Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Elle Woodsová má všechno. Je prezidentkou dívčího spolku, Miss červen ve školním kalendáři a především přírodní blondýnou. Chodí s nejhezčím klukem ze školy, Warnerem Huntingtonem III., a netouží po ničem jiném než se stát paní Huntingtonovou III. Jenže pro Warnera je až "příliš blond" na to, aby ji požádal o ruku. Když ji náhle opustí a zamíří studovat práva na Harvard, Elle vezme další události do svých pečlivě upravených rukou. Přihlásí se na univerzitu také! Právnická fakulta je však na hony vzdálená pohodlí jejího bazénu a nákupního centra a Elle podstupuje nejtěžší boj svého života - za lásku, čest, spravedlnost a respekt pro všechny blondýnky! Reese Witherspoonová, Luke Wilson, Selma Blairová a Victor Garber v hlavních rolích komedie se srdcem a vlasy ze zlata, která vás dostane! (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (394)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Komédia o tupej blondínke nemusí byť tupá práve naopak. Reese tu je tak roztomilá, že si vás hneď získa a nakoniec sa ukáže, že ani nie je až tak tupá. Ten menej známy Wilson je tu za dobráka od kosti, ktorý ju ako jeden z mála berie vážne a chémia medzi nimi funguje dobre. Potešilo ma, že postava Selmy Blairovej nakoniec nie je taká mrcha ako sa najprv zdalo. Celá tá zápletka so súdnym procesom je dobre a vtipne vymyslená. Rovnako jak celý film. Proste zábavný film o jednom ružovom zlatíčku. To že to mohlo ľahko dopadnúť katastrofálne ukazuje podstatne slabšia dvojka. 8/10. ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Pravá blondýnka je pronikavě lepší než její kysličníkový sequel, docela vysoko ční nad mnohými současnými pokusy o komedii, poměrně rychle uteče a je ve své imbecilitě takřka roztomilá, protože se na rozdíl od své hrdinky nijak nesnaží dokázat, že je sofistikovaná. Ale i tak mě čivava nutí rozhlížet se po Čtvrtníčkovi, Reese rozhlížet se po Phoenixovi a celý film děkovat vyšší moci a genům za to, že jsem tmavovláska a tudíž o mně takový film nikdo natočit nemůže. I když bych si zasloužila ještě mnohem horší. ()

Reklama

Djoker 

všechny recenze uživatele

Mnoho lidí tady uvadí, že je to blbost. Ano, není to filmový skvost, ale za blbost to podle mě označí ti, kteří se v tom tak trochu našli. Tato komedie má pro mě jedno velké plus. Skvěle paroduje dnešní studentky - bárbíny, které se bohužel na fakultách množí jako křečci. Ve filmu hloupost časem zmizí a na řadu příjdou klišé. V životě hloupost zůstává a na řadu přichází pracák nebo přestup do Plzně. ()

Melies 

všechny recenze uživatele

5 / 10 "Ty čéče, no tak ja som si to jakože pustila, jakože kým sa mi sušil lak na drápkoch, a ja ti nevím ty vogo, ale mne sa to jakože fest páčilo - ta bola tam taká fakt dosť fešná čaja, jakože skoro jako já sama osobne, a ja som normálne jako zírala, že ona sa normoš-tutoš dostala na ten... no jakože sa to volá... Havrard, či tak nejak, a zobrala si aj svojho hafana, takého malého, zlatého ťuti-muti hafana, a jakože si všetci mysleli, že je tupá jako to tágo, jako by všetky blond kočky jako já museli byť tupé, no verila bys tomu? Mno a ona tam jakože šeckým nakonéc vytrela kukadlá, bo si zobrala takého jakože DOSŤ fešného týpka s čérnou hrivou a jakože tak." ()

Slavníkovec 

všechny recenze uživatele

Byla potřeba změnit komentář. Film jsem viděl totiž poměrně nedávno již potřetí. Změnit postoj vůči tomuto filmu mne přiměla až moje mamka. Ano příběh či kostra filmu je poměrně jednodušší, ale v tom se může skrývat pro některé diváky kouzlo. Film drží nad bodem sledovatelnosti velmi sympatický herecký výkon Reese, kterou jinak moc nemusím. Zhodnocení filmu je tedy poměrně složitější, než je složitý samotný film. Elle je sice na jednu stranu prostoduchá postava, ale na druhou stranu však v ní může vidět několik věrných divaček a diváků cílevědomou ženu, ideál ženy současnosti. ()

Galerie (353)

Zajímavosti (24)

  • Výsledky, které měla Elle (Reese Witherspoon) při přijímacích zkouškách, má jen 0,1% uchazečů. (ČSFD)
  • Pôvodne mal film produkovať Universal, no keď sa tejto myšlienky vzdal, produkcie sa ujalo MGM. (beso74)

Související novinky

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Milovali jste v dětství Pobřežní hlídku, Hvězdnou bránu, RoboCopa nebo snad Pravou blondýnku? Pak vás možná bude zajímat, že se všechny tyto značky a pár dalších dočkají v budoucnu seriálových… (více)

Spice Girls dostanou animák

Spice Girls dostanou animák

16.06.2019

Po zpěvácích Freddiem Mercurym a Eltonu Johnovi došla řada konečně taky na zpěvačky. Studio Paramount Animation teď chystá film o populární dívčí skupině z devadesátých let Spice Girls. Bude se ovšem… (více)

YouTube spustil přehrávání filmů s reklamou

YouTube spustil přehrávání filmů s reklamou

20.11.2018

Služba YouTube Premium začala umožňovat uživatelům zdarma přehrání nejrůznějších filmů s podporou reklam. Pilotní program zahrnuje zhruba stovku filmů, mezi nimiž jsou například Terminátor, Rocky,… (více)

Pravá blondýnka znovu v akci

Pravá blondýnka znovu v akci

05.06.2018

Od prvního filmu z roku 2001 uběhlo již 17 let, jak se tak ale zdá, Pravá blondýnka je připravena na návrat. Herečka Reese Witherspoon (Walk the Line, Divočina) se oficiálně vrátí do své nejslavnější… (více)

Reklama

Reklama