• Německo

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Drama

Německo / Kanada, 2008, 91 min

• Le_Chuck

Dr. Moreau skrížený zo Cyborg Copom feat. krotký Uwe bez trademarkov = nudný, ale strávitelný teleport do éry Pyuna, Sarafiana či Firstenberga. Emmanuelle Vaugier je mňam a šušlajúci Schweiger ma celkom bavil. Ani nie je na čo moc frflať (hrou nedotknutý), snáď len ten statív by si už mohol Uwe konečne kúpiť. 35%(10.3.2009)

• FFilipCZ

Zde si neodpustím srovnání se stejnojmennou hrou, která s Mafií jen těsně prohrála souboj o mou nejoblíbenější hru vůbec. Film je teda hrozný béčko, což jsem ale jakožto milovník hry jakž takž překousl a snažil se svůj filmový zážitek nějakým způsobem propojit se vzpomínkami a zážitky na ten herní. Bavilo mě nalézat podobnosti v ději, zbraních, postavách, atd. I když vzhledem k očesané stopáži a tím pádem i ději těch scén k porovnání nebylo zas až tak moc a ty pravý kreatůry ve filmu úplně vynechali. Přes to všechno je to stále hodně slaboučký film, který si výrazně vyšší hodnocení rozhodně nezaslouží. Holt německá produkce se nezapře, to je prostě synonymum manufaktury na nepovedené filmy. Takže dávám 2* a to jen proto, že Far Cry je prostě moje srdcovka.(3.3.2014)

Uwe Boll se naučil točit. Samozřejmě v úvozovkách, ale rozhodně je tenhle film posun k lepšímu. Divák už se neztrací a věci dokonce tak nějak dávají smysl (odvážim se tvrdit, že kdyby nějakej jeho film měl dobrej scénář, nemuselo by to dopadnout tak tragicky). Je to poctivý béčko o nic míň zábavný než třeba Soudný den. Co mi vrtá hlavou je to, jestli to jako béčko zamejšlel nebo ne a hlavně jestli si Uwe náhodou se svojí "vážnou" image nedělá z diváků jen legraci a ve skrytu duše neni správnej a poctivej trasher.(30.4.2009)

Skvělá zábava. Boll má štěstí že ví, že točí sračky. Dokáže si totiž sám ze sebe neskutečně utahovat. Far Cry je v tomhle silně nadprůměrný. Jenomže to není zdaleka všechno. Til Schweiger je charizmatický až to není hezké, Udo Kier je záporák k zulíbání a akce je překvapivě dobrá. Když se tohle všechno zmixuje, dostaneme zajímavou exotickou pachuť, které nevadí ani absence vyššího rozpočtu, monstrózních efektů a kamerových filtrů. Klidně bych se podíval znova, bavil jsem se královsky. S hrou to sice moc společného nemá, ovšem jehličnaté lesy ještě nikdy nebyly tak cool.(30.4.2009)

Hru Far Cry jsem nehrál, tudíž nemůžu porovnávat. A jelikož to režíroval Uwe Boll, měl jsem strach, co se z toho vyklube. Ale po dodívání musím konstatovat, že zase až tak velký průser to není. Uwe má za sebou (a možná i před sebou) daleko horší sračky. A Far Cry je oproti nim velkofilm a nezaslouží si takové hodnocení (39%). Jasně, není to bůhví jaký akčnák, ale mě rozhodně pobavil a akčních scén je tu dost, některé se dokonce povedly více než dobře. Je to takový horší Univerzální voják s menším nádechem humoru. A Til Schweiger? No nezlobte se na mě, ale tato role mu sedla a moc se mi líbil. Na 4* to u mě není, ale 65% si určitě zaslouží.(2.6.2010)

• - Ve scéně, kdy je Jack (Til Schweiger) pronásledován a jeho parťák spadne do vody, je možné v několika střizích vidět, že parťák vůbec ve vodě není. (necisty)

• - Film je inspirován úspěšnou akční hrou Far Cry. (Dines)