Cestující

Děj filmu začíná leteckou katastrofou. Mladá doktorka psychologie Claire Summersová dostane od svého učitele za úkol psychoterapeutickou práci s cestujícími, kteří tuto katastrofu přežili. Pravidelně se schází s několika přeživšími, nicméně naráží na jejich rozporuplné vzpomínky a výpovědi. Nejvíce ji trápí uzavřený mladý muž Eric, kterému věnuje zvýšený zájem i péči. Jejich vzájemná náklonnost však postupně přeroste v lásku i intimní vztah. Vyšetřování komplikuje zástupce letecké společnosti, v jejím okolí se dějí stále velmi podivné a nevysvětlitelné věci, zjevují se neznámí lidé i zvířata, zbylí cestující začínají postupně jeden po druhém mizet, neznámo kam zmizí i její vlastní sestra. Claire je pečlivá a touží všechny tyto tajemné záhady objasnit a prošetřit. (TV Nova)

Webb

Podprůměrná a nudná podívaná, která stojí za zhlédnutí jen díky herecké dvojici Anne Hathaway, Patrick Wilson. Na nich tu bohužel Passengers stojí a je to až moc velké břemeno pro oba, je to škoda. ()

Anderton

Niekedy si hollywoodske stars nečítajú scenáre. Ako inak si vysvetliť účasť hneď štyroch známych tvárí v tak neoriginálnom, prevarenom filme, akým Passengers bezpochyby sú. Pointa, použitá v minulosti už niekoľko krát, je v dnešných časom absolútne mimo mísu, pretože ju už nemôžete použiť bez toho, aby na to divák neprišiel oveľa skôr ako mal a tým pádom sa cítil trápne a podvedený. Celosvetové tržby sú veľavravné a ukazujú, že diváka dnes už nenachytáte úplne na všetko. ()

Ant

Velké zklamání. Nečekala jsem nic světoborného, ale tohle bylo tak hloupé, až se tomu nedá věřit. Herci byli snaživí, Patricku Wilsonovi se jeho ztroskotaný pacient ještě věřit dá, ale s Hathaway už je to horší, ta na tyhle vážné role prostě není. Je třeba ale pochválit za konečnou scénu v letadle, která byla hodně silná. To ale celkový dojem stejně nevylepšilo. Slabší průměr. ()

Arsenal83

Katastrofa. Z mysterióznej drámy s romantickým prvkom sa stáva hnusne ukričaná, uječená, neznesiteľná pani Hathaway. Prvé dve scény sa ešte dali, ale keď začala plakať aj po tretíkrát, to už bolo priveľa, s tým odporným kŕčovitým výrazom by mala požiadať o miesto v múzeu strašidiel. ()

dopitak

Passengers je typický mysteriózní thriller (žánry horor a drama bych vymazal) podle šablony, kdy scénář slibuje v rozuzlení velké překvapení (Ti druzí), jemnou decentní dobře pasující hudbu jsme slyšeli už nejmíň tisíckrát (proto ale není špatná), s rutinní kamerou a dobře napsanou postavou "stoprocentně nejisté" terapeutky Claire (Anne Hathaway tím zahraným nízkým sebevědomím hodně připomíná svojí Andy Sachs z Devil wears Prada). Vypustil bych závěr s pádem letadla (ukončení mohlo přijít už ve scéně na člunu, kdy se Claire dozví pravdu) a některá drobná klišé. Z těchto dvou důvodů nedávám plný počet.____ Passengers je mým prvním filmem, jehož dialogům jsem rozuměl z více než 70%, možná snad z 90% (na alespoň anglické titulky se totiž stále čeká .-) ()

SeBig

Okey, všechno se to na konci vysvětlilo (což je jediný plus), ale to že, jsem se nudil celý film, to už to prostě nezachrání. ()

heyda

Ten film byl tak dlouho divný, že nebýt toho závěru, tak dám asi odpad. Naštěstí z toho scénárista vybruslil celkem dobře. Jen škoda, že to nerežíroval někdo, kdo umí filmu vtisknout víc napětí. Nemělo to žádný spád, škoda. 55% ()

honajz

Anne Hathaway hraje psycholožku, která dostane na starost skupinku traumatizovaných lidí, co přežili pád letadla. Jeden z nich se ale vyděluje. Zatímco se psycholožka snaží dát skupince přeživších nějakou naději pro budoucí život, za jedním z nich musí docházet k němu domů, protože se naopak cítí plný síly a entuziasmu. Jenže pak si všimne, že ji i její skupinku sledují divní lidé. A její pacoši, tedy pacienti, se začnou záhadně jeden po druhém ztrácet... Do toho sama řeší bolestný problém, kdy se nedohodla se svou sestrou. Postupně začne věřit ve spiknutí ze strany letecké společnosti, aby nakonec zjistila, že je vše jinak. Chápavější diváci, odkojení podobnými typy hororů, pak rozuzlení všech problémů odhadnou zhruba v půlce filmu - nejde o nic originálního v podstatě. Jenže on tento film nekončí odhalením, jak co bylo, ale má dovětek, který je podle mne důležitější než odhalení samotné - útočí zkrátka na city. Na to, abychom dokázali projevovat lásku svým blízkým, dokud to jde, protože posléze může být zatr pozdě.Viděno tímto zorným úhlem může jít pro někoho o nudnou kravinu bez potoků krve a bez milionu překvapivých zvratů, a pro jiné o film, jakých je v poslední době hodně málo a apelují na lidskou slušnost a sounáležitost. ()

Thomick

Asi si za to můžu hlavně sám. Neviděl jsem trailer a po přečtení oficiálního textu distributora jsem holt očekával něco docela jinýho. Spíš výživnou konverzačku, na kterou ale Passengers neměli náběh ani jedinou sekundu; od počátku se řídili odlišnýma směrovkama. Střihli si nějakou tu romantiku (dejme tomu, klasika), veskrze průhledný thrillerový prvky a (neskutečně trapný) pokusy o hororový scény. Potom z toho snad ani nemohlo vzniknout nic jinýho než právě totální brak opírající se o havárku, která musela popírat veškerý fyzikální zákony. Tomuhle se Anne nikdy neměla upsat - však už jen samotná postava Claire je mizerně napsaná. Její reakce i otázky jsou ve většině případů mírně řečeno divný ... ()

claudel

Bohužel, tyhle pointy se už vyčerpaly dávno, předávno. Takže nemohou zachraňovat příšerně nudný a rozplizlý film. Anne Hathaway má na kontě mnohem lepší role, Patrick Wilson jakbysmet. ()

veru_needy

Filmy, kde člověk nečeká, co se na konci stane, jsou nejlepší. Kort když je to na psychologické úrovni a nutí vás to přemýšlet od začátku až do konce. Passengers jsou jeden z filmů, který mají hezký příběh, originální myšlenku, slušný soundtrack, sympatické obsazení a dost dobré zakončení a rozuzlení. Jednoduše jde o mysteriózní thriller o terapeutce, která se snaží pomoci pasažérům, kteří přežili letecké neštěstí. Cestující se ale postupně začínají ztrácet a hlavní hrdinka má pocit, že za to můžou aerolinky, které se snaží ututlat, co se vlastně na palubě letadla dělo. Nic ale není jak se zdá. - "Don't give up on me, stay with me." ()

Shaqualyck

První polovina docela ujde, ale pak?! Rutinní, obehrané, nudné aneb tak dlouho se chodí s Shyamalanem do kina, až se pointa utrhne. Moc by mě zajímalo, jak dlouho ještě hodlají páni producenti zkoušet naši trpělivost. Krom „vypůjčeného“ KNOW HOW jsou Passengers víceméně jen předpisově unylá habaďůra… Anne Hathaway je kočka, o tom žádná. A je každopádně moc fajn vědět, že na onom světě můžeme v poklidu usrkávat kávičku Starbucks a souložit dle libosti, ale myslím, že o tomhle ten film až tak moc nebyl a méně tolerantnímu divákovi by to mohlo docela vadit. ()

Ai.ma odpad!

Do půlky to ještě jde. Ano, je to nehorázná nuda, ale těch 40% tomu ještě dát jde. To co se ale děje potom musel vymyslet nějaký retardovaný vorvaň, jinak si to nedokážu vysvětlit. Ano, závěrečný twist, alias na čem to stojí a padá, je, když pominu to, že naprosto vykradený z asi pěti filmů, který jej už vykradli z dalších filmů, tak, ale tak, ale tak kurevsky imbecilní, nelogický a dementní, až se vám z toho bude chtít plakat. A aby vás Rofrigo donutil plakat, přihodí po twistu ještě dalších deset minut totálních sraček, při kterých vám bude klepat na čelo a říkat: tak takhle to bylo víš, a proto tam byla tato postava, a proto dělala tato postava toto, atd... jinými slovy, mezi řádky: Ty jsi ale idiot, že jsi se na to díval že? Ana Hatwahajajů je v roli terapeutky uvěřitelná asi jako moje přítomnost na koncertě Oasis, do toho si připočtěte kupu sympatických herců, kteří bohužel hrají jedny z nejdementněji napsaných postav a naprosto otravný, příšerný a snad z patnáct let starého filmu vyhrabaný soundtrack, který vás bude po celou dobu srát. Sakra, já mám takovou chuť napsat pointu...kdyby jste ji znali, hned by jste mi dali za pravdu. Ale však se na to podívejte, volové. Jediné, co tu tak trochu fungovalo, byl jakýsi náznak romantického filmu v druhé třetině filmu. To vás ale nemusí moc zajímat, protože v tu dobu už budete zřejmě spát, nebo blít. Jednu hvězdičku za nevímco! PS: pokud se chcete dostat na místo, kde je vrak havarovaného letadla, stačí přeskočit plot. PS2: pokud pojedete na motorce jak chcete rychle bez helmy, nebudou vám vlát vlasy ani nebudete přivírat oči. PS3: Pokud se v letadle vedla vás vyskytuje 2x2 metry velká díra, nemusíte se ani držet sedačky, ani se vám nerozcuchají vlasy. PS4: Osobně si myslím, že Ana Hatwahajajů je výsledek lesbického sexu Liv tyler a Audrey Tatou. ()

BoPo

Film sa snaží rozohrať niečo extra tajomné a premyslené. Avšak podobných príbehov sa pred našimi zrakmi odohralo už veľa a rozhodne boli kvalitnejšie. ()

argenson

Jedna moje kamarádka zastává teorii, že lidi, co jdou studovat psychologii, si tím řeší nějaký svoje vlastní problémy. Anne Hathaway je tady toho zářným příkladem, protože takovou mešuge terapeutku aby člověk pohledal. ()

Terva

Co musí člověk udělat, aby se z něj stala mimořádná událost? Přežít leteckou havárii. A zajímavá myšlenka: vidíte ....tiskárna, fax, internet, počítače, e-maily, telefony, pagery, znáte to? Jsou to sračky, vymyšlené, aby drželi lidi odděleně. Hezká scéna, jak Claire leze na střechu a následná chůze po ní. No není to obětování? Ale celkově se zdál film přehnaný, zvlášť, když hlavní aktérka nepoznala svou vtíravou sousedku a muž, co přišel o paměť, okamžitě poznal, kdo je údajný kontrolor aerolinek. ()

Xquick

S označením Horor bych těžce nesouhlasil, ale přidal bych Lehce romantické. Zajímavý námět, konec lehce předvídatelný, zvlášť když víte, že je ve filmu unusual twist :-P . Davam 70 % ()

Chermy

Film, který sice krásně pasuje na některý ze všedních večerů u televize, ale který mě nijak nenudil. Naopak, Anne Hathaway je typově obsazená dokonale. Závěrečná pointa je pochopitelně vykradená a už jsme ji mohli vidět lépe zpracovanou.... Nicméně se mi na Annu hezky koukalo a s Patrickem Wilsonem tvořili sympatickou dvojci. ()

corpsy

Ako vieme, že pozeráme niečo, s čím na konci počítame? Tento film sa snaží zvrátiť to, že sa divák nepozerá na tuctovku s odhadnuteľným scenárom, nedarí sa mu to však príliš dobre. A rozhodne k tomu nepoužíva tie komponenty, ktoré sú na to vhodné. Nudná...nie nebudem spoilerovať. ()