Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Movie Maniak

Zajimavy namet, ktery by si zaslousil vice rozpracovat. Vice zapracovat na vedlejsich postavach, vysvetlit jejich pohnutky. Jinak po strance obsazeni a remeslneho zpracovani nemam co vytknout. ()

karnifex

Okej, okej: poctivé béčko - poctivé tři hvězdičky. Zdůrazňuju: lepší tři - některé scény mi dokázaly rozbušit srdce a to ani nejsem fanda aut. A kdybych to sledoval s kámošema v hospodě, určitě bych po pár pivech dal minimálně ****, protože právě alkohol je zde poslední prvek (ve filmu zato v hojné míře nalezneme ty zbývající čtyři: baby, zbraně, auta, výbuchy), který schází k představě dokonalé "mužné" zábavy.. ()

Eeve

Brutálna akčná jednohubka, založená samozrejme hlavne na akcii, strieľačkách a rýchlych autách, s naivným až hlúpučkým scenárom a s adekvátnym obsadením - pre Stathama rola ako ušitá, bez hlbšieho premýšľania with poker face, Joan Allen ako šéfovská zmija skvelá :) Na nudné večery ako ušité, s vypnutým mozgom samozrejme. ()

unclejack

Rallye smrti. Hm, zaujímavý námet. Práve ten je najväčším plusom filmu a zaručuje divákovi čosi nepredvídané a doposiaľ neservírované. Páni, dámy, čo si budeme nalhávať, išlo to aj lepšie spracovať. Tekavé akčné scény síce fungujú, všetko ostatné je už len Andersonova povestná réžia. Keby to bola akcia od začiatku do konca, mohli by sme sa baviť o vyššom hodnotení, ale mimo závodný okruh režisér a zároveň aj scenárista zlyhávajú. Hudba bola na druhej strane pomerne vychytaná a tá si zaslúži uznanie. Okrem nej treba vystrúhať poklonu aj pred hereckými výkonmi a hoci bol Jason Statham tradične nadpriemerný, Ian McShane ma uhranul a aj s pochybným scenárom dokázal vtlačiť svojej postave charizma. Ani ostatné výkony neboli na zahodenie, hoci taký dobrý pocit ako z MacShanea rozhodne nevyvolali. Celkovo ide o slušný akčňák, čosi ako Hunger Games na kolách a aspoň skok o niekoľko levlov oproti Andersonovej verzii Troch mušketierov - tých som totiž videl ešte pred Rallye. ()

Tomko87

Statham nenakopáva zadky, ale jazdí a rozmrdáva zadky. Je to vlastne taká volovina, ale dobre sa na to pozerá, nenudí akcií je dosť, Jeden s svetlejších filmov Andersona. Vyniká hlavne Joan Allen, No a zabudol som . Pekné ženy, ()

BarGoldstein

Tupoučké střílení se Stathamem - hercem jediné role. Ten člověk by mohl hrát i pokladní v Lidlu a stejně by nekolikrát oběhl prodejnu, rozstřílel by pár jogurtů a zkopal by pár Jogutů, kteří si právě vybírají jogurt. ()

PTuranyi

Testosterónom nadupaný adrenalínový akčný film, ktorý na kmeň Running mana naočkoval výhonok Rýchlo a zbesilo. Príbeh má očakávanú štruktúru aj gradáciu, v rámci ktorého však produkcia výborne pracuje s napätím a aj keď kalkulovanie, ale dokáže prekvapiť. Klišé a logické skratky sú pracovná metóda, takže nás jazda na spiatočke stovkou neprekvapí a ani to, že jazdci majú pri vysokých rýchlostiach a neustálemu nebezpečenstvu čas priblblé reči a navigátorov im ešte k tomu robia prsnaté krásavice, ktoré sa pred väzňami najtvrdšieho kalibru promenádujú akoby boli na diskotéke v Boccaciu. Dej však odsýpa plynule a produkcia ždíma z atmosféry čo to dá aj keby mala prihodiť "krížnik" z Mad Maxa. Herci stvárňujú presne to čo sa od nich očakáva čo s perfektnou produkciou prináša celkom slušnú zábavu. 70% ()

Jirka1111

No to je zase hodnocení. Kde je slibované vraždění důchodců a malých dětí? A akce? Nezlobte se na mě, páni tvůrci, ale tři závody a neustálé střílení do "náhrobku" mi nestačí. Po výborném filmu (The Bank Job) se Statham upsal do této kraviny pro patnáctileté. ()

bigbebi

Dal jsem si pár dní na strávení filmu, abych nenapsal moc jedovatou kritiku na toto dílko. Takže plusy - sakra, nějak je nemůžu najít - aha - přece jen něco : - nádherná destrukce kamionu -povedené destrukce závodníků a jejich aut -docela zdařile natočené death závody - totální destrukce mozku no a mínusy: -naprosto neotřelý děj, asi jako ,že zmrzlina je ledová -rádoby chlapáckost z filmu jen prýští -šablonovitost a linearita z toho trčí jak sláma z bot -herectví které není -všemu dává korunu konec filmu, který je tak hnusně přeslazený až se z toho zvedá kufr Takže tři hvězdičky a to jenom za ten kamion a škoda, že J.Statham od doby Podfu(c)ku točí to co točí. ()

Jardys88

Nevim byl jsem z toho filmu na rozpacích...hodně zvažuju jestli dát 3 nebo 4 hvězdy...akčně je nadupaný až po střechu...střílí se tam jako blázen a nepostrádá to dobrého herce a pěkné ženské....jenže....co ten příběh? Tak jednoduchý děj mi popravdě vadil....zápletka, že Stathamovi zabili manželku jen proto aby jezdil pro ředitelku věznice byla tak lehce prohlédnutelná až mi to vadilo....film byl jen prostě o akci a o ničem jiném.... ()

Speedster

Pánská záležitost, na kterou je lehký recept. Vemte silná auta, vylepšete je. Sežeňte kulomety, rakety a napalm, nainstalujte na auta. Přidejte hrstku hezkých holek s výstřihem, zamíchejte s dechberoucími efekty a navrch závod na život a na smrt. Podávejte s namakaným Stathamem a drsnou atmosférou. Dobrou chuť. 70%. ()

Arren

OK. Negativa hned na začátek, ať pak nezdržují. Auta s takovouhle zátěží by rozhodně nemohla točit tímhle stylem. Vězeňský režim byl místy děravější než ústa staré ženy ( :-) ) a střih mi občas při závodech nadzvedl mandle. Ale to je asi tak vše. Druhá strana věci je mnohem příznivější, vlastně docela i docela prostá: SAKRA TO JE JÍZDA! Akce film servíruje požehnaně a Jason Statham se předvádí ve stylu, který u něj máme tak rádi. Je na co koukat a nudou se tu rozhodně trpět nedá. Kdo by ve filmu tohoto druhu chtěl nějaké fyzikální zákony? Ty patří do školy a ne na filmové plátno. Jsou to akorát zabijáci zábavy. Death Race není rozhodně duchaplný film s příběhem. Je to další akcí nacpaný adrenalinový snímek. A pokud to někomu vadí? Jednoduchá rada, nekoukejte! P.S.: Závěrečná scéna si zaslouží metál. Nevěděl jsem, jestli dřív koukat na sexy Natalii Martinez nebo úchvatné Camaro SS, které je srdcovkou všech příznivců amerických muscle cars. ()

epsyn5

Pro tento druh filmů mám svůj oblíbený název...Film dle univerzálního scénáře, a k této břečce sedí obzvlášť dobře. Mimochodem, podívejte se na trailer, ve kterém jsou prozrazeny skoro všechny pointy tohoto "hluboce promyšleného díla" ()

fErnesto

Průměrnější Mad Max nebo Vodní svět. Dobré akční závodní scény, nápaditá pravidla závodů, hezký holky a i přes to, tam docela dost chybí. Každopádně neurazí. ()

dextrush

Efekty na úrovni, to treba nechať. Ak by aj dejová línia a scenár dosahoval rovnakú úroveň, bol by z toho celkom kvalitný film. Až by to malo horeuvedený dej a scenár, nebolo by z toho Death Race (ani Crank, za čo ale Anderson nemôže). Inak to bola pekná, vizualizáciami a hudbou nabitá hlúposť. ()

Masquerade

Béčko jako blázen, ale skvělý béčko! Ani chvíli jsem se nenudil, a ač tam bylo pár chybyčet, tak jsem se velmi dobře bavil. Skvělá akční jízda, plná honiček, výbuchů, krásných herců a svalnatých těl. Myslím, že si to 4 hvězdy zaslouží. Díky Paule, za skvělou oddychovku po náročném dni. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne