Reklama

Reklama

Bunkr smrti

Trailer

Tajemný obchodník najme skupinu bývalých žoldáků na nebezpečnou misi do země nikoho. Jejich úkolem je prověřit starý nacistický bunkr, kde se odehrávaly hrůzné experimenty během II.světové války. Zde na ně ovšem čeká překvapení, z jejich mise se stává boj o holý život. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (251)

Faustka 

všechny recenze uživatele

Kdesi ve východní Evropě v utajeném bunkru se odehraje nerovný boj amerických žoldáků s nezničitelnými nacisty z druhé světové války,kteří pomocí experimentů,přežili až do současnosti a jejich vůle zabíjet je až nelidsky děsivá. Za zvuků stejně temně drtivé Symphony No.9 "Choral " - molto vivace,Ludwiga van Beethovena nastává boj o holé životy. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

To, čo by dobre fungovalo v podaní rodriguezovského grindhouse komediálneho splatter úletu, je nám tu servírované jako smrteľne vážny horor. Ed Woodove filmy sú „skvelé“ preto, ako sú nakrútené a čo sa v nich deje - filmársky antitalent v spojení s nekonečnou naivitou, až takou, že hypnotizuje. Outpost je obstojne nakrútené a miestami dokonca napínavé béčko, no zároveň je stelesnením vrcholnej námetovej detinskosti a naivity. A to je kŕčovitá kombinácia, na ktorej najstrašidelnejší je fakt, že ju niektorí diváci dokážu brať vážne. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý horor z britskej produkcie. Má výborný príbeh o skupine žoldnierov, ktorí sa rozhodnú prijať zdanlivo jednoduchú úlohu, sprevádzať vedca v nebezpečnej oblasti východnej Európy, kde sa má nachádzať zabudnutý nemecký bunker z čias druhej svetovej vojny. Lenže na mieste si uvedomujú, že Nemci tu robili zvláštne experimenty, ktorých výsledok tu stále je a tak musia bojovať o svoje životy. Spracovanie sa mi páči, túto tématiku mám v rámci žánru veľmi rád, ponúka veľký potenciál a tak ma prekvapuje, že sa využíva tak málo. A tentoraz to dopadlo dobre, po rýchlom zoznamovacom úvode sa už dej presunie ku starému bunkru a tu sa je stále na čo pozerať, práve vďaka atraktívnej zápletke to zaujme aj v pomalších častiach a navyše zábavnosť filmu sa stále zvyšuje, takže úplne ideálne. Čo sa týka samotných hororových prvkov, napätie tu nie je moc cítiť, iba v pár scénach, ale spokojný som s atmosférou, ktorá ťaží práve z prostredia opusteného bunkra a priľahlého okolia. A ani akcia nie je zlá, poteší pár drsných momentov a obstojné prestrelky. A pochvalu si zaslúžia aj samotní nemeckí vojaci, dokážu si získať rešpekt. S hereckým obsadením som dosť spokojný, výborný Ray Stevenson v hlavnej úlohe, ale nesklame ani tých pár zvyšných postáv, obzvlášť Richard Brake. Réžia a technická stránka síce mohli byť aj o niečo lepšie, hlavne to miestami pôsobí trochu lacnejšie, než by bolo vhodné, ale to je skôr len detail, celkovo mi to vyhovuje. Bunker smrti síce nie je nijak zvlášť kvalitný horor, ale mne sadol veľmi dobre, mám rád nielen túto tématiku nemeckých experimentov, ale aj filmy, kde neznámemu zlu čelí skupina vojakov, takže je to vydarená hororová zábava, ktorá ma baví aj po niekoľkých pozretiach. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 77%. ()

AppleCore odpad!

všechny recenze uživatele

Jediný co v tomhle divadýlku stojí za řeč je příběh, kterej je ale hrozně natočenej. Každej herec je neuvěřitelně debilní a každá situace trapná až do úplnýho konce. Jinak ve filmu je řeč o Feadelskym experimentu, pokud nevíte o co v něm šlo tak tady je: Filadelfský experiment Jednalo se o projekt amerického válečného námořnictva, které chtělo mít v průběhu války novou "zbraň". Ve filadelfskem experimentu šlo o radarovou neviditelnost torpédoborce USS Eldridge s vojenským číslem DE-173. Tato loď vešla do historie jako pokusný objekt jednoho z nejzáhadnějších vojenkých experimentů. Na prvních experimentech s neviditelností se začalo pracovat v "Institute for Advanced Study" už v roce 1933 na základě prací Davida Hilberta ("Hibert Space", 1912), dr. Levinsona (levinsonovské rovnice času), dr.Johna Hutchinsona a dr.Kurtenauera. V roce 1942 se stal projekt plně vojenskou záležitostí a velení převzal dr.John von Neumann. Na projektu pracoval i Albert Einstein a uplatnil zde v praxi svou teorii Unitárního pole. Podle záznamů byl u námořnictva zaměstnán jako poradce od 31.5. 1943 do 30.6. 1944. Filadelfský experiment se uskutečnil 12. srpna 1943 v 9:00 hod za přítomnosti kompletní posádky. První minutu viděli pozorovatelé loď přes zelenou mlhu a potom ztratili radiové spojení a lod zmizela. Objevila se v 610 km vzdáleném přístavu Norfolk-Newport v Porthsmouth. O 4 hodiny později se loď vrátila do filadelfského přístavu. Některé její části byly poškozené a některé dokonce úplně chyběly. Nejhorší však byl dopad silového pole na námořníky. Jeden z nich byl doslova zapuštěn do paluby lodě. Na místě mu byly amputovány paže. Ostatní byli v plamenech, nebo běhali v šílenství po palubě. Někteří úplně zmizeli. A pro ty, kteří přežili, měl pokus vážné následky po celý zbytek života. Jeden námořník prošel před zraky manželky, dvou dětí a dvou přátel zdí a už ho nikdo nikdy neviděl. Známí je také případ dvou námořníků, kteří se "vypařili" v baru před zraky desítek hostů. Většina posádky, která přežila, byla nakonec pozavírána v různých ústavech po celé zemi a dnes již zřejmě nikdo nežije. K experimentu bylo použito na obou pólech zploštěného centrálního rotujícího elektromagnetického pole sféroidálního tvaru. Vysílaná frekvence byla kritická, při které dochází k vzájemnému působení s pátým rozměrem (změna směru a rychlosti toku času). Energie tohoto pole sahala do vzdálenosti 90 metrů. K napájení pulzního oscilátoru bylo použito dvou 75kVA generátorů plus jeden 8MW dieslový. V roce 1943 se námořnictvo rozhodlo uskutečnit ještě jeden pokus. V říjnu zůstala loď bez posádky 15-20 min neviditelná, ale po znovu objevení byla značně zdevastovaná. Další skoušky byly proto zastaveny. ()

sidzej 

všechny recenze uživatele

V podstate celkom zaujímavý film s hutnou atmosférou a fajn námetom (fašistické pokusy na ľuďoch) zabalený do hororovo-mysteriózneho kabátu. Akurát niektoré detailné gore scény boli tak trochu samoúčelné, záver sa mi nepozdával a všadeprítomný hnedý filter mal neblahý dopad na sýtosť farieb. Každopádne celkovo to dopadlo lepšie než som predpokladal. 50% ()

Galerie (18)

Zajímavosti (9)

  • Žoldácí ve filmu mají zbraně AKM ráže 7.62x39 mm, Heckler & Koch G36C ráže 5.56 mm, Norinco Type 56-1 ráže 7.62x39 mm a Heckler & Koch FABARM FP6 ráže 12 Gauge. Pistole, která se objevuje ve scéně promítání, Walther P38 ráže 9x19mm. (dc125)
  • Natáčelo se ve Velké Británii konkrétně ve Skotsku v oblastech Glasgow, Dumfries a Galloway. (Terva)
  • Při závěrečné přestřelce měl Prior použít brokovnici až uvnitř bunkru, ale úroveň hluku by byla zcela nesnesitelná a panovaly obavy z trvalého poškození sluchu, proto z ní střílí jen venku. (Kriklan49)

Související novinky

Řím na filmových plátnech?

Řím na filmových plátnech?

04.03.2008

Pozvolna se blíží celovečerní završení seriálu Sex ve městě (věnujte pozornost pohodovým trailerům) a zdá se, že produkční společnost HBO Films už pomýšlí na další film, kterým by navázala na úspěšný… (více)

Reklama

Reklama