Už podle názvu a ukázek jsem odmítl možnost se na tento film podívat na nově, ale zřejmě mi jeho projekce byla souzena, takže mi byl promítnut na videu v autobuse na lince Praha - Paříž. Mno, říkal sem si, že aspoň u toho dobře usnu, tak jsem si nasadil sluchátka a chvíli koukal..koukal...koukal...a když jsem koukal už nějak moc dlouho, tak mi došlo že ten film je vlastně strašná sranda a to, co v ukázkách vypadalo jako typická americká romantická srágora, nakonec byla výborná komedie, která se skoro v ničem nebere vůbec vážně (což bylo to poslední co jsem čekal). Že je Reese k sežrání snad nemusím dodávat. ;-) "Ty náno s botama z minulý sezóny!"(8.7.2005)

• Slavníkovec

Byla potřeba změnit komentář. Film jsem viděl totiž poměrně nedávno již potřetí. Změnit postoj vůči tomuto filmu mne přiměla až moje mamka. Ano příběh či kostra filmu je poměrně jednodušší, ale v tom se může skrývat pro některé diváky kouzlo. Film drží nad bodem sledovatelnosti velmi sympatický herecký výkon Reese, kterou jinak moc nemusím. Zhodnocení filmu je tedy poměrně složitější, než je složitý samotný film. Elle je sice na jednu stranu prostoduchá postava, ale na druhou stranu však v ní může vidět několik věrných divaček a diváků cílevědomou ženu, ideál ženy současnosti.(23.4.2007)

Nenáročná blbůstka to sice je, ale nenudil jsem se. A ani necítil nějakou zvlášť nevkusnou urážku mých mozkových buněk. Přes svěží Luketicovu režii je hlavním tahákem úžasná Reese Witherspoon, která to rozehrála opravdu parádně. Její pohyby a šmrnc pobaví, i když každý už viděl podobný charakter stokrát. Z toho vyplývá, že film stojí a padá pouze na jejím charismatu.(18.11.2005)

Člověk by si asi nejdříve řekl - bezduchá komedie o bezduché blondýnce, typická americká ptákovina. Ale ono tomu tak není. Film je to vskutku povedený a zábavný. Reese nehraje vůbec špatně, ona je totiž dobrá herečka. Hezký příběh o holce, která konečně pozná, o čem život je, a dokáže v něm bojovat a zvítězit.(11.6.2014)

Nenáročná, pohodovka na principu obrácené pohádky o Popelce nebo o káčátku. Happyend z toho tryská jak syrupový gejzír, kolem se rojí vtípky jako včelky, sluníčko svítí, nálada je výborná… Pokud se to trefí do té správné nálady, tak jsem schopná dát i čtyři hvězdičky! :-) Takovou schopnost karikatury a nadsázky jsem v americkém filmu rozhodně nečekala!!(1.7.2009)

• - Chloë Sevigny odmietla úlohu Vivian. (beso74)

• - Reese Witherspoon měla ve své smlouvě uvedeno, že si může po natáčení všechny svoje kostýmy ponechat. (becki_tu)

• - Časopis, ktorý Elle dala Brooke je Cosmopolitan z júla 2000, na obale s Laetitiou Castou. (beso74)