Reklama

Reklama

Co vznikne, když se sejdou hvězdné herečky v čele s Meg Ryan a Annette Bening, schopná scenáristka, režisérka a producentka v jedné osobě Diane English a klasický příběh o skupince kamarádek z New Yorku? Odpovědí jsou Ženy, vtipná a jiskřící komedie o současných ženách a síle ženského přátelství. Předlohou byl film George Cukora z roku 1939 a divadelní hra Clare Boothe Luce z roku 1936... Mary (Meg Ryan) má ideální život: krásný dům, rozkošná dcera, úspěšný manžel a částečný úvazek návrhářky v oděvní firmě. A navíc se může spolehnout na své úžasné kamarádky, především na nejlepší přítelkyni Sylvii (Annette Bening). Tato žena s velkým šmrncem a ostrým humorem je šťastně svobodná a navíc právě povýšila na šéfredaktorku uznávaného ženského časopisu Cachet. Do jejich věrné trojky patří ještě Edie (Debra Messing), výstřední žena, která dělá matku kamarádkám i svému stále se rozrůstajícímu potomstvu. Dále je zde humoristická esejistka Alex (Jada Pinkett Smith), okouzlující lady se zvláštním darem říkat lidem věci, které rozhodně nechtějí slyšet. Ideální život je ale málokdy věčný. K jeho zruinování stačí často úplná prkotina. Třeba ztráta zaměstnání a následná touha zlepšit si náladu návštěvou manikérky. Právě tady se Mary dozví o manželově nevěře, čehož využije její nejlepší kamarádka pro svůj ženský časopis – včetně pikantních detailů. Pak nezbývá než se vydat na dlouhou cestu znovunalezení vnitřního klidu, doprovázenou krabicemi sladkého a dny strávenými doma v pyžamu. Mary nakonec skončí v ženském ozdravném táboře, kde se seznámí s “hraběnkou” Miller (Bette Midler), okázalou hollywoodskou agentkou a milovnicí marihuany, jejíž střízlivý přístup k životu se stane pro Mary inspirací. Když se Mary vrátí do New Yorku, začne znovu dávat dohromady svůj starý život, ale tentokrát s vědomím, co a kdo je v jejím životě nejdůležitější. Toto zjištění hraje zásadní roli ve chvíli, kdy se má setkat s člověkem, který jí ublížil nejvíc, jehož přítomnost jí ale také nejvíc schází: se Sylvií. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (202)

Falko 

všechny recenze uživatele

Tak naozaj potom, ako som si precital komentare sa tento film paci asi viac chlapom ako zenam a to hadam reziserkin zamer urcite nebol, kedze si tiez myslim, ze je to film hlavne pre zeny. Cely film mi pripominal SEX V MESTE (2008), kedze aj tu je taktiez priatelstvo styroch kamaratiek, medzi ktorymi to moze tiez zaiskrit. Film som si pozrel hlavne kvoli Meg Ryan, na ktoru sa stale rad divam, ale aj Annette Bening, Bette Midler alebo Eva Mendes a ostatne herecky boli skvele . Na niektorych dialogoch som sa celkom pobavil a prekvapivo som sa pri zvysku filmu nenudil, takze je to taka prijemna oddychovka. Vo filme, kde si nezahral ani jeden muz ma prekvapuje meno Micka Jaggera ako jedneho z producenta filmu... 31.12.2008 ____ Meg Ryan - (Mary Haines) +++ Annette Benning - (Sylvia Fowler) +++ Eva Mendes - (Crystal Allen) +++ Jada Pinkett Smith - (Alex Fisher) +++ Bette Midler - (Leah Miller) +++ Candice Bergen - (Catherine Frazier) +++ Carrie Fisher - (Bailey Smith) +++ Produkcia: Mick Jagger +++ Hudba: Mark Isham +++ Videl v kine 30.12.2008 +++ ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Čistě ženská záležitost, kde se neobjeví žádný mužský zástupce. Neslyšíme je v telefonu, když s nimi ženy telefonují. Nevidíme je při hádkách. A teď mě tak napadá, že se žádný neobjevil ani na ulici nebo v restauraci. Prostě ženské starosti a radosti v úhledném filmovém balení poskládané ze všech možných i nemožných kliše, které se kdy na filmovém plátně objevily. Najdeme tu skutečně všechno, přátelství a zradu, kariéru a rodinu, rodiče a děti, manželství a nevěra. Nechala jsem se zlákat hvězdným obsazením. To bylo velmi příjemné. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Film, který je skutečně v první řadě o ženách, a muži zde nevystupují. Ne, vážně nekecám, muži zde vůbec nejsou, pokud, tak jedině někde na ulici, ale myslím, že se to tvůrcům podařilo eliminovat dobře. Co to znamená? Že zde chybí vlastně jeden prvek? Ale vůbec ne! Ono se o mužích hlavně mluví a pořád se řeší. Smutné je, že film je pojat jako hloupá komedie a místo toho, aby byly ženy prezentovány jako skutečné postavy, jsou karikovány do podoby, kterou o nich mají muži. Maximálně ujeté na módu, navzájem si závidící, schopné podrazit sebe samu. Ta příručka se píše sama. Proč se dívat na filmy, který je o ženách, ale vlastně z nich dělá mrchy, feministické sochy a ženy plné přetvářky? Co je na tom tak strašně vtipného nebo zajímavého? To, že Meg Ryan hraje asi nejlépe z celého osazenstva je jen smutnou ukázkou toho, jak byly postavy blbě napsány, což je hlavní problém. Annette Bening rozhodně není z těch, které neumějí hrát, stejně tak Jada Pinkett Smith, jejíž postava je naprosto zbytečná a navíc hloupá. Neznám jediný důvod, proč by se někdo měl na tenhle film koukat. Že je to o kráse? Vnitřní, nebo vnější? To je sice hezké, ale proč jsme to museli zjistit až ve chvíli, kdy uběhly celé závěrečné titulky a hlavní protagonistky se rozpovídali o tom, co je to vlastně krása. Jsem přesvědčen, že film o ženách a jen se ženami může být vtipný a vážný zároveň, zajímavý a ne hloupý. V tomhle případě se to ale prostě nepovedlo. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/sherrybaby-lets-dance-unesena.html ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Když jsem se na tenhle film výhradně o ženách chystal, kouknu na dtb. a ... Cival za *** , KevSpa * ! Tady evidentně není něco v pořádku :) .... Musím říct, že po čtvrthodince bych zabíjel (Civala a všechny ženský - kromě KevSpa :), ale po poslední scéně musím sklonit hlavu a opatrně přiznat 50 % ... Neurazilo, nenadchlo, ale v několika scénách fakt pobavilo. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Překvapení. Čekal jsem totiž cypovinu ve stylu Sex ve městě ale dostalo se mi vcelku snesitelné komedie, která místy chce být dramatem. Nebo dramatu, které chce místy být komedií? Sám nevím, protože to ani film pořádně neví. Ale to je vlastně jedno, protože se to dalo snést, na Evu Mendes se krásně koukalo, speciálně v tom prádélku a přežil jsem to více méně bez následků. Sice pochybuju, že bych tohle ještě někdy potřeboval vidět, ale na jedno zhlédnutí, když nevíte, co s časem… proč ne? 50 %. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (9)

  • Zlatá malina - Nominace: Nejhorší herečka (A. Bening, E. Mendes, D. Messing, J. P. Smith, M. Ryan). (ČSFD)

Reklama

Reklama