Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

Cappuccino

Nech už bola pravda akákoľvek, obidve verzie mali množstvo výrazných logických dier, ktoré mi príliš bili do oka. Oceňujem však samotný námet, slušnú atmosféru aj hercov Liama Neesona a Christinu Ricci. Partnera hlavnej hrdinky však mohol hrať niekto iný ako otravný Justin Long. ()

-OverLord-

Nahá Christina Ricci a brutálně dokonalej Liam Neeson, k tomu slušná zápletka a výsledkem je horůrek se solidní atmosférou nenudící ani vteřinu. ()

Sysel_CZ

Film, který mohl být dobrým, kdyby po lynchovsku nedával záměrně smysl... Takhle těží z toho, že lidi u filmů nechtějí přemýšlet a že jim bude stačit sugestivní Liamův hlas a Christina pobíhající nahoře bez. ()

pornogrind

Tohle pro mě byla jedna velká předvídatelná nuda na téma posmrtný život. Dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbal ale hned v úvodních titulcích jsem zjistil proč. Důvodem byl ten kretén Justin Long. O jehož hereckých kvalitách pochybuju od prvního filmu kterej jsem s ním viděl. A proto zakládám FuckClub tohodle netalentovanýho nýmanda. Navíc film neměl potřebnou atmosféru ani větší myšlenku, která by mě dokázala víc vtáhnout do děje. Pochválit se dá jen kamera a výkony Liam(a) Neeson(a) a Christiny Ricci. A to stačí jen na dvě hvězdy. ()

mzss1

|47%| After.Life mě lákal už delší dobu. Tento smíšený žánr mám rád, ve výsledku mě to ale moc nenadchlo. Největší chyba byla v režii a tak trochu i ve scénáři. Režijně bylo totálně nezvládnuté herecké obsazení až na Liama Neesona, který to sehrál výborně (ten herec snad zahraje vše, má skvělé charisma). Christina Ricci mě jednak vůbec nebavila a jednak jí režisér moc dobře nevyužil. Nebylo to napínavé, temné ani strašidelné. Tak jak jsem si měl představovat, že putuje mezi životem a smrtí? Přesto se na to dalo bez problému dívat, byl jsem zvědavý na závěr – čekal jsem alespoň solidní pointu, ale i to mě zklamalo. Jde o to, že finále může divák pochopit po svém, jak už tu psal uživatel Pilda 17. Jenže mě se tohle nelíbí. Prostě jsem se přes to nemohl přenést. Liam Neeson byl největším kladem tohoto slabého snímku, jinak mě v podstatě nebavilo vůbec nic. Tragédie to není, ale znám lepší filmy. ()

kingik

Rozrušená Christina Ricci po hádce v restauraci s přítelem Justinem Longem sedá za volant a zabije se. Střih. Christina Ricci se probouzí mrtvá v červených šatech na stole v márnici, kde se nad ní naklání tajemně se tvářící Liam Neeson, který je nejen majitelem pohřebního ústavu, ale má hlavně dar promlouvat s mrtvými, a tak o svůj nový přírůstek bude až do pohřbu vzorně "pečovat". Jenže, co když je všechno jinak? Hlavní hrdinka si celou dobu myslí, že nezemřela, v této permanentní nejistotě je po celou dobu, až do zajímavě vyřešeného závěru, současně ponechán i divák. Christina Ricci se neváhala pro účely filmu odhalit a své postavě vtiskla mrazivou přesvědčivost, kterou při vší úctě její protihráč Liam Neeson nedosáhl, a herecky se mi víc líbil i Justin Long v roli náhle osiřelého a nešťastného snoubence. Film občas porušil svá nastavená pravidla, že mrtvou smí vidět a slyšet jenom Neeson, a tak nejasně působí scény, ve kterých Ricci zoufale telefonuje svému příteli a ten ji uslyší, nebo ji zahlédne malý chlapec v okně. Pro mě do té doby neznámá režisérka Agnieszka Wojtowicz-Vosloo disponuje nesporným talentem a její režijní rukopis mně trochu připomínal styl Sama Raimiho v jeho hororech, ale tím nechci tvrdit, že by snad režisérka od něj opisovala. After Life je natočen záměrně velmi chladně, aby se na diváka dokonale přenesla úzkost a beznaděj, kterou prožívá hlavní postava. Ve filmu není jediná pozitivní scéna a divák je nucen u filmu přemýšlet. Dobrá práce. Ve výsledku to nepůsobí jako mysteriozní horor ()

Sobis87

Škoda, že Agnieszka Wojtowicz-Vosloo (uf…) zcela nezužitkoval slibný námět, nepřitlačil více na atmosféře a ještě větší škoda je, že to celé zrežíroval tak neinvenčně a unyle. Ústřední nápad je originální, nechybí mu patřičná dávka mystéria, divák bohužel onu velkou pointu odhalí dříve, než by se z dramaturgického hlediska slušelo a scénář s tímto tématem celkově tzv. klouže po povrchu. Takový příběh přímo volá po hlubší psychologii, avšak jednání postav je čistě žánrové a vykreslení jejich charakterů strohé. Filmu se však upsali prověření herci Liam Neeson, Christina Ricci a Justin Long, kteří celou podívanou v krizovějších momentech s přehledem drží nad vodou. After.Life není ani v rámci žánru ničím objevným, ale nedalo by se říct, že by ten film vyloženě nudil a rozhodně se jedná o nadprůměrnou záležitost. ()

Anderton

Takže treba na začiatok povedať, že v rámci mystery, hororu a podobne sa jedná o veľmi nápaditý námet. Režisérka s divným menom dokázala zohnať hviezdnu zostavu s bad ass Neesonom, z ktorého psychopata ide väčší strach ako z plaziacich sa šikmookých mŕtvych teenageriek. Záver je možno trochu sklamaním, nechal by som ho viac otvorený, pretože práve v tá dilema, ako to v skutočnosti je, držala napätie do konca. Takto by ho držala aj po filme a otvorili by sa internetové diskusie, ako to teda vlastne bolo myslené. ()

teutates

Skutočne neviem ako to malo pôsobiť... avšak minimálne aj keď možno "originálne" no dosť hlúpe a nedomyslené... "spoiler" - 3 dni niekoho presviedčam o jeho smrti a on sa nezmôže na nič len na to, že dýcha!? wtf... čo tak pocit hladu, smädu... obvykle takéto súvislosti nehľadam aaa nevynarám postrehy tohto typu na povrch, ale tuna to bije do oči... buď som to nesprávne pochopil, alebo je to proste "nelogická" srajda so snaživými hercami a tradične skvelým Neesonom. 3-4/10 ()

swamp

After.life neznámé polské režisérky je sice ověnčen dvěma známými jmény v ústředních rolích, ovšem zajímavý nápad se nepodařilo zužitkovat tak, jak by se slušelo. Čistý průměr.. ()

Ant

Docela zajímavá, ale místy překombinovaná duchařina. O minulosti a motivech postav se toho dozvíme jen málo. Na prostředí a téma je atmosféra nijaká. Debut je to dobrý, ale mohl by být mnohem lepší. ()

Campbell

Ne ani se zajímavým hereckým obsazením mě tenhle film totálně nechal chladným a celou dobu jsem si říkal na co to sakra koukám. Film má zajímavej příběh a naprosto super herce kteří fakt hrají(sem tam zaškobrtnutí od Longa nepočítám), ale film je přespříliš komplikovaný a ukecanost v některých scénách nebere konce. Atmosféra nemočničního prostředí bohužel totálně zklamává díky ukecanosti. Zklamání kterí mohlo být daleko menší kdyby se tvůrci více pustily ze řetězu. ()

predators

Teda tolik překvapivých momentů a zvratů by vystačilo na další dva filmy. Jenže na překvapivé si jenom hrají, vemu-li to v tom smyslu, že jsou udivující. A když se opakují stále dokola, tak už jde z toho hlava kolem. Liam Neeson je tahoun, ale raději bych ho viděl v jiné roličce. Takže by to chtělo příště více dopilovat hádanky a může z toho být slušné drama a nebo třeba i psycho. 40% ()

Slartibarkfast

Poněkud zajímavý příběh jedné slečny, která se po smrtelné nehodě ocitá na stole v pohřebním ústavu. Její preparátor s darem promlouvat k mrtvým s ní postupně rozmlouvá a přesvědčuje ji, že je po smrti. Zajímavé pojetí hororu/thrilleru, kdy opravdu není patrné, co je skutečné a co ne. Kde je ukryta pravda a co se vlastně stalo? Připomnělo mi to Alfreda Hitchcocka a jeho mistrně zvládnuté chvilky děsu a napětí v jeho krátkých, ale strašidelných příbězích. Bohužel v tomto případě je to až příliš utahané a strnulé. Mnohdy jsem se nudil a čekal, kdy už se bude něco kloudného dít. Mystiku tu malinko nahrazuje panika a čím víc křičí hlavní hrdina, tím je to trapnější. Nejsem s to mu to uvěřit. Pokus hezký, docela i strašidelný, ale pokud se chcete opravdu bát, sáhl bych po jiném filmu. Tohle je tak pro slabší povahy, co by nic drsnějšího nesnesly. Nicméně nahá Christina Ricci je opravdu solidní lákadlo a velmi se mi líbila. 65% ()

Pedestrian

Daleko lépe by se mi na to koukalo s vědomím, že !!!SPOILER WARNING!!!: Christina Ricci je OPRAVDU živá a Liam Neeson ji OPRAVDU pohřbívá zaživa. Takhle jsem polovinu stopáže dumal, jestli je to další duchařina, rituální vražda, sen ve snu, whatever. Ne že by mě tenhle objev nakonec nějak ukojil (Christina Ricci určitě ano), ale nic znepokojivého to ve mně nezanechalo. 7/10 za poctivou atmosféru, pomalé a klidné tempo, pár slušně vygradovaných míst a Liama Neesona. ()

Arsenal83

Thriller, horror? Kde to tu malo byť? Ak chcete mrazenie, kúpte si k tomuto filmu nanuk. Nič tam nebolo. Čo tam robil Neeson vôbec nechápem. No nič, Christina Ricci dosť často v negližé a niekedy aj bez nich a dokonca celkom vo forme, takže dokopy aspoň jedna hviezda. ()

iamek

Film se snaží vypadat strašně mysticky a režisérka si myslý, že si s divákem hraje. Boužel už od počátku je vše jasno a docela mě překvapuje kolik lidí v diskuzi přemýšlí zda hlavní představitelka na konci filmů byla živá či mrtvá. I tak se jedná o dobrý mysteriózní thriller se skvělým psychopatem Neesonem, který zraje jako víno. A Christina Ricci taky po dlouhé době nehrála tak trapně jak jsem si už trošku zvykl. ()

klerik

Fakt divný film. Chce byť mrazivý a nie je. Christina Ricci je prekvapivo pekná. Haluz, ktorá prepískla svoje vizuálne a atmosferické prevedenie. Film je príliš málo "európsky", aby som jeho divnosť povýšil na umenie... ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)