Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

takytabornik

Normální dokumentární film, který v TOPce nemá co dělat!? Českým příznivcům doporučuji si předplatit Discovery HD nebo jiný podobný kanál. Kdepak jsou Koyaanisqatsi & Baraka v žebříčku ČSFD a kde v IMDb? ()

Safir

Nádherně vytvořený dokumentární film o naší modré planetě. Obrazy jsou skutečně úchvatné, diváka okouzlí a zároveň ho nenápadně zasvětí do dnešního ekologického problému číslo 1, ukázkou na ledních medvědech. Putování po všech místech planety, od Arktidy počínaje, přes deštné pralesy v Amazonii, oceány s velrybami a pouštěmi Afriky konče. Naskytne se nám úžasný pohled na krásy všech ekosystémů a zanechává obrovský dojem. Pro mě určitě nejlepší dokumentární film. ()

nerez

Skvostné zpracování pohledů na planetu zemi. Nádherné zobrazení všelijakých míst, živočichů a dějů v přírodě, o jejichž existenci jsem neměl ponětí (u některých :). Nepodléhá tolik okoukaným pravidlům filmů o příbězích zvířat v přírodě a řídí se spíše střihem normálního filmu. Hudba dodává efekt na globalwarming-upozorňující cestě kolem světa a poskytuje nadšenému divákovi trochu jiný pohled na věc, než všudypřítomné destruktory přírody. Rozhodně stojí za zkouknutí, stejně tak jako za to stojí zamyšlení se nad tématem. ()

MaxForValue

Jediné čo mi na tomto dokumente vadí je zjavná roztieštenosť jednotlivých epizód. Inak sú to krásne obrázky a jeden krásny príbeh našej "šťastnej" planéty. Je toľko vecí, o ktorých nemáme ani poňatia a vo svete živočíchov sú natoľko bežné. ()

donnovann

Precizně zpracovaný dokumentární snímek, bohužel mě dokumenty moc neberou ale věřím že uživatelé, kteří se o tento žánr zajímají řadí "Earth" mezi špičku. ()

TarzanLesni

Krásný film, kde je vidět, jak mají všichni živý tvorové na Zemi neskutečně nebezpečný a náročný život. V některých koutech naší planety je opravdu nádherná příroda. ()

sergio4

Naprosto fenomenálny dokument, ktorý sa oplatí vychutnať si po tme v HD kvalite a iba žasnúť nad jednotlivými zábermi, ktoré nám tvorcovia ponúkli ako na piedestále. Vôbec sa nejdem zaoberať, tým čo bolo rozpravané v tomto snímku, je to absolútne nepodstatné, stačí si to len vychutnať. Dychvyrážajúca scenéria, dostať sa takto blízko i ked len cez monitor k tým najdivokejším zvieratám planéty, človek si pripadá ihned ako súčasť filmu. Nič krajšie som v živote nevidel, 5* dávam už len z princípu. ()

anyonecek

Nádherná podívaná na prostředí a celkově planetu na které žijeme. Člověk by už dnes řekl, že takovéhle záběry jsou jen v pohádkách a myslím, že za nějakou dobu budou :(. Krásně příběhy jednotlivých zvířat, která bojují o přežití jak se jen dá. Člověku je líto když tučňák umře, ale je třeba se na to dívat z vrchu a vidět v tom jen potravní řetězec. Jeden musí umřít, aby druhý žil a nebo v tomto případě jedno musí zemřít, aby druhé žilo. ()

DeNighty

Přiznám se, že po shlédnutí tohoto dokumentu mám chuť se přidat do nějaké ekologicky smýšlející skupině na ochranu celé planety. Krásné obrazy přírody - zdánlivě nedotknuté lidskou rukou, což se ve finále, bohužel, dozvíme, že tak není. Člověk ničí planetu na určitém místě a ani tam nemusí být. Ale to nic nemění na kráse tohoto dokumentu. Navíc - kdo by odolal slůňatům, roztomilým medvíďatům a jejich bílým rodičům nebo "malé" velrybě? ()

kubilov

Opravdu krásný dokument s úžasnými záběry všech možných koutů Země. Jen mi trochu vadí, že je to místy až příliš jako manifest ekologie. Těžko hodnotit, jestli to má co dělat v první dvacítce nebo ne, ale když je to tak ohodnocené... ()

Tichoza

Krása. Na druhou stranu pětidílnej dokument BBC Earth - The power of the planet, kterej tady nikde nemůžu najít, u mě zabodoval mnohem víc. Ale i tak, krásná podívaná. ()

Weissik

Vizuální orgie. Tolik nádhery v jednom filmu. Komentář Patricka Stewarta se hezky poslouchá, jen by mohl být informativnější. Když jsem se rozhodoval, jaké dát hodnocení, váhal jsem mezi 4 a 5* a dal bych nejspíš 4*. Vzpomněl jsem si ale na ta mláďata mandarínské kachny, jak vyskakují z hnízda v koruně stromů, aniž by uměla létat a za tuhle vážně krásnou a vtipnou pasáž dávám i hvězdu pátou. ()

radimartin

Obsahuje tak neskutečné záběry až vám běhá mráz po zádech. Je k neuvěření co se dnes dá natočit. Vizuálně přenádherné, snad jen hlas vypravěče vše servíruje až moc jednostranně a přehnaně se snažíc o ohromení. ()