Tak přesně tyhle typy filmů nemůžu. Film kdy se holky koukaj s pootevřenou pusou na ženskou která je nejdřív odstrčená a pak se vypracuje na neodolatelnou manažerku nebo právničku a nikdo na ni nemá! A holky furt koukaj přiblble se usmívaj a přemýšlí jestli se také neobarví na blond a nezačnou studovat vejšku!(15.11.2004)

• Slavníkovec

Byla potřeba změnit komentář. Film jsem viděl totiž poměrně nedávno již potřetí. Změnit postoj vůči tomuto filmu mne přiměla až moje mamka. Ano příběh či kostra filmu je poměrně jednodušší, ale v tom se může skrývat pro některé diváky kouzlo. Film drží nad bodem sledovatelnosti velmi sympatický herecký výkon Reese, kterou jinak moc nemusím. Zhodnocení filmu je tedy poměrně složitější, než je složitý samotný film. Elle je sice na jednu stranu prostoduchá postava, ale na druhou stranu však v ní může vidět několik věrných divaček a diváků cílevědomou ženu, ideál ženy současnosti.(23.4.2007)

• Jazzzz

Vtipné, místy, dokonce jsem hodnotívával za dvě až za tři hvězdy, ale poslední dobou začínám být jaksi vysazený proti herečce, hrající tu pravou blondýnku. Nejsem schopný vystát její výraz obličeje, její český dabing, její hraní - je příšerná a v tomto filmu je úplně nejpříšrnější!!! (Chápu, že má kritika není moc objektivní, ale nemohl jsem si pomoct!)(14.5.2006)

Čekal jsem nefalšovaný blonďatě tupý teror snažící se tvrdit, že jde o komedii, ale světe div se, ona to opravdu je komedie, jejíž hrdinka pouze trpí zazobaně naivním životním stylem. OK, je to trochu složitější, ale bavíme se tu o zábavné rozprávce, kde se "fešnebl" růžovka stane premiantkou Harvard Law School a přitom objeví něco o skutečných hodnotách a zabrání odsouzení nevinné ženy za vraždu:) Prostě to funguje, a to po celou dobu. Nepochybně je to zásluha Reese Witherspoon, protože jak dokazuje režisérova další filmografie, on tu rozhodující přidanou hodnotu ke svým dílům opravdu nepřináší:) Za mě prostě palec nahoru, i když myslím že ideální poločas rozpadu, tedy interval mezi reprízami je tu minimálně dva roky. A dávám takové malé osobní plus za roli Victora Garbera - je osvěžující vidět ho zase jako...ale to by byl spoiler;) Takže 70%, červený čtvereček si to rozhodně zaslouží.(4.6.2012)

Kdyby vás v polovině filmu řízli do ruky, tekl by z vás karamel. Tuto charakteristiku jsem sice četla v souvislosti s jinou limonádou, ale sem pasuje dokonale. Sweet Reese dře jako kůň, aby film utáhla, protože ostatní postavy jí v lepším případě přihrávají, v horším překážejí, ale rozhodně nepomáhají. Ona sama je ale se svým osmisetwattovým úsměvem a energickou bradičkou docela roztomilá, a díky mírné sebeironii se ty necelé dvě růžovoučké hodinky dají docela v klidu přežít.(9.7.2012)

• - Christina Applegate odmítla roli Elle Woods, protože nechtěla být považována za „hloupou blondýnu“. Později se nechala slyšet, že toho lituje. [Zdroj: Marianne.cz] (pethrik)

• - Po rozchodu Elle (Reese Witherspoon) s Warnerem Huntingtonem III. (Matthew Davis) truchlí v posteli s bonboniérou a jejím psem. Při dalším záběru už však pes po jejím boku neleží. (Reesam)

• - Výsledky, které měla Elle při přijímacích zkouškách, má jen 0,1% uchazečů. (Zdroj: ČSFD.cz)