• Německo

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Drama

Německo / Kanada, 2008, 91 min

Na úvod bych chtěl napsat pouze: Vy, co jste to evidentně neviděli a dáváte tomu odpad jen protože to je od Uwe Bolla, tak jděte do hajzlu. A teď k filmu. Tohle jsem vážně nečekal, že by Uwe Boll dokázal natočit celkem povedený akčňák a ještě ke všemu podle hry. Viděl jsem od něj pouze tři filmy. Alone in the dark, což byla ukrutná blbost. Poté jsem viděl výborné válečné drama Tunnel Rats a teď konečně Far Cry. Hru Far Cry jsem hrál a byl jsem znechucen. Všude jsem četl jak je to snad i hra roku 2004. Ale mne hrozně nebavila a hrál jsem jí jen z povinnosti hráčské. A ani jsem jí nedohrál! Těsně před koncem jsem to odinstaloval s tím, že Far Cry v podobě herní mi už do počítače nikdy nesmí. Ale film, tak to je úplně o něčem jiném. To je akční pecka jak má být. Nebo bych spíš měl napsat, že to je akční béčko jak má být. Jasný, zase to působí levně, ale to je mi celkem fuk. Celých 90 minut jsem se bavil skvěle. Scéna, kdy si jde po krku pár "vylepšených" vojáků neměla chybu. To jsem ani nedýchal, takže film má i jistou dávku napětí. A hlavně má vtip. Jack Carver v podání Tila Schweigera byla podle mně hodně dobrá volba. Jeho výkon je více než uspokojivý, má parádní hlášky a skvěle mu padne ta legendrání (ze hry známa) červena košile. Když se podívám zpětně na rok 2008 a vzpomenu si na Maxe Payne, tak Far Cry je podle mně lepší, než Max Payne, co se týče celkového zpracování! Jen tak dál Bolle!!!(14.3.2009)

Není to skvělé jako hra, ale s krásnou Vaugier a s mým oblíbencem Tilem jsem si z toho odnesl krásnej zážitek. Prostředí je dokonalé, akce je docela dobrá, ale s kamerou se nespřátelíte, neskutečně se sebou hází. Ty chmaty Tila se mě líbily moc, škoda, že kamera nebyla lepší, abych jsem si to vychutnal. Některé scény jsou až moc vtipné, hlavně s tím tlustochem. Já to beru, není to žádné akční zlato, ale na to slabší stříbro to dá > 70% :-)(22.10.2011)

• Satan

Guilty pleasure těch nejtužších kvalit. Jako herní adaptace to nefunguje vůbec. Jako parodie na hollywoodské akční filmy 80. let to funguje dokonale. Pokud se Uwe v Postalu postaral o sebereflexi, zde se postaral o tu nejvrchovatější dávku nadhledu. A jako komedie to i funguje. Kdyby se to jmenovalo Fucking Island a nepáchlo to němčinou, jdu i výš. [Přesná stopáž: 91 min](9.3.2009)

• PinokKio

Chuť přijít už konečně o režijní panictví s neumětelem Uwe Bollem byla velká, nic sexy to ale nebylo, spíš jen prachmizerné osahávání v místech, kde mě to nevzrušovalo, takže se budu raději příště ukájet sám nad něčím smysluplnějším. Ale je dost možné, že Uwe trochu toho více vzrušení investoval do nějaké větší sra*ky, tak si přece jen v nějakém delíriu dám možná ještě říct..(15.3.2013)

• Blizzard

UB opět nezklamal. Při sledování Far Cry mě napadala jen jedna myšlenka a tou bylo, že se dívám na již čtvrté pokračování Univerzálního vojáka. Ve filmu uvidíte tupé dialogy, pěstní souboje, střelbu z těžkých kulometů i honičky v džípech a člunech. Tento zvrhlý počin si ani po druhém zhlédnutí víc jak jednu * opravdu nezaslouží a při pohledu na Uwe Blbův filmový výhled na rok 2009/2010, kdy chystá zprznit dalších 10 kousků, se jenom hrozím, co přijde dále. Tato drahá slátanina za $25M + urážka další herní předlohy by si zasloužila potopit do hlubin oceánu, kam patří a pan "režisér" by mohl jít už konečně ke dnu také. (1/10)(9.3.2009)

• - Ve scéně, kdy je Jack (Til Schweiger) pronásledován a jeho parťák spadne do vody, je možné v několika střizích vidět, že parťák vůbec ve vodě není. (necisty)

• - Film je inspirován úspěšnou akční hrou Far Cry. (Dines)