Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

Bananik123

Neviem či som sa bavil kvôli obsadeniu alebo motivácii k zmene života. No tento sci-fi blockbuster si naozaj získal moju pozornosť. ()

Saxos

Pořádný akčnák typu marveláků, kterému se každý balistik bude smát od začátku do konce. Závěr: doporučuji. ()

PTuranyi

Akčný film plný klišé a prehnanej akcie za hranicami Mission impossible posilnenej monumentálnymi digitálnymi efektami. Tajomné bratstvo nájomných vrahov vytiahne z bahna priemeru nímanda, ktorý ma špeciálne vražedné schopnosti ako jeho otec a vycvičí ho aby zlikvidoval jeho vraha. Tajomné bratstvo, tajný kód vtkaný v látke, ohýbanie dráhy striel a celá kopa ďalších hlúpostí. Ale všetko je inak a po vzore Hviezdnych vojen sa Wesley dočká scény "Ja som tvoj otec". Na tento priemerný príbeh najali špičkových hercov, takže James McAvoy aj Morgan Freeman nerobia chyby. Angilne Jolie však drsné úlohy nesedia (viď agentka SALT) a nezachráni to ani jej patetická samovražda jednou guľkou spojená s likvidáciou ostatných členov bratstva. Za zmienku stoja niektoré scény z pohľadu dráhy strely a vtipné rozmlátenie "kamošovej" huby pomocou klávesnice. Hromadná strieľačka v tkáčovni sa snaží dosiahnuť na úroveň Kingsmanov, ale nedosiahne ju a chlapík odrážajúci guľky nožmi len vyvolá úsmev. ()

aronofsky

Očekával jsem, že to takhle dopadne, takže se nedá říct, že bych byl zklamaný. Timur předvádí to samé, co v Noční hlídce, tj. akce nasnímaná z roztodivných úhlů, s co největší snahou o novátorství. Na můj vkus je to ale moc nerealistické, blboučké a „levné”. To, co fungovalo v Matrixu na jedničku se tady jen zkopírovalo a vypadlo z toho jen trapné „cosi”. Děj se dá shrnout do: „Úředníček zjistí, že má doslova superhrdinské schopnosti. Chvilku se cuká, ale nakonec se k zabijákům přidá, chvilku se cuká, ale nakonec poprvé zabije. A pak zabíjí a zabíjí a zabíjí...” Jo, vím že někomu to může ke štěstí stačit - 13-ti až 16-ti letým pubošom určitě - ale já chci víc. A navíc: brutalita. Je jí tu moc, což by mi samozřejmě normálně nevadilo a ani mi to nevadí, ale je opravdu nutné vzít pistoli, strčit ji do hlavy a z ní střílet na druhé. Není to trochu samoúčelné? V Matrixu - já vím, že už se opakuju - tak tedy ...V Matrixu jsem mozky rozstříknuté na podlaze neviděl. A vůbec mi to nevadilo. Tady mi to taky sice nevadí, ale působí to - opět - trochu levně. A poslední hřebíček do rakve: NEMÁ RÁD - VE FILMECH - ZPÍVANOU HUDBU. Opět(!) - to působí levně. Popcornově. V kostce: Popkultura bohužel vládne. A pro čtenáře komiksové předlohy: Je to (komiks, ne film) totální vykrádačka hlášek z KLUBU RVÁČŮ. I ve filmu se objevila jedna: IKEA! (však víte) ()

vernerka

Vtipně nereálné, ale tak to u amerických akčních filmů prostě je. Angelina ve velice zajímavé úloze (tuhle holku by mi taky nevadilo hrát) a James MsAvoy jako vždy skvělý. Asi by si to zaspoužilo spíš 3 hvězdičky, ale bavilo mě to, z kina jsem odcházela spokojená, tak proč tomu filmu trochu nepřilepšit? ()

koff

Nejdřív jsem chtěl dát za 4*, protože slečně vedle šíleně smrděly nohy, tak mi některé scény přišly krapet zdlouhavé. Pak jsem si ale řekl: "Važme si každého dobrého akčňáku." Extrémně stylové. I´m sorry. ()

tomas.malo

Nie nie a nie. Nový Matrix sa nekoná. Neo mal štýl, Trinity a ... kung-fu . Wesley nemá nič, je len borec. Áno, film je plný akcie, ale popravde, neustála "streľba" za roh príde už po XYkrát docela trápna. Tretiu hviezdičku dávam len za ten dobrý zvrat v deji, ku koncu. ()

Mr.C

Před chvílí jsem přišel z kina a vzhledem k tomu že jsem byl po celou dobu trvání filmu asi jen 2X vytržen z úžasu a běhu filmu abych do něj pak snadno vlkouzl zpět - tomu říkám umění a dávám za 5! ()

bystroocko

Dokonalé, svižné, neuvěřitelně akční, plné komiksových hlášek (Ano, jak už tu hodněkrát padlo, Morgan Freeman je drsňák a podle toho i mluví :o) ), s pěkným závěrem. Rozhodně dobrá kinoinvestice. ()

Leon34

Mě to přišlo, jako tuctová vykrádačka nejrůznějších novodobých "akčňáků" ...viz. hafo záběrů na letící kulky, nebo styl hlavní hrdina "vypravěč". Nechtěně mě pobavila deratizační scéna, která je úžasně debilní...ale na druhou stranu originální. Je to po všech stránkách (snad vyjma některých hereckých výkonů) hodně slabý film a známá jména jsou ve filmu jen pro reklamu. ()

Jirka1111

Dlouho jsem přemýšlel, jestli má film na 3 nebo 4 hvězdičky. Když si ale film rozeberu, jsou to ty tři. Trapný konec, akční pasáže nejsou zas až tak zábavné, atd. Když jsem viděl trailer, na film jsem se těšil. Není to úplné zklamání, ale nedostal jsem ani zdaleka to, co jsem čekal/chtěl. ()

Andy.6

Velmi rychly spad a poutavy dej, ktery vas jen tak nepusti. Obcas vam ale zustane rozum stat nad nekterymi schopnostmi hrdinu. Jednou se trefi na jednu ranu z kilometru primo mezi oci a pak na sebe dva vysypaji 3 zasobniky z 10 metru a ani jeden zasah. Ale jinak velmi pekny akcni snimek. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V