Předposlední hudebně dramatické dílo Karla Svobody Dracula mělo premiéru v Praze 13. října 1995 s Danielem Hůlkou v titulní roli. Muzikál vznikl na námět románu Drákula irského spisovatele a divadelního kritika Abrahama „Bram“ Stokera (1847–1912), kterého se však drží jen velmi volně. Děj se odehrává ve středověku, 19. století a v neurčité blízké budoucnosti. Na počátku Draculovo vojsko drancuje kraj, lidé hledají spásu v klášteře, kam posléze vtrhne i Dracula. Kněz se snaží zabránit rabování, ale když v jeho náručí umírá potulný mnich, vyřkne nad Draculou kletbu a odsoudí jej k věčnému životu a touze po krvi. Po úspěšném uvedení muzikálu v Praze následovala Bratislava, Prešov, Moskva, Gdyně, Basilej, Tecklenburg, Antwerpy, Soul, lichtenštejnský Blazer a německý Rostock. Zhlédly jej už miliony diváků. K úžasnému úspěchu ještě přibylo více než 300 tisíc prodaných nosičů s nahrávkou muzikálu. V roce 1996 muzikál natočila Česká televize, která zprostředkovala dílo dalším divákům. Šlo pravděpodobně o největší životní muzikálový úspěch skladatele Karla Svobody (1938–2007). Takže i při současné televizní repríze je nesporně nač se těšit. (Česká televize)

Sidonka

Muzikál je pro mě příšerným žánrem, teď už na ně nechodím, nicméně Drákula se mi kdysi dávno (jako pubertální holce) líbil. Většina muzikálů mě ovšem irituje, zdají se mi pokleslé, nudné a protivně naivní. ()

L_O_U_S

Abych řekl pravdu, tak česká muzikálová vlna na přelomu tisíciletí mě neoslovila ani náhodou. Tvrdí se: "O mrtvých jen dobře", ale já zastávám názor, že Svobodova hudba jeho posledního období opravdu za moc nestála. Nemyslím melodicky (některé melodie jsou chytlavé a hezké), ale z hlediska aranží. Ty laciné synťáky imitující smyčce, hoboje a cinkátka mi docela lezou krkem. Navíc neustálé opakování jedněch a týchž melodií. Takhle opravdu ne. (352.) ()

SonG

Nic se nevyrovná muzikálu Drakula. Výborné převedení poutavého příběhu do muzikálového provedení v čele s výbornými zpěváky jako je Hůlka, Korn či Bílá. Právě Korn u mne v trojroli šašek, sluha a doktor zabodoval nejvíce. Měl jsem to stěstí vidět toto představení naživo, i když jsem byl poměrně mladý, ale i tak jsem si odnesl domů výborný zážitek. Vlastním originální CD, první polovinu muzikálu vám zazpívám :-) pozpaměti. Proto pro mne jasných 5 hvězd a největší hudební zážitek. ()

pakobylka

Báječně přepracovaný "Dracula", který přímo uhrane svou opravdovostí ... díky všem zúčastněným. Jen závěr se mi až tak úplně nepozdává. ----- MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Že by na nesmrtelného knížete stačila motorkářská patrička v cool ohozech ... pardon ... motorkářský gang ??? P.S.: Prý krvinky (jak jsem si přečetla v závěrečných titulcích) !!! Já jsem si celou dobu myslela, že to jsou démoni ... ;-) ()

DominikV

Nejlepší muzikál na české scéně. Velmi výrazná hudba a texty, ze kterých vzniklo hned několik hitů. Dobré efekty a skvěle zahrané a zaspívané. Zde není za potřebí něco dodávat. Společně s "Čelistma" se jedná o největší legendu mého mládí. PS: nechápu proč někteří jedinci zde hodnotí verzi z roku 2009, když ta má svou vlastní stránku. Toto je verze z roku 1996!!! ()

MJMilan

Český muzikál, který dal za start nejedné hudební hvězdě jako byl Daniel Hůlka či Leona Machálková, o které se do té doby moc nevědělo.Myslím, že se samotným Drákulou to ale moc společného nemělo, takže takový Drákula po česku... a vlastně proč ne? ()

Mylouch

Bednárika zasponzoroval výrobce pudříku a Danielův zásyp, pronásledovaný urputným štychem, vymknul inscenaci nové doby z tradic českého hudebního divadla. Zlatá Balada z hadrů ! Jsem asi trochu náročnej na dlouhý ♫ hudební plochy ... to není Svobodova parketa ()

hans500

Výborný muzikál se skvělou hudbou i dobrými texty, vynikající pěvecké výkony (samozřejmě perfektní Hůlka, ale i ostatní) i slušné herecké výkony. ()

HonzaBez

Podobně jako třeba helianto mám tento muzikál spojen primárně s návštěvou živého představení v Paláci kultury. Když jsem druhou polovičku představení viděl včera večer po dlouhé době v televizi, byla to taková hezká nostalgie. Ten muzikál má totiž (alespoň v porovnání s tím, co se normálně dnes produkuje pod hlavičkou muzikál) svoji kvalitu. Včera jsem si třeba připomněl, jakým plusem pro tento muzikál představuje libreto Zdeňka Borovce. Jeho texty fakt mají svoji kvalitu. Na několika místě jsem si vysloveně uvědomil, jak si Borovec dokáže hezky hrát s češtinou. No a pro Karla Svobodu je tohle asi jeho nejlepší muzikálová hudba (tedy pokud nepočítám Noc na Karlštejně). ()

anglanek

Na jevišti Kongresového centra v Praze jej už zhlédlo více než jeden a půl milionu diváků a muzikál zaujal i na Slovensku a v Koreji. v Koreji jsem na tom nebyl ,ale v Kongresovem centru ano a nic lepšího jsem do ted nevidel a myslim,ze ani neuvidim...byl to muj první muzikal v zivote a neverim,ze to něco prekona. ()

Autogram

Jednoznačne najlepší český muzikál zo všetkých, čo som videl predtým aj potom. Dokonalá hudba Karla Svobodu a prvotriedne obsadenie, ktoré som mal možnosť vidieť naživo v roku 1999 v Prešove, je nezabudnuteľným zážitkom. V tom čase s Ivetou Bartošovou namiesto Leony Machálkovej, to bolo možno ešte o niečo lepšie ako v tomto zázname. ()

Aberforth

Najlepší muzikál aký som videl, nádherny príbeh, kostými, hudba a slová, herecké výkony ma vtiahli do príbehu a ani som nevnímal nič naokolo. Škoda len, že príbeh upravili a nespravili podľa knižnej predlohy a takisto by mohol byť o niečo dlhší. No i tak dávam 95%. ()

Rousse

Jeden z muzikálů, který má na svědomí muzikálový boom přelomu tisíciletí. Je moc pěkný. I Hůlku jsem v něm překousla. Má příběh, pěkná taneční a hudební vystoupení a nádhernou hudbu a texty. Kde se na něj hrabou všechny ty kleopatry, golémové a lásky, co jsou lásky. ()

herr_carter

Tento muzikál jsem shlédnul ihned v roce vydání a premiéře jako jedenáctiletý klučina a líbil se mi moc. Hůlka, Bílá, Korn - tihle zpěváci sedli do rolí jak prdele do kastrolů, speciálně prvně dva jmenování - upíři jako malování. Dodnes asi jeden z těch přelomových a kultovních muzikálů................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Lukoboss

Výbornej muzikál, kterej se prostě povedl snad se vším všudy. Hůlka tam sedí až to pěkný není... rozhodně není pochyb, že tohle byla jeho životní role. Dávám tomu 4 hvězdy jenom proto, že jsem to neviděl naživo. Taková věc si zaslouží shlédnutí přímo v divadle. ()