Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

Pajdulakai

Napínavé, atmosférické, psychedelické. A s odzbrojujícím koncem. Zde (a nejen zde) však hodně kroutíte hlavou nad naprosto absurdním jednáním postav. ()

Simir79

Film překvapivě lepší jak předloha, což u Darabonta není výjimka. I "Vykoupení...." mi v jeho podání připadalo lepší jak v Kingovském tištěném provedení. Jedná se, myslím hlavně o závěr celého příběhu, podtržený vynikající hudbou, který v knize vyznívá do prázdna, zatím co zde šokuje a přidává minimálně jednu hvězdu navíc. Pro mne jsou příšerky zbytečné, ale děsivá atmosféra v obchodu je výborná. ()

BarkaS

Velmi slušné, Kinga mám ráda a tohle ho " neurazilo". jen nějak nejsem moc stavěná na takové filmové psycho ()

Miyamoto

Horor sestavený z klasických ingrediencí (skupina lidí uvězněná na jednom místě, sympatický hlavní hrdina, sympatická blondýna ktereá spolupracuje s hlavním hrdinou + pár dalších postav, které postupně dojemně zemřou), který se mi celkem líbil (jen ty digitální efekty nevypadaly nic moc), až na poslední cca půl hodiny. Celá pointa je nevysvětlená (mám rád, když se ve filmech něco rozebere trochu víc, než jen "je to z jiné dimenze") a závěr? Škoda mluvit, takhle umělé dojáky fakt nemusím... Takže za slabší 3*, mít to lepší konec, dal bych klidně 4*. ()

pavlik05

Do specifikace filmu bych zařadil ještě žánr psychologický. Velice se mi líbilo, jak se skupina uprostřed obchoďáku začne dělit na partičku věřících a fanatických lidí a pak na ten zbytek, celkem racionálních lidi, kteří uvízli ve zdárně bezpečném útočišti, ohrožovaném venkovní "mlhou" a vnitřním fanatismem. Celkem pěkná ukázka davové psychologie, vytvořené ze zoufalství a pár podobenství z bible. Nicméně film byl i příjemně hororový a napínavý, myslím si, že se zde setkaly různé žánry, které hráli pekně dohromady a utvořili slušný celek, který na mně opravdu zapůsobil. Krom některých grafických scén, které nebyly úplně "vončo" se mi film opravdu líbil. A ten závěr? Ironicky tvrdý a myslím, že až reálně smutný pro někoho kdo miluje svojí rodinu nade vše.. ()

misacvrk

Nic proti těm, kteří věří v boha, ale ta "paní" v tom filmu to bylo nehorázné, kvůli ní dávám 4*. Jinač film je to více než dobrý! Dá se na něho podívat vícekrát. Konec filmu jsem ani nečekal, byl působivý a nečekaně rozuzlen. ()

pursuer

Všechny "potrefené" postavy perfektně zahrály bolest. Všechny pocity, které scény měly vyvolat, jsou v divákovi vyvolány. Na skvělý horor skličující, napínavé, s dobrým sociologickým podtextem a typicky Kingovským koncem. Téma davového, fanatikem vyvolaného šílenství je naprosto perfektní složkou filmu. Skvělý snímek. ()

bmx6

Rozmýšlel jsem se s hodnocením mezi 4 a 5,ale závěr mě přesvědčil na jasný plný počet.Thomas Jane byl uspokojující.Mám ho vcelku rád i v jiných filmech.Celou dobu jsem byl v napětí a stále víc si mě film získával.Zkrátka TO SE MUSÍ VIDĚT! ()

wick

Darabont je nejsilnější ve scénách, kdy řeší lidskou mentalitu a konflikty a také zdařilý konec je síla. Slabší jsou digitální příšerky. ()

Scaevola

Zpracování se příliš neodlišuje od typových horrorů ze Středozápadu a přiznejme si, že ani jednotlivé postavy se příliš neliší od běžných šalbon. Vlastně je to celé stará známá dějová linka bez odboček, dokud se nezačne odvíjet zajímavý sociologický experiment o fungování sekt a davu. Problém tkví v tom, že finální čin hrdiny (než se složí na zem) dává určitým zrůdným způsobem za pravdu právě oné největší fanatičce - a to je v americkém snímku poněkud znepokojivé. ()

Kozlowski8

Americké městečko zahalí záhadná mlha, která skrývá nepřátelské bytosti. Skupina lidí zůstane uvězněna v supermarketu... Vcelku průměrný sci-fi horor, který příliš nezaujme aspekty, které jsou u hororů zásadní - tedy scénami, kdy se divák buď třese hrůzou a strachem, nebo tzv. lekačkami (nejlépe kombinací obého). V této oblasti nebylo ve filmu nic tak intenzivního či zvláštního a originálního, co by jej posunulo někam do vyšších pater žánru. To, v čem je snímek v mých očích nejsilnější, je spíše dramatická stránka - houstnoucí atmosféra a vztahy mezi lidmi v marketu. (Z té náboženské fanatičky by člověk fakt zešílel). Frank Darabont toto skutečně umí. A i když to zní cinicky a nechutně - to nejlepší na konec. Závěr byl fakt mazec. 65%. ()

jessic

Horor, který nestojí na opravdu nepovedených, trochu směšných příšerách, vylezajících z mlhy, ale na vystižení atmosféry strachu a chování různorodé komunity lidí v mezní situaci v uzavřeném supermarketu. Davová hysterie, náboženský fanatismus, psychologie postav a překvapivý závěr zastínily béčkovost monster. ()

Anikiti

Skvěle sestavený film ,podle geniální předlohy.Člověk se po celou dobu zaměřuje na nebezpečí z mlhy, ale skutečným nepřítelem pro člověka jsou jen další lidé... Skvěle postavený děj s překvapivým koncem! Úplně vás vtáhne do děje a ochromí autorovou bezcitností. ()

martin5504

Prezretie filmu som dlho odkladal no po konečnom prezretí mi padla sánka dolu. Osobne som si myslel, že to bude trošku viacej strašidelnejšie, ale určite boli momenty kde som sa bál aj ja. Výborne premyslený film skvelé postavy a dosť nečakaný koniec. Nič iné ako 5 hviezdičiek si samozrejme Hmla nemôže zaslúžiť. ()

Shimmy

Nemám slov ! Naprosto skvělý konec mě v tom jen utvrzuje, když si vzpomenu jak jsem musela koukat s otevřenou pusou a neměla co říct. Od knižní předlohy Stephena Kinga se to moc neliší, jen trošičku v některých částech je tam něco trošku jinak nebo navíc. Takže jsem věděla co čekat, myslela jsem že mě nic nepřekvapí, ale to jsem se spletla. Celý film jsem napjatě čekala co a jak se stane a i přesto že jsem vše čekala, stejně jsem se vždycky lekla. A konec ? Jak už jsem řekla SUPER ! V knížce to totiž nijak vlastně ukončené nebylo, ale ve filmu.. Líp to vymyslet nemohli ! ()

Tuty

Nechápu, jak o mohl natočit zeovna Frank Darabont, režisér VKoupení z věznice Shawshank a Zelené míle, měl jsem z toho pocit, jako když vařila myšička kašičku. Třeba Pavoučí teror je defakto jasná komedie, ale Mlha je nevěrohodnej mix, ne úplně zlej, ne úplně dobrej.... ()

mucho3

výborně zfilmovaná Kingovka, potvory ukryté v mlze i v hlavách lidí ,mrazivá atmosféra a k tomu velice slušný happy end. ()

Tomko87

Tak u mňa jedna z najlepších adaptácií od Kinga.A vieme že ich nieje veľa. Darabont je boh. To čo spravil s tak jednoduchého a priamočiareho príbehu si zaslúži môj obdiv. Napríklad fanatická pobožná pani Carmodyová nieje v predlohe tak výrazná. Až som si pomyslel aká najlepšia kamoška by bola s Margaret White. Celková atmosféra filmu by sa dala krájať. Nehovoriac o konci, ktorý dá poriadnu facku. No ale to už hraničí so spoilerom. ()

Rust_Francis

Jeden z další perfektně zpracované předlohy Stephena Kinga. Čert vem trochu zastarale udělané potvory, tady jde o něco úplně jiného. Atmosféra a psychologie lidí, to je to, oč tu běží. A že houstne. Další z filmů, kde mě určitá osoba dokázala pořádně pohnout žlučí a film, který si mě omotal kolem prstu. Konec? Brilantní. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi