Ženy

Ženy

Komedie / Drama

USA, 2008, 109 min

• Ichabod

Pozitivní : Meg Ryan po delší době ve filmu, sexy Jada Pinkett-Smith pokukující po Evě Mendes a z toho vyplívá neustálé přemýšlení o tom jak by byl film skvělý kdyby Jada v něm konzumovala ovoce z nahé latino-girl, namísto další tuny prázdných dialogů. Jinak je to absolutně o ničem a je to blbé až to bolí.(28.3.2009)

Od tohoto snímku jsem předem očekával další Sex ve městě nebo jiné vyloženě dámské movie. To mi vyšlo, parta holek "lepší" společnosti řeší nevěrného manžela jedné z nich. Musím přiznat, že jsem se chvilkami opravdu dobře pobavil a třeba scéna při porodu je opravdu k pobavení. Herecké obsazení je výborné a ono se to dá pohodově shlédnout.(27.12.2010)

• FilmFan24

Ženy, ženy, ženy...co jsem vám udělal? Ač jsem původní film George Cukora z roku 1939 neviděl, tenhle film mě po pár minutách připadal jako úplně zbytečný remake. Nic nezachránilo ani výtečné lahůdkové ženské obsazení, které bohužel scénář o ničem nezachrání. Romantická komedie, kde se jenom o chlapech mluví, nemůže fungovat. "Ženy" jsou zářným příkladem. Jedno z největších filmových zklamání poslední doby!(23.4.2009)

50%. Skrz naskrz průměrný, uštěbetaný a mě osobně ničím neurážející dámská jízda, která má několik svých momentů (útoky na milenku, Pomstychtivá Eva ve spodním prádle, porodní finále), jinak ale jen klouže po klišé a rodinném sentimentu, v němž výrazně potěší vlastně jen důsledné míjení chlapů a to, že všechny ženštiny mají větší než malé množství osobního kouzla. Mimochodem POMO by už měl zavést tu desetidílnou hodnotící stupnici, páč poslední dobou jsem pořád někde mezi a musím zaokrouhlovat :-((31.10.2008)

• blackJag

Kdybych nevěděl, že je to v podstatě remake, řekl bych, že tu někdo opisoval od SEXu VE MĚSTĚ. Opisoval a ještě ne moc dobře. Před očima se vám tu rozevře trapný záznam částí několika etap života hloupě napsaných figurek z řad něžného pohlaví, který nedokáže působit ani reálně, ani zábavně, a v němž je pojem drama nechtěně zaměňován ve významu parodie. K tomu celý kolektiv štěbetajících dam podává kolektivně špatný výkon a doslova žádná z nich ve filmu nevypadá dobře. Megí se tak zoufale snaží zbavit svého diblíkovitého herectví, až je mi jí líto, Anča v roli působí jako ztracená kachna v slepičárně a Evka je tu za karikaturu své vlastní krásy. Celý tento ryze ženský pokus působí jako neodborně provedená vivisekce (muže od ženy), kdy po odstranění všeho "závadného" zůstane jen nevtipná, k smrti nudící křeč. 25%(4.2.2009)

• - V pozdních letech sedmdesátých byl plánován remake originálu z roku 1939, kde měli hrát Jane Fonda, Barbra Streisand a Faye Dunaway, ale nikdy nepadla první klapka. (HellFire)

• - Když se plánovalo natáčet v Bostonské veřejné knihovně, měly být všechny portréty a busty mužů nahrazeny ženskými protějšky, nicméně tato scéna nebyla realizována. (HellFire)

• - Role Mary Haines a Crystal Allen si měli zahrát Annette Bening a Uma Thurman. Mirian Aarons a Peggy Day mohli zase ztvárnit Lisa Kudrow a Anne Hathaway, ale role byly vyškrtnuty ze scénáře. (HellFire)