Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

Kimon

Velikášský projekt ve 158 minutách. Po profesní stránce výborný. Kamera výborná. Herecké výkony také. Ale ta projekční doba příšerně dlouhá. Bohužel, jev v posledních letech hodně rozšířený. Mnohdy platí: "Méně znamená více". Děj, nijak extrémně složitý, by mohl být vměstnán do kratšího času a podle mého mínění by film přibral na obrátkách. Myslí si snad producenti, že vyšší kvalita jejich počinu spočívá i v delším čase? Že by snad měl divák pocit nějakého ošizení, když skoukne za drahou vstupenku "jen" 120 minutový kousek? ...... K obsahu snad jen tohle: Být bohatý je beze sporu pro mnoho lidí velmi lákavé. Opravdu bohatým však může být pouze člověk, bohatý svým slušným charakterem. Daniel Plainview má sice díky své povaze peněz hodně, ale právě pro tu svou bezcharakterní, krutou až zrůdnou povahu nemá žádné přátele ani rodinu. Odmítá pomocnou ruku byť pomateného kazatele, předstírá otcovskou lásku a skončil ...... nu, podívejte se sami. Přes tu hrozitánskou délku to stojí za to. ()

Sawy

Fakt epický film.P.T. Anderson snad ani jiné neumí.Až na krev není lehké strávit.Za ty dvě a půl hodiny se toho zas až tak moc nestane,scény ubíhají pomalu.Ale jaké scény!Zapálení ropné věže,scéna křtu,závěr,to jsou momenty,které člověk z hlavy jen tak nedostane.To co tady předvádí Daniel Day-Lewis se už snad nedá ani nazývat hereckým výkonem.Do postavy Daniela Plainviewa se vtělil tak dokonale,věřil jsem mu každé gesto,každý pohyb.Plainview je zajímavá postava.Od začátku je jasné,že je to hajzl.Lže,podvádí,neštítí se prakticky ničeho.Přes to všechno jsem ho prostě nedokázal nenávidět.Spíš mi ho postupem času začalo být líto.Ve stínu skvostného Day-Lewise mírně zaniká působivý výkon Paula Dana,který svého kněze zahrál taky výborně.Plus ta skvostná kamera,netradiční hudba a další technické věci.Coenovic Tahle země není pro starý je sice dobrý film,ale ty Oscary by si zasloužil spíš tenhle Andersonův opus.90 % ()

Morholt

Takřka epický příběh o bezohledném ropném magnátovi Danielu Plainviewovi, o jeho profesních vzestupech i osobních pádech a o malých vítězstvích, vykoupených vekou prohrou. Daniel Day-Lewis dokázal svou velikost, ale já si užíval i Paula Dana, coby fanatického kazatele církve Třetího zjevení. Jejich závěrečná scénaje skutečnou lahůdkou. 90% ()

Richie666

Mně ten film neřekl vůbec nic.. První polovina je skvělá, ovšem tak moc zbabrat tu druhou, to se jen tak nevidí. Ke konci už je to taková nuda, že jakoukoli hloubku to v sobě obsahuje (podle mě skoro žádnou), nemohl jsem se dočkat závěrečných titulí. ()

Listeroman

na tento film jsem se chtěl kouknout už docela dlouho, mám rád Daniela Day-Lewise a také jsem měl chuť na něco z tohoto období, film mě ze začátku ohromil dokonalou kamerou a velice dlouhou dobu zde nebyl žádný dialog, film se ubíral docela hezky ke konci. Akorát že celý film se zde dohromady nic nestane, film s krásnou kamerou, netradiční hudbou a opět geniálním Danielem Lewisem s bohužel s žádnou pointou, dobrý životopisný film nedotažený do konce... 158 minut je obrovsky dlouhá stopáž a když chce režisér dělat takový film musí ho něčím záživným naplnit a to jsem v tomhle filmu bohužel postrádal. Ale za opravdu dokonalou technickou část filmu musím dát tři hvězdy, protože provedením tento film patří mezi špičku. ()

Lacike

Vsetci sa idu posrat z vykonu Daniel Day-Lewisa, ale mna ovela viac dostal mlady Paul Dano ako fanaticky farar. Samotny film nie je zly, ale mna tento styl filmu neuchvatil natolko, aby som ho mal chut vidiet znova. Taky pocit mam vlastne zo vsetkych Andersonovych filmov. Za jedno pozretie to ale stoji. 6/10. ()

PROROK14

Môj obľúbenec Daniel sa zas vytiahol na najlepšieho herca v roku 2007. Inak v Gangoch New Yorku sa mi zdal trochu lepší. Tento film ukazuje vzostup jedného drsného, nie príliš priateľského ropného magnáta Daniela Plainviewa a jeho túžbu ísť za svojím cieľom pre ktorý spraví čokoľvek. Čokoľvek. Daniel ho hraje tak dobre že on ním je. On sa stal Danielom Plainviewom aby mohol malý divák ako ja sledovať nádherné herecké predstavenie. Dík Danieli. 90% ()

rawen

Danielu Day Lewisovi překvapivě dobře sekundují i další postavy, film plyne jako voda a stihne být dramatický, drsný, sarkastický i legrační (a to téměř naráz). Paula Dana vybrali taky výborně, příběh se povedl, hudba se povedla, kamera taky... A jaké je to jako film? Jedním slovem? Lahůdka... 9/10 PS: navíc mám po prvním shlédnutí dojem, že z toho čichám takovou Kubrickovskou kultovinu - a to je dobré znamení :) ()

bouncer

Excelentní Daniel Day-Lewis. To je bez debat pan Herec, ale celkově jsem od fimu mého oblíbence PTA čekal malinko víc. Je to skvělé filmařské umění, nádherná a trochu nečekaná hudba (Johnny Greenwood z Radiohead), ale jsem zvyklý na lepší příběhy, zvlášť když film má 2,5 hodiny. Tedy ne že by ten příběh byl špatný, ale nějak mi chyběla pointa. Možná o to víc zase vyčnívají herecké výkony. Každopádně velkolepá podívaná pro náročnější diváky. ()

brutale

V prvom rade skláňam hlavu pred Daniel Day-Lewisom, ktorý rolu podal naozaj majstrovsky. Kazateľ bol tiež výborný (aj keď by som ho najradšej zabil), rolu pokryteckého slizúňa zvládol na jednotku. Réžia, kamera výborná. Musím to vidieť znovu v najbližšej dobe. ()

Johny_fork

Po prvním shlédnutí můžu pouze říct, že tohle chci brzy vidět znovu, Daniel Day-Lewis hraje na hranici lidských možností, možná i trochu za ní, ten vztek, ta zloba, výraz ve tváři, změna hlasu, nevídané, to on ten film táhne, zejména jeho druhou polovinu, kdy ho postupně pohlcuje nenávist, vidíme muže, který získal moc a ztratil duši. Atmosféra je perfektní, pach ropy ve vyprahlé zemi. Magická hudba. Velkolepá podívaná. ()

murakamigirl

Až na doraz. Zvažovala som 3*, fakt silno, pretože som, ehm, opakovane videla trojmo. ))) Po skončení skutočne mám bohatšie poznanie: 1. Day-Lewis nepochádza zo Zeme a 2. snímky o rope mažte do hája!? Jj, asi tak. Sorry, filmarina, D. D. Lewis a Paul Dano dychberúci, ale..... ale takmer som zápasila s narkózou! :( ()

Terva

Co člověk musí vše dokázat, aby uspěl v podnikání. Pojem "brčko" a jeho dopad na čerpání je moc poučný. ()

adamo_znk

Výkony režiséra, kameramana a všech herců berou dech. Až na krev je vybroušené filmové dílo. Diamant, díky kterému jsem stále ještě nezanevřel na současnou americkou filmovou tvorbu. Paul Thomas Anderson je skutečný unikát ... a D. Day-Lewis .. to se nedá moc okecávat. Herectví z jiného vesmíru. Pro mě jeden z nejlepších filmů tak za posledních deset let. ()

Chermy

Zas jeden z těch kvalitních filmů, který na mě ovšem má stejný účinek, jako nějaká televizní produkce.....nikdy více si jej nepustím. ()

moviesfan

Zajímavý, svým způsobem hezký film. Nicméně jsem se vcelku nudil, přestože zde bylo několik napínavých momentů. Délka filmu tomu nasadila pomyslnou korunu. Hodnocení: 65% ()

jahol

Filmařsky brilantní, pro duši trochu sporné, strašně mi v takových filmech schází třeba jediný výrazný prvek lidství. A pak mi tak nějak pocitově přijdou odtržené a nevěrohodné, protože kdyby tohle byl obraz, epos ze života, tak bychom se všichni, co v člověka trochu věříme, mohli rovnou nechat upálit. Začátek filmu je ovšem fenomenální a z vystižení urputného osamělého boje o svůj sen se tetelíte blahem. Další životní cesta hlavního hrdiny a postupné rozkrytí jeho formování prostředím a především vlastním světem, kde platí specifické zákony, je velmi silné. Až moc - v těch nejvypjatějších scénách podle mne autor (a jeho hrdina) přepíná strunu a proto ty 4/5. Jinak ovšem skvělý příspěvek na téma "Odvrácená tvář amerického snu". ()

villon17

Arogantní, necitlivý, přesto starostlivý Daniel mi běhal po zádech jako mráz:) Námět originální, zpracování i kamera působivé, zkrátka všechno bych mohla celkem chválit, ale mělo to jediný nedostatek, a to málo zajímavosti. Čekala jsem lepší zápletku, když se nedostavila, těšila jsem se na dechberoucí závěr, ale kromě skvělého hereckého výkonu Lewise se mi těchto předpokladů nedostalo. Přesto musím zdařilý snímek ocenit a nejspíše nemít tak vysoké nároky. Ale zdá se mi, že čím více filmů mám za sebou, tím více jsem kritičtější, což odnáší jinak skvělé filmy. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (více)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (více)