Čekal jsem nefalšovaný blonďatě tupý teror snažící se tvrdit, že jde o komedii, ale světe div se, ona to opravdu je komedie, jejíž hrdinka pouze trpí zazobaně naivním životním stylem. OK, je to trochu složitější, ale bavíme se tu o zábavné rozprávce, kde se "fešnebl" růžovka stane premiantkou Harvard Law School a přitom objeví něco o skutečných hodnotách a zabrání odsouzení nevinné ženy za vraždu:) Prostě to funguje, a to po celou dobu. Nepochybně je to zásluha Reese Witherspoon, protože jak dokazuje režisérova další filmografie, on tu rozhodující přidanou hodnotu ke svým dílům opravdu nepřináší:) Za mě prostě palec nahoru, i když myslím že ideální poločas rozpadu, tedy interval mezi reprízami je tu minimálně dva roky. A dávám takové malé osobní plus za roli Victora Garbera - je osvěžující vidět ho zase jako...ale to by byl spoiler;) Takže 70%, červený čtvereček si to rozhodně zaslouží.(4.6.2012)

Nenáročná, pohodovka na principu obrácené pohádky o Popelce nebo o káčátku. Happyend z toho tryská jak syrupový gejzír, kolem se rojí vtípky jako včelky, sluníčko svítí, nálada je výborná… Pokud se to trefí do té správné nálady, tak jsem schopná dát i čtyři hvězdičky! :-) Takovou schopnost karikatury a nadsázky jsem v americkém filmu rozhodně nečekala!!(1.7.2009)

Co si budem povídat, příběh je tak nepředvídatelný, že si můžete klidně dát šlofíka a stejně o moc nepřijdete. Prostě je to přesná definice průměrného filmu, JENŽE tady musím být trochu neobjektivní a dát navíc jednu hvězdu. A za co? No přece za Reese, na které jde poznat, že si svou roli dokonale užívá a hlavně ve chvílích, kdy komedii docházely síly, přišla Reese a hned bylo veseleji… :-) Takže já jsem dostal přesně to, co jsem očekával. A pokud někdy budu přemýšlet o další projekci, tak zřejmě si to pustím, ale jen kvůli tomu blonďatému andílkovi… :-)(30.6.2009)

• BlueZero

Film plný feminizmu, na čo sa mužovi veľmi zle pozerá. Ale myslím, že taktiež potupuje ženy. Jedine žeby som bol naivný a myslel si, že ženy také nie su ;-)). Okrem týchto čisto ženských pasáží je tu aj dosť pevný príbeh, ktorý dostatočne graduje na to aby udržal diváka pozerať sa ďalej. Reese asi ani nepotrebovala nič hrať, proste akoby taká bola vždy. Jej jediný dobrý výkon stále ostáva rola vo filme Cruel Intensions.(7.10.2004)

• Turiec

Prvá polovica filmu, ktorá asi mala byť vtipná s trapasmi a naivnou blondínkou ma vôbec nezaujala. Druhú časť možno hodnotiť ako priemerný romantický film. Najviac mi na filme vadil násilne pretláčaný "milučký psíček" všakovako príležitostne poobliekaný. Mám psy rád, ale toto bolo divné. Celkovo som sa moc nenasmial, ale ako oddychovka to nie je zlé.(12.2.2004)

• - Elle Woods (Reese Witherspoon) vystřídala během filmu celkem 40 různých účesů. (becki_tu)

• - Podle filmu vznikl muzikál, který měl 579 repríz. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V románu je hlavní hrdinka členkou Delta Gama. Ten musel být ve filmu přejmenován, protože klub nesouhlasil s tím, aby se tu jeho jméno objevilo. (Zdroj: ČSFD.cz)