Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

dee-key

Tento film má dnešní mládeži hodně co nabídnout. Rychlá auta, střelbu, krásné slečny, nekonvenčí násilí, zápletku zapletenou jako vánočka a ... ?happy end? Statham asi trochu posiloval, nebo má opravdu hnusný nádor přes celá záda. Docela příjemné béčko. Podruhý bych na to asi nekoukal, ale poprvý jsem se docela bavil. ()

fmash

Klasická akce ve starém stylu (v moderním hávu), kde je jasně vidět záporák i klaďas, a přitom se to moc nenimrá v motivacích — už jen to, že jinak nadbytečný úvod, proč hrdinu všechno tak sere, se odbyde během deseti minut a bez vytahaných slzných žláz. ()

OG_Swifty

Remake / prequel / inspired by puvodniho Death Race je samozrejme nesrovnatelne jiny, vcetne zakladniho konceptu cely rallye smrti. Puvodni rallye se Stallonem je zabavna akcni jizda, tohle rallye je ... zabavna akcni jizda (ale ne TAK zabavna jako 2000). Jelikoz to vidim necelych 10 po natoceni a v televizich a kinech je "rodina" kolem Vin Diesela, spoluprace Statham a Gibson mi prisla celkem vsedni. Nevsedni byly drzky dozorce Ulricha a arijci kolem Pachenka. Ve finale jeden velky prumer, ale bavilo me to. ()

Violeta

Ženský tohle MUSÍTE vidět!!! Opancéřovaný káry, vytuněný kokpity, napalm, aktivovaný lebky, rozmašírovaný hlavy, řev kulometů, hvězdice, řetězy, všechno snímáno patnácti kamerama, zpomalený záběry, blonďatá vychcaná bestie a pár ostrejch sexykočiček. A hlavně - žádný zbytečný kecy. Bože!! Přesně moje krevní skupina, urvala bych si koule, kdybych je měla! A tělo pana Stathama? Jo, přemluvili by mě. ()

SonG

Jason Statham potvrzuje,že se dostává do elity ačňákových herců....Film sám o sobě velmi dobrý, sem tam nejde něco vidět díky podělanému stříhu, a nevyhl jsem se pocitu, že je tak hodina a třičtvrtě je pořád to samé dokola..Tím ale nechci říct, že jsem se nebavil, spíše naopak..Je to nadupaná jízda plná výborných efektů a parádních momentů.....Jen mi do dokonalosti ještě něco schází... ()

iHyik

Že umí Statham řídit, to už se vědělo. Že už není tak skvělý herec taky. Ale natočit TAKOVEJ film bez něj, tak s kým jiným? Kvalitní příběh v kulervoucím ((c) de_Facto)provedení a jednou sexy spoluřidičkou. A to všude vykládám, jak nesnáším závodní hry a závodní filmy. Je na čase zase jednou přehodnotit priority. Sledovat ten masakr bylo chvílema o myokard! ()

Cl3ricK

Jediný film, od režiséra W.S. Andersona, který stojí za to vidět, samozřejmě pokud nejste snob, a krev a násílí se vám nepříčí. Death Race je růže mezi plevelem Andersonovy tvorby. Ať už to je borec Statham, nebo nabušená auta, pro mě to je hotová lahůdka. P.S. Teď, když už jsem viděl prequel, si tohoto prvního dílu cením ještě víc. ()

kagemush

Anderson si už po Horizontu události,kdy mu soudruzi producenti předvedli co všechno se dá s filmem udělat když se do toho řádně střihne,slíbil, že tuhle jemu nadřazenou sortu filmových poloblbobohů bude už nadále jen a pouze poslouchat. Na slovo. Což zdárně již několik let činí a nic na tom (bohužel) nezměnilo ani tohle minidílo.To si totiž lehce se nudící investoři řekli,že témata už zase došla a Corman že je levnej.Dáme tomu jména a auta z Death race 2000 (koncept né,to by se v tej naší euoroamerickej korektností posedlé společnosti mravokárci asi určitě posrali),-námět tedy raději z Deathsportu (zabíjeni se kriminálníků mezi sebou přeci nemůže nikoho kakat a prošlo to už tolikrát!). Tak a vytvořili něco kdy útrpný dialogy a ňuňuňu příběh rozechvěle trpícího taťuldy ranaře mi připadali mnohem zábavnější než rádoby akční (klipovitá) akce. A ten konec!!! Pro poloboha! ()

Jango_Fett

Tak tohle byla bomba, pěkně krvavá automobilová akce. Pokud se tedy dá těm obrněným kárám říkat auta. Pokud si chcete odpočinou u nějakého akčního filmu a moc nad tím nepřemýšlet, tak Rallye smrti je film právě pro vás. ()

Chen

Naprosto strhující podívaná u které jsem se nestačil divit, co Anderson zvládl natočit s tak skromným rozpočtem. Statham je samozřejmě drsnější a svalnatější, než ve svém minulém filmu, Joan Allen je prvotřídní chladná mrcha, Natalie Martinez je drsná kočka přesně podle žánrových pravidel, závody jsou sestříhány skvěle, takže nezavládne zmatek "co se děje, co to bouchlo, komu se to rozprskla hlava?", tomu říkám "béčko" a to není výtka. ()

Antabelus

Měl jsem jisté nutkání dát vzhledem k tomu, jak je film zde na ČSFD přehodnocený, odpadní hodnocení. Nakonec je mi ho docela líto a jako dobrovolný výplach mozku plný dobře zmáknutých efektů tento snímek funguje ve finále celkem dobře. Jedna hvězda jako základ + druhá za docela povedné efekty a akční scény. ()

peto12

Skvelý akčný film s dobrý hercom Jason Statham, kde v tomto filme ide o preteky. Trochu mi to pripomína paródiu na film Rychlo a zbesilo, ale tento film pre mňa bol dosť akčný. Veľmi dobré špeciálne efekty ma nechali nadýchnuť. ()

Martin741

Death race 1 je sice vykradacka kultoveho Death Race 2000, ale to nevadi. V podani rezisera Paula W. S. Andersona je toto zabavny beckovy film s kopou drsnej akcie a vybornymi autonahanackami. Co na tom, ze scenar je dementny a herecke vykony otrasne? Komu to vadi, nech zapne mozog a pusti si napriklad nieco od Ingmara Bergmana. Mne to nevadi, lebo mam chut vypnut mozog a nechat sa unasat poriadnou davkou neskutocnej zabavy, kde netreba rozmyslat. Obcas treba totiz vypnut, a len sa odreagovat. 72 % ()

dezorz

Detah Race 2000 z 1975 bol tak blbe, az to bolo fajn. Death Race z 2008 je blby, len o cosi menej, takze to vlastne nie je fajn. ()

MrPierc

5*ové Béčko, které by skoro mohlo být Áčkovým filmem, ale nedovoluje mu to prostředí ani zápletka. Filmu to ale vůůůůůůbec neškodí, ryhlé střihy, stylové postavy a hlavně film je chvílemi skoro prezentován jako počítačová hra ( komentování závodu, či předplatné na daší sezónu). Film není sice na přemýšlení, ale překvapí hlavně svojí syrovou stránkou. Dobře zahraná postava toho pomalejšího pomocníka. ()

Jino

Anderson natočil dobrou jízdu bez nějakých napínavějších míst a které bohužel chybí smysluplnější scénář, ale to asi stejně nikdo nečeká u takovéhoto druhu filmu. Statham předvádí svůj již tradiční výkon drsňáka. Je to na rozmezí tří až čtyř hvězd. ()

Petoss1

Parádne sa pri tomto filme oddychuje, nemusíte rozmýšľať, všetko ide pomerne rýchlo a hlavne je to zaujímavé. Som nadšený z toho ako sa autori pohrali s tou štylizáciou pretekou, autá sú prepracované, zbrane na autách sú ale po strelivo si musíte doslova prísť to isté platí aj o takzvaných štítoch - olej, napalm, dym. Všetko je to pekne spracované a určite nie odfláknuté. Preteky sú natočené vynikajúcou kamerou a spolu s dobrými efektami to pekne do seba zapadá. Na tomto filme mi nevadilo doslova nič, no možno trošku ten očakávaný záver ale to je maličkosť. 82% ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne