Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

czejny

Občas si říkám, že by sem měli dát víc druhů hvězdiček. Jedny například pro "vážné" hodnocení a druhé pro jednoduchou zábavu. Ano, Rallye smrti by spadalo do té druhé skupiny. Ten film mě bavil a to je to jediné, co asi měl divákům dát. Už v polovině jsem tajně tipoval, jak to dopadne a ejhle, vyplnilo se. Snímek sázející na rychlý střih, vizáž a příběh počítačové hry, pěkný holky a Jasona Stathama, který neváhá s kamenou tváří někomu rozbít ksicht tácem z jídelny. Toť vše k tomuto filmu. Nic jiného nečekejte. Já čekal, že v průběhu závodů se najednou vše zastaví, přijdou holky s velkým výstřihem, rozdaj mi herní volanty a touto interaktivní formou dohraju celý film. Nicméně tak se nestalo. Škoda, to bych dal snad plný počet. Tak snad si to propříště Paul zapamatuje ;-) ()

wendelin9

Akcní jízda, která vás na začátku chytne a už nepustí... Řekla bych, že Rallye smrti je (teď nepočítám kvalitu snímku) pravým opakem Speed Racera, ať už co se týče vizuální stránky, tak co se týče pointy děje... V tomhle násilnickém světě, který vidí nejjednodušší řešení problémů 'závodem smrti' bych sice žít nechtěla, ale dívat se na něj mi nevadi, ba naopak :))).... ()

tom88

Celkom vydarený akčný závodný filmík z prostredia väznice blízkej budúcnosti. Dej je trocha pritiahnutý za vlásky, ale pri tomto type filmu je hlavné, že snáď ani na okamih nenudí. Od Andersona je to určite jeden z lepších kúskov, aj keď by to mohlo byť ešte o dosť lepšie, ale som rád že si zobral tento námet na starosť. Jednotlivé závody sú celkom fajn, sú to vážne akčné scény plné prestreliek z ťažkých zbraní. Je to skutočne originalita, ale nedotiahnutá do dokonalosti. Úvodný závod je skvelý no ďalším kvalitným oživením stereotypu bol až závod s obrovským obrneným tyrákom, potom už sa to nejak doplazilo do jednoduchého záveru. Vizuálne a zvukové efekty sú na výbornej úrovni, ale ostatné aspekty sú len priemerné. Herci zahrali tak ako zahrali, takže žiadna sláva, ale Stathama mám stále celkom rád. Ako oddychovka je to výborná vec, pre jednoduchých divákov lahôdka, ale žiadnu hĺbku nehľadajte. 70% ()

reky

Film splnil přesně to, co jsem očekával. Béčková efektní akční jízda od začátku do konce, těch 105 minut uteče jako voda, což je u takovéhoto typu filmu základ. Statham jako obvykle dobrej, tohle mu prostě sedne. Co se týče samotných závodů, tak sice trochu zběsilý střih, že se člověk musí na začátku zorientovat, kdo jede v jakym autě, jinak ale povedený. Vychytávky v podobě sbírání bonusů (štítů a zbraní) mi problém nedělaly, ba naopak viz stylové zničení "kamiónu". Zápor vidim v tom, že snímek nemá žádné vyvrcholení, tempo je vlastně pořád stejné. Taky by se tvůrci neměli uchylovat k mono/dialogům typu: jsem/nejsem dobrý otec - to jim moc nejde a k tomu, jak drsňácky se snímek snaží působit, to moc nesedí. Ty 4* jsou slabší, ale zas proč je nedat. 75% ()

Rockwood

Další akční film pro uvolnění. Dobře udělané, ale teda divím se, že v době, kdy píšu tento komentář má tento film 74%, Což mi příjde dost, ale budiž. Já sám pro něj hodnotím čtyřmi body. Dobrý nápad, dobře propracované, dobře zpracované... a Statham v hlavní roli... začínám toho herce mít rád. ()

kopfa

Při závěrečném odjezdu kamery už jsem zcela metamorfoval do chodícího kbelíku plného bublajících hormonů. Film do posilovny. ()

sir-dave

Setři mi to z okna až se vrátime. Tak tomuhle se říká jízda! Trochu jsem se obával, že z toho bude, z mého pohledu, podobná kravina jako Speed Racer, ale naprostý opak!! Skvělá auto-střílečka na odreagování. Většinou když si pouštím film a jsem unaven tak u filmu usnu - tady tenhle film mně probudil. Nebylo čas na spaní a byla by to i škoda být bez pohledů na sexy navigátorku Natalie! Na plných pět hvězd to určitě není, ale na čtyři je to o něco míň a vzhledem k tomu, že mně v poslední době nějaky film tak nezaujal tak za pět! 90% ()

SoolenJV

Beckovy film, ktery si na nic nehraje. Anderson se vratil do sveho stareho stylu a prisel se zabavnou podivanou, u ktere clovek prijemne zabije cas. ()

daEmoNickY odpad!

Si radsi zahrajte Quarantine, Carmageddon (2ku?), Destruction Derby (ujde) nebo Flatout (jeden se da sehnatzadara). Dej v tomhle filmu je jenom proto, aby se tomu dalo rikat film. To, ze rikam ze to je definice kruhem, znamena ze sem chytrej, protoze umim pouzit slovo definice. Nekde si totiz precetl, ze to jak se to rekne vyjadruje dusi Ne, v to jsem veril. To, co jsem si precetl bylo ze to tak neni. Techto par vet se tyka tohoto filmu tak moc, jako zadnej prst nikdy nemackal na posun vpred. "Akce" tam totiz stoji taky za hovno. ()

URBAN

Tenhle film jsem viděl snad 5krát a pořád mě nepřestává překvapovat akce , napětí , herecké výkony na jedničku toto je akční perla ........................................... nic víc asi neřeknu k takovým užasným filmům ani není co říct to ony mluví samy za sebe ( 12.3.13/MAC ) ()

StanislachKo

Málinko lepší priemer. A je to škoda! Lebo pomer akcie vaty bol celkom stráviteľný, Stathan sa mi zdal dokonca menej Stathanovský a tým pádom sympatickejší (neviem ako to), padouška bola tiež celkom zaujimavý typ. Možno keby sa strhol ten navonok sa tváriaci seriózny šat, súkol by som fullku. A možno ani nie, lebo hlavná kočka sa tvárila viac sexy ako bola a neviem sa rozhodnúť, či sa mi roztrasená kamera šialene rýchlo zoomujúca a odzoomujúca vlastne páčila, alebo nie. Inak to bol slušný mazec, ale nie taký adrenalín. No našťastie ani strata času. Recykláty hunger games, či battle royale budú ešte nejakú dobu bezpečne fungovať. ()

otík

Stathamovi role sedne jak paruka na jeho pleš. Sice je to tradiční Anderson, čili vítězství hmoty nad duchem, ale aspoň je to přehledné, napínavé a sice tradičně, ale slušně vymyšlené. Jako akční jednohubka pro podzimní večery jako stvořené. ()

Deyw

Tohle me driv hrozne bavilo..nejlepsi scena je jasne ta kde statham dela shyby ve vezeni a ma brutalni zada..ne ted vazne..dobry zavody, pekne natoceny a super akce...proste jeden z nej stathamovo filmu! ()

Radiq

Ale jasně, že to smrdí béčkem, ale nebyla to taky tak trochu zábava? Oproti původnímu nápadu tomu dali trošku myšlenku - že jde o vězně odsouzené na doživotí/na smrt a nejezdí se normálně po městech mezi civilisty, ale ve vězeňském komplexu, kde nevinní nepřijdou k úhoně. Přece jen mi tam ale chybí to srážení lidí za body. Kvalita filmu má dvě strany. Chcete-li něco, k čemu nepotřebujete mozek, je to ideální - akorát nesmíte být epileptici, protože ta akční kamera je často úplně schizofrenně roztřesená, střih střídá střih a kulometná palba je nejčastější zvukovej efekt ve filmu. A pak je tu ta druhá strana mince - že je to fakt blbost a chápu, že ne každej takovýmu typu filmu přijde na chuť. Pak je tady Jason Statham, kterej toho ale v podstatě moc nepředvede - kromě svého svalnatého vypracovaného těla, několika (asi dvou) bitek a sezení za volantem. Myslím, že je tohle úctyhodnej pokračovatel původního filmu, ne jak tahle sračka. ()

CinemaRanger

PWSA má na kontě jen dva filmy, které u mne přesáhly hranici 60% a to je právě tento snímek a pak jeho dřívější počin Horizont události. Na film Death Race jsem se podíval poněkud spontánně, takže jsem neměl žádná očekavání. Dopadlo to dobře. Akce je výborná, má to tempo, herci aspoň něco dělají a příběh je jednoduchý. Akorát mám problém s kamerou, dost se třese a pak jsou některé scény nepřehledné a vytrhávají mě z děje. 7/10 ()

Jirgen

Od tohohle filmu jsem čekal, že se mi bude opravdu líbit a měl jsem naprostou pravdu … Prostě Jason Stathamovi tyhle role automobilového řidiče sednou dokonale a už jen čekám kdy tento herec konečně stoupí do první ligy a natočí nějakou totální pecku …. I když třeba mu právě sedí tyto tak zvané béčkové filmy, což pro mě rozhodně tenhle nebyl …. A už se těším na Kurýra 3 a snad jěště víc na Crank 2 a myslím, že nejsem sám. ()

eJacques

Tvrdé, drsné, akční a prvoplánové, tzn. že si to nesnaží hrát na áčko, ale od začátku cíleně na béčko - a je to povedené jako hrom... ()

ing.Frosty

Dlouho sem nechtěl dát Andersonovi šanci a pořád ho nenávidim za to jak zmršil 2 největší sci-fi ikony, ale tohle byl vážně nářez. Svižný, rychlý, brutální, AKČNÍ a ne-nudný. Ps: Proč vždycky z hezkých holek nadělaj sekanou ? ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne