Brilantní plán

• Velká Británie Flawless (více)

On měl plán, ona zase motiv... Londýn, počátek 60. let. Laura Quinnová je zaměstnaná u společnosti London Diamond Corporation, zabývající se obchodem s diamanty. Schopná a inteligentní manažerka je však v prostředí, v němž dominují muži, opakovaně přehlížena při obsazování vedoucích funkcí, které dostávají její často méně schopní mužští kolegové. A Její trpělivost je pomalu u konce. Když se seznámí s nočním uklízečem Hobbsem, který by si rád obstaral poněkud štědřejší penzi, společně vymyslí plán na krádež několika cenných diamantů. Vykutálený pan Hobbs však s Laurou nehraje se zcela otevřenými kartami... Britský režisér Michael Radford natočil promyšlený kriminální thriller s několika překvapivými dějovými zvraty. Ústřední dvojici lupičů ztvárnili Demi Mooreová a Michael Caine. (Česká televize)

E lan

Normální televizní zlodějská podívaná se stárnoucí Moore a Cainem. Ničím zvlášť zajímavé, ale docela zábavné, prostě průměr. ()

Ceberus

Klasický tříhvězdičkový film - hlavní představitelé předvádějí kvalitní výkon, takže zhlédnout film poprvé je docela zábava - způsob krádeže diamantů je vskutku netradiční. Jenže za týden, za dva už ani nebudu vědět, že jsem něco takového viděl, nezanechalo to ve mně žádnou hlubší rýhu. ()

BDMarty007

Vynikající detektivní drama. Děj se odehrává v době, kdy žena v manažerské pozici byla vzácnost a v kancelářích se běžně kouřilo. Ne že by to bylo pro děj podstatné, ale exkurz do té doby je velmi zajímavou součástí filmu. Jinak je pojetí velmi úsporné, skoro až komorní. Nijak to ale neubírá napínavosti příběhu, kdy to co se stalo dlouho vypadá jako nemožné. Na rozuzlení přijde asi každý divák přesně ve stejném okamžiku, byť ještě neví proč. Pro mě velmi příjemná detektivka, výborné obsazení (comeback Demi Moore, vynikající Lambert Wilson, kterého jsem asi od Matrixu neviděl) chytrý film, příjemné překvapení. ()

Adiemus

Zápletka nic moc, ani postava mazaného uklízeče není zas tak originální (viz např. Sabrina), napětí prakticky nulové a k tomu uspávací dabing. Nebýt několika retropřístrojů a natupírované Demi Moore, šedesátá léta to nepřipomíná aní trochu. Zkrátka má filmotéka se o tento kousek nerozroste. A to mám prosím Cainea vážně ráda! ()

Likan7

Všechno dobrý, všechno na svým místě, ale ani jednou mě film nestrhnul. Je to prostě čistý kriminální heist drama, které neskutečně táhne Michael Caine. Demi Moore mu ale zdatně sekunduje a hlavní tito dva dokáží film (a mou pozornost) držet celou dobu nad vodou. Konec mi sice přišel trochu kostrbatý, ale jen to připomene, že se tu hraje trochu béčkovější housle. Ničemu to nevadí, pokud na to divák přistoupí, nudit se nebude. ()

RobbieM@N

K dobru se dá přičíst povedený scénář, zápletka překvapí, dobré herecké výkony jako vždy od Demi Moore a Lamberta Wilsona, ale nic vyjímečného, snímku chybí atmosféra a přeci jenom sex, akce, násilí, které se tam naprosto nevyskytují, tomu snímku schází, co byste taky čekali od pajdajícího Caina, že?? ()

jafuska

tento film mě nijak nenadchl, asi z toho důvodu, že nemám ráda Demi Moore, bylo to docela naivní, že si myslela, že bude moci proniknout do světa mpžu, když bylo jasné hned od začátku, že v minulosti vládli mužži, a ženy byli utlačovány, i jen ta myšlenka vzít diamanty a pomstít se jim, to bylo hodně naivní, nevýrazné herecké obsazení, možná kdyby dali místo ní jinou herečku a bylo to lépe natočeno, tak by to bylo fajn, ale takto to bylo docela nudné, doporučuji sice tento film, ale jen z důvodu, že na večerní film to stačí, když není žádná jiná volba si vybrat jiný film. ()

huzgi

Vkusný a působivý krimifilm, klasická "kasařina", radost vidět sira Caina, on prostě umí a umí a umí.... ()

Numerobis

Byla sobota večer...doma klid a nuda. Toho dne jsem si chtěl zapnout počítač, né koukat na televizi. Pak ale přišli rodiče a kupodivu je nalákal film s profláklým názvem Brilantní plán. Čekal jsem přinejlepším vypatlané akční béčko, kde se vše točí okolo malých drahých kamínků... A dostal jsem přinejmenším zajímavý film o diamantech, rovnoprávnosti a staré křivdě. I když je už od pohledu vidět, že film je "malý", dokázal i mě zabavit. A dokonce jsem jej ani hned nezapomněl. ()

miki68cz

Velká diamantová loupež je dobrý nápad ale musel by jej někdo dotáhnout do detailu, což by si jistě zasloužil. Demi Moore hraje tak na 50% a Michael Caine tak na 60. Nezajímavá muzika. Tři hvězdy dávám za snahu, režisér by si zasloužil dvě. ()

hackstolle

Reknu vam, ze jsem se musel dost ke trem *** premlouvat. Demi Moore. To je nazev nejakeho sampanskeho? :) .. No ne. Ted vazne. Nikdy jsem Demi moc nemusel a asi to dost znacnym zpusobem ovlivni moje celkove hodnoceni, takze me berte s rezervou. Ve filmu je abych tak rekl od vseho trochu, ale pro me v celkove sume dost malo. Az na dle meho nazoru skvely vykon Joss Acklanda. ()

mac000

Britové jsou mistři detektivních zápletek a la "velká poštovní loupež". Když se spojí dobrý scénář s dobrými výkony známých herců, nemůže být výsledek vůbec špatný. Zajímavý je rovněž vývoj a posun charakteru hlavní protagonistky (D.Moore), resp. proměna jejích životních hodnot (zobrazující se i v nečekaném závěrečném "překvápku"). ()