Skupinka seniorů se schází po večerech u sklenky dobré brendy a kvalitního doutníčku, přitom si vypráví staré pověry a soutěží mezi sebou kdo z nich bude mít lepší historku... Jenže řada náhod a neštastných příhod tomu ne(chtělo), aby se odkrylo i jedno jejich dávné tajemství... (Rodriguez)

kaylin

V době, kdy jsem viděl snímek „Duchařský příběh“, jsem původní knihu Petera Strauba ještě nečetl, ale o filmovém zpracování mohu říct, že mě rozhodně bavilo. Jsou tu skvělé historky, i staříci jsou skvělí, ale nutno říct, že zajímavější je dění bez nich, až na samotné finále tedy. Filmu rozhodně prospěla erotika, která se místy zdála bezuzdná a hodně film oživovala. Velmi jsem se sledováním bavil. ()

Gorehound

Poctivá ghost story pre dlhú zimnú noc. Výborná hudba, herecké výkony, príbeh. Trosku cítiť, že kniha ide hlbšie, čo je jedno z mála negatív. Ľutujem iba, že som zimy roku 1998 nekúpil český preklad knižnej predlohy. ()

Desperado

Vydarený, atmosferický a napínavý horor zo starej školy o štyroch postarších pánoch, ktorí ukrývajú 50 rokov staré temné tajomstvo a ktoré ich teraz prenasleduje. Neraz mi behal mráz po chrbte a neraz ma prekvapili infarktové ľakačky. Len škoda, že sa takéto horory už dnes veľmi netočia. Najviac by som to prirovnal k snímkam What Lies Beneath (Pod povrchom) alebo Ring (Kruh). ()

gumli

Pre niekoho je tento film sklamaním,ale pre mňa nie.Ducharčina ako sa patrí.Štyria starší páni sa schádzajú po večeroch a rozprávajú si desivé strašidelné príbehy.Dokonca ten ich spolok aj nazvali Polievka spoločnosti.Ale týchto štyroch starých pánov spája aj jedno staré vyše päťdesiatročné tajomstvo.Keď zomrie jeden zo synov jedného pána z tohoto spolku pádom z okná po tom,čo sa jeho dievča náhle zmení na odporného démona,starý pán začne smútiť.Na pohreb príde aj brat mŕtveho,Don.Ten už mal s týmto démonom vlastnú skúsenosť.Na filme je vidieť stará škola. Atmosféru to má,škoda že dnes sa už takéto filmy netočia. ()

Martin741

Reziser John Irving /zatial som videl len Spinavu Dohodu, toto je moj druhy John Irving/ natocil slusny horor. Vyborny namet o skupinke postarsich seniorov, ktori sa schadzaju - a potom vyplava najavo jedno tajomstvo. BROJLER! Tym je pochopitelne vrazda. KONIEC BROJLERA!. V titulnej roli sa predstavil Fred Astaire /Pisne z Broadwaya/, ale aj ostatni herci hrali na urovni. Sympaticka je strasidelna atmosfera a dost mrazivy, depresivny zaver. Sice uz tento Ghost Story nema na kultove hororoy 70. rokov /Alien, Deliverance, Jaws/, ale v ramci hororovej jazdy 80. rokov patri podla mna k tomu lepsiemu, co sa natocilo. 70 % ()

honajz2

On je ten příběh dobrý a zajímavý. Navíc to má jeden originální prvek v rámci hororu - hlavními postavami jsou čtyři staří muži, po kterých jde duch a postupně je dostává jednoho po druhém. A nikde jsem neviděl "survival" (asi jo) s tím, ž by hlavní postavy byly staré. On ten film je i děsivý a na konci i napínavý, ale proboha, proč se to tak natahuje? 20 minut vyprávět duchařskou historku, která je dlouho dobu romantická a nudná, proč? A navíc, samotný začátek se neskutečně táhne, až se to prostě nedá. Fakt, tohle ze skoro dvou hodin zkrátit na takových 85 minut by nebylo na škodu a film by se mi líbil mnohem víc. A v tom je právě škoda a film si tím hodně ubírá. A to herecké obsazení je hodně zajímavé, především Fred Astaire, na kterém je teda vidět, že hodně zestárl, ale hrát pořád umí. A pro dva ze čtyř to byla poslední herecká role. No nic, škoda, že to je tak dlouhé, takhle jenom 3*. ()

KatanaCZ

Napínavý a místy (hlavně díky hudebnímu doprovodu) děsivý příběh, ve kterém se parta mladých lidí dopustí nešťastného zločinu, vraždy, která je však pouhým začátkem nadcházejících událostí, jenž vyústí v noční můru a krutou pomstu o mnoho let později..... ()

KASUGI

Hodně zvláštní film. Člověk na něj musí být správně naladěn, protože tempo vyprávění je (zvlášť v prostřed) velmi pomalé. Dá se říct, že současný týnejdžr by u toho uhynul nudou, pokud by to tedy vůbec dokoukal. Každopádně jsem rád, že studnici 80tkových hororů ještě nemám probádanou, jak jsem si vždycky naivně myslel a že jsem přišel k této lahůdce až po celých třiceti letech, přičemž jsem si potvrdil, proč většina hororů z mého top 10 pochází z 80tých let. Duchařina, která si klasickým poctivým zpracováním a maskama vytře s lecjakým současným hororem řitku. ()

Circumscriptor

S týmto filmom to ide ako na horskej dráhe. Atmosféra tu je niekedy až mrazivá, inokedy to má veľmi hluché miesta a bežnému divákovi bude určite prekážať zbytočná zdĺhavosť a naťahovanie deja. Dalo sa z toho vyťažiť viac ako dokázal pán režisér, ale z diváckeho pohľadu je film hodnotný vďaka tomu, že je jediný svojho druhu a podobné výtvory sa nerobili a už ani nerobia. Pozoruhodná je tu práve revolučná scéna sna, kde nie sú zahmlené iba okraje okuláru kamery, ale priame tváre vedľajších postáv, čo ma ohúrilo asi najviac z celého filmu. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...tohle je nostalgie...Viděl jsem to jako děcko na "Vídni" s mizerným obrazem, ale vzpomínky zůstaly. 20 let jsem to pak neviděl až teď. Díky Tv Prima. Jsem vděčen - netušil jsem ani jak se to jmenuje, kdo v tom hraje atd... Až teď... Bohužel nedíky za ten zmrdanej brněnskej dabing - to je hnus! Ale i tak. Je zajímavé se choulit opět do pláště starého strachu z dětství a pozorovat, co že mě to tehdy tak děsilo. Pamatoval jsem si to ještě i jednotlivé scény kupodivu. No viděno dnes očima dospělého, je to samozřejmě slabší, ale tehdy mazec! Dneska je to tak na 4 ale z nostalgie dávám 5... ()

Han22

Šílená, ale opravdu šílená nuda. Celý dvě třetiny filmu jsem nechápal o co jde, navíc byl film vyprávěn naprosto debilně z pohledu různých osob, aniž by to dávalo smysl, čtveřice staříků hraje tak, že člověk pomalu fandí, aby se dožili konce filmu. Navíc odhalení hrůzné minulosti je opravdu ultralaciné, ve filmu hraje monumetální hudba v místech, kde se nic neděje atd atd... jediný co za dávám hvězdičky byl docela napínavej konec a že to nakonec dávalo dohromady smysl a nebylo to béčko. Jen ultranudnej pokus o to udělat z hororu něco více. ()

CjKukis

Čirou náhodou jsem na tenhle snímek narazil jeden večer a vzhledem k tomu z jakého je roku jsem nic moc nečekal a očekávání se ve směs splnilo. Film má sice zajímavou pointu ale sprácování není nijak zajímavé i když pár scén by se dalo považovat za zajímavý ale film mi v celku nic nedal. ()

Shogin

Knižní předloha Petera Strauba patří mezi jedny z nejlepších hororových knih, které jsem kdy četl a ani jsem nečekal, že by se filmová adaptace ve svých kvalitách přiblížila, natož vyrovnala. Film jsem proto shlédnul čistě ze zvědavosti, jak si tvůrci s tímto obsáhlým dílem poradili. A ono se to vcelku vydařilo, jedná se sice o průměrnou podívanou, první hodina šlape pěkně, ke konci už to drhne a působí poněkud rozvlekle, ale když vezmu v potaz, že se scénář vcelku drží předlohy, dobré herecké obsazení (zejména Alice Krige!) a na svou dobu působivé triky, tak to na tři hvězdičky určitě je. ()

Heroine

Na tomhle filmu je zajímavé, že se jedná právě o netradiční partu důchodců, namísto party puberťáků. Fred Astaire je sám o sobě trochu zvláštnost v hororovém filmu, ale i kromě jeho měl film celkem zajímavý náběh. Ale jak film běžel, divák se začínal čím dál víc smát, spíš než bát. A když vypadl nahý chlap z okna, působivost byla pryč. Jinak slušný nápad, ale zabitý. ()