Psychiatr František Soukenický nevypadá na první pohled jako nenapravitelný sukničkář, přesto ho zálety připraví o všechno. O zavedenou praxi, když se rozejde s milenkou Ivetou a ona ho udá lékařské komisi, která mu vzápětí odebere licenci. A následně o tolerantní manželku Elišku, která se rozhodne vyměnit ho za advokáta Viktora, jenž je mimochodem Františkův kamarád a rovněž bývalý pacient. Muž je nucen nastěhovat se k laskavé, ale poněkud dotěrné matce a po řadě neúspěšných pokusů získat zaměstnání přijme práci, kterou mu dá nerudný bratr Miloš, majitel autoškoly. Tu ovšem ve skutečnosti vede jeho atraktivní manželka Peggy, věčně flirtující s automechanikem Jardou. Začne flirtovat také s ním, stejně jako žačka autoškoly Natalie, a František, přestože se netají snahou získat zpět těhotnou Elišku, nedokáže svodům žen odolat. Vymlouvá se sice na hormonální poruchu, jenže se kvůli ženám a nedostatku sebekontroly dostává do stále dalších potíží a nakonec za každou chybu zaplatí. (TV Nova)

Harts

František je boží, úžasný herecký výkon, zajímavý výjimečný námět, zasmál jsem se, lépe takovýto scénář to zahrát nejde. ()

Miki68

Dlouho jsem se odhodlával shlédnout tenhle film, hlavně proto, že jsem si opravdu neuměl představit Pepu Poláška v roli svůdníka. Kupodivu to nebylo až tak zlé. Chválím skvělý casting (hlavně paní Hadrbolcová zahrála úžasný prototyp nesnesitelně shovívavé matky), dobře vybranou muziku (Ďábel z Vinohrad, ač letitý, tak seděl přesně). Samozřejmě lze vytýkat mnoho věcí (nelíbila se mi kamera ani střih, celkově to možná šlo zkrátit minimálně o čtvrthodinku), ale na druhou stranu dialogy ani postavy nepůsobily trapně (jak je v českých filmech obvyklé), a navíc, několikrát jsem se docela bavil. Zvláště ve srovnáním se Hřebejkovým Nestydou, který byl věrohodný jako sliby politiků. Takže dávám nadprůměrných 60%. ()

FoxMulder

Lepší, než jsem čekal. Dá se říci, že nevystupuje s z průměru domácí tvorby, ale na nic si nehraje, jedna dvě hlášky jsou opravdu povedené a postavy jsou docela uvěřitelné. Hlavně maminka v podáni Zdeny Hadrbolcové... ()

E lan

Chvilkama neskutečná blbost, ze které se ale nakonec vyklube docela hezký a smutný film. Možná režisér není ještě úplně zkušený, možná to způsobuje řadu vyloženě hluchých scén, ale přesto klobouk dolů Poláškovi, Čtvrtníčkovi a řadě dalších neznámých herců. ()

markotter

Nebýt recenzí na csfd, tak Františka nezapnu, protože jsem si myslel, že je to další ještě větší blbec, než jsme doufali. Ale zkusil jsem to, a byl jsem velice mile překvapen. Filmoví kritici jistě najdou spoustu prohřešků proti teorii, ale mě se na to koukalo příjemně, spíš než jako komedii jsem to bral jako příběh, který se opravdu může stát (stává se dost často...). Takže bych dal 3 hvězdy - ale za Josefa Poláška, kterýmu bych sice nevěřil, že je děvkař, ale jinak byl k sežrání a za naprosto dokonalou studii maminky dvou čtyřicátníků v podání paní Hadrbolcové přidávám jednu navíc. ()

Zevon

Nepřesvědčivě vypadající a jednající psycholog, jak vystřižený z rekvalifikačního kurzu, nemůže táhnout celý film. Věřím, že na část ženské populace sladce debilní mimika spojená s verbálními výlevy při nedostatečně prokrvené mozkové kůře zabírá, ale mi osobně s tímto spojená role přeborníka, chobotem klátícího vše živé nalevo napravo asociaci dívek trhajících svá tanga nevyvolává. Smutně groteskní postava s nepříliš rychlým zapalováním působí kontraproduktivně, takže veškerý děj byl pro mne neustálým zbytečným vršením nelogičností, ale to byl zřejmě účel. Holt jen další pokus střelby do černého nevyšel ani do terče. ()

waska

Občas nějaký ten vtipný moment ( osobně mi byla postava Josefa Poláška velmi sympatická ), ale jinak je to další nic neříkající český film. Nějak si nemůžu pomoct, ale tu naší tvorbu prostě nechápu.. ()

vikino1

František je DEBIL. Film o člověku co nemá budoucnost, nemá prachy, nemá charisma, nemá styl, nemá humor - on vlastně nemá vůbec nic, kvůli čemu by mu skákali ženy samy od sebe do postele. A tak více než komedie je film vlastně Sci-fi. Nereálné sci-fi o čtyřicetiletým člověku, co si ani nedokáže ujasnit, co vlastně chce. Jestli klátit dorostenkině, nebo se starat o manželku a dítě. ()

Wyrdas

Jedna z těch lepších národních situačních komedií. Ačkoli je František fakt děvkař, docela jsem ho litoval. A pevně doufám, že se dcera jmenuje Viktorka a ne Františka. Tleskám hereckým výkonům, na naše porevoluční poměry je to vážně dobré. ()

rublik05 odpad!

Další z těch trapných českých pokusů o komedii, která není vtipná, je absolutně o ničem, zaujme snad jen průměrnými hereckými výkony téměř všech zúčastněných. Námět je naprosto zoufalý, ba přímo stupidní, postavy mi přišly extrémně nesympatické, bylo doslova utrpení film dokoukat až do konce. Již nikdy více. 0/10. ()

DECRIER odpad!

Jeden z mnoha ceskych filmu na nic a o nicem, kterych se v posledni dobe tocej kvanta. Ani ne v pulce sem musel z kina zmizet ()

KdG

Tohle podle mě není vůbec komedie, a jsem z filmu dost zklamanej. Zbytečně rozvláčné, ukecané a nudné. ()