• Německo

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Drama

Německo / Kanada, 2008, 91 min

Obsahuje spoilery: "Je to Němčour." - "Je to citlivka!" Zfilmování počítačové hry Far Cry. Scénárista jakoby nevěděl, co si z postavou počít. A rejža, co to má na svědomí na co sáhne, to většinou končí na dně filmové žumpy. Jako fanouška hry mne zklamalo, že šlo jen o vývoj supervojáků a žádná zmínka třeba o mutantech. Přes množství výtek však snímek u mne obstál. Til Schweiger sympaťák, Emmanuelle Vaugier kočanda, triky obstojné. Rozhodně jde spíše o akční film, než čisté sci-fi. 3* zpracování není špatné a dívat se na to dá. - 50%.(30.1.2020)

• Socrates

Z pohledu fanouška hry velký zklamání. Mimo tří hlavních postav a beachboyový košile Jacka Carvera, která ale účinkuje jen v první třetině filmu, to nemá s hrou prakticky nic společnýho. Z druhýho pohledu, kdy hru absolutně vynechám (což opravdu není problém), je to sračkoidní béčko až céčko plný trapnejch scén, hlodů a triků. Před odpadem to zachraňujou dvě slušný honičky. A v některejch zdejších komentářích zmiňovaná zábava? Leda pro suchary! Stylově mi to připomíná takový ty rakouský nebo německý akční tv seriály. Většinou mám tendenci Uwemu nadržovat, protože proti němu brojí celej svět a někdy se to neprávem přehání, ale tohle je jeden z případů, kdy to prostě nejde.(28.9.2012)

Popravdě ani tomuhle filmu nepřeju žádný odpad! Uwe natočil velice zábavné akční béčko s Tilem Schweigerem, který pro mě překvapivě celý film slušně táhne (hlášky, gesta, lehce i vykreslený charakter!). Sice to se hrou nemá moc společného, ale opravdu asi první film, který bych i doporučil od Bolla!(18.3.2009)

• Paxxx.cz

Rozhodně to není nejlepší film, který jsem kdy viděl, ale taky to není tak strašné jak by se mohlo zdát s ohledem na celkové hodnocení. Til nezahrál špatně, ale co mě nepotěšilo, byla rozhodně volba prostředí. Far cry jako pc hra se odehrávala v exotickém prostředí, což se tady nekonalo. Místo toho se děj odehrával někde v kanadských lesích. Hold další nepovedéná konverze pc hry na filmové plátno...4/10.(29.3.2009)

Tohle že natočil Uwe Boll? Vždyť je to docela...dobrý!:D No vážně, Uwe se lepší. Měl by zaměstnat lepšího scenáristu, ale sám se coby režisér znatelně lepší.. (Porovnávám s House of the dead). Když se na scéně objevil Udo Kier (nevěděl jsem, že tu hraje), tak mé srdce zaplesalo:) Zdejší hodnocení je úplně zcestné a to je fakt škoda. Tohle není moc dobrej film, ale způsob, jakým to tu většina lidí hodnotí je zarážející..(17.3.2009)

• - Ve scéně, kdy je Jack (Til Schweiger) pronásledován a jeho parťák spadne do vody, je možné v několika střizích vidět, že parťák vůbec ve vodě není. (necisty)

• - Film je inspirován úspěšnou akční hrou Far Cry. (Dines)