Ženy

The Women

Ženy

Komedie / Drama

USA, 2008, 109 min

what do I want? to je oč tu běží .... líbily se mi všechny ... jemná nadsázka v těch nejsložitějších otázkách života všech, nejenom žen ... Diane šla na jistotu, takže konec trochu nepřesvědčivý, ale jinak řemeslně příjemný, že by dělala divadlo? nevím, ženy držím vám palce, aspoň těm, které nás mají stále rády, tak jako my je ...(17.12.2010)

• blackrain

Čistě ženská záležitost, kde se neobjeví žádný mužský zástupce. Neslyšíme je v telefonu, když s nimi ženy telefonují. Nevidíme je při hádkách. A teď mě tak napadá, že se žádný neobjevil ani na ulici nebo v restauraci. Prostě ženské starosti a radosti v úhledném filmovém balení poskládané ze všech možných i nemožných kliše, které se kdy na filmovém plátně objevily. Najdeme tu skutečně všechno, přátelství a zradu, kariéru a rodinu, rodiče a děti, manželství a nevěra. Nechala jsem se zlákat hvězdným obsazením. To bylo velmi příjemné.(18.11.2009)

• lennyd

Každá z nich má své problémy, nicméně všechny uznávají, že záletnictví Maryina (Meg Ryan) manžela je problémem největším. A vzhledem k tomu, že jsou kamarádky, hodlají pomoci. Sylvia (Annetge Bening), Alex (Jada Pinkett Smith) či Eddie (Debra Messing) se s neštěstím své kámošky jen tak nesmíří, a krásné Crystal (Eva Mendes) ukáží, kam patří... Film, kde hrají samé ženy, ve mne od počátku vzbuzoval nedůvěru. Pro jistotu jsem nejdřív nechal manželku, ať se na film podívá, a zhodnotí, zda by pro mne neznamenal nějakou duševní újmu - sice prý je to kravina, ale docela neškodná. Tak jsem to shlédl, a musím do puntíku souhlasit. Samotný příběh je docela o ničem - řekl bych - udělat z toho jednu epizodu Sexu ve městě, budiž, ale na celovečerák to nemá. Chvilkama jsem se přistihl, že místo vlastního děje hledám, zda se na obrazovce přece jen neobjeví nějakej chlap - ale holky to měly podchycené, ani ve scénách na ulici nikde nikdo (prostě taková Sexmise :) ).(10.12.2009)

• vorenus

Z přebalu filmu na vás koukají čtyři mega star a kvůli tomu jsem se do toho rozhodl jít.Bohužel dvě z nich E.M. a J.P.S. hrají pouze druhé housle.A to je škoda, protože lesba v podání J.S. je výborná a E.M. jako sexy dračice se snad už narodila, ale obě mají opravdu málo prostoru.Hlavní part má na svých bedrech M.R. ta není špatná, až na to, že v tom účesu vypadá jako kdyby naklonovali ovci s prasetem.Její plastické zlepšení je spíš zmršení.Název filmu mluví za vše a je určen spíš ženskému publiku.(11.9.2009)

Ve filmu bylo více dialogů než děje. Možná víc dialogů, než je zdrávo. Ale u tohoto filmu to moc nevadí. A kdo má rád ženské tlachání a řešení ženských problémů, určitě mu ten film neublíží. Já jsem rád, že jsem po dlouhé době viděl Meg Ryan. Chci říct, že i ostatní herečky hrály dobře. Dokonce si s tímto osazenstvem umím představit seriál v duchu tohoto filmu. Něco jako "Zoufalé manželky". Za těch sto a něco minut jsem si ty holky celkem oblíbil, takže seriál by mi vážně nevadil.(6.1.2011)

• - Stejně jako v původní verzi z roku 1939, i v této verzi z roku 2008 hrají ve filmu pouze ženy. (HellFire)

• - Jediný muž, který je ve filmu vidět, se objevuje v bočním zrcátku auta. (Nanien)

• - Role Mary Haines a Crystal Allen si měli zahrát Annette Bening a Uma Thurman. Mirian Aarons a Peggy Day mohli zase ztvárnit Lisa Kudrow a Anne Hathaway, ale role byly vyškrtnuty ze scénáře. (HellFire)