Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

Peiper2

Na nový film jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů jsem se dlouho těšil, abych se pak po přečtení první komentářů začal docela silně obávat, ale nakonec měl přeci jen z The Happening dobrý pocit. Sice to není druhé Znamení nebo Vyvolený, ale každopádně se nejedná o nějaký propadák. Nápad je velmi zajímavý, režie skvělá - u filmu mi často přejel mráz po zádech, hlavně ke konci při scénách s tou starou ženskou; a herecké výkony ucházející. Možná je trošku škoda, že Shyamalan trošku víc nerozpracoval scénář, protože 90 minut je málo. Zdejší nízké hodnocení nechápu, ale je pravda, že i jiné Shyamalanovy filmy jsou zde podhodnoceny (Znamení, Žena ve vodě), nebo jsem divný já. Osobně to vidím tak na 70%, ale abych trošku vyvážil to nespravedlivě nízké hodnocení, přikloním se tentokrát ke 4*. ()

Holina

Co se stalo se Shyamalanem? Po třech jasných peckách přichází jedna podpásovka za druhou. Stalo se je film se zajímavým námětem, chopil se ho talent ale přesto je to takové nemastné neslané, chvílemi připomíná televizní rádoby katastrofické fláky. Dávám tři jen z úcty k talentu, ale jestli to tak půjde dál přestanu tě sledovat Shyamalane! ()

MareT.

Dal bych dvě, ale prostě se mi líbí nápad. Rostliny vydávají na obranu smrtelný jed, který donutí člověka sám sebe zabít. Ale jinak....hloupé dialogy (teď nemám na mysli rozhovor Wahlberga s umělou rostlinou, což je asi nejtrapnější scéna filmu), nulová pointa (jakoby se nikomu nechtělo vymýšlet něco složitějšího na vysvětlení) a Mark Wahlberg parodoval asi sám sebe, protože místama jeho výstupy byly vážně nechtěně vtipné. ()

1860

Možná jsem opravdu jediný, ale mě ten nápad přišel zajímavý, film se mi prostě líbil.. i když příběh je poměrně povrchní , dohání to Shyamalan klasicky výbornou atmosférou, známou z předchozích jeho snímků.. Celý film jsem seděl jako na jehlách v nejistotě, možná proto mě ten závěr tolik neuspokojil a proto možná jen 4 hvězdy.. ()

vorenus

Kde je šokující finále ala 6.smysl?Shyamalanovi zřejmě došly nápady,tak to radši nechal na divácích,aby si to domysleli sami. ()

AngiS

Copak že se to vlastně stalo? :D Ten zlej vítr je prostě všude... a přidavam jednu hvězdičku za ten konec.. Měla jsem hrůzu že to skončí přeslazenym happyendem :) ()

Milan25

Po pokažené Vesnici, a slabé Ženě ve vodě je (pro mě osobně) Happening velkým Shyamalanovým krokem nahoru. Mrazivá atmosféra dokonalá, ale nebylo to úplně ono. ()

divak84

hrozná sračka s tragedním wahlbergem a ještě tragednějším příběhem. wtf stromy zašumí, vydají nějakej obrannej vir a lidi skačou z lešení a pálí fárem do stromu na výpadovce do vsetína ve 210 km/h ()

dopita

Když se nasraly stromy v Pánovi prstenů, byla z toho pěkná paseka. Tady se nasraly taky, ale mnohem rafinovanějc. Příběh je hodně jednoduchej (fakt bych chtěl vidět, co by z toho vytřískal Roland Emmerich...), zápletkou spíš na jeden díl seriálu, ale Šamalan nic zbytečně nevymejšlel a kupodivu se mu z toho podařilo vykutat docela zábavnej horůrek, kterej evokuje spíš jeho starší filmy než poslední srágoru jménem Žena ve vodě. ()

Ilhan

Shyamalan mě udivuje čím dál tím víc. Všimnul jsem si, že při sledování jeho filmů vnímám takový zvláštní pocit, nevím přesně co to je, něco mezi mrazivým napětím a obdivem, jak dokáže zdánlivé domněnky a téměř nemožné hypotézy převádět na plátno v takovém příběhu, kterému člověk nejen věří, ale, jak říkám, i obdivuje. Mám pocit, jako by Shyamalan vždycky někde něco zaslechl, nebo náhodou přečetl a tomu vnukne námět na skvělý film, a ať to byla The Village, nebo teď sice o něco slabší The Happening, člověk nějak nenapadá, jak na tohle všechno vlastně přišel. Ano, The Happening se nevyhnul některým nešvarům, jako je popisuje Psema, ale, sakra, já ty ho jeho filmy mám čím dál tím raději a jeho náměty prostě zbožňuju. 70 % ()

Jierl

Mám rád Wahlberga, mám rád Zooey, ale tady jim to nějak nesedlo. Katastrofický film, kde si vystačili bez meteoritu i záplav nabízel tolik možností, ale bohužel si režisér nevybral tu, která by mě (a dle hodnocení ani další diváky) zaujala. Škoda, Shyamalan zde jen potvrzuje svůj kupodivu horšící se vkus. ()

Paity

Jen z fandovství k Marku Wahlbergovi dávám dvě hvězdy. Více si Shyamalan za svou slátaninu nezaslouží. ()

ZdenoLo

Zo začiatku to bolo perfektné ale keď napätie opadlo, tak to skĺzlo len na tuctový thriller zo zaujímavým dejom. ()

Ripley

Pointa,která tentokrát nevyleze na povrch na konci filmu jak jsme tomu zvyklí u filmů M.Night Shyamalana,ale už v polovině filmu,mě přišla tak blbá,že nejsem ochoten přihmouřit oči a hodnotit film alespoň průměrně.Herecky slabé.Wahlberga bych rozhodně vyměnil za nevěrohodný projev.Režijně ještě vcelku obstojné.Každopádně nejslabší Shyamalan.To co přišlo po tomto filmu už byla čirá zoufalost. ()

F.W.Colqhoun

I feel like I'm going to take a shower and see your silhouette on the shower curtain! Filmy jako tento nutí k tázání: Kdo (režisér, scénárista, producent) je blbec? M. Night Shyamalan, utržený ze řetězu a stále na vlně přesvědčení o své genialitě, natočil film, ve kterém je toho strašně moc špatně. Mark Wahlberg jako přemýšlivý učitel je nápad vhodný do komedie, nikoliv hororu, stejne jako John Leguizamo, kterému kromě role nepadnou ani brýle. Třetí do party je Zooey Deschanel, idol náctiletých romantiků, jako (po-)chybující matka (resp. špatně utajená kráva). Trojlístek špatně obsazených se protlouká mystériem vraždící květeny, které je pro všechny díry cedníkem, jímž protéká na zem poslední pinta trpělivosti, jež mohla s nadějným režisérem zbývat i tomu nejvěrnějšímu divákovi. Pitomostí je ve filmu tolik a jsou natolik bolestné, že se mi k nim nechce vracet ani výčtem. Jak to, že si zprvu Shyamalanovy zrůdnosti nikdo nevšiml? O to víc zamrzí, že režie vlastně není zlá a kdyby ve filmu dávalo smysl alespoň něco, mohlo to být celkem děsivé. Stejně jako vše nejpozději po Vesnici: Film fascinující rozkročením mezi docela dobrým a naprosto tragickým. ()

Bathoryčka

Podle mě bezvadný a napínavý filmek. Člověk se u toho nejdnou i docela lekne. Mě se to prostě líbilo!...Když jsem ale odcházela z kina vzpomněla jsem si, že Stephen King napsal knížku Puls, která popisuje skoro to samé, akorát to nědělají rostliny, ale prostě nějaký impuls. Každopádně to lidi také donutí k sebevraždě. Akorát nevim, jak to dopadne, protože jsem to nedočetla... ()

Drc

Zajímavý námět na 40 minutovou filmovou povídku. Při natáhnutí na celý film je to ubohé, zdlouhavé a nudné. Příležitostně tajemná a mrazivá atmosféra to nezachrání. ()

Crackonosc

Shyamalan je nadmíru zručný režisér, poslední dobou ale velice špatný scénárista. Když chce, dokáže ve spojení s hudbou vybudovat solidní napětí, ale tak nějak si tyhle situace neumí napsat... Docela rád bych, aby si Shy konečně nechal sesmolit něco "na tělo" od zručného pisálka- to by byla thrillerová pecka! ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány