Ledová smrt

• Česko Ledová kořist (více)

Partia snowboardistov sa vyberie za pôžitkami do vysokohorskej oblasti. Po zranení jedného z nich sú nútení vyhľadať pomoc - a jediným útočiskom sa zdá byť horská chata v jednej z dolín. Tá je opustená a bez funkčného telefónu, zato s poriadnou zásobou alkoholu a množstvom prázdnych izieb. Niekto alebo niečo sa však v chate predsa len ukrýva. A prvú obeť delí od smrti iba krátky okamih. Kratší ako švihnutie horolozeckým krompáčom... (Nick Tow)

Cappuccino

Klasická ničím výnimočná, no zároveň (takmer – ak nepočítame vyslovene debilné klišé) ničím urážajúca vyvražďovačka, ktorá azda vyniká len svojím krásne mrazivým prostredím. Na oddychový hororový večer k pukancom ako stvorené. S postavami sa dá mimochodom na prekvapenie celkom sympatizovať. ()

S.Quentin QUALE

Velice povedený norský mrazivý slasher. Když jsem viděl ten plakát nahoře, čekal jsem hovadinu alá Stmívání, ale naštěstí jsem se mýlil a dostal jsem solidní nálož krumpáčem od jednoho z nejlepších záporáků podobných filmů. Fandům slasheru vřele doporučují spolu s druhým pokračováním. 80% ()

misterz

Výborný, mrazivý slasher, ktorému výraznou mierou pomáha aj skľučujúce prostredie starého, opusteného hotela v ťažko dostupnom teréne zasnežených hôr. Atmosféra je preto často tak dusivá, tak mrazivá, až zalieza pod nechty a nedá ani chvíľu vydýchnuť. K tomu ešte treba prirátať slušné herecké výkony a parádny, napínavý záver. Môžem len odporučiť. 80/100 ()

pornogrind

Vynikající slasher z Norska.Který se dočkal ještě dvou pokračování.Dvojka už je o něco slabší,ale pořád se o ní dá ríct,že je to kvalitní horor.Trojku jsem sice neviděl,takže nemůžu bodovat.Ale podle traileru,který jsem viděl můžu říct,že jí ani nechci vidět.Hlavně si nechci zkurvit kladný dojem zprvního a druhého dílu.Takže rezignuju na třetí díl a dělám jakoby vůbec nevznikl. ()

sochoking

Norska vyvraždovačka. V podstate nuda. Cakal som, až ich všetkých pozabíja a bude koniec. Hlavne toho nesympatického ryšavého zmrda, ktorý tam bol len ako piate koleso u vozu. ()

hladass

Průměrný slasher, ze kterého dělají skvělý kousek výborné herecké výkony a dokonalá mrazivá atmosféra... ()

AppleCore

Rozhodně to neni špatnej film. Pořád se to drží nad příčkou dnešních amerických brutal horrorů, ale ve filmu jsou obsaženy typický a dnes už i zbytečný prvky typu "vražednej a sakra rychlej průchod před kamerou" což už je zkrátka až moc velký klišé, je na čase pochopit, že to dávno nefunguje. Kamera byla perfektní a neustále v pohybu a to já mám rád. Hudba je místy skvělá, ale rázem je sražená na dno histerickou melodií takže se stává trochu rušivym elementem. Určitě by se z toho dalo vymáčknout mnohem víc, ale na 90 minut strachu a napětí to stačí bohatě. ()

Kudly4

Že já jsem se do toho vůbec pouštěl. Už mě nějak omrzely filmy tohoto typu. kdybych se na něj podíval před 6 lety, možná by to pro mě byl výborný horor. Ale jelikož už jsem namlsanej dnešních 'brutálních' hororů, byla pro mě tohle totální nuda, která mě ničím neohromila. Čekal jsem nějakou krev, brutalitu, ale nic sem nedostal. Nudné, nelogické, 1000x viděné už jinde. 2* za slušnou atmosféru. ()

oje

Fritt vilt nudí tím nejošoupanějším možným horrorovým motivem maskovaného zabijáka, který znepříjemní výlet omladině odříznuté od civilizace. Skrz na skrz průhledný děj neumí překvapit, nemá fantazii, naopak si s železnou pravidelností jede od začátku do konce rutinním tempem po předvídatelné línii. Zpracování až na zimu zálezající pod nehty nedisponuje vyspělým dojmem a sotva se dokáže držet průměru. Horror, který brzy vyloží karty a nedokáže diváka v čemkoli znějistět, funguje jen stěží. ()

Campbell

Bohužel přes velký hype a očekávání jsem čekal něco víc než jen průměrný slasher se sice pěknou atmosférou chaty, ale pomalým příběhem. Největším mínusem kromě pomalé plynulosti ale přičítám vrahovy kterej je prostě úplně nudnej a neumí vytvořit ani jednu kreativní smrt. A jeho charakteristika a osobnost je strašná. A největší plus je rozhodně hudba a kamera která byla úžasná. Ale jak říkám i přes velký hype co jsem o tom slyšel je to spíše průměr. ()

predators

Jo, dobry, takže do Norska se rozhodně lyžovat nechystám :-) A nebo jedině v tom případě, že to bude na místě, kde budu muset čekat hodinu ve frontě na vlek a po sjezdu si budu moct dát studené pivo. :-) Jojo, tohle všechno si tato dobrodružná pětka nechala ujít a většina z nich za to... Hustá atmosféra a ještě hustší zabiják, jo a taky husté sněžení, ale toho si nikdo nevšimne :-) 70% ()

panjosef

Hustej a hodně dobře zpracovanej slasher. Je to žánrovka jak prase a to je to, co je super. Navíc fakt výborně natočená. Norsko je pro horory místo jako stvořeny a v tomhle případě ani vůbec nevadí, že nepřekračuje hranice slasherového subžánru. Z atmosféry prostředí se vytěžilo skutečně maximum - hory, rozlehlé zasněžené pusté prostory, starý opuštěný hotel, temné chodby, kvílící vítr, noc, deník, fotky, výstřižky z novin, děsivé náznaky (třeba když se vysypaly prsteny, uff) a vůbec vše ostatní - naprosto bravurní. Než se vrah vůbec zjeví tak uplyne velice velice mnoho času, ale tady si to pozvolné budování atmosféry a rozehrávání příběhu vyloženě užíváte. Do toho přijde ten šílenej pošuk, lekačky, krev a násilí, boj o život, hodná a sympatická hlavní hrdinka - všechno to šlape naprosto naprosto parádně. Vidím to někde mezi čtyřkou a pětkou a jelikož tady těch plnejch počtů zas tolik nevidím tak to s chutí nahoru zaokrouhlím. Není to rozhodně nic novýho, ale šťávu to má parádní. ()

iamek

Nádherná krajina. Slashery kde je sníh miluju a v tomhle snímku jsem si sněhu užil až až. Film je logicky předvidatelný ( Který slasher předvidatelný nebyl ? ), ale díky hutné atmosféře a příjemnému obsazení jsem mu to moc rád odpustil. A navíc lokolita na natáčení takového filmu je dokonalá. ()

SeBig

Konečně jsem taky dohnal tenhle "kult" a musím říct, že po obavách jsem byl celkem spokojený. Obstojný slasher s dobrým příběhem v pozadí, teenageři nelezou na nervy (žádný uplakaný zmrdi), fajn prostředí, krví se nešetří, scénář při nejmenším nenudí a prostě pohoda. SPOIL: vrahův xicht bych neukazoval, docela to pokazili. ()

korbitch22

Výborná atmosferická řežba, která mě slušně přikovala do křesla. Sice je vidět nezkušenost režiséra, který občas hloupě zachybuje a nechá postavy občas udělat nějakou tu kardinální píčovinu, ale herci jsou narozdíl od těch amerických puberťáků značně sympatičtí, až mě jich bylo i líto :) Příběh jak to u slasherů bývá není nijak složitý, tady prostě fungují ty nádherné hory, všude sníh, psychopat s krumpáčem a dost slušný lekačky na slasher teda. Do prdele s Krvavým Valentýnem :) Těšim se na dvojku, příjemné překvapení. 80%. ()

Chrustyn

Atmosférou jiné než podobné filmy z americké produkce, ale rozhodně ne lepší. Občas spíš naopak. Nijak výrazný a ničím zajímavý horor. ()

Arsenal83

Polhodiny nič len jedna zlomená noha. Potom chlapík zistí, že jeho 30-ročná priateľka je panna. Stále čakáme ne horor. Ubehla hodinka a zatiaľ sme zaznamenali len jednu odmerku krvi, našťastie to nebola krv po prvom pohlavnom styku. Keď konečne príde vraždenie zisťujeme, že ten vrah si to skutočne užíva. Takou lopatou sa dokáže zahnať aj po dobu 10 sekúnd a obeť stále netuší, že stojí je za ňou. Nakoniec príde oslobudzujúci koniec. Pre diváka oslobodzujúci. ()

heyda

Po velkém zklamání s Temnými lesy z norské produkce jsem dal chlapcům z Norska ještě jednu šanci a hleďme, co v nich je. Seveřani, ošlehaní sněhem a větrem si jak jinak vybrali natočit tenhle snímek v nádherné zasněžené horské krajině. Tento opravdu mrazivý horor mi trošku připomíná Collectora, ale troufám si říct, že tohle je o třídu lepší. Nejen, že se nám dostane lekaček a krve, ale narozdíl od Collectora je nám to naservírováno věrohodně a dokonce se nám na konci dostane i jakéhosi vysvětlení, byť jen asi na 3 vteřinovém prostoru filmu, ale i tak jsem docela překvapeně zíral. Škoda toho poměrně slabšího scénáře a několika do očí bijících chyb. Ale i tak si myslím, že je tohle docela milé překvapení s opravdu vydařenou kamerou a hudbou a 4 hvězdičky jasně zasloužené. ()

Svensk Filmindustri mění vedení

Svensk Filmindustri mění vedení

24.04.2014

Michael Fleischer, generální ředitel SF Film v Dánsku, a Guttorm Peterson, SF Norge v Norsku, ohlásili po více než deseti letech své působnosti ve Svensk Filmindustri svůj odchod. Fleischer u… (více)