Píše se rok 1939. Anglická lady Sarah Ahleyová odjíždí do Austrálie. Lord Ashley mezitím v buši shromažďuje stádo dobytka pro armádní účely. Téměř na celou oblast má však monopol dobytkář Leslie King Carney. Sarah odveze na farmu Faraway Downs Honák, kterého jí lord poslal. Na farmě Sarah zjistí, že jejího muže podle zde žijících bělochů proklál oštěpem domorodý šaman Král George... Sarah se seznamuje s malým míšencem Nullahem a jeho matkou Daisy, kterou správce farmy Neil Fletcher zneužívá. Šaman Král George, který je jeho dědečkem, ho naučil domorodému zaklínání a dorozumívání se zpěvem na dálku. Sarah Nullaha zachrání před policií, která bere rodinám míšence k asimilaci. Šaman cítí, že Sarah zemi, kterou Fletcher proklel, vyléčí... Když Sarah zjistí, že Fletcher pro Carneye kradl lordův neznačkovaný dobytek, propustí ho. Účetní King Flynn jí poradí, aby pokračovala v manželově plánu – nahnat dobytek do hlavního města Darwinu a narušit tak Carneyův monopol pro armádu. Sarah s lidmi z farmy a Honákem ženou stádo o patnácti stech kusech k Darwinu. Fletcher jim v tom chce zabránit a zažene dobytek k útesu. Splašené stádo udupe Kinga Flynna, který před smrtí Honákovi prozradí, že lorda Ashleye zabil Fletcher... Před útesem stádo zastaví zaklínáním Nullah. Dochází jim ale voda a King George je vede přes rozsáhlou pustinu. Po písečné bouři všechny zaklínáním znehybní. V Darwinu se právě šíří zpráva, že všichni v poušti zahynuli, když Sarah.s přáteli přižene stádo do města a jako první i do lodi. Sarah s Honákem slaví vítězství nad Carneyem... Sarah s Honákem zvelebují farmu, Nullah žije u nich. Carney se pokusí farmu koupit, ale neuspěje. Fletcher dostal výpověď. Jenže se nehodlá vzdát –úkladně zavraždí Carneye, vezme si za ženu jeho dceru a dobytkářská společnost přejde na něj. Vyhrožuje Sarah, že odvede i Nullaha, když mu svou farmu neprodá... (TV Prima)

neneka

Nějak nevím, co si mám s tímhle filmem počít... a to jsem se přitom hodně těšila, protože mám k Austrálii jako takové z důvodů čistě soukromých bytostně blízký vztah. A tak ty hvězdičky dávám kontinentu. Kterému bych jich dala klidně pět, kdyby nešlo v první řadě o film. ()

Phillo

Ak vás niekedy zaujímalo, čo robia filmové postavy po tom, čo "žijú spolu šťastne naveky", pozrite si Austráliu. Luhrmann dve hodiny rozpráva poctivý, svieži, dokonale epický film, v ktorom nič nechýba. No potom prejde "za hranicu", kde už to nikoho nezaujíma a kde varí z vody. To, čo Minghella dokonale vykreslil v Cold Mountain, to tu naťahuje Luhrmann na niečo väčšie, globálnejšie, no ani trochu mu to nevychádza. Má tu prebytok postáv, z ktorých vás nezaujme ani polovica a zabúda pri tom na vzťah hlavnej dvojice, kvôli čomu nie je záverečná polhodina ani trochu tým, čím by chcela byť. Austrália je prekombinovanou neoriginálnou lovestory, ktorá svoju jednoduchosť kamufluje dĺžkou a emocionálnymi výlevmi. Nie emóciami. K tým sa ani vo svojej obludnej dĺžke nedostane. 60% ()

Pavelos

Hezký romantický příběh zasazen do nádherných scenérií Austrálie.. Ale trošku zbytečně dlouhý, zhruba od poloviny filmu se to celé naklání do trochu nudné polohy a až ve finále se to zase trochu narovnalo.. Na to že je to velkofilm který měl rozpočet 120 milionů dolarů tak digitální efekty jsou až moc viditelné a neslučitelné s takovou nádherou která je v Austrálii k vidění.. Stručně řečeno efekty někdy působily jako pěst na oko:-) Jinak příběh dvou zamilovaných cukrátek podle přesně zavedeného klišé musel samozřejmě dopadnou stylem "Zazvonil zvonec a pohádky je konec, a jestli neumřeli tak žijí dodnes":-) Film jsem sledoval se svou přítelkyní takže proto je moje hodnocení tak vysoké:-)) ()

Thomm

Je to tak mezi dvěma a třemi hvězdičkami, ale jelikož má film 72% a asi tak polovina stopáže je úplně zbytečná, přikláním se k tomu horšímu. Kidman je v první polovině filmu příšerná, Jackman až na pár scén nevýrazný, a tak mě na Austrálii nejvíc bavil starý domorodec - tanečník :-) Za zmínku taky stojí první akční scéna při nahánění dobytka, která se opravdu povedla, a to včetně hudby. ()

barrahir

Baz Luhrmann za hranou kýče, minule, v Moulin Rouge, mu to vyšlo, ale tady je všechno špatně. Prostě nuda, film se táhne jako stádo krav, doslova. Tak dlouhý a přitom o ničem. 45% ()

cherita

Tak mám za sebou čtvrtou ochutnávku z Luhrmannovy filmografie a bohužel musím říct, že její kouzlo mi i nadále zůstává skryto. Necítila jsem se sice až tak mimo jako u Moulin Rouge, ale stejně, prázdnější film aby člověk pohledal. A Nicole museli udělat něco ošklivého s obličejem, protože jsem ji tady vůbec nepoznávala. ()

Pevek2

Chaotický střih, kýčovité barvy, nejasná režijní koncepce a tlak na melodrama pohřbily něco, co klidně mohlo být zajímavým příběhem. ()

Filomena.I.

Sotva přišedší, energická anglická lady rozvíří ospalý vzduch australského městečka ukázkou svého noblesního prádla z hedvábí. „Vypadá to, že tu máme zase soutěž v hovězím průmyslu“, konstatuje s úsměvem místní aristokrat. Já však padala bych smíchy z větve, kdybychom z ní již nesestoupili. Takto v křesle pohodlném omotána vývody elektrickými namísto lián popínavých koulím se a prolamuji nad vsuvkami reklamními (režisér si je užíval a já s ním!) mužného svalnatého mokrého neodolatelného drsňáka s pohledem zvířecím, zaplétajícího se pouze s bradami místních opilců. Jinak vždy neutrálního. Totiž dokud nestřetne se s oním úkazem nevídaným usazeným v hoře kufrů. Správná dáma totiž nemůže jezdit jen na lehko. Správná dáma má vždy pohotově nezbytně nutné po ruce: Dressy pro každou příležitost, klobouky... stoleček, pohodlnou židli a to nejdůležitější – čajový servis! Bez něj byla by ve společnosti naprosto znemožněna! * Civilizace a Honák padnou si hnedle do oka, láska veliká, adoptují chlapce Karamelku, který je všecky „přizpívat“ (komentář, jenž jediný mi kazil dojem). Reklama na chlapáky „Nikdy nepiju ruma sám“, padouch na dlažbě, velký bál s polibkem v dešti očišťujícím a tady pro mne film končí stoprocentně. Slátanina city ždímající přišedší poté je bahnem ni na koleno bolavé nehodícím se. ()

Hepy13

Film s hloupým příběhem, příšernou stopáží a digitálními krávami. Tenhle pokus o velkolepé dílo se opravdu příliš nepovedl. ()

Chudobka

Když mi kamarádka doporučila Austrálii (bylo mi to divné, není to žádná milovnice filmu) a sálalo z ní takové nadšení, musela jsem se na něj podívat. Běžel toho dne v televizi, tušila jsem, že mi po skončení filmu ta dobrá duše zavolá a zeptá se mě, jak se mi líbil. Bože, to jsem si dala! První půlhodinu jsem jen nevěřícně zírala málem s otevřenou pusou, co to tam ta Nicol Kidman (tak skvělá ve filmu Hodiny) předvádí. Pak jsem se naštvala a šla jsem si uvařit kafe, abych u toho neusnula (já nespavec si poslední kafe dávám nejpozději ve 4 hodiny, riskovala jsem, že do rána nebudu spát). Nešlo to vydržet, ani ta krásná příroda to nezachránila. Děsné. V druhé polovině té hrůzy už jsem netušila, o co jde, vzdala jsem to. Po skončení filmu telefon, něco jsem zalhala a nazuřená jsem si šla přečíst nějaké komentáře. A objevila jsem komentář Enšpígla. Smála jsem se, až mi tekly slzy. Jen díky němu jsem tu noc aspoň chvilku spala. Děkuji, Enšpígle, asi si budu ordinovat vaše komentáře místo stilnoxu. ()

nonick1

Austrálie - velkofilm v pravém slova smyslu. Skvěle nasnímané nekonečné australské scenérie rámují zvláštním způsobem vyprávěný příběh, kde důležitou roli hrají i původní obyvatelé s jejich mimosmyslovými schopnostmi. Nicméně jedna hvězda dolů, protože film je žánrově až příliš rozkročen a osciluje tak mezi komedií, westernem a válečným dramatem. Film je také bohužel zřetelně rozdělen na dvě části, jakoby původně snad měl být dvoudílný, čemuž by ostatně nasvědčovala i téměř tříhodinová stopáž. Já osobně bych se bez druhé - válečné - části, bez uzardění obešel, vždyť na konci "první části" jsem se vážně domníval, že poběží závěrečné titulky... Mimochodem, skvělá Nicol Kidman předvedla opět excelentní herecký výkon. ()

hakon

Tezko hodnotit film, ktery v sobe skryva tolik a pritom diky malych chybam dokaze tolik ztratit, presto nelituju a davam 8/10. Baz opet nepochybyl a i pred natahovanost a castecnou naivitu zahral u srdce. Velkym plusem pridava do deje i vedle Jackama a Kidman take oblibeny zaporak David Wenham. Skoda, ze ten klucina nedostava vic vetsich roli. A jeste jedna pripominka, nemuzu si pomoc, ale ten divnej kouzelnickej dedula tam v mnoha momentech prisel dost navic, chapu jeho roli, ale presto je to pro me jedno z nejvetsich minus filmu. Ale budis :) ()

ddf76

Baz Luhrmann tohle epicke drama neukociroval. Zbytecna premrstena stopaz, klidne to slo aspon minimalne o 15 minut zkratit. Zbytecne scenaristicke klise (napr. v nemocnici po naletu atd.). Me tohle drama moc nechytlo, pro me to nemelo atmosferu. Mezi Jackmanem a Kidman to moc nejiskri. Nezachranili to ani pekne zabery na krajinu. Spis tento film na jedno podivani nebo na rande. ()

Martyr

Nebyt rozostreneho projektora a stereo zvuku (ako som uz v kine za 180sk zvyknuty), mozno by sa uslo aj viac ako 4 hviezdy. N.Kidman stale dokazuje, ze aj na "na stare kolena" jej to ako panicke na urovni naramne sekne, a keby sa nahodou Ch.Bale nedajboze predavkoval liekmi a uloha Batmana by bola neobsadena, tak ten Honec (ci Honic?) by ho dokazal so svojou vypracovanou hrudou urcite zastupit. Amosfericky krasna a herecky vyborne obsadena holywoodska gycovina plna klise, ktora stihne za 160 minut 3 x skoncit a 3x znova zacat. Kazdopadne stoji to za pozretie a mierne precitlivelym divakom urcite brnkne po spravnej strune. Ako mne. ()

Jabro

Kdo neví na co jít se svou přítelkyní do kina, tak může směle vyrazit na Austrálii - myslím, že to bude trefa do černého. Krásná příroda, Hugh Jackman vypadá jak v reklamě na Marlboro (prostě opravdovej chlapák), Nicole Kidman to taky sluší;), jen ta romantická dějová linie je na mě až moc prvoplánová a okázale sladká. Ještě musím zmínit scénu s krávama na útesu - ta v kině fakt párádně vynikla.. ()

Grizzly

Takhle rozmachly velkofilm tu nebyl od Jihu proti Severu! Myslel sem ze uz nikdy nic tak epickeho neuvidim a mylil jsem se. Australie je natocena podle starych velkofilmu a radi se mezi nejlepsi. Ma vsechno co ma mit a ja bych se hned sebral a do te zeme jel. Takze at jdou vsichni hnidopisi, kritici a filmovi "znalci" do prdele, ja davam maximum. ()

hobbitko

Kezby tento film skoncil po prvni polovine. Naprosto uzasny typicky Luhrmanovsky parodicky zacatek a skvela, magii nabita prvni pulka. Bohuzel to kazi ta druha polovina, ktera se tematicky nehodi ani k vtipnemu zacatku, ani k tomu velkemu honu dobytka skrze pustinu. Jakoby se snazili spojit dohromady dva uplne rozdilne filmy. ()

KOZLIK

Snímek Austrálie se mi zařadil mezi velkofilmy jako VZPOMÍNKY NA AFRIKU nebo ANGLICKÝ PACIENT. AUSTRÁLIE je dojemná a krásná podívaná, pro někoho asi příliš přeslazená, ale v tomto případě to vůbec nevadí. ()

Kvítek

„Velkolepá“ a mnou očekávaná Austrálie měla představovat jednu z filmových lahůdek roku a byla plánována na filmový večer s důležitou persónou. Nakonec jsem Austrálií prošla sama v rámci svého nemocenského filmového maratonu. Ještě že tak!!!O jedno velkolepé zklamání míň. Australská lahůdka se totiž po několika minutách začala kazit skokem klokaním. Marně jsem se v rozpálené australské krajině snažila najít avizované rozpálení mezi hlavními hrdiny. Několikanásobné odporně přeslazené happyendy mi zvedly hladinu cukru na úroveň diabetika, leč mě zanechaly zcela chladnou vůči „příběhu“ a osudům australských hrdinů. Výsledným dojmem z Austrálie bylo kromě jízlivého úsměvu nad touhle patlaninou zklamání větší než celý australský kontinent. ()

ypres.bass

Nádhera v barevných filtrech páně Luhrmannových. Občas lehce kýčovité, ale i tak nádherný film. Žena která dokázala přehnat stádo přes půl kontinentu a ke své kráse našla ještě tu vnitřní si toho panáka zaslouží. Škoda jen že jakmile dohnali do Darwinu tak byl zlom. Kbyby film zkončil, tak mu druhá půlka bude chybět, takhle mu však ta druhá půlka přebývá. ()

Luhrmannův Gatsby nebude velký. Bude obrovský.

Luhrmannův Gatsby nebude velký. Bude obrovský.

24.02.2011

Velkolepá Austrálie sice jen s potížemi vydělala na svůj rozpočet, ale Baz důvěru producentů neztratil. Studio Warner Bros. mu na novou adaptaci legendárního románu F. Scotta Fitzgeralda The Great… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu… (více)

Luhrmann a ekonomická krize

Luhrmann a ekonomická krize

23.12.2008

Velkohubá prohlášení studia 20th Century Fox o „titanicovském“ potenciálu Austrálie se naplnila snad jen v tom smyslu, že klokaní epos šel komerčně rychle ke dnu. Baze Luhrmanna to však nezlomilo,… (více)