Ten Největší

Big Stan

Kung-fu frajer

Komedie / Akční

USA, 2007, 105 min

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 15.11.2010 (R: 19.12.2011) - Napriek všeobecne zlej mienke o komediálnych eskapádach Roba Schneidera (ktorý už bol "Zvíře" aj "Žába k zulíbání") ma tento jeho režijný počin pobavil, a napriek niekoľkým typickým poznávacím znakom fekálnej "taškařice", vôbec neurazil. Navyše by som to pokojne nazval akčnou komédiou. Len to zaradenie MARKÍZY do prime time by som nabudúce zvážil. Pre deti to - vďaka značne vulgárnym dialógom - naozaj nie je ani omylom. Mimochodom oceňujem kvalitný slovenský dabing, ktorý dodržal dvornú dabérku prekrásnej Jennifer Morrison. (15.11.2010)(16.11.2010)

R. Schneidera nevyhľadávam, skôr sa mu vyhýbam. Ale pár ukážok z väzenského prostredia a hlavne kung- fu D.Carradine ma presvečili, aby som mu dal šancu. A ono sa to naozaj dá. Myslím, že Schneider zo scenára vymačkal dosť humoru na to, aby sa zabavil takmer každý. Nehovorím, že som od smiechu lapal po dychu, ale pár krát som sa naozaj dobre zasmial, hlavne na lámaní prstov a počas filmu som mal ten nadľahčený pocit, ktorý by každá dobrá komédia mala navodiť. Po skončení a samozrejme aj počas sledovania je každému jasné, že sa síce pozeráme na blbosť, ale bavíme sa.... Tak čo tam po tom, že to točil a zahral R. Shneider? Konečne sa trafil, tak nech sa mu začne dariť. 60%.(27.12.2010)

Vydarená komédia z väzenského prostredia. Film ponúkne nespočetné množstvo srandovných situácií a hlášok. Jednak nám ukazuje, ako to vo väzení medzi chlapmi chodí, ale na druhej stranu všetko líči pohodovo s veľkou dávkou nadsadenia. To najlepšie príde práve po vstupe do väzenia, i keď sa to nedá porovnať so skvelou komédiou so Sandlerom - The Longest Yard (2005). Vo filme mi ešte vadí David Carradine, ktorý sa do toho filmu veľmi nehodí, i keď je to sčasti o kung-fu.(3.1.2015)

Zdejší procenta by čistě teoreticky mohla odpovídat, kdyby se vyškrtlo intro s outrem. Tím by zbyla jen vězeňská část, a ta je sama o sobě vcelku solidní parodií na slavnější kamarády. Bohužel však, Jennifer Morrison působí tak stupidně, až z toho přestává být sexy (což je zrovna v jejím případě velký kumšt!), a Mistr David Carradine? Ano ano, to byl ten šedý oblak nikotinového dýmu. Pokud jste ho nezahlédli, nezoufejte. K uzoufání totiž bylo jej vidět, jak ze sebe dělá blbečka. Abych ale komentář zakončil pozitivně; jde o jeden ze dvou nejlepších režisérských počinů Roba Schneidera! ;-)(22.10.2011)

• Bauer

Rob Schneider už byl Zvíře, dokonce byl i teenagerka a teď je to borec na bojové umění, který se snaží zákazat znasilňování ve věznici. Tahle role mu vyloženě nesedla, protože není vtipný. Myslím, že je to komik. Sice slabší komik, ale pořád komik, takže by měl být alespoň trošku vtipný. Tady není vůbec vtipný. Žádný hlášky a ani žádné ksichty. Jen se tváří vážně, keca nesmysli a sem tam si kopne, nebo si udělá nindžaky z mýdla (nebo co to bylo). David Carradine si dělal akorát tak srandu sám ze sebe a jeho tréninková metoda byla docela zábavná. Mám rád filmy ve vězení, ať jde o jakýkoliv žánr. Thriller, drama a nebo i akční! Ale komedie nějak k vězení nesednou. Hurá do basy byl taky nehorázný bullshit, ale je pravda, že Ten Největší je trošku lepší. Jen má debilně tupé dialogy. Kdyby byl film němý, tak by to možná bylo lepší, protože ty kecy o znásilňování a o přátelství různých vězeňských gangů jsou hrozné. Režijní debut Roba Schneidera se moc nepovedl a doufám, že i on sám si to uvědomí a vykašle se na to. Jelikož by se měl držet toho průmerného herectví a hrát v bláznivých komediích!(27.9.2008)

• - Od začátku filmu je známo, že Sten (Rob Schneider) má na hýždích hrozivé tetování. Ve scénách ve sprše ve věznici po něm však není stopy. (Sign)

• - Film bol natočený za 6 týždňou. (Mihail123)

• - Replika väzenskej cely reálnych rozmerov bola zkonštruovaná z dreva a použitá na niektoré scény zo Schneiderovej cely. (Mihail123)