• Jazzzz

Vtipné, místy, dokonce jsem hodnotívával za dvě až za tři hvězdy, ale poslední dobou začínám být jaksi vysazený proti herečce, hrající tu pravou blondýnku. Nejsem schopný vystát její výraz obličeje, její český dabing, její hraní - je příšerná a v tomto filmu je úplně nejpříšrnější!!! (Chápu, že má kritika není moc objektivní, ale nemohl jsem si pomoct!)(14.5.2006)

• Rousse

Co ode mně můžete chtít, když růžová je jediná barva, kterou bytostně nesnáším. I když nízké hodnocení určitě není způsobeno "přerůžověním" tohoto snímku. Pominu-li tedy ty prudké návaly nevolnosti v okamžicích, kdy monitor PC byl zaplaven odpornou růžovou, kde udělali soudruzi s Ú eS Á chybu? Předem už jen to schéma "kterak dámička s psíčkem prohlédla, zmoudřela, břibyly jí nějaké body IQ a nakonec ke štěstí přišla" mi fakt nesedí. Citové výlevy v podobě nekonečného "íííííííííííííí" "ááááááááááááá" a zuřivého jaskotu mi způsobovaly husí kůži. Velkou pochvalu si ale zaslouží Reese! Ta byla v roli úžasná, takže za ty jeji kukadla jak zrcadla dávám 2 hvězdy:-)(26.1.2011)

Čekal jsem nefalšovaný blonďatě tupý teror snažící se tvrdit, že jde o komedii, ale světe div se, ona to opravdu je komedie, jejíž hrdinka pouze trpí zazobaně naivním životním stylem. OK, je to trochu složitější, ale bavíme se tu o zábavné rozprávce, kde se "fešnebl" růžovka stane premiantkou Harvard Law School a přitom objeví něco o skutečných hodnotách a zabrání odsouzení nevinné ženy za vraždu:) Prostě to funguje, a to po celou dobu. Nepochybně je to zásluha Reese Witherspoon, protože jak dokazuje režisérova další filmografie, on tu rozhodující přidanou hodnotu ke svým dílům opravdu nepřináší:) Za mě prostě palec nahoru, i když myslím že ideální poločas rozpadu, tedy interval mezi reprízami je tu minimálně dva roky. A dávám takové malé osobní plus za roli Victora Garbera - je osvěžující vidět ho zase jako...ale to by byl spoiler;) Takže 70%, červený čtvereček si to rozhodně zaslouží.(4.6.2012)

Ano, skutečně dávám čtyři a tentokrát nejde o žádné delirium. Musím náležitě ohodnotit jeden z mála filmů, ve kterém Rís nevypadá jako mumifikovaný klitoris, i když je to tupá romantika jak stehno. A to jsem chlapák, kterému rostou vlasy i z nosu, holí se jednou za dva měsíce, koupe jenom o Vánoce, na břichu udrží lahváče i ve stoje a ve středu dokonce v přítomnosti dvou dalších osob řekl „prdel“. Takže nechci slyšet nějaké narážky na mou sexuální orientaci, nebo dostanete po řepě kabelkou, gelovými nehty vám ošklivě podrápu obličej, a pak vám narvu do chřtánu svoje dvoumetrové anální kuličky.(13.7.2012)

“And last week I saw Cameron Diaz at Fred Segal, and I talked her out of buying this truly heinous angora sweater. Whoever said orange was the new pink was seriously disturbed.“ Opravdu ztřeštěná komedie šitá Reese Witherspoon na tělo. Myslím, že nikdo jiný by tuto roli nezahrál tak skvěle a přesvědčivě jako právě Reese. Ačkoliv je jinak film docela průměrný, Reese ho dostává do nadprůměru. Jako správná komedie donutí diváka se zasmát, nabízí slušně pojatou romantickou linii a netradičně dává i důvod k zamyšlení. A ani konec filmu mě nedonutil snížit hodnocení na průměr, i když scénář není to, co by ho zdobilo (prostě takový prostý a nic víc)… Určitě to není film, který se zařadí mezi klasiku, a na který se budete dívat pořád dokola. Ale za Elle a Reese tu jednu hvězdičku navíc dát musím.(25.3.2011)

• - Reese Witherspoon měla ve své smlouvě uvedeno, že si může po natáčení všechny svoje kostýmy ponechat. (becki_tu)

• - Chloë Sevigny odmietla úlohu Vivian. (beso74)

• - Elle Woods (Reese Witherspoon) vystřídala během filmu celkem 40 různých účesů. (becki_tu)