Lidé z předměstí

The 'Burbs

Ľudia z predmestia

Komedie / Mysteriózní / Thriller

USA, 1989, 101 min (Director's cut: 101 min)

Hanksova manželka odjede s dětmi na dovolenou a zadá manželovi úkol aby si pořádně odpočinul.Ten však spolu s dalšími sousedy rozhodne sledovat nové sousedy, kteří noc co noc podnikají něco ve sklepě s kotlem.Ach kdepak ty časy jsou, kdy se točily tyhle skvělé komedie pro všechny věkové kategorie.Dnes by do toho tvůrci museli dát alespoň střeva, nože vřískající oběti aby to bylo jenom trochu považováno za horor.(6.9.2003)

Velice vtipná komedie s povedenou hororovou atmosférou, za kterou by se nemusel stydět ani kdejaký jstrašidelný snímek. Mladý Tom Hanks a jeho parta jsou opravdu k popukání. Dlouho jsem se tak nezasmál jako u tohohle Danteho snímku, který disponuje opět velmi silnou hudbou Jerryho Goldsmithe, jakou bych mohl vychvalovat při každé příležitosti. Jde o velmi sympatickou podívanou ze staré školy. Taková díla se už dnes netočí a já se u toho velmi dobře bavil.(15.6.2011)

Toto je ukážková čierna komédia s vynikajúcim výkonom Toma Hanksa v hlavnej úlohe a jeho paranoidného kamaráta, ktorého skvelo zahral Rick Ducommun. Nehovoriac ešte o skvelom obsadení v úlohách bizarných členov novoprisťahovanej rodiny Klopekovcov. Jednoducho jedna z najlepších čiernych komédií. Vrelo odporúčam.(29.3.2009)

Černější komedie s hororovými prvky, 80-tkovým nádechem, mladým Hanksem a podivnou rodinou Klopekových. Vlastní příběh je zasazen na jedno americké předměstí, kde poklidný život obyvatel naruší maximálně pes kálející na sousedův trávník. Vše by tak bylo dále, kdyby se nepřistěhovala podivná rodina Klopekových, jejíž dům vypadá jak z nějakého hororu a jeho majitelé taktéž. Mimochodem nejmladší Klopke by výborně pasoval do nějakého buranského hororu. Se strašidelným domem sousedí Ray se svou rodinou, toho času doma na dovolené, který s dalšími sousedy - Markem, bývalým vojákem a teenagerem od vedle přistěhovalce pozorují a vzájemně se ujišťují o jejich podivínství. Posledním impulsem do akce proti Klopkeovým je pro ně zmizení jednoho starého souseda. Dílko disponuje kromě dobře ztvárněného příběhu také výborným nenásilným humorem, zajímavými postavami - za zmínku stojí drsný vysloužilý voják a typický dobový teenager, který má z dění kolem sebe výbornou zábavu, na kterou zve nejen své přátele, ale i nějakou tu bábovku. Dále filmu přidávají kvalitní herecké výkony a to nejen Hankse (postřehl jsem nejméně dvě jména, která figurují v TROMA filmech). Nuda se téměř nedostavuje a vše završuje vynikající crazy konec. Za mě s přehledem čtyři hvězdy.(23.5.2011)

Pro mě osobně je tento film kultovní záležitost. Tom Hanks a jeho kámoši jsou parta k pohledání a rodina Klopekových je absolutně dokonalá. Film má navíc dost dobrou atmosféru, která je podpořena extrovní hudbou pana Goldsmitha. No a pak je tu hlavně vrcholová scéna s Hanksovým supermorbidně vtipným snem. Paráda!(23.3.2007)

• - Původně pojmenovaný scénář nesl název “Life in the Burbs“. (Stocki)

• - Když Ray v ložnici přepíná televizní kanály, po snímku Závod s ďáblem se v TV objeví ještě ukázky ze dvou filmů. Nejprve scéna z Vymítače ďábla (1973) a poté ukázka z filmu The Texas Chainsaw Massacre 2 (1986). (Stocki)

• - Pes, jež má rodina Klopekova, se jmenuje Landru. Své jméno nepochybně dostal díky francouzskému filmu Landru (1963), konkrétně po jeho hlavní postavě, kterou je sériový vrah Henri-Desiré Landru (Charles Denner). (Stocki)