Ženy

Women, The

Ženy

Komedie / Drama

USA, 2008, 109 min

Překvapení. Čekal jsem totiž cypovinu ve stylu Sex ve městě ale dostalo se mi vcelku snesitelné komedie, která místy chce být dramatem. Nebo dramatu, které chce místy být komedií? Sám nevím, protože to ani film pořádně neví. Ale to je vlastně jedno, protože se to dalo snést, na Evu Mendes se krásně koukalo, speciálně v tom prádélku a přežil jsem to více méně bez následků. Sice pochybuju, že bych tohle ještě někdy potřeboval vidět, ale na jedno zhlédnutí, když nevíte, co s časem… proč ne? 50 %.(5.9.2011)

Není to sice žádný zázrak, ale párkrát jsem se zasmál a herecké obsazení je velice dobré. A to, že se hlavní hrdinky chovají většinou jak slepice, o tom přece ten film je a mně to vůbec nevadilo.(8.5.2009)

KVOK! Ale nie, až taký kurník to zasa nebol. Veľmi originálny filmík, ktorý zaujme nielen ženy, ale i mužov dokonca bez toho, aby bolo za názvom napísané XXX (i keď celá tá plejáda kočiek tiež nebola na zahodenie). Je pravda že originalita spočívajúca v absencii mužov v niektorých scénach ustúpila reálnosti, ale dajme tomu že aj tá módna prehliadka bez tuctu pobehujúcich gejov sa dala zniesť. Pôvodnú predlohu som síce nevidel a teda neviem porovnať tieto dve verzie, no s tejto novej cítiť jednoznačný odkaz na Sex v meste. Dokonca aj pár veľmi vydarených fórkov ráčilo navštíviť projekciu, čo vynieslo snímok na veľmi pozerateľnú úroveň. Niesom síce odborník na tieto veci, ale na flanelový večer s hihňajúcimi sa kamarátkami a fľašou vína by som to odporučil aj priateľke.(28.2.2012)

Vidět v jednom dni originál i remake snímku, jako jsou Ženy, byl docela záhul. Pro ty, co neradi čtou dlouhé texty rovnou říkám, že originál byl daleko lepší a zábavnější než tato verze. Sice měl barevnou pouze jednu scénu (a to módní přehlídku - v módě se nevyznám, ale řeknu vám, nudnější hadry než ty předvedené v nové přehlídce jsem ještě neviděl) a neměl terminátorskou scénu na začátku filmu (mám jen pět minut na nakupování:), ale snad všechno bylo v té staré černobílé verzi lepší než v té nové - herečky i herecké výkony (hlavně dcera a matka hlavní představitelsky, ale i mrcha Crystall, kterou zahrála Joan Crawford vskutku dábelsky - a inteligentně zároveň, ať se jde Eva Mendez vycpat), taky mi chyběla kouzelná (a velmi neuctivá a nekorektní) titulková sekvence na začátku, ve které byla každá z žen představena nejprve jako zvíře a následně to zvíře napodobila herečka... Tak snad jen uznání remaku za to, že se točilo v reálu a snímání scény porodu bylo aspoň trochu dynamické.(7.4.2010)

Naprosto nechapu hodnoceni uzivatelu, ktere tomuto filmu tady davaji, to same na IMDB. Podle Vas je to film naprosto podprumerny, vhodny maximalne na nedelni zaprsene odpoledne. Ja od nej take moc necekal a sel jsem na nej v podstate jen jako doprovod, pricemz se mi nakonec dostal dokonale pod kuzi a znamkuju takrka na vybornou. Je to film, ve kterem neni zaber ani na jednoho chlapa, je to film prospikovany neskutecnym mnozstvim vtipu a inteligentniho humoru. Dalo by se rici, ze parazituje na Sexu ve meste, ale neni to az tak pravda. Tady nedochazi jen ke zrade ze strany muze, ale take nejlepsi kamaradky, film plny zenske logiky, ktera ale chlapovi skutecne ucaruje, protoze si mnohdy rekne (ted mi damy prominte), ze neni mozne, aby byla tak blba :D. Tech scen je tam ale opravdu jen par a spise bude chlap obdivovat, s jakou raznosti a bravurou se dokazou vyporadat s jinymi zivotnimi problemy. A jedna hlaska za vsechny na konec: Nemirte na me s jeji vaginou, je nabita (to kdyz jeji kamoska zrovna rodila :D ). PS: Meg Ryan opravdu tak dlouhe vlasy neslusi :(...(16.12.2008)

• - Stejně jako v původní verzi z roku 1939, i v této verzi z roku 2008 hrají ve filmu pouze ženy. (HellFire)

• - Zlatá malina - Nominace: Nejhorší herečka (A. Bening, E. Mendes, D. Messing, J. P. Smith, M. Ryan). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jediný muž, který je ve filmu vidět, se objevuje v bočním zrcátku auta. (Nanien)