Reklama

Reklama

Ženy

  • USA The Women (více)
Trailer 1

Co vznikne, když se sejdou hvězdné herečky v čele s Meg Ryan a Annette Bening, schopná scenáristka, režisérka a producentka v jedné osobě Diane English a klasický příběh o skupince kamarádek z New Yorku? Odpovědí jsou Ženy, vtipná a jiskřící komedie o současných ženách a síle ženského přátelství. Předlohou byl film George Cukora z roku 1939 a divadelní hra Clare Boothe Luce z roku 1936... Mary (Meg Ryan) má ideální život: krásný dům, rozkošná dcera, úspěšný manžel a částečný úvazek návrhářky v oděvní firmě. A navíc se může spolehnout na své úžasné kamarádky, především na nejlepší přítelkyni Sylvii (Annette Bening). Tato žena s velkým šmrncem a ostrým humorem je šťastně svobodná a navíc právě povýšila na šéfredaktorku uznávaného ženského časopisu Cachet. Do jejich věrné trojky patří ještě Edie (Debra Messing), výstřední žena, která dělá matku kamarádkám i svému stále se rozrůstajícímu potomstvu. Dále je zde humoristická esejistka Alex (Jada Pinkett Smith), okouzlující lady se zvláštním darem říkat lidem věci, které rozhodně nechtějí slyšet. Ideální život je ale málokdy věčný. K jeho zruinování stačí často úplná prkotina. Třeba ztráta zaměstnání a následná touha zlepšit si náladu návštěvou manikérky. Právě tady se Mary dozví o manželově nevěře, čehož využije její nejlepší kamarádka pro svůj ženský časopis – včetně pikantních detailů. Pak nezbývá než se vydat na dlouhou cestu znovunalezení vnitřního klidu, doprovázenou krabicemi sladkého a dny strávenými doma v pyžamu. Mary nakonec skončí v ženském ozdravném táboře, kde se seznámí s “hraběnkou” Miller (Bette Midler), okázalou hollywoodskou agentkou a milovnicí marihuany, jejíž střízlivý přístup k životu se stane pro Mary inspirací. Když se Mary vrátí do New Yorku, začne znovu dávat dohromady svůj starý život, ale tentokrát s vědomím, co a kdo je v jejím životě nejdůležitější. Toto zjištění hraje zásadní roli ve chvíli, kdy se má setkat s člověkem, který jí ublížil nejvíc, jehož přítomnost jí ale také nejvíc schází: se Sylvií. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (202)

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Skutečně nepovedený film, který se bude líbit jen velmi malému okruhu divaček. Scénář je nudný a hloupý a ačkoliv se herečky docela snaží, výsledek je žalostný. Film je příliš dlouhý a ve vážných scénách selhává. Distributor se nám snaží namluvit, že jde o "vtipnou a jiskřící komedii o současných ženách," ale to je blbost. Nic z toho ve filmu není. Vtipné to není, jiskřící také ne a o současných ženách? Spíš současných slepicích. Záliba v módě, která vrcholí na módní přehlídce mě naprosto znechutila a životy většiny postav opovrhuji. Sám nevím, za co dávám 1*. 30%. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Mark Isham: 1. Count On Me - Lucy Schwartz 2. Happiness - Goldfrapp 3. The Races - The Bird and The Bee 4. I'll Cry For The Both Of Us - Jessie Baylin 5. Everything Good - Ruby James 6. I Feel It All - Feist 7. Womankind - Annie Lennox 8. Someday Soon - KT Tunstall 9. After the Rain - Little Dragon 10. Money Can't Buy It - Annie Lennox 11. Beautiful - Lucy Schwartz 12. It's a Boy - Mark Isham ()

Reklama

KarelR 

všechny recenze uživatele

Ženy ten film asi braly moc vážně a čekají to samé od nás. Nebojte se, my víme, že jste ve skutečnosti úúúplně jiné ;) Jako příslušník "nepřátelského pohlaví" musím říct, že jsem nedostal nic míň než příjemnou komedii, ve které mi muži ani nechyběli a divil jsem se, že krom Evy Mendes bych žádnou z hrdinek do pěti minut nezabil. Upřímně jsem to čekal mnohem horší, takže palec opatrně nahoru. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Když jsem se na tenhle film výhradně o ženách chystal, kouknu na dtb. a ... Cival za *** , KevSpa * ! Tady evidentně není něco v pořádku :) .... Musím říct, že po čtvrthodince bych zabíjel (Civala a všechny ženský - kromě KevSpa :), ale po poslední scéně musím sklonit hlavu a opatrně přiznat 50 % ... Neurazilo, nenadchlo, ale v několika scénách fakt pobavilo. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

50%. Skrz naskrz průměrný, uštěbetaný a mě osobně ničím neurážející dámská jízda, která má několik svých momentů (útoky na milenku, Pomstychtivá Eva ve spodním prádle, porodní finále), jinak ale jen klouže po klišé a rodinném sentimentu, v němž výrazně potěší vlastně jen důsledné míjení chlapů a to, že všechny ženštiny mají větší než malé množství osobního kouzla. Mimochodem POMO by už měl zavést tu desetidílnou hodnotící stupnici, páč poslední dobou jsem pořád někde mezi a musím zaokrouhlovat :-( ()

Galerie (59)

Zajímavosti (9)

  • Stejně jako v původní verzi z roku 1939, i v této verzi z roku 2008 hrají ve filmu pouze ženy. (HellFire)
  • Jediný muž, který je ve filmu vidět, se objevuje v bočním zrcátku auta. (ČSFD)

Reklama

Reklama