Ong bak 2: Pomsta

• Thajsko Ong Bak 2 (více)
Ukázka z filmu 2

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

Chrustyn

Tony Jaa si poprvé vyzkoušel jaké to je režírovat a po pravdě to dopadlo stejně jako jeho herecký projev. Tony se během pár let vyšvihl mezi elitu akčních filmů díky svým neuvěřitelným kaskadérkým kouskům a především díky unikatním bojovým schopnostem, které byly jedinou zárukou zábavy jeho filmů. V dalším dílu "Ong baku" (který je uveden jako druhý ale měl by být díky neschopnosti českých distributorů uváděn jako třetí i když s předchozími filmy nemá nic společného) se z rušných měst vydáváme do "klidné" džungle, kde nám tvůrci představují klišoidní příběh na téma "dítě, které dokáže velké věci". I předchozí Jaaovi (ani nevim jestli se to takhle dá skloňovat:)) filmy si vystačily bez příběhu a víceméně se v nich vyskytoval jen kvůli vyplnění mezer mezi skvělými akčními scénami. Bohužel nám však Tony tentokrát nepředvede mnoho nového a většina akčních scén (kterých oproti předchozím filmům mnoho není) už tu byla minule akorát v jiném prostředí. Pořád je zajímavé sledovat co ten thajskej opičák dokáže ale nápaditost už je bohužel pryč. Slabé 3*. ()

anais

Tony Jaa se poprvé sám režíruje. Je to vizuálně krásné a jak už to u Tonyho bývá, příběhově ploché. Souboje jsou klasicky dokonalé, i když žádné vychytávky typu běhu po ulici z prvního Ong baku nebo cestě po schodech z Tom yum Goong jsem se nedočkal. Přijde mi vážně škoda, že film, na kterém jsou tolik vidět peníze a nesporný talent hlavního hrdiny, má tak mizerný scénář. A ta thajská hudba moc nectí pravidla gradace, postrádá holywoodskou sofistikovanost a promyšlenost, takže mě chvílemi rušila. Ale i tak bych film doporučil těm, kdo se s Tonym ještě nesetkali. Ty souboje jsou fascinující - žádné znepřehledňující střihy, všechno je podáno perfektně dynamicky a přitom přehledně. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že dva předchozí filmy byly o něco lepší. ()

honajz

Ne, thajské filmy nikdy nepochopím. I když Tony Jaa je skutečně akční hvězdou par excellence, nad jehož kousky musí žasnout i Jackie Chan. Nejprve sledujeme, jak malý kluk vyrůstá se slonem, slon odejde do buše, vrátí se se slůňátkem, kluk mezitím vyroste, otec chce slona prodat, aby slon pomáhal, ale ukáže se, že kupci jsou pěkní hajzlíci. Ukradnou jim slona, zastřelej otce, syn se vydává zachránit malého i velkého slona a pomstít otce, na chvíli se to zvrhne skoro v bondovku (honičky na člunech, průlety billboardy, vrtulník ohrožující hlavního hrdinu vrtulí), pak se přesuneme skokem do thajské čtvri v australském Sydney a jde náhle spíš o komedii na téma policajti a lupiči, pak zase do toho mafiánská historka... Jako akční scény jsou skutečně excelenetní, mnohé točené na jeden záběr, to zas klobouk dolů - ale když hlavní hrdina pomlátí všechny v patrovém točitém hotýlku a vyběhne do nejvyšší místnosti a s nadouvajícími se svaly a pěnou u úst zařve: "Kde jsou mí sloni?", už je to zas směšné. Takže doporučuji, abyste vynechali cokoliv, co by mohlo zavánět čímkoliv jako dějová linka, jestliže se nechcete naštvat, použijte rychloposuv a užijte si jen těch akčních scén - jen pozor, kdyby se Tony Jaa chystal mluvit, šup, honem stisknout FF! Disk načne protipirát, reklama, trailery na filmy Saw V, Repo, Let's Dance 2, zase reklama, jinak se nekonají žádné bonusy. ()

anderson

SLOVENSKÁ DVD PREMIÉRA: MIRAX = 7.10.2009 - réžia českého znenia (MIRAX 2009) = MICHAL PAVLÍK - pozor, DVD neobsahuje české ani slovenské titulky. Len originálny zvuk a dabingy. (7.10.2009) ()

HellFire

Nejlepší ze všech dílů, co se týče příběhu a vůbec celkové logičnosti. Tony Jaa sice moc hereckého umu nepobral a stále do filmů tlačí své oblíbené slony (úvodní přeskakovaná na slonech je poměrně nelogická), ale vše jako vždy vynahrazují bojové scény, i když mě více nadchly variace v předcházeících dílech. ()

Scrytcher

Nenechte se zmást, Ong Bak 2 není přímým sequelem prvního dílu. Celá mytologie kolem ústřední postavy byla překopána od základů (Tony vyměnil muay thai za katanu a další sečný arzenál) a nahrazena příběhem osudu a pomsty. Bohužel na škodu, civilní zpracování Tonymu slušilo určitě více a i tempem jakým se první díl pyšnil posouval Ong Bak trošku jinam. Ve 2. díle naneštěstí ubylo bojů (za celou půlku filmu vidíme sotva dva souboje - a krátké) a přibylo dialogů a pseudofilozofie, která spíš než by filmu prospívala, tak ho brzdí a vy se můžete sami přistihnout, jak vás ta kupa omáčky nudí k smrti, a nezachrání ho ani závěrečných 20 minut. 50% ()

eraserhead666

Takový trošku Conan po thajsku. První půlka mě skoro vůbec nebavila, přišlo mi to nudné, nezajímavé a ubíjely mě ty zpomalené pasáže, ale jakmile se ve druhé půlce přestane takřka úplně mluvit, ta nevýznamná dějová linka začne dávat ve své prostotě alespoň trochu smysl ale hlavně Tony Jaa začne dělat to, co mu jde nejlépe, tak je to super. 3.5* ()

Lacike

Tony Ja nie je herec. Je to iba neskutocne nadany kaskader, ktory mal to neuveritelne stastie, ze sa stal hviezdou. Tomu uz od prveho Ong Baku bola podriadena koncepcia jeho filmov, ktora nielenze od Tonyho nevyzadovala akykolvek naznak hereckeho vykonu, ale prakticky ani verbalny prejav. Dej bol okresany len na nutne Tony Ja - dobry, vsetci ostatni - zli a zbytok tvorili nevidane bitky a samovrazedne kaskaderske kusky. V prvom Ong Baku to vyslo na 100%. Jednak to bolo nieco nove a zaroven Petchtai Wongkamlao dokazal zahnat nudu aj v neakcnych scenach. V Tom yum goong to uz bolo podstatne horsie. Dokonalu uroven bitiek sme uz brali ako samozrejmost. Bohuzial pribeh uz nedaval ziadny zmysel, sceny na seba nenadvazovali a aj Petchtai Wongkamlao sklamal na celej ciare a nedokazal svojimi vystupmi zahnat nudu v neakcnych scenach. Tentoraz tu mame treti Tonyho pokus o nieco co aspon z dialky pripomina film. Tentokrat sa postavil aj za kameru a rozhodol sa, ze natoci rovno epicky historicky film, cim chcel asi dokazat, ze nie je len blby kaskader. Hned na zaciatku musim povedat, ze neuspel. Pribeh sa mu uplne rozpadol pod rukami a vlastne uplne stratil v spleti mnoho flashbackov. Tonyho verbalny prejav sa od Ong Kaku 1,kde vykrikoval: vratte mi posvatnu sosku, cez Tom yum goong, kde vykrikoval: kde mam slona, scvrkol na jednoduche: zradca. To v historickom epickom filme proste nestaci. Naviac jeho postava je rovnako spinava, nechutna, brutalna a nesympaticka ako postavy, ktore maju predstavovat zaporakov, takze divak nema ani komu fandit. Tym padom aj bitky stracaju na akomkolvek napati a stavaju sa pre divaka iba chadnou nezucastnenou demonstraciou kaskaderskeho umenia. Film nezachrani ani Petchtai Wongkamlao, ktory tu ma bohuzial iba kratke, ale zato vtipne cameo. Viac nadhladu a vtipov by filmu rozhodne pomohlo. Konecne sa dostavam k bitkam. Znova su dokonale choreografovane s perfektnym timingom a prehladne natocene. Trochu ma zaskocilo, ze ich je menej ako v predoslych filmoch. Su tu vlastne len 3 vacsie bitky. Naviac na bezneho divaka vdaka umiestneniu deja do historickeho prostredia mozu posobit monotonne. Filmu chyba aj nejaky vyraznejsi zaporak. Na Tonyho zakazdym nabehne niekolko desiatok rovnako vyzerajucich humusakov a Tony ich jedneho po druhom zmasakruje. Mna najviac zaujala bitka v uvode kde Tony sklada skusku a predvadza rozne styly od klasickych thajskych lakte-kolenaciek cez rozne cinske styly. Dalsi uz chystany diel si rozhodne pozriem, ale len kvoli dalsej varke samovrazednych kaskaderskych vykonov a nie kvoli tomu, aby som sa dozvedej ako sa dokonci otvoreny pribeh tohto dielu. ()

ScarPoul

Nemám najmenšiu výčitku. Tam kde pôvodný ong bak vsádzal na originálne bojové scény a protector na ich zdokonalovanie pričom príbeh dali obidva filmy bokom, pri Ong bak 2 sa zhmotnil aj obstojný príbeh, ktorý je síce skúpy na slovo ale o to lepšie sa na neho pozerá. Tony Jaa síce postráda PInkaewovú uvoľnenosť a nápaditosť a skôr sa spolieha na efektnosť a ultraupršanú a ultrakrvavú akciu alá apocalypto. Čo nie je na škodu. Naopak vidieť korejcov z mečmi ako bojujú medzi sebou v prudkom daždi je naozaj skvostný pohľad. Potom sa tu koná zápas s krokodílom a aby to nebolo všetko pri finálnej bitke je využitý aj slon indický a veľmi originálne. Historický nádych a skúposť na slovo, podfarbené podmanivými chorálmi , ktoré sa snažia zvýrazniť prežitý zážitok z pohybu na obrazovke robia s tohoto filmu dokonalú štipľavú pochúťku, ktorá je na nerozoznanie od predošlých filmov a prináša strhujúci hardfight akciu, ktorú si fanúšikovia jednoducho užijú. A to všetko nám servíruje jeden z naj nesympatickejších hercov akého som mal možnosť vidieť. Tony Jaa. ten chlap vyzerá naozaj zle, ale jeho filmy majú dušu a aj napriek tomu že je nesympatický tak by ste si s ním radi zašli po dopozeraní jeho filmu na pivo. A takú moc skrátka má on aj jeho filmy. takže zábava na jednotku. veľmi som si to užil, teším sa na jeho ďalší film. ()

Hwaelos

Na naše DVD přichází už podruhé film, kterému se dostává přídomku Onk Bak II., byť ani tento díl není vůbec pokračováním úspěšné jedničky (už kvůli tomu, že se odehrává o pět staletí dřív :)) Tony Jaa si vyzkoušel, že není dobrým režisérem, ale nepochybuji o tom, že je jedním z nejlepších současných bojových choreografů a možná nejlepším filmovým akčním borcem. To, co provádí v tomhle snímku je stejně neskutečné, jako když proskakoval mezi skly před šesti lety. Onk Bak 2 doplácí v zásadě na dvě věci. 1. Snaží se být historickou freskou, což vyznívá spíš směšně a soustředěnost na banální vyprávění odvádí diváka od toho, co od filmu pravděpodobně čeká. 2. koncentruje akci na několik málo míst, namísto rovnoměrné distribuce. Závěrečná dvacetiminutovka je sice našlapaná až na půdu, ale tolik boje v jednom kuse zkrátka otupuje pozornost. Ale na druhou stranu, od filmu jsem očekával v prvé řadě skvostné souboje a těch se mi dostalo. Míšení bojových stylů (od Japonska (iaidó), přes Čínu (wu shu) až po jihoasijské speciality (barmský a thajský box) je velmi osvěžující (ačkoli právě to je jeden z důvodů výsměchu historickým reáliím) a nic zajímavějšího v této oblasti za minulý rok nenajdete. Těším se na příště. ()

Expendable

Film, který vyniká skvělou choreografií, nebo spíš šikovností Tonyho Jaa a krásnou výtvarnou stránkou. Dát Ong-baka do minulosti byl skvělý nápad, boje s kopíma, proti krokodýlům a ninžům, kteří padají z nebe. Film má skvělý příběh, který je zpracovaný do hloubky. O malém chlapci, kterého zachrání piráti, o tom jak u nich vyroste a naučí se bojovat. Konec filmu má nejvíc skvělé akce, kde Jaa vyřídí víc bojovníků za pomoci slona. Film bohužel končí smutně, ale to dodává na kvalitě snímku.100% ()

corpsy

Tony Jaa je fenomén. V jeho filmoch nehľadáte filozofický podtext, nejaké morálne posolstvo. Vykašlete sa na chabučký scenár, a kocháte sa extravagantnými súbojmi a kaskadérskymi kúskami, z ktorých niektoré idú nadoraz. ()

Pishin

Kdyz to vezme od zacatku tak vlastne tento film nema s Ong Bak nic spolecneho. Neb se odehrava v jine dobe a Tony Jaa hraje jinou postavu. Dejove je to trosku rozpacite ale co se vizualu a souboju tyce jsou na vysoke urovni. Cely vizual je ponoren do temnych barev a tento ''Dirty style'' dela dle me bitky jeste zajimavejsi a je radost se na ne koukat. Takze pokud se prenesete pres urcite peripetie dostane se vam celkem solidni odechovka s otevrenym koncem. 70% ()

kikuka

okej..veľa kuchárok = presolená polievka :) .. ale odkedy je Tony Jaa národným thajským symbolom popri slonoch a tancoch, tak sa to dá vyriešiť.. aby som nadviazla na kuchársku metaforu - mlátičky sú takým zemiakom.. a tony je zjavne "born to fight".. a nielen on.. a idem vysávať..som zvedavá na 3 :P ()

Z0oMb3E

Film v ktorom nezatvoríte ústa po celú jeho projekciu. Historická prehliadka dokonalosti bojových umení, ktorá pohladí dušu nostalgickým vyznávačom starých čínskych bojových filmov, ale i fanúšikom historických filmov novšieho vydania. Čo na tom, že snímok nedisponuje nejakým extra prepracovaným dejom? Čo na tom, že nikto sa nejde herecky extra pretrhnúť? Ľudia sa na tieto typy filmov pozerajú, lebo chcú vidieť dokonalé pohyby a akrobatické vychytávky. Tony Jaa tu divákom prezentuje nádherný bojový balet. Na rozdiel od prvých Ong Bakov, kde celá akcia pozostávala len z rýchlych rúk a vysokých kopov muai thai sa tu dopopredia tlačí rynčanie mečov, švihanie kopií či vrtenie sansetsukonmi. Všetko to spolu s neskrývanou agresivitou či často nevidenými scénami dáva divákom presne to čo očakávajú. Opätovné zhliadnutie je tým pádom viac ako pravdepodobné. ()

Ellmariachi

Tak já nevím. Je to fakt tak příšerný nebo ne? První Ob mi hrozně sedl a chystám se , že si ho dám znovu. Druhý měl vynikající souboje, ale přiznám se, že zápletka kolem slona mě moc nebavila. Teď tu máme další, který se koná v 15. století. Je mi jasné, že jde čistě o soubojový snímek. A kdybych měl hodnotit jen souboje nebylo by to vůbec zlé. Především ty kontaktní mě hodně bavily. A i ty se zbraněmi byly fajn. Jenomže já hodnotím film a ne soubojový sestřih. Zde vše propadá. Příběh jako takový by nebyl zlý, ale je strašně špatně natočený, prazvláštně poskládaný a na sílu tlačené překvapení na konci tomu dává korunu. Postavy často melou hrozný blbosti a jen to podtrhává celkově špatný dojem. 55 procent dám, protože ty souboje na mě vcelku působí. Jinak ale vše zle. ()

Freemind

Vydržel jsem to sledovat 50 minut. Hezké filtry a fajn prostředí, hezké mlátičky - pokud vám toto stačí na zážitek z filmu, prosím. Pokud vám vadí vykastrovaný scénář, tupí herci, trapná zvuková režie, strávíte čas mnohem přínosněji, když budete zírat do stěny. ()

Vojcl

Tony Jaa překonává sám sebe. Znovu se můžeme těšit na nespočet kvalitních soubojů, jež jsou tentokrát daleko více reálné než ve všech předchozích filmech. Tony tu používá ty nejšpinavější techniky a kromě muay thai dojde i na zbraně a nějaké to kung-fu. Taktéž příběh mě hodně překvapil, po režijní a scenáristické stránce o stupeň lepší než první Ong-bak a Tom Yum Goong. Tony se tedy osvědčil nejen jako akční hrdina, ale i jako režisér. Vůbec by mi nevadilo kdyby jeho další snímky pokračovaly v podobném duchu. Jen jsem nepochopil proč se to jmenuje Ong-bak 2, neboť kromě názvu a Tonyho nemá s prvním Ong-bakem nic společného. Asi marketingový tah. Myslím, že Tony už se nemusí snažit být novým Brucem Lee, klidně může být hvězdou sám za sebe. A já už se jen těším kdy si téhle thajské mlátičky konečně všimne někdo ze Západu. ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)