Už od začátku světa okouzlovali vypravěči své posluchače. Vyskytují se však i jedinci, kteří když čtou nahlas, dokáží postavy přivést k životu. Většina těchto Kouzelných jazyků své schopnosti raději drží v tajnosti. Mortimer Folchart si svůj dar uvědomil až v okamžiku, kdy z knihy nazvané Inkoustové srdce přivolal do našeho světa nelítostného vraha a banditu Kozoroha, jeho poskoka Basta a nakonec Pražprsta, kejklíře s magickými schopnostmi. Bohužel ve stejném okamžiku zmizela Mortimerova milovaná manželka Resa v knize. Od té doby Mortimer po celém světě hledá další výtisk Inkoustového srdce, aby mohl svou ženu vrátit zpět. O dvanáct let později společně s dcerou Meggie na knihu narazí v jednom evropském antikvariátu. Současně se však objeví Pražprst, který se chce vrátit do knihy, ke své rodině... (TV Nova)

Slartibarkfast

Pohádkové vyprávění o lidech, kteří mají moc přivést knižní postavy k životu. A to doslova. Velice solidní námět, který se ovšem dočkal jen polovičatého zpracování. Takový potenciál měl nadějný scénář, ale Fraser rozhodně není hercem, který by nějaký film dokázal pozvednout a režie tomu také moc nepomohla. Nesmyslné konání postav, zmatené a plytké dialogy, nedotažený scénář. To vše kazilo celkový dojem. Jediný, koho musím pochválit, je Paul Bettany. Rodinná záležitost k zabití nudy při nudném víkendovém odpoledni, jinak bych ale sáhl po lepších kouscích. 65% ()

nash.

Příjemná, ale ve střední části značně zdlouhavá pohádka pro ty, kdo milují knihy. Je to vlastně takový malý Last Action Hero, jen místo akčních filmů má knihy a chybí mu humor. Celkem vzato, má jinak velmi silné téma, slušné obsazení, působivý úvod a svižný závěr. Jenže mezi úvodem a závěrem se to zaseklo, trošku bezradně potácelo sem tam, občas zakoplo o nějakou tu mezeru v logice, občas chytlo dech, ale pořádně se rozběhlo až v samotném závěru, aby ukázalo, jak to mohla být skvělá podívaná, kdyby měla lepšího scénáristu, režisér si dal záležet stejně jako u svého zatím nepřekonaného K-Paxu a většina herců a postav nepůsobila tak bezradně. Škoda, od takového tématu v rukou Softleyho jsem čekal víc. ()

silentname

K "Inkheart" som sa už chcel nejaký čas vyjadriť, no osobne nerád dávam komenty k filmom, ktoré som už nejaký čas nevidel. Najmä z toho titulu, že nemám šancu si už pamätať všetky detaily. Na druhú stranu mám pocit, že o tomto si pamätám celkom dosť. A druhý dôvod, pre ktorý chcem o tomto filme niečo povedať je fakt, že svojim konceptom ma absolútne zahákol. Keď som videl trailer a čítal anotáciu na tento film, tak som veril, že to bude jeden z najlepších filmov. Že ide o skvelé fantasy, ktoré ma celkom originálny nápad a nevyužiť by ho bolo až trestuhodné. Bohužiaľ tento film svoj koncept ale absolútne nevyužil. Tento film sa dá dokopy zhrnúť v dvoch zásadných problémoch. V prvom rade je absolútne rozutekaný. Nemal som z filmu pocit, že by sa vedel upokojiť a sústrediť na niečo. Jednotlivé dejové línie vysoko skáču a film sa absolútne nevie ustáliť. Postavy nie sú veľmi zaujímavé, lebo sa o nich nestihneme toho veľa dozvedieť. Viac-menej všetci idú s dejom ďalej a čakajú, že to nejako dopadne. Druhý problém filmu je fakt, že je veľmi nudný. Možno to súvisí s tým, že je všetko tak rozutekané. No napriek tomu, že ma film svojim nápadom zaujal, tak spracovaním absolútne nevedel udržať moju pozornosť. Pamätám si, že som to pozeral na dvakrát. Pretože prvýkrát ma to tak nudilo a bol som z toho tak zmätený, že som film vypol a rozhodol sa robiť niečo iné. Na druhý pokus som to už dopozeral a aj tak som nemal pocit, že by som toho nejako veľa z toho získal. Záverečná scénka s tieňom je skvelá a skutočne funguje. Brandon Fraser je celkom okey, no Eliza Bennett veľmi zaujímavou nie je. Vizuálna stránka je okey. Efekty sú (čo si pamätám) celkom slušné a vedia ma presvedčiť. No jediné čo ostáva v pamäti je fakt, že sa mi počas celého filmu stále chcelo iba spať. Myslím si, že tento film by si zaslúžil remake. Prepísať to, urobiť to zaujímavejšie a vyťažiť viac z toho skvelého konceptu. Možno raz. Potenciál v tom nápade je. Ale tento film ho nevyužil. Hodnotenie: C- ()

SeBig

Byl jsem přinucen si to pustit a náhle jsem byl znechucen. Tohle není fantasy, to je prosím takový to "fantasy" styl česká pohádka. Levný, nudný, sračka. ()

sharky

85% Už dlouho jsem neviděl film který by byl zas něčím originální, tak jsem rád za tuhle pohádku (i když je to celé podle knižní předlohy). S přívlastkem rodinný bych byl hodně opatrný, na malé děti je to dost temné a strašidelné. Pro velké děti to má ale dobré nenudící tempo, jen musí člověk trošku přívřít oči nad jednodušším koncem, pak jsou 4* na světě, ale co by chtěl člověk od pohádek. Proti těm českým z poslední doby je to hotový zázrak. Film hodně drží nad vodou charizmatický Bettany, který si svou roli náležitě vychutnává a velmi povedené vypiplané triky. ()

rikitiki

Zajímavý nápad rozbředlý v nelogickém, přerývaném ději a v množství postav. Hlavní hrdinové jsou zoufale nezajímaví, skoro nezáměrně se nejdůležitější a charakterově nejpestřejší postavou stává Prašprst (v češtině to fakt zní hrozně), ten by ale z logiky věci měl skončit úplně jinak. /30. 12. 11./ ()

honajz

Velmi slibný začátek, vynikající kamera a lokace, ale škoda, že pak to nabralo takové ty klišoidní prvky. Ve chvíli, kdy se poprvé dostaneme do hradu, se příběh vlastně zastaví. Na chvíli je oživen hledáním spisovatele, ale i to nakonec postrádá nápad a jde jen o šedý průměr. Přitom se z toho dalo vykřesat daleko víc, úvodní nápad je vážně vynikající, i ta atmosféra tajemna. Ale je z toho "jen" boj se zlem, a to navíc takovým nijakým, hradní město působí hodně dojmem pouhé kulisy, a možná stačilo jen pár atributů z knih, ne spousty. Ale díky kameře, dobře vybraným hercům i Elize Bennett samozřejmě se na to dobře kouká. Podruhé to už ale vidět nemusím, a když, tak do odjezdu ze Švýcarska. ()

Jinny

Film začíná nadějně a koncept předčítačů, kteří jsou schopní z knih přivést do skutečného světa cokoliv a kohokoliv, je kouzelný. Inkoustové srdce ho nedokázalo využít, natožpak s ním pracovat nějak konzistentně, a pluje v příliš bezpečných vodách fantasy pro celou rodinu. Mohli jsme se prostřednictvím Jima Broadbenta dozvědět cosi o moci autora (místo prohlášení postavy, že autor nad jejím osudem moc nemá) a božském komplexu. Mohli jsme vidět, jak předčítači se svým darem chytře pracují a vyčtou si na pomoc nějakého zatraceného draka. Museli jsme ale vidět další příběh o americké rodině. ()

Ilicka

Knihy by se pálit neměly a jejich postavy by se neměly toulat po našem světě... Dvakrát v jednom dni, stále se cítím okouzlena, snad to má něco společného s mým knihomolstvím. Možná taky ne. Výborný námět, relativně slušná hudba, solidní triky. Paul Bettany jako Dustfinger je kouzelný, pro mé oko zbytek hereckého ansáblu zůstal v jeho stínu, avšak nemá se za co stydět... PS: Český překlad Dustfingerova jména je děsivý. Neustále mi evokuje slovo prašprt:-) A taky fandím těm, kteří ten film budou dabovat, podobný jazykolam tu dlouho nebyl... ()

ARI50

Je škoda že nepřečetl mnohem víc že nedodal filmu větší show, ale jen okrajově ale tak příběh musel nějak začít přesto chválím krásna podívaná. ()

Beastmaster4

Fantasy pohádka, která nepřináší nic nového. Přakvapivě pro mne ji sráží výkon Brendana Frasera. Nebýt Paula Bettanyho a jeho fretky, dal bych i méně, tihle dva drží příběh nad vodou. ()

oLí

Fantasy a dobrodrůžo, to Jára rád. Ale tento příspěvek do žánru mi teda nic moc nedal. Inkoustové srdce balancuje na hraně mezi dvěma - třema hvězdama, jenomže krom několika dobrých herců, pár pěkných efektů a sladké hnědooké blondýnky si z toho po vobědě nebudu pamatovat lautr nic. Atmosféra, příběh, postavy, hudba, nic z toho mě nezaujalo a vidět jednou stačilo. Na případné další díly bych ale trochu zvědav byl, z toho nápadu se určitě dá natočit solidnější podívaná. [5/10 červen 2010] ()

Grran

Inkheart je film se skvělým nápadem, dobrými hereckými výkony a i obsazením, avšak vše přišlo tak nějak vniveč.. Děj, ač s obrovským potencionálem, který je ve filmu několikrát připomínán, je rychlý asi jako slimák v medu a také se tak táhne, chvílemi takřka nesmyslné a zbytečné odbočky od děje, který se ale stále točí dokola. Zde se opravdu herci mohli snažit jak chtěli, ale prostě bez využitého potenciálu víc udělat nemohli. Také závěr je poněkud rozpačitý, jak se celý film jen táhne a divák si říká, jak by využil schopností hlavních hrdinů, tak na konci opravdu tyto schopnosti použity jsou, JENŽE celý film dá se říct skončí jednou kratičkou scénou, která nutně přivádí k myšlence, že výrobci filmu už nevěděli jak z medu ven, tak ho utli nožem deus ex machina... Na film se člověk podívá jednou a pokud ho neunudí, řekne si že aspoň zabil čas a více si ho nepustí. Jsem zklamán. ()

ScarPoul

Ono tu už bolo všetko napísané. Takže viacej rozťahovať, alebo rozoberať je úplne zbytočné. Jednoducho tu máme krásny príklad ako slušný príbeh bez hútnejšej atmosféry pôsobí ako šlapka na krížnej. Neefektívne, silene a nechutne. Čo je celkom škoda. Fraser aj Bettany vedia hrať. Čo tu robila Helen Mirren a nie len ona, ale aj jej postava si neviem dostačujúco vysvetliť, ale som nezasvätený knihou, takže možno v tom bude problém. Inu nekoná sa nič prevratné. Dokonca sa to až topí v pátose priemerných záberov a scénáristických klišé. Raz a stačilo a verím, že zajtra si ten film ani pamätať nebudem. ()

Tommassi3

"Ty ubohý sobecký slabochu !!" - "To si vyřiď s ním !! On mě napsal.." ;) Nikdy bych si nepomyslel, že může být čtení knih tak nebezpečné.. Mimo tedy čtení těch špatných..;) Těžko hádat, zda mezi takové patří i předloha Cornelie Funke, nicméně tenhle Softleyho biják mě ji číst rozhodně nepřiměje.. ()

MoiJe

Pekna idea, super herci (najlabsi paradoxne Fraser a 4.* je vyslovene za to, ze Bettanyho so Serkisom a Mirren clovek len tak nevidi), nulova logika... a vcelku napinavy dobrodruzny pribeh. I ked koniec asi viete, cesta k nemu vas moze chvilami prekvapit. ()

moviesfan

Od tohoto pohádkového fantasy jsem čekal víc. Čekal jsem hlavně pěkný příběh a pohádkovost. Ta zde byla, ale jaksi nešťastně zobrazená a vypadala velice lacině. Příběh také neoplýval kdoví jakým kouzlem. Pro mě je to spíše zklamání. ()

Marek1991

Slabá fantasy rozprávka s hlúpym dejom, nelogickými scénami, ktorá bola veľmi naivná a pre deti nie príliš pekná. Mimochodom tentokrát aj s otrasným českým dabingom. Brendan Fraser by už vo filmoch nemusel nosiť ten svoj priblblý účes. Keď už chcú tvorcovia vytvoriť svet rozprávok, nemuseli by mať vždy za najdôležitejšie hradné rozprávky s naivnými, tupými zločincami s kopou vrhačov ohňa, žonglérov, princeznami a inými predpovedateľnými vecami. Takému prvému dielu Harryho Pottera to nesiahalo ani po päti. Nebavil som sa, iba som očakával koniec. ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)