Jarda Kuchař přenechává na léto svůj pražský byt asijským běžencům a odjíždí k jezeru Andělský Hronov, kde vlastní bufet Tropicana. Jeho jediným zaměstnancem je místní prosťáček Kamil. Ostatně u jezera není ani noha a jedinými návštěvníky jsou zdejší zemědělci, traktoristi Jirka a Péťa, a také sklerotický stařík Zachariáš. Jarda má nevyřízené účty s rybářem Vrtílkem, jemuž přejel před dvěma roky psa. Nyní má Vrtílek psa nového a toho bezostyšně posílá na Jardu i Kamila. Pak s pobavením sleduje, jak si ti dva lížou rány. Výměna invektiv z jednoho břehu jezera na druhý je každodenní záležitostí... (TV Nova)

petaspur

Viděl jsem už spoustu nudnějších a nezábavnějších komedií. Chápu zdejší hodnocení jako roztrpčení z nevyužitého Čtvrtníčkova potenciálu, ale Čtvrtňa už asi nic lepšího dohromady nedá (netřeba mu nadávat). Za zásluhy o mé duševní zdraví distribucí české sody mu dávám možnost, aby si ještě v pár podobných hovadinkách zahrál. Já se na ně podívám. ()

hippyman

ouuuu... nevim kde začít... tak asi radši ani snad začíinat nebudu... prostě mizérie po všech stránkách... ani nevim, za co jsem našel tu půlhvězdu! 10% ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +ústřední opakující se hudba, s větším množstvím kamarádů docela zábava -jo trošičku občas vázne děj, to kolem toho sumce je fakt zbytečný/// Hodnocení jsem viděl, přesto jsem se na film tešil a přestože to není pro mnoho uživatelů film na úrovni, mě prostě bavil. Když jsem se na něj díval doma sám, tak o něco méně, ale v praci s kolegy (kamarády) to byla jinačí zábava. Asi nejsem na zábavu náročnej, prostě spokojenost./// Celkem 60%/// ()

666teen odpad!

Komedie? Tohle dílo je stejně vtipné jako sekaná z novorozenců. Je mi jasné, že i herci musí z něčeho žít, ale dělat ze sebe trotla u rybníka za dvě krabice montážní pěny, to snad nikdo ze zúčastněných nemá zapotřebí. Sumec Lojza se zařadil do galerie nezapomenutelných monster hned vedle žraloka Bruce z Čelistí a Godzilly. Troškův trůn se třese, this is really SICK!!! ()

ChewieDC

Není to horší než filmy Marcela Bystroně, ale má to setsakra blízko. Čtvrtníček je zábavný asi prvních deset minut, než se okouká (do reklamy ideální, do celovečeráku nikoliv), Polášek jen zmateně civí a sem tam zachrání situaci jen pološílený Hrušínský. Na to, že je to komedie, jsem se ale smál jen té úděsné trapnosti. ()

kingik

No nebudu nic předstírat. Poslední plavky jsou sice kravina, ale na rozdíl od všech těch kravin, je to blbůstka milá, příjemná, prostá všech ambicí a nepostrádající originální pasáže a charakteristický Čtvrtníčkův humor. Sice samotný scénář působí jakoby vznikal teprve až na place, ale tentokrát to bylo spíše ku prospěchu věci, navíc Čtvrtníček se ukazuje jako velký tahoun a utáhne i slabší chvilky, tak jako monstrsumec Lojza v závěru utáhne Rudolfa Hrušínského na rybářském prutu. Ostatní se mu snaží nenápadně sekundovat a vynikne především Jiří Lábus v mírně záporné roli lačnící po senzačním úlovku, stranou nezůstává ani Josef Polášek, zajímavě působí i Rudolf Hrušínský, kterému solidně hrábne a v závěru to s ním dopadne zle nedobře. Jedná se tedy o vyloženě odpočinkovou záležitost, která je nevtíravá i originální, z níž neodolatelně sálá letní atmosféra. ()

IQ Tiqe

Viděl jsem jen kousek v TV, na první pohled to působí jako kravina, ale možná se pletu; za dokoukání to nestálo. ()

LION-MR.T

Nesnáším Čtvrtníčka,zválště kdy z uvádění Kinoboxu udělal pouze trapnou frašku,ale tahle komedie,nemůžu si moct se mi hodně líbala na takových 75%. No je to píčovina,ale nebere se tak vážně jako jiné nové české filmy v nichž i ti nejzkušenější herci prostě odříkávají text. Tahle komedie o sobě ví,že ej debilní a nevadí jí to. Nejlepší hlášky. "Minule to bylo 9,opakuju 9 lžiček. A to mě prostě sere." "Až budou sněžit hovna!" "A zrovna se na to nevyseru.""Až ho sežeru tak ho vyseru a pak ho znovu sežeru." ()

Socrates

Tak trochu jsem očekával, že to bude to, na co jsme zvyklí z "Ivánka". Takže výkony Čtvrtníčka a Poláška standardní, jen velikej rozdíl v tom, že v tomto dílku nebylo za 100 minut ani zdaleka tolik vtipu, co v jakémkoli z těch pár čtyřminutových dílů jejich "fotbalových skečů". Trochu film ještě zachraňuje šílenej Hrušínský, ale na přidání hvězdičky to nestačí. Už asi nikdy. ()

Slartibarkfast

Mno.. nebylo to vyloženě špatné a sem tam byl vtípek opravdu k zasmání. Ale celkově to byla spíš taková hloupůstka, co se snaží o něco více, než je. Zbytečně natažené, některé scény vyloženě vynucené.. prostě a jednoduše: Chlapci, pokus to byl, ale za 30% ()

Slarque

Jediné, na co se tvůrci zmohli, byl celkem originální teaser. Zato hra na nové Rozmarné léto s podivně slátaným scénářem, nesourodou tlupou herců (ze kterých mě nakonec zaujala pouze Kristina Farkašová a nikoli nějakým hereckým výkonem) a roztěkanou režií nevyšla ani omylem. Sázka na Čtvrtníčka, Poláška a Hrušínského nevyšla prostě proto, že z té ospalé letní nudy nemají čím diváka vytrhnout (30%). ()

Vitason

Michal Krajnák omotal kolem háčku Poslední plavky, přidal ohromné závaží (bude rozepsáno dál v komentáři) a vší silou nahodil, ale závaží bylo příliš těžké a tak stáhlo Plavky na filmové dno, kde se hrdě zařadily k perlám, které v poslední době tolik přibývají. Těmi závažími jsou nevtipný Petr Čtvrtníček a to ho mam kluka jednoho opálenýho docela rád a trapný Josef Polášek, kterého považuju jen za Čtvrtníčkovu pijavici, která na něm cizopasí jako malá rybička na tom žralokovy. Jo pardon to byl asi sumec, jehož vizuální pojetí se snažilo vyjít z Velké ryby ,ale tam to bylo roztomilé. Za to tady je to jen trapné. Situaci tak chvílemi zachraňuje jen šíleně přehrávající Rudolf Hrušínský a zajímavý hudební motiv. Tahle rádoby komedie, která má asi tolik povedených gagů jako nejbližší rybník raků, nemá šanci ulovit ani ty dvě hvězdičky. ()

dopitak

Možná, že za určitých okolností se z tohohle dalo něco vytěžit. Líbila se mi krajina i některé detailnější záběry. Hudba hrozná, dialogy plytké. Mrzí mě, že se skuteční páni Herci typu Rudolfa Hrušinského (nebo i Jirka Lábus) zabíjejí v takových sračkách, jako je Ulice nebo třeba tahle ptákovina. Celkově velká slabota, i když Čtvrtníček občas zahlásil slušně. ()