Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

Tethys

velká zábava-nenudila jsem se ani chvíli. I když to byl film předimenzovaně akční i na komiksovou předlohu a nevím jestli vůbec nějaké z těch scén byly točené živě nebo skoro 100% s použitím efektů...... nevadilo to. McAvoy překvapivě jako akční hrdina....dobrá volba. Skvělá hudba a pohled na Pernštejn a pár dalších míst taky potěšil. ()

Sa.sa

Člověk prostě vypne mozek a užívá si podívanou ;) Holt k tomu je nářez natočen, víc bych v tom nehledal... za mě 5hvězd, protože za to ten film přesně stojí :P ()

ssarka odpad!

Tak tohle je nad mé síly.... žigulík stíhá Pendolino.... tkalcovský stav objednává vraždy... když tohle pominu, chybí mi jakýkoli důvod vzniku bratrstva, tím pádem nemám zájem sledovat jakousi bandu bez cíle,motivace.... velmi velmi odpadní.... jediné z čeho jsem brečela smíchy je ten Mariánský příkop za Pernštejnem na VÝCHODNÍ MORAVĚ.... ()

hephaestus

4 ani za nic, sice ti máme výbornú dynamickú réžiu ale nejak tu okruznu jazdu guliek pištole nechapem a na tom je to cele zalozene ()

Mastik222

Po delší době jsem zas viděl film, na který se dalo koukat i vícekrát a celkově byl tak zajímavý, že jsi u mě vysloužil 4* . ()

Kyrgyzstanec

Scénář připomíná takový ten mem, kde na hyperrealistickou malbu koně navazuje dětská škrábanice. Ze začátku člověk vidí všechny možnosti, kam tvůrci mohli děj svést...schizofrenie, psychic powers, svatá válka, paralelní světy...bohužel zvítězila myšlenka "normální předvídatelný akčňák, akorát s více hustýma věcma". Když první půlka člověka připravuje na stylový character arc, druhá, co sotva řeší Wesleyho motivaci, musí být zklamáním. ()

Feacher

Za mě dobrý, bylo to zábavné, občas tedy nelogické a s chybami, ale to mi tak nějak u tohoto filmu zrovna nevadilo. Hlavní záporná postava, ač se o tomto označení dá polemizovat, je sice očividná od cca poloviny filmu, ale tím, že není jistota, tak jsem si to stejně užil. Taky je to asi první film s Angelinou Jolie, kde se mi opravdu líbila, což beru jako plus. Není to dokonalé, ale 5* to u mě urve! ()

Kivis

Tohle je tak povedená slátanina, že jí prostě musím dát vyšší hodnocení, než jsem dal jistě mnohem kvalitnějším snímkům. Ty čtyři hvězdičky jsou upocené jako řezník z téhle sebranky, ale nemůžu jinak. Wanted jsem poprvé viděl skoro před patnácti lety. Dobře si pamatuju, co to bylo za životní období, protože ta scéna s klávesnicí se mi vryla pod kůži a měl jsem obrovskou chuť ji zrealizovat taky. A udělal jsem to? Jasně že ne, zůstal jsem tím nudným chlápkem. Ale pojďte se jenom na chvíli zasnít o tom, že i z kancelářské krysy může být sakra cool zabiják, který (možná) mění svět k lepšímu. Jo, abyste si tuhle jízdu užili, musíte hodně vypnout mozek a nechat ty WTF momenty plynout. Když se vám to povede, užijete si neobvyklého superhrdinu, zcela obvyklého Morgana Freemana a Angelinu v top formě. A k tomu české reálie včetně Pernštejnu, na který jsem se za svůj život jó něco nachodil. ()

Bragi66

To co začíná jako docela svěží superhrdinská komedie se bohužel zvrhne v revange à la "to nejhorší z Johna Wicka" a začne se to brát děsně vážně. Pár bodů za animace, ale má to neurotický střih,  "zrychllovačky", "zpomalovačky" a "vracečky" jak z blbého videoklipu. ()

domino14

NÁŘEZ ROKU !!! pochybuju že tenhle film muže letos něco překonat . Ten film sem uplně hltal líbilo se mi na něm snad všechno : herci , akce , příběh , kamera i hudba . ()

maat.re

Když jsem viděla začátek, myslela jsem si, že tam budou lidé s nějakými nadpřirozenými schopnostmi (jak tam skočil na tu střechu). Za chvíli tam nebylo "pro mrtvolu kam plivnout", ale líbilo se mi to. Některé scény byly trochu přehnané. Rozhodně byl dobrý scénář. Spousta zvratů a překvapení. Wanted je kvalitní film, ale nedoporučuju pro ty, kteří nemají rádi střílečky a spoustu krve. ()

tekedozai

Cistokrvny akcnak, po dlhej dobe s kvalitnou pointou. Splnil presne to co predkladal, dychberuce sceny, kde som sa fakt ze neveriacne smial, tvrda hubda s rychlymi grifmi, atd. Proste no brain, no pain. Psychicky oddych po narocnom dni v praci... ()

Saran

S komiksem, podle kterého to bylo natočeno, to má společného jen jméno hlavního hrdiny a pár vyzobnutých a upravených scén. Jinak je to úplně o něčem jiném. To ale vůbec nevadí, protože je to dost dobrý film. Zatracovat ho jen proto, že se nedrží předlohy, nehodlám. Film baví jak v neakčních pasážích, především hrdinovými komentáři, tak i v akci, která je i přes někdy zběsilý střih poměrně přehledná a vizuálně vychytaná. ()

Gudar

Comixove pojeti vyvoleného...proč ne?!? Výstřely, výbuchy plus trošku těch "samozatáčecích" kulek, přemetů s auty a mocných skoků přes půl bloku....proč ne ?!? Krasná Angelina Jolie, které to tam opravdu sekne.....taky proč ne ?!? Kdyby to šlo touto cestou rozmyšlel bych se ted mezi 4 a 5 hvězdičkami.......bohužel za cely film jsem si až často říkal (podobně jako jedna divčina, která to trošku jadrněji vykřikla na celé kino) "Tak to si ze mě dělají srandu" ()

Krčmář

Po zhlédnutí ukázek a nespočtu poutačů vylepených po městě jsem měl trochu obavy. A stejně tak z nepříliš známého režiséra. O to větší ale bylo překvapení z precizního přístupu k režii a ze svižného tempa celého filmu, které se nevytrácí po celou dobu trvání snímku. Bezpochyby bude Wanted jedním z nejpovedenějších a nejúspěšnějších filmů tohoto roku. Tempo nasazené na začátku filmu se udrželo až do konce, tak nečekejte žádnou nudu. Počtem rozbitých aut sice nedosahuje výkonů jiných hollywoodských spektáklů, ale nahrazuje to něčím jiným, na akční film poměrně neobvyklým. Velmi propracovaným příběhem. Zasahuje nejen do moderní doby, nýbrž i do tisíc let staré historie. Další plus je ke konci nepředvídatelnost děje. Přiznám se, že jsem viděl v duchu klišoidní konec, ale všechno se nakonec odehrálo úplně jinak. A tak to má u podobně hodnoceného filmu být. Součástí děje je i strmý přerod účetního ve špičkového zabijáka. Tady se režisér Timur Bekmabetov ukázal jako zdatný psycholog a režisér. Dostává se postupně do prostředí prvotřídních zabijáků. Výběr je dost rozmanitý a každý umí něco. Tím se dostávám k hereckému obsazení. Jako takové přináší dobře sladěnou směs zkušených matadorů v čele s Morganem Freemanem a Terencem Stampem a mladých herců jako je James McAvoy, Angelina Jolie nebo Marc Warren. Bohužel právě Angelina Jolie pro mě byla největším zklamáním filmu. Ve filmu nepředvádí nic světoborného, kromě svých ženských předností. Všechno zachraňují Morgan Freeman, který předvádí svůj vysoký standart, a bezkonkurenční James McAvoy. McAvoy předvádí, že mu žádný žánr není cizí a svou roli zvládl na jedničku. Není to klasický superhrdina a zprvu mu moc nevěříte, že by mohl být perfektním zabijákem. Rozhodně sehrál onen přerod velmi uvěřitelně. Právem patří mezi nejtalentovanější současné mladé herce. Terence Stamp hraje pouze menší roli, ale i tak v ní je výrazný. Nejdůležitější je ale, jak budete film brát. Zaručeně ho hodíte do krabice s průměrnými filmy, pokud nepřistoupíte na Bekmabetovu hru, kde svět není tak omezený, jak jej známe. Ale když uvěříte, že se dráha kulky může řídit vaší vůlí a že auta dokáží skoky jako zdatný gymnasta, pak je pro Vás rozhodně na co koukat. Wanted je zkrátka směsice akčního filmu i sci-fi. Wanted přináší po delší době konečně svěží akci, precizní režii a hlavně neskutečnou dávku tvůrčí invence. Do budoucna se ale trochu bojím, jak bude film znít v českém jazyce. Rozhodně film doporučuji, určitě se nudit nebudete. A pro techniky dávám 90%. ()

Pattrick

Skvělá našlapaná jízdá. Svkělá Angelina Jolie a McAvoy. Super Matrixovské efekty. Nádherně jsem se bavil. Šíleně jsem se těšil a tak jsem strašně mile překvapen. Akce je suprová, která rychle utekla, takže jsem se vůbec nenudil a to u filmu vyžaduju. Skvělý konec a skvělý začátek, který navnadil. Vyzdvihnout by se měla i hudba, která byla hodně zajímavá a bezvadná kamera. Wanted je opravdu nářez. Lepší 4* ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V