• Německo

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Drama

Německo / Kanada, 2008, 91 min

• Paxxx.cz

Rozhodně to není nejlepší film, který jsem kdy viděl, ale taky to není tak strašné jak by se mohlo zdát s ohledem na celkové hodnocení. Til nezahrál špatně, ale co mě nepotěšilo, byla rozhodně volba prostředí. Far cry jako pc hra se odehrávala v exotickém prostředí, což se tady nekonalo. Místo toho se děj odehrával někde v kanadských lesích. Hold další nepovedéná konverze pc hry na filmové plátno...4/10.(29.3.2009)

Musím uznat, že Uwe Boll se zlepšuje a Far Cry už má něco do sebe. Když už nic jiného, tak alespoň pár povedených (převážně akčních) záběrů, za které by se nemusel stydět ani kdejaký "áčkový" režisér. Výrazných kiksů ubylo, akce je přehledná a v některých případech dokonce i nadupaná (slow motion sekvence útoku geneticky upraveného vojáka na jednotku) a nějaké ty silně wtf? momenty (Emilio) dokážu pro jejich vtipnost snést. Hlášky sedí, Til Schweiger je sympaťák a celé je to o několik tříd výše než House of the Dead. Na stupnici od jedné do deseti dávám téhle Bollovině 5. Ps.: Po úvaze nakonec těch 50 % zaokrouhlím na 3*, protože Boll. První půlka sice byla nezáživná, ale závěrečná vybíjená a Emilio ji vyvážily a navíc je Far Cry snad první bollovka, která je zábavná záměrně. Tak proč to neocenit? :)(4.4.2009)

• Satan

Guilty pleasure těch nejtužších kvalit. Jako herní adaptace to nefunguje vůbec. Jako parodie na hollywoodské akční filmy 80. let to funguje dokonale. Pokud se Uwe v Postalu postaral o sebereflexi, zde se postaral o tu nejvrchovatější dávku nadhledu. A jako komedie to i funguje. Kdyby se to jmenovalo Fucking Island a nepáchlo to němčinou, jdu i výš. [Přesná stopáž: 91 min](9.3.2009)

• Madsbender

Antypatický priblblý podradný akčný blábol, ktorý strká hlavu tam, kde nemá. Teda vlastne do filmovej produkcie. Boll je otrasný, ale tentoraz je to predsa len o trochu lepšie, najmä vďaka nemeckej superstar Schweigerovi a celkom zábavnej záverečnej vystrieľavačke. Hororovo ladený úvod samozrejme otrasný, ak sa nechcete pozvracať, radšej to pretočte.(7.6.2013)

• Wysch

Udivuje mě, kam mohou někteří herci klesnout, že k tomuhle kývnou. Don S. Davis, Ralf Moeller a Til Schweiger... si museli asi dělat z Uweho prDel, jinak nechápu, že jsem v téhle scénáristické frašce plné nesmyslných dialogů, nelogičností a chyb vůbec viděl. Chtěl bych dát odpad, skutečně jo, ale když ono kvůli Moellerovu charakteru není vůbec jednoduché. P.S. Dvakrát jsem se i usmál, ponejprv vtipu s menopauzou, podruhé, když film skončil. Úlevou. Není to rozhodně nejhorší film vůbec nebo jeden z nejhorších, ale je tak trapný, klišovitý, předvídatelný, doplňte si XYZ podobných synonym, že to prostě nejde hodnotit ani těma dvěma hvězdičkama.(12.3.2009)

• - Film je inspirován úspěšnou akční hrou Far Cry. (Dines)

• - Ve scéně, kdy je Jack (Til Schweiger) pronásledován a jeho parťák spadne do vody, je možné v několika střizích vidět, že parťák vůbec ve vodě není. (necisty)