František je děvkař

Komedie

Česko, 2008, 90 min

Výborně! Neříkám, že bych se smála všem vtipům od začátku do konce, ale žádný nebyl křečovitý, trapný ani otřepaný. Pořád si říkám, čím vším se tenhle film nesnaží být, co nekopíruje, které chyby neopakuje. Až mi připadá podezřele výjimečný. Zas to ale nesmím přehnat. Příběh včetně vedlejších linek je vlastně dost slabý a posuny vpřed bývají krkolomné (parte, metro atd.). Ovšem díky příjemnému působení jednotlivých malých situací, kdy se stane, co bych nečekala, a nestane, co bych čekala, si tyto slabiny uvědomuju až teď zpětně. Vyzdvihnout musím taky hudbu. Písňové texty teda občas zbytečně doslovně souzní s děním na plátně, ale jsou moc dobré. Stejně tak hlavní hudební motiv, který se podílí na specifické atmosféře, jež není násilná, a přitom sama o sobě je docela výmluvná.(27.5.2008)

• mae-geri

Tento film me moc nenadchnul. Sice jsem k nemu pristupoval jako k odpocinkove zalezitosti, u ktere se nemusi moc premyslet, ale i tak dokazal zklamat. Dej je jednoduchy, nicim neprekvapi a dost se vlece. Ani herecke vykony na hodnoceni moc nepridaji. Nikomu jsem nefandil, byli mi docela ukradeni. A i kdyz je tu par vtipnych momentu, radsi se mrknete na neco jineho.(12.3.2009)

• igi B.

Svatý Františku... Asi sis nasral do úst, nebo pak nechápu, proč tu čudlárnu už aspoň někdo nenaučí normálně(!) mluvit!!! A co má jako teda ráda ta Eliška? Asi prasečinu... Nebo Indočínu? %-o . . . Jinak jak jinak zas jen bída a utrpení... °-[ - - - - - (Poprvé viděno 11.2.2012 na >tv nova frantumá< , hodnocení 5656., komentář zde naprušený jako dvastafrantadevětaosmdesátý - 11.2.2012)(11.2.2012)

• Hismael

Ani nevím proč, ale začátek mě dost bavil. Pak se to zastavilo a všechno působilo dost obyčejně jak to u českých filmů poslední dobou bývá. Komedie opravdu jen taková poloviční. Hlavní věc kvůli které jsem to dokoukal byl Josef Polášek. Dostal velký prostor a díky němu film táhne. To metro ale opravdu mohli vynechat. Je to přesně ten film který nemáte důvod pouštět ještě jednou, leda po hodně dlouhé přestávce. Podle mého názoru, jak Polášek, tak Čtrvtníček (klidně i Lábus který patří do party) by si zasloužili lepší filmy (komedie), protože patří do bavičské elity a těžko můžou s takovým scénářem předvádět nějaké zázraky. Na Poslední plavky jsem se hodně těšil a na konec nic moc, u Františka sem radši nic nečekal a přece jenom jsem dostal o trochu víc. Normální film za 2 a půl hvězdy.(30.10.2008)

• Hrůša7

Průměrný český film se zájmem dát do toho co nejvíce humoru, nicméně někdy až příliš zbytečností a ,,lacinéhoˇˇ humoru které filmu spíše ubírají. V hlavní roli Františka-Josef Polášek- na mě udělal milí dojem a to už z důvodu že je další dobrý herec z Brna, ale jinak na kvalitě filmu to moc nezměnilo. Během celého filmu nezazněli skoro jiné hudební přídavky než sice ,,krásn顡 ale v tomto filmu naprosto zbytečné a nezajímavé, (v některých pasážích)- skladby HANY HEGEROVÉ.(2.5.2010)

• - Debutující scenárista a režisér Jan Prušinovský předtím natočil s Poláškem úspěšný krátký studentský film Nejlepší je pěnivá (2005), také o poněkud dětinském muži, žijícím s matkou. (Cheeker)

• - Film byl, mimo jiné lokace, natáčen i na střeše a uvnitř obchodního centra "Šestka", v pražské Ruzyni. (EKLEKTIK)

• - Ve scéně, kdy právník předčítá rodná čísla Františka (Josef Polásek) a jeho ženy, jsou obě rodná čísla mužská, protože ani jedno nemá v druhém dvojčíslí číslo vyšší než 50, jak je to pravidlem u ženských čísel. (Pyron)