Jason ve stylu Kurýr. Jinak se tu jenom střílí, vše zajímavé je v traileru, Jet se zmůže jen na jednu šermovačku s katanou a závěrečný a tolik očekáváný fight s Jasonem je sice slušný, ale pokud jste si zrovna na půl minutky odskočili, aby jste zahnali nepříjemné brnění v močovém měchýři, bitku propásnete. Je snad ještě kratší než Jasonův účes. Nebudu tu popisovat příběh, nechci znovu tlouct hlavou o stůl a proklínat scénáristy, ale neodpustím si jednu poznámku: připravte se na pointu, před kterou by si sednul na prdel i Darren Lynn Bousman (na to byste vážně nepřišli, ale celkově to působí hodně prazvlástně). No a ten konec, to jsem asi špatně viděl, jinak to nechápu. A vlastně ani nerozumím tomu, proč dávám dvě hvězdičky... 35 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

• V několika následných rozhovorech Jet Li uvedl nespokojenost s filmovým výsledkem a produkcí filmu. Zašel v kritice tak daleko, že film označil slovem „sucked“. Režisérským schopnostem Phillipa G. Atwella údajně nedůvěřoval od samotného začátku a dle svých slov mizerný výsledek předpovídal již v průběhu samotného natáčení. (Conspi)
  • Původní název filmu zněl Rogue. Ten však studio Lionsgate posléze změnilo na stávající War, aby tak předešlo záměně s krokodýlím thrillerem studia The Weinstein Company, jež do kin vstupoval v tomtéž období pod stejným originálním názvem Rogue (2007). (Conspi)
  • Auto, které řídí ve filmu Crawford (Jason Statham), je Chevrolet Chevelle SS, model 1969. (rawboy)