Lekce umírání

• USA The Deaths of Ian Stone (více)

Ian Stone je mladý muž, ktorý má problém. Nevie totiž, kým je. Každý deň sa prebúdza do novej skutočnosti, v priebehu ktorej ho vždy niekto zavraždí dosť brutálnym spôsobom. Jeho jedinou nádejou sú spomienky na vlastnú minulosť. (Mordenroth)

eraserhead666

Zpočátku dobrý, neotřelý a zajímavý nápad se během pár (desítek) minut přemění v až tragikomickou nudu neustále recyklující sebe samotnou. Začalo to už hodně špatnými digitálními triky, pokračovalo neustálým opakováním stále nových a nových alternativních realit (když se jich během 10-ti minut prostřídalo asi 5, už mi to fakt začalo lézt na nervy) a to hlavně proto, že scénář ani režisér nedokázali vymyslet něco tzajímavého, co by utáhlo požadovanou délku filmu a tak neustále recyklují jeden trik pořád dokola. Ke konci jsem se už fakt těšil až to skončí a ani mě nějak moc nezajímalo jak. Jediným kladem tak pro mě zůstává charismatická a hezká hlavní záporačka. 0,5* ()

SOLOM.

Na tento film jsem slyšel dost rozdílných názorů, kdy jej jedni vychvalují do nebes a ti druzí zase zatracují. Já jsem někde uprostřed, protože nemůžu říct, že by mě film nezaujal svým pojetím či speciálními efekty, ale jeho celkový potenciál zůstal rozhodně nevyužitý. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Místy jsem se totiž docela nudil. Čím víc se totiž film blížil ke svému závěru, tím je jeho sledování bavilo čím dál méně, protože kamsi vymizelo ono napětí a mysteriózno ze začátku. 6/10 ()

ARI50

Skvělé od první minuty to má skvělou atmosféru a příběh je špica já se teda těchhle pokusu zabíjení bál ale nakonec jsem si je dost užil. ()

kajda.l

Tak tohle jsem vážně nepobral. Asi můj první horor u kterého jsem se,ani jednou nelekl. Jediný důvod,proč tento film nehodím do odpadu jsou efekty(vizuelní i zvukové) a pěkné holky. Jinak ztráta času.. ()

Mordenroth

Má to dosť dobrý námet. Len škoda, že spracovanie nebolo trochu viac atmosferickejšie, resp. strašidelnejšie. A to bol producentom Stan Winston! 70%. ()

Genero

Psychopatická mozkožroutka, kterou pan ministr kouzel zapomněl přivázat na řetěz k Azkabanu, pronásleduje půvabného hokejistu s chytrýma očkama Jirky Krytináře. Chudák kluk z toho teroru začne na pokraji psychických sil blbnout a s pocitem vyhoření pokukovat po kdejaké šilhavé blonďaté opičce. Zápletka je to opravdu roztomilá a prvních dvacet minut se na takové dividýlko nechá i koukat, ale dokážu si představit mnohem krutější kratochvíle než jsou osudy těch, které v každé kultuře nazývali jinak, jako inspiraci. Třeba strávit večer ve vaně plné pěny vůně šeříku a se zaručeně pravým šumivým vínem Čtverák ve společnosti úplně nahaté Věry Bílé, která by mě po třetí sklence nepotěšila smyslnou výzvou: Líbej mě na ňadra, koloušku. Jenže tohle téma zpracovat na celuloid, tak by mě Landa obvinil, že jsem otporný rasysta. ()

Litsarch

A pak že to nejde. Jde to, když se chce. Lekce umírání je důkazem, že lze přijít s originálním hororem, jen trochu zapnout hlavu a přemýšlet. Skvělý koncept s moc dobrou atmosférou, který svižně utíká a divák je už od začátku rychle vhozen do děje. K tomu Mike Vogel působí sympatickým dojmem, člověku nedělá problém se s ním více seznámit a poznat ho. Jeho chápání situace ze začátku trochu vázne, ale tak to mu nelze míti za zlé. Konec mi osobně vyhovoval. Osobně u takovýchto filmů jiný nečekám a když si na postavy zvyknu, tak jsem za něj i rád. Film má jen jeden, za to velký, handicap. A tím je znatelně béčková produkce, která bohužel je dosti vidět a potenciál filmu znatelně sráží. Což je velká škoda, jelikož tomuto dát do vínku větší rozpočet, tak by to jistě byla daleko větší bomba. Ale i tak byli sekáči dosti působivý až děsivý. ()

Freemind

Strašlivě nevyrovnaný film - horská dráha zajímavých okamžiků a hlubokých propadů. Vcelku originální scénář má bohužel velké nedostatky a díry, herectví je veskrze spíše seriálové, ale slušné, výborné masky dost kontrastují s ošklivě zmrvenými kostýmy (u těch latexových panáčků jsem se opravdu zasmál) a CGI efekty a lá Krajní meze. Příště líp promyslet a zchrastit větší rozpočet, pánové. ()

IllIlIlIIl

První půlka filmu vypadá opravdu slibně, ale bohužel od druhé poloviny se začínají rozkrývat otázky filmu a jeho vysvětlení, které celý film znehodnotí. Škoda, tento film by měl velký potenciál. ()

slunicko2

Béčko, které se v průběhu 87 minut propadlo někam ke konci abecedy. 1) A zase je tu svět jakýchsi příšer živících se lidským strachem. Už se bojím, mami. Klipová forma předstírající dynamiku zastírá komiksovost příběhu. Těžko mohu uvést něco horšího. 2) Mike Vogel je příjemný pěkný kluk, ale kvůli jeho prezentaci snad nemuseli natáčet celovečerní film. První půlhodina jakžtakž šla, než se odkryly karty. Za ni dávám jednu hvězdičku. ()

stration

Zajímavé téma, vcelku slušně vizuálně zpracované. Ale Po perfektní a tajemné první polovině přichází nudná polovina druhá, kde neustále někdo s někým bojuje a mrhá potenciálem filmu. Škoda, mohla to být kultovka. Tak je to jenom další mromarněná šance. ()

honajz2

Je to 3,5*, ale dám slabé čtyři, jelikož námět je opravdu skvělý a originální. První polovina je naprosto skvělá, neustálé probouzení se, uvědomování si toho, co se děje... Je to napínavé a dobré. Druhá polovina je ale už prostě slabší, ta akční část byla dobrá a líbila se mi, jenže byla moc dlouhá. Asi bych ocenil, kdyby se tam déle přicházelo na to, co se vlastně děje a co s ním vlastně je a ke konci prostě přišla ta akční část. Ale jinak jsem spokojený. ()

cariada

zajímavý námět ,ale zpracování je dost zmatené ,postupně se v tom člověk ztrácí. Ian se každý den probouzí v jiném životě ,ale vzpomínky má na věci ,které se nestali v jeho životě . Pouze jedna dívka se objevuje rovněž v každém životě. Démoni ho každý den zavraždí ,protože si vzpomíná. Ale on se to snaží pochopit...... je to celé místy dost zmatené. ()

4daPeace

Verdikt: Latexové obleky a cool brýle ještě druhý Matrix nedělají... Zvlášť když k nim přidáte mizerný scénář s nikam nevedoucími dialogy, uměle posouvajícími dějovou linii, odříkanými slabými herci. Lekce marnosti. ()

Karush

Tvory boli veľmi vydarené a desivé, jedno z najlepších, čo som mala možnosť za posledné roky vidieť. Nápad by aj fungoval, len so spracovaním boli menšie chybičky. Myšlienku, by ale bolo vhodné viac rozpracovať. Film dotiaľ fungoval, až kým neprezradili pointu, a tým pádom sa to nedotiahlo tam, kam by to mohlo ísť. Nie je to možno film, ktorý ostane v pamäti a ani film pre hororových fajnšmekrov, ale jedno pozretie nikomu neublíži. ()