Ženy

The Women

Ženy

Komedie / Drama

USA, 2008, 109 min

Vlastně ani nevím, co jsem čekal, možná nějaký pokus o napodobení Sexu ve městě, možná nějaké komediální drama o slastech a strastech ženského života, ale rozhodně tedy vím, co jsem nečekal, a to sice že v celém filmu nebude ani jeden chlap, to mě docela překvapilo, nečekal jsem, že tvůrci vezmou ten název tak doslova. Ale jinak vnímám tento film jako docela ucházející, rozhodně to nebylo špatné, některé situace a scény naopak byly atraktivní a zajímavé a se zvědavostí jsem čekal, jak dopadne vztah Mary a Stevena, ale film jako celek vnímám jako spíše průměrnou nebo lépe řečeno mírně nadprůměrnou záležitost, která má své lepší i horší okamžiky a která mi z pozice muže přišla možná až příliš feministická, ale to je jen můj subjektivní dojem. S výjimkou rozvodu hlavní hrdinky se zde vlastně nic zajímavého neřešilo a film mi přišel spíše jako sonda do normálního života většinou normálních žen, ale že by zde byla nějaká myšlenka, něco originálního, něco co by mě donutilo říci si, že jsem viděl zajímavý nadprůměrný film, tak toho jsem se bohužel nedočkal. Pokud se zaměřím na aktérky celého filmu, tak Meg Ryan to pořád sluší, dokonce s těmi delšími vlasy vypadá ještě líp než s těmi kratšími, a všechny herečky zahráli tak nějak bez větších výkyvů. Jako film na jeden všední podvečer to je pohodová záležitost, ale víckrát to vidět nemusím. Jak už jsem napsal, film vnímám jako mírně nadprůměrný, což stačí jen na tři hvězdy.(30.6.2010)

No napriek tomu,že pre mužov film nie je asi určený,sa to dalo pozerať,určite to bolo lepšie ako nudný sex v meste,s ktorym sa tento snímok všade porovnáva. Vo filme nehrá ani jeden jediný muž,ale krásne ženy.Hlavne scéna v salóne spodného prádla s Meg Ryan,ktorá vo svojich 47 rokoch vyzerá neskutočne,ale hlavne Eva Mendez v tej čiernej spodnej bielizni Ochhh.Tam je pre mňa vrchol filmu. 6/10(26.4.2009)

Film s názvom ŽENY, v ktorom hrajú iba a jedine ŽENY (nie, chlap sa v tom celom nevyskytne ani ako komparz!) na čele s Ryankou, ktorá sa už začala prehupovať do svojho umelo pôsobiaceho imidžu. Kebyže toto všetko viem, s najväčšou pravdepodobnosťou by som si to nepustil ani keby čo. Ale ono to bolo chvíľami fakt celkom dosť vtipné, ba dokonca duchaplné.. Hlave vďaka postave Annette Bening. Je to samozrejm čistý výplach v duchu od žien pre ženy, ale ani zďaleka nie také peklo ako sa núka očakávať.(2.10.2016)

• golfista

Když jsem se na tenhle film výhradně o ženách chystal, kouknu na dtb. a ... Cival za *** , KevSpa * ! Tady evidentně není něco v pořádku :) .... Musím říct, že po čtvrthodince bych zabíjel (Civala a všechny ženský - kromě KevSpa :), ale po poslední scéně musím sklonit hlavu a opatrně přiznat 50 % ... Neurazilo, nenadchlo, ale v několika scénách fakt pobavilo.(4.1.2009)

• Lencha

Ač mě to mrzí, nemůžu jinak. Výborné herečky a nechají se obsadit do takové nudy. Celý film se točí kolem toho, že má manžel MR milenku. Hroutí se jí svět, hledá sama sebe... A nejen ona. Musím podotknout, že tak jak se mi na začátku líbil vzhled Annette Bening a na konci vypadala hrozně, tak u Meg Ryan to bylo právě naopak. Její vlnité vlasy - děs. Pořád jsem si říkala, proč vypadá jako pudl s přerostlou srstí (sorry, Meg). Film neurazí, ale ani nenadchne. A nezachrání na tom nic ani ty skvělé herečky. Dávám lepší dvě hvězdy. Možná, že kdybych ve filmu zaznamenala alespoň jednoho muže, dala bych tři. :-D(16.12.2010)

• - Role Mary Haines a Crystal Allen si měli zahrát Annette Bening a Uma Thurman. Mirian Aarons a Peggy Day mohli zase ztvárnit Lisa Kudrow a Anne Hathaway, ale role byly vyškrtnuty ze scénáře. (HellFire)

• - Jediný muž, který je ve filmu vidět, se objevuje v bočním zrcátku auta. (Nanien)

• - Stejně jako v původní verzi z roku 1939, i v této verzi z roku 2008 hrají ve filmu pouze ženy. (HellFire)