Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

kim lowe

Překvapil mě závěr, z kterého mi nebylo úplně dobře. Kdyby ve filmu nebylo tolik počítačových efektů a fádních předvídatelných dialogů, dala bych 4 hvezdy. ()

Dvorik

Vem čert béčkově udělané příšerky, dokonalé psychologické drama podle S. Kinga. Nervy drásající davové šílenství vedené náboženským fanatikem. Aneb vystihující hláška z filmu : "Zavřete lidi spolu do tmy, vystrašte je a je po pravidlech". Šokující konec. ()

JessicaJet

Tak ďalšia Kingovka na plátnach. Určite sa nejedná o jeden z tuctových sci-fi hororov, ktoré okrem prvoplánových scénok postrádajú vykreslenie reakcií človeka vo vypätých situáciách. Určite sme tu niečo podobné našli - myslím, že reakcie komunity uzavretej v supermarkete boli dostatočne reálne a presvedčivé. Čo ma dosť desí, pretože som tomu uverila. Veď sa pozrime okolo seba - náboženstvo sa vynára na každom rohu. Čo sa týka vesmírnych bytostí - tých nebolo tak veľa a dej sa nimi nezaoberal konkrétne, takže sa dalo poľahky odbočovať k , podľa mňa, najlepšej veci v celom filme a tou bolo pretvorenie postoja človeka vo vyhrotených situáciách a ich postupných stupňovaných leveloch. No a ku koncu? Myslím, že hustá hmla nebola natoľko neprehľadná. ()

Dexter666

Tak máme to ďalšiu adaptáciu príbehu môjho obľúbeného spisovateľa. Znalí veci určite zaregistrovali obraz Rolanda z Gileadu, ktorý Jane maľuje...Fakt ma to pobavilo (obraz na ľavo - z The Thing je už trocha moc:-) K veci: Keby to nebolo podľa Kinga a keby to nebol Darabont, tak asi vyskočím z kože od nervov. M.G Garden zahrala tu pi*u (prepačte za výraz, ale naozaj k tej postave nič iného nesedí) naozaj dokonale. Mist sa tak viacej ako survival hororom vďaka nej stal psychologickou drámou - tak si to King určite prial. SPOILER! Dokonalý chaos, ktorý nastal prvej noci kvôli muškám ešte beriem, ale prečo sa všetci pozerali ako ich pavúčiky jedného po druhom mastia, keď boli "nakupovať" lieky, tomu nerozumiem. Takéto veci, ako je božekovanie a stále kladenie básnických otázok "What the hell is that?" mi fakt lezie na nervy. Tak by sa vystrašený ľudia podľa mňa nesprávali (pre mňa správnu reakciu som videl zatiaľ snáď len v scéne z metra v Cloverfielde - tak sa beží o život!). SPOILER END! Film si udržuje slušnú dávku napätia u diváka (nie kvôli príšerkám, tých sme už videli dosť a dosť), ale práve kvôli hustej ponorke, ktorá medzi ľudmi v krízovej situácii vzniká. Teším sa na knižku, ku ktorej som sa zatiaľ nedostal - Kingov záver je určite tiež veľmi dobrý. ()

djrewerz

Nemám rád hmlu a po tomto filme sa jej už aj bojím. Napätie vo filme by sa dalo krájať. Keď začal na sklo obchodu prilietať hmyz, vtedy som nedýchal. Náboženská fanatička nemala chybu a osobne by som ju umlčal hneď na začiatku. Koniec filmu určite tak rýchlo nezabudnem. A z konca filmu sa budem spamätávať ešte veľmi dlho. ()

_Irbe_

Asi to mělo skončit o 3 minuty dříve, protože takhle se to nakonec víc podobalo "realitě" nějakého jaderného konfliktu, který se opravdu může stát než fantazii o nekonečné mlze. Ne, že by to bylo špatně, rozhodně je to velmi působivý a drastický konec, doporučuji zkouknout. ()

Hrus

Dobře zpracované potvůrky, místy dobře dávkované napětí (i když zobrazované za použití osvědčených a porvařených postupů, přesto to funguje), výborně pojaté zobrazení vyostřené situace v kolektivu ohrožovaném zlem zvenčí... No a poslední čtvrthodina, kdy se atmosféra filmu změnila v "mlhu, která se dá krájet"... Zpětně se zdá, že celý film je jen úvod ke zhuštěnému konci... Srážím jen za místy až zbytečné průtahy na začátku. ()

(=LIFTY=)

Po dlouhé době jsem si pustil horor a opravdu se bál a konec jen potvrzení výjímečnosti tohoto snímku. Darabont je jediný režisér, který by měl mít povolení adaptovat Kinga. ()

Zabuza

Zhruba som vedel do čoho pri tomto filme idem. Ale bol som prekvapený, čoho som sa dočkal. The Mist nebola len o príšerách a desivej atmosfére ale hlavne o ľudoch. Ľuďoch, ktorý sa dostali do patovej sitácie a rozdelili sa postupne na dva tábory. Ľudská myseľ je veľmi krehká a ako bolo spomínané vo filme, čím je človek vystrašenejší, tým je ľahšie ovplyvnitelný. Čo sa týka príšer, mnoho krát tu bolo vytknuté, že efekty boli slabé. Mne osobne to až tak neprekážalo. Celý čas som bol v napätí čo sa bude diať ďalej. A ten koniec.....Akosi som tušil, že niečo také príde. Napriek tomu bol emocionálny a realistický. Na záver: po zhliadnutí filmu doma som pozrel von oknom a práve sa začala spúšťat hmla. Zimomriavky mi prebehli po celom tele.....ps: Pôvodne som chcel dať za 4* ale nakoniec som neodolal plnému hodnoteniu. Môže za to ten skvelý záver podfarbený výbornou skladbou. ()

Groower

Podle hodnocení jsem čekal něco výživnějšího. Klasický boj proti příšerám s opravdu drsným koncem. Škoda mohlo to bejt určitě lepší. ()

jukyn

Dávám plný počet, na to že je to horror, tak dává diváku vše...lekačky, příšerky.Ale bohudík to není horror v pravém slova smyslu, jelikož je to i psychologické drama, kde se rozpoutává válka mezi reálným myšlením a náboženstvím... Konec je evidentně třešničkou na dortu, kde režisér přidává emoce a cit.Skvěle Darabonte, skvěle ()

FiFoo

Zajímvě zpracovaný střet morálky skupiny lidí zahnaných do kouta, mrazivý závěr. Ale jako celek mi to nějak vevnitř nezafungovalo. ()

bonovox

Fantastický snímok so skvelou atmosférou a s perfektným vygradovaním v závere. Darabont opäť potvrdil, že je najlepším režisérom na adaptácie diel S.Kinga. ()

esmoke

Raději si dár poker s chapadlákem, než být zavřený v sámošce s fanatickou babou. Kazdopadne jeden z tech lepších filmů podle předlohy Stephena Kinga (a hlevně mezi těmy kde máme "bubáky"). ()

Mainer

6* jeden z filmů, co mě nejvíc rozsekal, nedokážu to líp popsat... Co se týče výkonu herců- jednoznačně vyzdvihuju Tobyho Jonese a tu fanatičku, to, co předvedli, bylo neskutečné... i když hlavní představitel taky, konsternující naděje neumírá poslední, naděje neumírá NIKDY ()

sAreOn

Horor nebo drama? Těžko říct. Zanechalo to ve mě takové divné pocity. Upřímně řečeno mi tam něco chybělo. Efekty i přes docela malý rozpočet byly povedené, ikdyž na můj vkus se ty potvory objevily přece jen moc brzo... lepší by bylo více diváka "vystresovat", co že to v té mlze vlastně je. A konec, který vás dostane... Přesto je to pro mě takový ten průměr. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi