Matthew Perry je na dně. Po neúspěšné léčbě skončil s psychiatrií a zjistil, že na nemocnou duši je láska ten nejlepší lék.
Pokud si pamatujete Mathhewa Perryho pouze jako Chandlera ze seriálu Přátelé, pak vás posmutnělá romantická konverzační komedie Zmatená duše režiséra Harrise Goldberga možná trochu překvapí. S nejvyšší pravděpodobností ale příjemně, protože právě v ní Perry prokazuje svoji naprostou hereckou univerzálnost a schopnost položit se do jakékoli dramatické úlohy. Jeho hrdina, Hudson Milbank, je úspěšným hollywoodským scenáristou, u něhož se nenápadně rozvinula závažná duševní porucha, která jako by mu vzala všechny emoce. Hudson proto obchází doktory a psychology, zkouší i vlastní šokovou terapii, ale nic nepomáhá. I jeho přítel a kolega spoluscenárista je ochoten udělat cokoli, ale nemá nejmenší šanci. A pak se najednou objeví Sára, kterou Hudson náhodou potká na pracovní schůzce. Že by láska byla tím pravým všelékem? Nic není jisté, ale zatím se to rýsuje slibně... (oficiální text distributora)

Xendras

Matthew Perry, je herec který je proslavený, hlavně rolí seriálu Přátelé, nebo Můj soused zabiják. Myslel jsem si, že je to herec který hraje hlavně komedie, ale když jsem zhlédl tohle drama, tak jsem musel změnit názor.Je to výborné nezávislé drama, ze života psychicky nemocného muže. ()

Lion438

Tohle byl první film, kterým jsem si léčil deprese z toho, že už jsem dokoukal přátele. A hle další film o depresích, to mi teda nepřidalo :-/ Ale viděl jsem svého oblíbeného "Chandlera" v těžké roli, se kterou si poradil skvěle. Matthew ukázal, že není jen nějaký komik ze sitcomu, ale také herec! Kdyby celý snímek neskončil happy endem, asi ze zoufalství vyskočím z okna. Takhle mohu dát aspoň čtyři hvězdy. ()

JAzzeURo

Nikterak převratný snímek, se který se někdo kdo netrpí duševní poruchou asi těžko ztotožní. Každopádně Matthew Perry byl v roli Hudsony opravdu přesvědčivý. ()

Thrakan

KLOBOUK DOLU!!! Super film, který v sobě spojuje vážnou životní situaci a zároveň se i pobavíte. Matthew Perry zahrál skvěle a celkem bez problémů jsem strávil i Lynn Collins, jakožto pro mě neznámou herečku. DOPORUČUJI ()

Avventurato

Bohužel jsem zažil úplně to samé, jen v jiném pořadí: Film mi tedy říká mnoho a jsem s ním naprosto spjatý. Krásné, možné a tudíž pravdivé. ()

raininface

Depersonalizace je psychický symptom, který se vyznačuje zdáním neskutečnosti sebe sama. Vlastní existence se postiženému zdá být neskutečná, nereálná, neexistující, cizí. Od svých psychických a tělesných pochodů se osoba cítí být oddělena, odcizena, izolována. Někdy se lekne při pohledu do zrcadla, neboť místo sebe vidí v zrcadle někoho neznámého. Může se cítit odhmotněná, jakoby nestála pevně na zemi, ale nadnášela se. Časté jsou také pocity ztráty kontroly - postižená osoba má dojem, že neovládá svoje tělo a jeho části, připadá si jako loutka bez vlastní vůle nebo jako pozorovatel svého života. ()

Dr.Marek

Bomba! Konečně o tom někdo natočil film a k tomu naprosto dokonale! Nevím zda ten stav znáte, ale pokud ano, musíte mi dát za pravdu, že díky tomuhle filmu se Vám ulevilo, protože jste v nich našli kamaráda, navíc je krásně naznačeno proč to vzniklo (rodina), navíc i mně se to rozjelo po trávě, a navíc Vám ten film z toho pomůže, nebo Vám aspoň ten život ulehčí skvělej Matthew a božská Lynn, díky nim víte, že v tom už nejste sami, a myslím, že Matthew to ani moc nemusel hrát. ()