Ženy

Women, The

Ženy

Komedie / Drama

USA, 2008, 109 min

Ve filmu bylo více dialogů než děje. Možná víc dialogů, než je zdrávo. Ale u tohoto filmu to moc nevadí. A kdo má rád ženské tlachání a řešení ženských problémů, určitě mu ten film neublíží. Já jsem rád, že jsem po dlouhé době viděl Meg Ryan. Chci říct, že i ostatní herečky hrály dobře. Dokonce si s tímto osazenstvem umím představit seriál v duchu tohoto filmu. Něco jako "Zoufalé manželky". Za těch sto a něco minut jsem si ty holky celkem oblíbil, takže seriál by mi vážně nevadil.(6.1.2011)

• blackJag

Kdybych nevěděl, že je to v podstatě remake, řekl bych, že tu někdo opisoval od SEXu VE MĚSTĚ. Opisoval a ještě ne moc dobře. Před očima se vám tu rozevře trapný záznam částí několika etap života hloupě napsaných figurek z řad něžného pohlaví, který nedokáže působit ani reálně, ani zábavně, a v němž je pojem drama nechtěně zaměňován ve významu parodie. K tomu celý kolektiv štěbetajících dam podává kolektivně špatný výkon a doslova žádná z nich ve filmu nevypadá dobře. Megí se tak zoufale snaží zbavit svého diblíkovitého herectví, až je mi jí líto, Anča v roli působí jako ztracená kachna v slepičárně a Evka je tu za karikaturu své vlastní krásy. Celý tento ryze ženský pokus působí jako neodborně provedená vivisekce (muže od ženy), kdy po odstranění všeho "závadného" zůstane jen nevtipná, k smrti nudící křeč. 25%(4.2.2009)

Překvapení. Čekal jsem totiž cypovinu ve stylu Sex ve městě ale dostalo se mi vcelku snesitelné komedie, která místy chce být dramatem. Nebo dramatu, které chce místy být komedií? Sám nevím, protože to ani film pořádně neví. Ale to je vlastně jedno, protože se to dalo snést, na Evu Mendes se krásně koukalo, speciálně v tom prádélku a přežil jsem to více méně bez následků. Sice pochybuju, že bych tohle ještě někdy potřeboval vidět, ale na jedno zhlédnutí, když nevíte, co s časem… proč ne? 50 %.(5.9.2011)

• Lencha

Ač mě to mrzí, nemůžu jinak. Výborné herečky a nechají se obsadit do takové nudy. Celý film se točí kolem toho, že má manžel MR milenku. Hroutí se jí svět, hledá sama sebe... A nejen ona. Musím podotknout, že tak jak se mi na začátku líbil vzhled Annette Bening a na konci vypadala hrozně, tak u Meg Ryan to bylo právě naopak. Její vlnité vlasy - děs. Pořád jsem si říkala, proč vypadá jako pudl s přerostlou srstí (sorry, Meg). Film neurazí, ale ani nenadchne. A nezachrání na tom nic ani ty skvělé herečky. Dávám lepší dvě hvězdy. Možná, že kdybych ve filmu zaznamenala alespoň jednoho muže, dala bych tři. :-D(16.12.2010)

Ne zrovna nějak extra zábavné, spíše takové rozpačité, otravné až nudné. Co se mi hodně líbilo bylo to, že po celý film byly všude pouze a jen ženy, pominu-li mimčo nakonec, u kterého to stejně nebylo poznat. Projel jsem si zpětně i scény na ulici, v obchodech a nikde jsem nenašel žádného mužského všude byly jen ženské. V tomhle směru pěkně povedený film a jistě to bylo účelem. K tomu všemu v režii taky žena Diane English a protože to byl zřejmě její první film, nebylo to tak zlé, ale nebylo to ani ono. Celé je to takové nevýrazné, není tam skoro nic co by si divák zapamatoval. Tedy finální porod byl docela netradičně pojatý, ten se mi líbil, byl to úlet. Jinak celkově šedivý podprůměr. Meg Ryann mám rád od své puberty před dvaceti lety a pomalu mi přijde že vůbec nestárne, tak snad bude mít ještě dost filmů a hlavně lepších než zrovna tento snadno zapomenutelný. Eva Mendes se mi opět nelíbila a ostatní herečky krom Jady Pinkett Smith mě moc nezaujaly. Bylo to takové žensky dovádivé, ale i tak slabé. 5/10(14.5.2012)

• - Zlatá malina - Nominace: Nejhorší herečka (A. Bening, E. Mendes, D. Messing, J. P. Smith, M. Ryan). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V pozdních letech sedmdesátých byl plánován remake originálu z roku 1939, kde měli hrát Jane Fonda, Barbra Streisand a Faye Dunaway, ale nikdy nepadla první klapka. (HellFire)

• - Role Mary Haines a Crystal Allen si měli zahrát Annette Bening a Uma Thurman. Mirian Aarons a Peggy Day mohli zase ztvárnit Lisa Kudrow a Anne Hathaway, ale role byly vyškrtnuty ze scénáře. (HellFire)