poster

El Cazador de la bruja (TV seriál)

 • Japonsko

  エル・カザド

 • USA

  El Cazador de la bruja

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní

Japonsko, 2007, 10 h 50 min (Minutáž: 25 min)

 • Marius
  ****

  El Cazador bol pre mňa najočakávanejším anime projektom roka 2007 a čakal som opäť akčno-psychologický mystický príbeh, ktorý bude silne konkurovať Noir a Madlax v boji o trón najobľúbenejšieho anime. Bohužiaľ, nevyplnilo sa. Niežeby Koichi Mashimo nepotvrdil svoje miesto č. 1 medzi režisérmi anime seriálov. Skôr je vidieť ako zúfalo sa snažil natočiť niečo iné ak staršie sestričky z „Girls with Guns Trilogy“. Po Európe a nemenovaných stredoázijských republikách sa roštenky s búchačkami naháňajú za svojou minulosťou krížom cez Mexiko až do Peru. Seriál však temer úplne zanechal i pôvodnú dramaticko tragickú štylizáciu a zameral sa skôr na rovinu komediálnu a road movie štýl. Riešenie minulosti postáv ustupuje do pozadia a ponecháva v hlavnom zábere vývoj vzťahu medzi Ellis a Nadie. Nič iné v podstate nerieši; známe prvky z Noir a Madlax ako nevyjasnená minulosť, tajomná organizácia, či psychicky rozkolísaní protivníci tu sú síce prítomné, avšak len okrajovo. Nehrajú žiadnu podstatnú rolu a v seriáli nie sú na rozdiel predchádzajúcich dielok z trilógie vôbec tvorcom deja. A v tom spočíva hlavný podiel na tom, že El Cazador je pre mňa osobne po príbehovej stránke veľkým sklamaním. S tými hráčmi, ktorých mal v príbehu k dispozícii totiž mohol byť ďaľším zázrakom z BeeTrain, pre mňa nepochopiteľne však stále dookola variuje rovnaké veci. Keby sa poprehadzovali epizody medzi cca 11 a 22 časťou, nikto si to ani nevšimne, je to filler na filler. Ako spomína Subjektiv nenájdeme tu temer žiadne pamätné scény ako v Noir či Madlax, vyrovná sa im snáď len nájdenie „miesta narodenia Ellis“, Winyai Marka či záverečný duel. Čo na tom, že veľa vtipov je skutočne podarených, animácia príjemná (na rozdiel od statiky produkovanej MadHouseom – Claymore , Death Note), dizajn postáv skvelý (Nadie sa pobije s Mireille a Madlax o trón najsexi Girl with gun) a réžia skutočne vybrúsená (citácie a postupy Leoneho či Rodrigueza). Príbeh ktorý by vystačil na trinásť epizód je rozťahaný na dvadsaťšesť a ani režisérske finesy Mashima nie sú dosť na to aby to zakryli. Čo je ale (opäť) päťhviezdičkové je OST a myslím, že Kajiura Yuki si (opäť) odnesie nejakú tú cenu za anime OST roka. A práve OST a posledné tri diely Cazadora to u mňa vytiahli na veľmi veľmi veľmi slabé štyri hviezdy.7/10(21.10.2007)

 • Idaho
  ***

  Maxwellovu démonu není v seriálu pouze podřízeno chování hmoty v „rukou“ čarodějnic, ale i plynutí příběhu, zjevování se postav na nejrůznějších místech a obrovské náhody (12. díl je doslova neuvěřitelný). Zasazení příběhu mi moc nesedlo, podle všeho se děj odehrává v Latinské Americe po různých zapadákovech, kde sice o práci nezavadíte, zato však oplývají velkými, čistými nemocnicemi, pohostinství vládne obdoba McDonaldu jakýsi Tacos. Zbytek se dočtete tady kolem, jen se ještě zmíním, že L.A. je jedním z nejprotivnějších záporáků, jaké jsem v anime viděl, ale i z nejsmrtonosnějších, :-) 50 % Díky bohu za Yuki Kajiuru a její skvělý OST. Bylo to těsné.(27.11.2007)

 • Roby
  ****

  Ano, El Cazador de la bruja je slabší než předchůdce Noir, ale v některých ohledech i slavný Noir převyšuje. Postavy v de la bruja jsou mnohem více sympatičtejší než sucharské a nezáživné postavy v Noiru na druhou stranu musím připustit, že měl Noir více chytlavější a temnjší zápletku a finální vyvrcholení, ale zase nebyly hlavní hrdinky tak symaptické jako Nadie a Ellis. Není moc anime, které se dají zpětně mnohem více docenit, ale po shlédnutí de la bruja stoupnul předtím průměrný a nezáživný Noir u mě na ceně což, ale zase nesnižuje kvalitu de la brujy, který má rozhodně taky něco do sebe.(7.4.2011)

 • Vavča
  ***

  Ano tak na tuto sérii jsem také čekal s napětím, třetí část girls with guns Koichi Mashima. Celkem chápu výhrady ostatních, proč to považují za nejslabší část trilogie. Nicméně přes prázdnost některých epizod, zejména scénaristickou slabost (na tom scénaři mohli zamakat tvůrci více) sem i seriál velmi líbil. Hezky vykrelsený vztah dvou hlavních hrdinek, přičemžu mě vede Nadie, ale ani Ellis se neztratí. Seriál se nese často v odlehčeném duchu, ale některé vtípky jsou vážně povedené, mnoho scén mě také zahřálo u srdce, ostatní čekali složitější příběh alá Madlax nebo Noir, nedočkali se. Mně to nevadí, problémem je hlavní příběh, který nebyl dost dopečen, ostatní funguje na jendičku , animace, postavy, prostředí a hlavně ost. Yuki Kajiura je prostě jednička, díky této serii dostala zaplacenou cestu do Mexika a J. Ameriky , aby nasála atmosféru a složila stylovou hudbu, povedlo se. Hvězdičky tu nejdou půlit ,ale tak si tu polovinu k třem hvězdám přidejte, vážně se za ní přimlouvám.(28.12.2008)

 • mandelbrot
  ***

  Po Noiru a Madlaxu celkem zklamání. El Cazador se většinu času nese v poklidnějším a celkově odlehčenějším duchu než jeho předchůdci a bohužel zcela postrádá jejich dynamiku. Hlavní dějová linie se příšerně vleče, akčních scén je pomálu a rozhodně bych je neoznačil za nějak strhující. Na druhou stranu vývoj vztahu Nadie a Ellis je vykreslen docela pěkně a konec seriálu byl oproti mému očekávání celkem fajn, zapomenout nesmím ani na opět vydařený soundtrack. I tak se ale jedná o nejslabší díl trilogie, který si více než horší tři hvězdičky dle mého názoru nezaslouží.(21.10.2007)