Holly a Gerry se vracejí z návštěvy od její matky. Hádají se a vyčítají si, že nemají peníze, dítě… Jejich hádka se ale nakonec změní v příjemné usmiřování. Je jim spolu dobře.  V baru Hollyiny matky se schází skupinka lidí. Nejde však o nějakou veselou událost. Důvodem je Gerryho smrt. Je zde Holly a jejich přátelé. Poté se Holly uzavírá do sebe a myslí jen a jen na Gerryho. Dokonce s ním i rozmlouvá. I po třech letech je Holly živa pouze ze vzpomínek na Gerryho. V den jejích třicetin ji navštěvuje matka a přátelé. Všichni jsou zaskočeni tím, jak Holly žije a na nic nedbá. Dávají do pořádku i její byt. Holly dostává balíček. Je v něm záznam, který Gerry musel pořídit v době, kdy již věděl, že umírá. Sděluje na něm Holly, ať hlavně začne žít a že od zítřka jí začnou chodit jeho dopisy, což si zařídil...Holly se jde bavit, ale myšlenkami stejně končí u Gerryho. V baru u své matky rozmlouvá s Danielem, který zde pracuje. Pak z opilosti usíná. Ráno nachází dopis od Gerryho. Ten ji nabádá, aby si koupila něco pěkného na sebe. Za pomoci své kamarádky Sharon se Holly vrací do práce. Druhý den dostává další dopis od Gerryho. Žádá ji, aby vystoupila na karaoke. To už kdysi udělala, ale měla pád a poranila se. Tentokrát zpívá jen pro Gerryho. Večer zde ještě vede rozhovor s Danielem. Ten ji později pomáhá zabalit a odnést Gerryho věci. V dalším dopisu Gerry posílá Holly a její kamarádky Denise a Sharon na dovolenou, kterou zařídil – do jeho rodného Irska. Zde si Holly uvědomuje, že na rozdíl od ní její kamarádky „žijou“: jedna čeká dítě a druhá se bude vdávat. Ona poznává Williama – bývalého kamaráda jejího manžela, se kterým dokonce stráví noc. Pak se vydává za Gerryho rodiči. Zde na ni čeká další dopis od Gerryho... (TV Prima)

Lyžař

Pro mě jeden z nejlepších filmů posledního roku. Myšlenka, která se táhne celým filmem je něčím, co je i pro mě a můj život strašně důležité. Zhruba ve dvou třetinách, jsem si uvědomil, že snímek ztrácí "šťávu", ale to se rázem změnilo a gradovalo až do nádherného konce, kdy jsem si excelentně pobrečel. ()

vojo

Nečakal som, že ma môže v romantickom žánri niečo prekvapiť no tento príbeh je naozaj originálny a nežmýka nasilu city. Proste ak vás partnerka prekvapí s dvd a nanúti vám večer strávený pozeraním tohoto snímku, nebojte sa vydržíte to a nebudete to pravdepodobne brať za stratený čas. Do dokonalosti však kúsoček chýba. ()

Endlessly

Prečo to bolo také dlhé?Aspoň o pol hodinu kratšia stopáž by urobila tomuto snímku len dobre. Svedčí o tom aj to, že zo začiatku na mňa celá tá presladená romantika aj zaberala, no ako čas plynul kúzlo sa vytrácalo. Miestami som sa však celkom dobre bavila a mám dojem, že k tomu pozitívnemu čo film zanechal prispelo najmä to, že to bolo dobre zahrané. Ako jednorazový romantický film celkom ok, ale keď sa budem chcieť dojímať a od ucha k uchu priblbo usmievať volila by som radšej Lásku nebeskú či Dan in real life. Ale mama bola nadšená:) ()

Gedes

Film nebyl špatný, jestli si chcete pobrečet nebo zažít trochu sentimentálních chvilek, tak tento film je přímo pro Vás. Nedá se říct, že by to byla typická "romanťárna." O lásku tu jde, ale v trochu jiném "dávkování." Zprvu mi celá zápletka přišla trochu morbidní, že mrtvý manžel píše své drahé dopisy s úkoly, ale když jsem se dozvěděla ještě pár informací o celé zápletce z knižní předlohy, byla jsem klidnější. ()

Smejdik

Znáte ty romantické filmy, u kterých vám na konci kvůli špatnému výkonu herců, režiséra nebo hloupému scénáři neukápne ani slzička při "tak dojemných chvilkách"? Znáte ty komedie, u kterých se zasmějete pár vtipům jen kvůli tomu, jak jsou trapné? Znáte ty dramata, u kterých vám tluče srdce tak jako normálně a říkáte si: "Tohle má být dramatické"? Tak tohle je pravý opak všech příkladů. Je to vtipné, inteligentní, neustále vás to překvapuje a na konci i ti, co o sobě říkají, že nikdy u filmů nebrečí, spotřebují dva balíčky kapesníků. Já spotřeboval tři. A jak řekla jedna moudrá žena: Mladí to nemůžou pochopit...TOHLE je příběh životních pravd a lží. ()

optimus0s

Zamilovaná pointa zde uplně vyšumívá kvůli užívání hlavní hrdinky, ale jinak vcelku povedená oddechovka, kterou táhne úžasná Hilary Swank a Gerard Butler. ()

Radek.SCH

Šel jsem do toho s přesvědčením, že to bude přeslazené a přeslzené. A ono to tak (skoro) bylo. Ale překvapivě mi to nevadilo. Naopak mě hodně potěšila pointa (ta s Danielem). ()

merigieren

Romantický film pro dospělé, já sem stále dítě :-) Komedii sem nepostřehl, neustále si povídají, obraz za nimi se mění, ale o něj nejde, jde o nekonečné debaty o životě, mě to nebavilo. A co dát filmu u kterýho sem zvládl bastlit zdrojáky v PHP ? Ten film mě asi taky nemá rád :-) ()

Puol

Už samotný námet je presladený a samotný film to nijak nezakrýva. I tak sa na to príjemne pozerá, za čo môžu hlavne hlavní predstavitelia. Klobúk dolu hlavne pred Butlerom. ()

Vakomlok

Romantické filmy normálně nevyhledávám, ale moje slečna mi to doporučila, tak jsme na to koukli a můžu říct, že asi žádný romantický film mě zároveň nedojal a zároveň ve mě nevyvolal tak hlubokou depresi. ***** naprosto zasloužených. ()

lu-cinka

umřít mi chlap, kterého miluji, zhroutím se a to i v té části, kdy se s ním přijdou rozloučit kamarádi a rodina.. a navíc kdyby mi od něj přišel dárek k narozeninám, když už byl po smrti.. ()

Ash_Black

Nakoukněte do vztahu jednoho páru s nejasnou budoucností, projděte se úvodními titulky a drc - už to není „on a ona“, ale jen v žití dál sama, pouze „ona“. Takhle přímo se to k vám chová, rovnou bez čekání, jenže stačí ani ne půlhodina a - přirovnání to bude nejspíš divný, nicméně - jako by jste jeli vlakem a on rázem, po přehozu výhybky, uhnul jinam (v podobě filmu, často do „hluchých míst“). Blbě to zní? Já to věděl. „On“ je sice mrtvý, ale rozhodně ještě „neřekl“ své poslední slovo. Což jí při posmutnělé oslavě třicítky velmi překvapí. Konkrétně třeba, ta scéna, kdy na ní mluví posmrtně prvně, z diktafonu, ta opravdu pěkná je. A neříkám, že tu byla fajn jen tahle scéna. Akorát právě, uplyne tak ta půlhodina, zpívajících vstupů přibývá (stejně jako vzpomínek z Irska) + ono vůbec, čím blíž postupuje ten film ke konci, tím víc na mě působil zdlouhavě. Takže, být tohle PS kratší, nezlobím se. I když, ten závěr to zas poněkud vyvážil zpátky. ()

jochanan

mozna bycha spon na chvili chtela byt hillary swank... mit za manzela gerarda butlera a kdyz uz o nej prijdu, pot6kat bardema... Ze je Bardem NEUVERITELNE sexy, to asi pochopi jen zenske (a mozna jeste ne vsechny). Film jsem kazdopadne kompletne cely probrecela a jsem rada za ten konec, ktery nenik preslazeny, jak by byt mohl. Osobne nemam filmu moc co vytknout... Vytahl to ze me vsechno... Apropo, k nekterym komentarum pode mnou: nevim, proc stavet slova emancipace a svatba a deti. Ze jsem emancipovana, jeste neznamena, ze se nechci vdat a mit deti, panove. A za druhe, proc to vsichni svadite na film pro zensky? Ano, asi si u toho kazdy poplaceme, ale s timhle hloupym stereotypem lze odsoudit vetsinu filmu k zahube... ()

kacirek_

Po druhém skouknmutí mě to bavilo snad i víc jak poprvé..... Prostě máte chuť celý film probrečet, a toho prokletýho Ira si prostě zamilujete. Kde se berou takový chlapi? Přemýšlíte,jestli je možné aby vůbec takový chlap existoval. Pak se mrknete, co máte doma a to už vám nezbyde nic jiného než celý film prořvat. Celé podkresleno pěknou hudbou, sem tam vtípek a flashbacky (Butler je moc pěkný kousek- ostatně jako většina chlapů ve filmu- asi pojedu do Irska na dovolenou). Je to trošku víc přislazený, ale to my ženský máme rádi:-). ()

BOURQUE

Originálne, krásne, dojímavé, bolestné a zábavné naraz. Asi takto by sa dalo charakterizovať „netradičná“ tvorba od režiséra R. LaGravenesea. Skvelé výkony hlavných aktérov (Hilary Swank a Gerard Buttler) nie je treba komentovať. Ale predsa len jedna vec: Buttler ma po filmu 300 príjemne veľmi prekvapil. Už mám pocit, že sa z neho stáva pomaličky, ale iste univerzálny herec. P.S.: Všetci využívajte každú sekundu na to, aby ste si mohli stráviť čas s Vašou životnou láskou. A nikdy nezabudnite (a hlavne nehanbite sa) zdôrazniť: I love you! Osobné hodnotenie: 86% (****) ()

fisikk

Velice originální způsob jak se vyrovnat se ztrátou manžela. Moc se mi líbilo celkové promyšlení plánu manžela a návrat Holly k svému pravému já. To by potřebovala spousta lidí. ()

chrispe

Musím dát plnou palbu. Protože tohle je ta správná dávka emocí! A taky protože je mi Hilary Swank z nějakého důvodu nesympatická, ale tady ji zkousmu klidně i několikrát. Je to jeden z mála filmů, které jsou podle knižní předlohy (kterou jsem četla), události jsou překopané (zůstává jen hlavní linka) a přesto!! se mi líbí. Prostě to funguje. Je to sladké jak marmeláda, krapek smutné, krapet veselé a proto doporučuji mít kapesníky při ruce! :) ()

Olík

Richard LaGravenese se ani nesnaží maskovat svůj úmysl a jde hlava nehlava, kapesníky do ruky a hlavně vy ženy si užívejte. Ke cti mu budiž jeho rafinované kroky, při kterých k závěrečným titulkům dojde (a že jde o dlouhou štreku) i ten nejotrlejší řidič kamiónu a i on slzu zamáčkne. Jedna se o jednu ze stěžejních romantik roku. ()

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

13.02.2020

Oblíbená romantická komedie P.S. Miluji tě podle knihy Cecelie Ahern se oficiálně dočká po třinácti letech pokračování. Studio Alcon Entertainment získalo práva ke knize Postscript od stejné autorky,… (více)