poster

Jak sci-fi seriály změnily svět... (TV film)

 • český

  Jak technické novinky změnily svět, s William Shatnerem

 • Kanada

  How William Shatner Changed the World

 • Kanada

  How Techies Changed the World with William Shatner

  (Kanada)

Dokumentární / Sci-Fi

Kanada, 2005, 94 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

 • Djkoma
  ****

  Někdo nadává na sci-fi seriály, jak jsou nemožné a smyšlené, ale možná právě tahle "neskutečnost" pomáhá rozvíjet lidského génia a jeho tvořivost. Tento dokument poukazuje na přímý vztah seriálů jako je Star Trek a lidí, kteří měli potenciál dokázat vytvořit velké dílo a potřebovali jen ukázat směr, kterým nepřímo byly nápady autorů legendárního seriálu. Včera byl transporter nebo vysílačka v odznaku (ala mobil) pouze otázkou budoucnosti, zítra možná realitou. Krom zmíněných spojitostí s několika technologickými pokroky potěší také otevřenost některých aktérů jako třeba Jonathana Frakese, který se představitel postavy Commandera Williama T. Rykera rozpovídá o svému vztahu k seriálu a někteří trekkies ho začnou rychle nenávidět:). Příjemný dokument, který si nehraje na nejvážnější noty i díky průvodci Williamu Shatnerovi, který vždy ví, jak odlehčit téma (aneb jak William Shatner změnil svět:)).(1.7.2009)

 • Terva
  *****

  Ono to není jen o seriálech, ale o filmovém průmyslu celkově. Vliv různých příběhů na náš život. Warpujem.(21.6.2013)

 • Mr.Hawkeye
  ****

  Vtipný pohled na to, jak Star Trek změnil svět (jak zní ostatně jeden z titulů dvoudílného dokumentu). Velmi zajímavý (a de facto velmi odvážný) je postoj Shatnera a Frakese, který si na rozdíl od houfů pravověrných trekkies o celém fenoménu nemyslí bůh ví co...(16.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace