Co vznikne, když se sejdou hvězdné herečky v čele s Meg Ryan a Annette Bening, schopná scenáristka, režisérka a producentka v jedné osobě Diane English a klasický příběh o skupince kamarádek z New Yorku? Odpovědí jsou Ženy, vtipná a jiskřící komedie o současných ženách a síle ženského přátelství. Předlohou byl film George Cukora z roku 1939 a divadelní hra Clare Boothe Luce z roku 1936... Mary (Meg Ryan) má ideální život: krásný dům, rozkošná dcera, úspěšný manžel a částečný úvazek návrhářky v oděvní firmě. A navíc se může spolehnout na své úžasné kamarádky, především na nejlepší přítelkyni Sylvii (Annette Bening). Tato žena s velkým šmrncem a ostrým humorem je šťastně svobodná a navíc právě povýšila na šéfredaktorku uznávaného ženského časopisu Cachet. Do jejich věrné trojky patří ještě Edie (Debra Messing), výstřední žena, která dělá matku kamarádkám i svému stále se rozrůstajícímu potomstvu. Dále je zde humoristická esejistka Alex (Jada Pinkett Smith), okouzlující lady se zvláštním darem říkat lidem věci, které rozhodně nechtějí slyšet. Ideální život je ale málokdy věčný. K jeho zruinování stačí často úplná prkotina. Třeba ztráta zaměstnání a následná touha zlepšit si náladu návštěvou manikérky. Právě tady se Mary dozví o manželově nevěře, čehož využije její nejlepší kamarádka pro svůj ženský časopis – včetně pikantních detailů. Pak nezbývá než se vydat na dlouhou cestu znovunalezení vnitřního klidu, doprovázenou krabicemi sladkého a dny strávenými doma v pyžamu. Mary nakonec skončí v ženském ozdravném táboře, kde se seznámí s “hraběnkou” Miller (Bette Midler), okázalou hollywoodskou agentkou a milovnicí marihuany, jejíž střízlivý přístup k životu se stane pro Mary inspirací. Když se Mary vrátí do New Yorku, začne znovu dávat dohromady svůj starý život, ale tentokrát s vědomím, co a kdo je v jejím životě nejdůležitější. Toto zjištění hraje zásadní roli ve chvíli, kdy se má setkat s člověkem, který jí ublížil nejvíc, jehož přítomnost jí ale také nejvíc schází: se Sylvií. (oficiální text distributora)

Trailer 2

zdenny

Ve filmu bylo více dialogů než děje. Možná víc dialogů, než je zdrávo. Ale u tohoto filmu to moc nevadí. A kdo má rád ženské tlachání a řešení ženských problémů, určitě mu ten film neublíží. Já jsem rád, že jsem po dlouhé době viděl Meg Ryan. Chci říct, že i ostatní herečky hrály dobře. Dokonce si s tímto osazenstvem umím představit seriál v duchu tohoto filmu. Něco jako "Zoufalé manželky". Za těch sto a něco minut jsem si ty holky celkem oblíbil, takže seriál by mi vážně nevadil. ()

Cival

50%. Skrz naskrz průměrný, uštěbetaný a mě osobně ničím neurážející dámská jízda, která má několik svých momentů (útoky na milenku, Pomstychtivá Eva ve spodním prádle, porodní finále), jinak ale jen klouže po klišé a rodinném sentimentu, v němž výrazně potěší vlastně jen důsledné míjení chlapů a to, že všechny ženštiny mají větší než malé množství osobního kouzla. Mimochodem POMO by už měl zavést tu desetidílnou hodnotící stupnici, páč poslední dobou jsem pořád někde mezi a musím zaokrouhlovat :-( ()

Lyncha

Asi to bude tím, že jsem právě teď potřebovala vidět právě takovýhle film - trochu jsem si připadala, jako bych seděla na kafi s kamarádkama a dopřávala si to uvolněné slepičí tlachání, které žádná z nás nemyslí úplně vážně, ale báječně se u toho odreagujeme. V jakémkoli jiném rozpoložení mysli by to byla asi dost nuda. ()

Andre3000

Nejvíc mě na tom filmu zaujalo, že tam nebyl ani jednou vidět muž (pokud se nepletu). Jenže fakt, že je to ta nejzajímavější věc na tom filmu je samo o sobě propadák. Díval sem se na to se svoji přítelkyní a řekněme, že kdyby nebylo jí, tak sem to určitě nedokoukal. Něco jako Sex ve měste v provedení ochotnického divadla v Trusnově :-) Btw. kdyby někdo věděl, kde najdu ten rozlehlý bulvár po kterém chodí pouze samé ženy, tak ať mi dá určitě vědět :-) ()

petaspur

Po zjištění hereckého obsazení (jediný důvod proč jsem se na to díval) jsem věděl, že pod *** nepůjdu. Film samotný však byl tak dlouho nudný, až jsem mezi všemi těmi "moudry" přišel na to, že žádná z hereček mi zdaleka nepřipadá tak atraktivní, jako před projekcí. Musím přiznat svoji naivitu, protože už dávno vím, že s touto sortou lidí bych si nerozuměl ani v normálním životě. ()

• Zlatá malina - Nominace: Nejhorší herečka (A. Bening, E. Mendes, D. Messing, J. P. Smith, M. Ryan). (ČSFD)
  • Jediný muž, který je ve filmu vidět, se objevuje v bočním zrcátku auta. (ČSFD)