Kronika mutantů

• USA Mutant Chronicles (více)

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

Terva

Změnit lidstvo v mutanty!!!? Píše se rok 2707 a oni bojují klasickýma zbraněma? No tomu se ani nechce věřit. Perlman a Malkovich to nezachrání. K čertu z lidstvem, do prdele ze světem, takovou budoucnost raději nezažít. Chlast, to je budoucnost a z tohoto snímku jsem dostal chuť se ožrat. ()

corpsy

Je viditeľné, že vo filme ostali len nádeje a nie skutky. Na papieri sa to zdalo ako dobrý nápad, niečo v štýle SKY CAPTAIN...či SIN CITY v steampunkovom prevedení. Subžáner, ktorá sa nezdá, ale má obrovský potenciál a to nielen vo verneovkách. Tu sa skôr nedovaril guláš a je to poznať. ()

sidzej

Po prvej hodine som bol rozhodnutý filmu udeliť 3*. Príbeh síce škrípal od začiatku ale zaujímavé lokácie, vizuálna stránka, pôsobivá hudba a vcelku solídne dialógy mi nedovolili nudiť sa. Žiaľ s pribúdajúcimi minútami sa z toho stala chaotická neprehľadná strielačka v ktorej naplno vynikol hlavný neduh tohoto filmu. A tým su triky. Granáty, pušky, samopaly, delá, dokonca aj obyčajné výstrely z pišťole či oheň.... všetky triky sú tak príšerne do očí bijúce že divák skrátka nedokáže uveriť ničomu, čo sa na plátne deje. Striekajúca krv mutantov taktiež vzbudzuje úsmev na tvári. Zle namiešaná digitálna farba a rýchly strih robia z filmu nevydarenú krvavú videohru. Je to škoda pretože potenciál tu bol. 50% ()

ConanVJ

Tento film hodnotím takto kladně, protože mám rád universum ve kterém se film odehrává z dob, kdy jsem hrával karetní hru Doomtrooper. Příběh je pěkný a jednoduchý. Obsazení filmu sedlo a i výběr hlavních postav potěší. Co film trochu sráží jsou efekty, které jsou slabší. Kdybych neměl rád universum, hodnotil bych film třemi hvězdami. Takhle dávám 75% :) ()

Astaroth12

Je tu veľmi slušná plejáda hercov, ale tu sa ani tak moc snažiť nemuseli. Je to niečo ako zombie killovačka, len títo nemŕtvi majú ešte aj namiesto ruky niečo ako pazúr. A tak sa pri boji svižne obracajú, mŕtvy pribúdajú, ale aj tak je to cele nejaké prázdne. Tá celá legenda bola neskutočné všedná, hlúpa a nezaujímavá, ako aj celkový príbeh. Film chce aj niečo povedať, ale deje sa tam toho toľko, že som nemohol všetky podstatne veci pobrať. Najhoršie zo všetkého dopadli, ale triky, nechapem načo robiť takúto parádu, keď to má vyzerať tak lacno a až hnusne. Samozrejme pri tej všetkej akcii mi film ubehol veľmi rýchlo, ale keby nebolo partie okolo Perlmana, tak film by bol pre mna oveľa horšie stráviteľný. Takto aspoň slabé 3*. ()

Zayl

Upřímně mi je jedno, co si kdo tady myslí. Podle mě se jedná o zdejší silné podhodnocení. Kronika Mutantů je povedené sci-fi béčko s dobrým hereckým obsazením, osobitou atmosférou a svižnou režií. Post-apokalyptická atmosféra je dobře vystylizována a spolu s kombinací zcela odlišných stylů vzniklo celkem slušivé dílko. Největším kamenem úrazu je nepříliš originální scénář s nikterak složitou zápletkou. To je však kompenzováno v mase akčních scén plné výbuchů a svištících kulek. A i přes nízký rozpočet nevypadají triky zas tak levně. Jelikož jsem do sci-fi fanda, tak mě toto velice potěšilo i přes některé malé nedostatky. ()

Korbitch

Ano tak dá se říct,že souhlasím s každým níže uvedeným komentářem.Chápu,že se tvůrci snažili udělat jaxi nekonvenční film ve stylu stará doba v novém kabátě,ale jak již někdo zmínil 23.století a oni používaj létající stroje na uhlí??? a zároveň supermoderní brokádu na fosfor. Tenhle film by měl mít takových 35% a ani o chloupek víc. A když Ron Perlman prohlásil,že si díky Hellboyovi může role vybírat, měl si kokot nejdřív k tomudle dílku přečíst scénář. Mimochodem ty části,kdy se snaží dramaticky promlouvat k Johnu Malkovichovi jsou trapný až to bolí. ()

verbst

První půlka velmi nudná. Až hrozná. Jenže od chvíle kdy se vypraví komando, tak se začnou dít věci. Je to jakoby režíroval najednou někdo jiný. Lepší herecké výkony. A najdenou je film podbarvován velmi dobrou hudbou, která se do konce filmu dokonce stane jedním z hlavních protagonistů. Objektivně na tři, ale něco miříká, že takřka bez peněz natočit něco takovýhi chce pořádnou dávku nervů a odhodlání. Takže dávám čtyři ()

mysiak

Treba uznať že Mutant Chronicles je dosť cool vec v ktorej je dosť dobré obsadenie, má dobrý štýl a slušné grády..tak kde sú negatíva?..dosť komplikovaný a trochu nesúrodý dej...chcelo by to viacej priamočiarosti a znížiť stupeň komplikácie deja...a pridať na coolovosti..herci na to boli..ale ináč veľmi nadpriemerná TV produkcia ()

Freemind

Seriál neznám, ale pokud je lepší než tohle, tak se rád podívám. Naprosto tupý scénář, laciné efekty, směšná choreografie soubojů - béčko jako kráva. Zmutovaná. Jak tam narvali Johna Malkoviche, to do smrti nepochopím. ()

rarak

Při sledování filmu jsem si myslel, že je to béčko podle nějakého comicsu - velmi se mi líbila barevná stylizace, kdy byla většina barev utlumena a některé naopak zvýrazněny (hlavně červená;), a budoucnosti vypadající jako 'alternativní začátek 20. stol.' (válečná scéna na začátku je jak z filmů o první světové, létající stroje pohání kotle na uhlí..) jsem také postupně přišel na chuť. Ani mi moc nevadily slabší triky, některé scény mi možná proto připomínaly filmy od Karla Zemana. Bohužel téměř veškeré dialogy postav mi přišly nereálné (často pronášejí 'hluboké' myšlenky a tak to občas zní jako sled monologů) a chování hrdinů bylo někdy hodně na efekt na úkor logiky. Přičítal jsem to věrné adaptaci comicsu, avšak (jak jsem zjistil) snímek je na motivy stejnojmenné deskové hry, proto je vina hlavně na straně tvůrců. Ve filmu jsou ale naštěstí i zábavné momenty a vizuální podoba mi sedla, takže jsem se ve výsledku docela dobře bavil. ()

Her0.89

Herci byli vybráni s péčí a zahráli to fakt dobře. Po této stránce se mi to vážně líbilo, avšak mě to vůbec nechytlo ani dějově, ani zpracováním. ()

kaylin

Kdyby se v tom snímku tolik nemluvilo ve voiceoveru a ještě o něco více se přidalo akce, která by nevypadala jako z malé místnosti, asi by to bylo alespoň o trochu lepší, nápaditější, zábavnější. Film se chce tvářit strašně epicky, ale stejně jde jen o to, že se zde bojuje s mutanty, kteří nevypadají špatně, ale ani nejsou moc nápadití. Čekal jsem asi malinko nápaditější příběh, ale ten se nedostavil. Dění je velmi průhledné. ()

Kaluž

Kritický pohled fanouška světa Mutant Chronicles (Doomtrooper, WarZone): Frajer Mitch Hunter tady rozhodně není žádný frajer. Je to takové úsměvné poleno, které jedná naprosto bezhlavě a dělá si co chce, přesto je tenhle kapitolský major nejcharismatičtější postavou ve filmu. Bratrstvo zde zastupují neskuteční suchaři v čele s Ronem Perlmanem v roli inkvizitora Samuela. Jemu by rozhodně sedla spíše role nějakého pomstychtivého mortifikátora (takový Crenshaw by pak rozsekal vše zmutované). Max Steiner z Bauhausu je neuvěřitelně toporný, kde jsou všichni ti nabušení stíhači a tankisté? Valerii Duval hraje Devon Aoki. Neměl bych nic proti, kdyby Valerie byla z Mishimy. Jenže ona není. Korporace Imperiál ve filmu téměř není k vidění (trapná epizodka se dvěma tupci prodávájícími místenky na palubu evakuačního letounu) a na nějakou osobnost z Mishimy či Kybertoniku se zapomnělo úplně. Přitom robotluk Vince Diamond by mezi hrstku vyvolených stylově zapadl. Ale nejhůře je na tom samozřejmě celá Černá legie. Tolik jsem se těšil na všechny ty Razidy, Cairathy, Behemoty, třírohé vyznavače kultů a další nechutnosti a oni nám naservírují POUZE jedno minimonstrum s pahýlem hozené přes kopírák. Na další masky už asi nezbylo. Což je škoda, protože kdyby tohle béčko mělo v rozpočtu o nějaký ten melounek více (nebo kdyby vyrazili Malkoviche s Perlmanem), celek by vypadal mnohem lépe. Takhle je na všem vidět, že se šetřilo, což ještě více umocňuje naprosto chaotický střih. Film má přesto pár celkem ucházejících (digitálních) exteriérů i interiérů (podzemní citadela), válečná scéna z úvodu skvěle odpovídá atmosféře světa Mutant Chronicles (steampunk jako prase) a těžké bojové vybavení, včetně ručních kanónů, je na celém filmu asi to nejlepší (a nejhezčí). V téhle partii dostala Legie na prdel, ale jestli se jednou vrátí s pořádným rozpočtem a schopným režisérem, dá to těm korporacím ještě sežrat. Jako fanda dávám bod. Jinak bych o to ani pohledem nezavadil. ()

Thomassi

Hmm, podívejme se, i z celkem neznámého filmu, který se tváří jako největší pitomina, lze vymáčknout nářezový béčko, který v sobě nemá takovou tu eleganci, ale skvělé atmosféry má na rozdávání. Odehrává se v daleké budoucnosti, kde se vede válka jako v době první světové války. Zní to nemožně? Možná, ale zatraceně dobře se na to dívá. A do toho se všichni spojí v boji proti nepříteli z vesmíru. Všechna logika jde stranou, ale té krve tam, a těch akčních scén, těch je požehnaně. Spolu s perfektním, až komiksovým postapoklyptickým prostředím a hutnou atmosférou. Dvě třetiny filmu to byl nářez, ke konci ale hlavní hrdinové začali dělat dost tupá rozhodnutí a samotný konec už to vysoké tempo nevydržel. A to byla škoda, protože si myslím, že na to měl. A nakonec ovlivnil mé hodnocení o celou jednu hvězdu. ()

Toshiro odpad!

Že někdo občas natočí mizerné nízkorozpočtové akční béčkové scifi je normální, ale fakt nechápu proč si k tomu musí koupit práva ke světu, ze kterého pak prakticky nic nepoužije. Při převodu na filmové plátno se dá lecos odpustit, ale tady bohužel zbyly jen nedůležité názvy - filmu, korporací a pár postav. Žádnou další přímou spojitost se světem Mutant Chronicles nenajdete. ()

Dexter1

Na béčko je to vizuálne dobrý film. Avšak dej mal mnoho trhlín, príbeh je milionkrát videný a keď sa nad tým zamyslíte tak je to vo svojej podstate zombie-vyvražďovačka. Ale film si zachováva slušnú akciu a Thomas Jane je tu drsnejší než v Punisherovi. Film je hlavne pre tých, čo majú radi akciu, zombiekov a Rona Pearlmana. ()

Dubro

Ak divák bude akceptovať retro štýl Simona Huntera a jeho kumpánov a fakt, že v 28. storočí budeme v čmudiacich lietajúcich dopravných prostriedkoch hádzať lopatou do kotla, tak potom tento film dopozerá až do konca a lacné triky odpustí. ()