Lidé z předměstí

The 'Burbs

Ľudia z predmestia

Komedie / Mysteriózní / Thriller

USA, 1989, 102 min

Sympatická "hororová" komedie pěkně vytěžuje (ne)idylku a vroucnost (vlezlost) sousedského předměstí, jenže krom povedených – hravých i (filmovo)parodických – hlodů a pomrknutí hodně situací přepaluje do fyzické hysterie. Úžasná Goldsmithova hudba hrdinně drží nad vodou i vadnoucí scénky především v druhé půli, které už veškerou šťávu z prostého námětu vyvařily.(14.9.2020)

Mnozí vědí, že na počátku 90. let bodoval s Philadelphií a Forrestem Gumpem a že předtím sehrál s Meg Ryan cosi romantického v Seattlu. Přitom o dekádu dřív Tom Hanks bodoval coby slušný komediální herec. Občas to byla křeč, ale často (Velký, Žbluňk!, Dům za všechny peníze) solidní energické oddechovky. Tentokrát jeho hrdina řeší namísto běžných sousedských třenic nové sousedy, kteří prakticky vším vybočují. Z jejich domu se ozývají podivné zvuky, sotva vycházejí a evidentně se tam děje něco, co lidi z předměstí děsí. Velká škoda, že do toho podobnými látkami prověřený Joe Dante víc nešlápnul a nebyl víc nápaditý. Navrch dal dost prostoru poměrně otravným vedlejším postavám. A tak ty tři (docela dietní) hvězdy tomuhle dobrodružství sluší asi nejvíc. Potěší hravý soundtrack od Goldsmithe.(4.10.2019)

Hanksova manželka odjede s dětmi na dovolenou a zadá manželovi úkol aby si pořádně odpočinul.Ten však spolu s dalšími sousedy rozhodne sledovat nové sousedy, kteří noc co noc podnikají něco ve sklepě s kotlem.Ach kdepak ty časy jsou, kdy se točily tyhle skvělé komedie pro všechny věkové kategorie.Dnes by do toho tvůrci museli dát alespoň střeva, nože vřískající oběti aby to bylo jenom trochu považováno za horor.(6.9.2003)

Výborná hororová komedie s odpovídající atmosférou která ji sedí a zábavným, začínajícím Hanksem. Jo 80. a 90. léta to měli podobné filmy svůj styl daleko častěji než je tomu zřídkakdy dnes. The Addams Family, Beetlejuice, Ghost Busters, Čarodějky z Eastwicku..........to je jen malý výtažek z vynikajících hororových komedií. A "Lidé z předměstí" za nimi nijak výrazně nezaostávají! 4* za 74%(23.6.2015)

Neřekl bych, že tato komediálně laděná americká pátračka zaujme zrovna svou napínavostí, ale je tomu tak. Tedy alespoň já jsem byl příjemným způsobem napjatý co nová rodinka ve čtvrti skrývá za tajemství, a právě kvůli těmto velkým očekáváním jsem byl při rozuzlení trochu zklamaný, také ještě některými pokusy o rozesmání diváka prostřednictvím primitivních a ohraných rádoby sranda scének, ale přesto jsem rád, že jsem pro dnešní večer zvolil pohodový a hlavně překvapivě napínavý filmík s Tomem Hanksem a Carrie Fisher.(22.10.2014)

• - Když se Ray, Art a ostatní dostanou do domu kde žije Walter (Gale Gordon), v zapnuté televizi běží snímek The Devil´s Rain (1975). (Stocki)

• - Natáčeno od 19. května do 3. července 1988. (Stocki)

• - Ráno, když drží Ray v ruce sklenici s džusem, běží v televizi seriál MisteRogers: Neighborhood (1968). (Stocki)