• salahadin

Pravá blondýnka (2001) aneb Pravá hovězina. Naštěstí všechny blondýnky nejsou jako Reese (stvořené v maskérně). Tohle je tak mizernej film, až jsem se chtě nechtě jednou pousmál...jinak jsem měl ve tváři zkřivený výraz, jakobych cucal právě utržený citrón, oči se zavíraly, jakobych si loknul vínečka (já se měl radši ožrat místo toho filmu), jednou rukou jsem se pořád mlátil do čela a druhou do kolena, takže se pokusím film zažalovat za ublížení na těle...v Americe je přece možné vše ne?(10.10.2008)

Ťažko nájsť prvoplánovejšie feministický film, ako Pravú blondínku. Napriek tomu, že sa snaží odburávať predsudky voči blondýnkam (ale aj to je diskutabilné), pôsobia jeho postavy čiernobielo a plocho (a hlavná postava je ešte ružová). Celkom príjemná oddychovka na nedelné popoludnie, ja som pri tom kedysi robil nejaké zadanie do školy, takže stratou času pre mňa tento film nebol.(28.10.2012)

Sebevědomá blondýnka Elle Woodsová s barbinovskou vizáží, pěstěnými nehty a dokonalým make-upem, která chce získat zpět svého milovaného přítele a neváhá i kvůli tomu jít na právnickou univerzitu, kde se z ní stane výtečná právnička. Tak vypadá zápletka svěží komedie s ještě svěžejší Reese Witherspoonovou v hlavní roli. Další stupidní komedie pro dívčí publikum, řeknete si. Zdání ale trochu klame. Já jsem se zpočátku dobře bavil, a to zejména díky skvělé Reese. Ta tu doslova září optimismem, energií a dětskou naivností, a tím jistě dostane nejdenoho diváka. Film bohužel postupně ztrácí své tempo a příval vtipů radikálně slábne. Konec také úplně nebyl podle mých představ. Jako by Elle v přehnaném finále všem pochybovačům ukázala, že i blondýnky můžou prorazit a že vtipy, které se o nich vyprávějí, nemají zase tak úplnou pravdu. Nebylo to tedy celkově nic moc extra, taková oddychovka na kterou se ještě rád někdy podívám, tak bych to na závěr zhodnotil.60%(26.9.2007)

Již bylo dost komedií, kde se z kačátka stávala princezna apod. Proč ne to obrátit (nebo alespoň pootočit)? Vyfintěná blondýna, dítko bohatých rodičů, má vypilovaný osud – Barbína se věnuje módě, vezme si Kena a budou žít dlouho a šťastně ve vile s bazénem. Plány se zhatí, kdy „Ken“ se s ní rozejde a odjede studovat práva na Harvard. Blondýna ovšem oplývá zdravým sebevědomím a rozhodne se jít studovat práva také, aby si svoji lásku získala zpět. Spolu s tím vstupuje do reálného univerzitního života, kam ale zároveň přenáší svůj růžový a vyumělkovaný. Typická komedie o proměně, částečném dospění a změně hodnot. Vše je samozřejmě zaobalené, nedramatické a usměvavé. Nechybí nadsázka a sebevtip. Velké plus pro Reese Witherspoon, která toto dílo drží pohromadě.(9.11.2013)

Reese Witherspoon zahrála „svou“ blondýnu opravdu dobře. Nejen že dobře vypadala, ale ukázala, že i mezi těmito dívkami se najde pár chytrých děvčat – zvláště když jim nechybí důvtip a smysl pro módní trendy…Srát na to, že si z ní dělají všichni prdel a růžová je vážně barva, co z duše nesnáším, hlavně když se u toho člověk pobaví a po ruce je pár filmových přátel / nepřátel, kteří pomůžou. Selma Blair tu mrchu má prostě v krvi – nemůžu si pomoci, ale tyhle role jí sedí na míru…(31.12.2018)