František je děvkař

Komedie

Česko, 2008, 90 min

Nevyhledávám české filmy a to, že jsem viděla tenhle, byla shoda náhod. Ale zase tak strašné to nebylo. Josef Polášek, coby psychiatr bez práce, dokázal nádherný psí pohled znaveného baseta, kterému neprávem odnesli misku s vodou a byl ten typ chlapa, kteří jsou sice v chlapském měřítku v menšině, ale přesto jim totální vyhynutí nehrozí. Jak to bývá, čím vyšší inteligence, tím větší jelito v běžném životě. A podařená, starostlivá mutti v podání Zdeny Hadrbolcové, ta byla dost dobrá. Zkrátka a dobře, chvilkama dobře pamatovatelný film.(13.8.2015)

• Hrůša7

Průměrný český film se zájmem dát do toho co nejvíce humoru, nicméně někdy až příliš zbytečností a ,,lacinéhoˇˇ humoru které filmu spíše ubírají. V hlavní roli Františka-Josef Polášek- na mě udělal milí dojem a to už z důvodu že je další dobrý herec z Brna, ale jinak na kvalitě filmu to moc nezměnilo. Během celého filmu nezazněli skoro jiné hudební přídavky než sice ,,krásn顡 ale v tomto filmu naprosto zbytečné a nezajímavé, (v některých pasážích)- skladby HANY HEGEROVÉ.(2.5.2010)

• Gereth

Zbytečný film s více či méně chatrnými hereckými výkony. Komedie bez jediného lepšího vtipu. Výsek z existence patetického chudáka, který neví co ze životem. Nenapadá mě postava, scéna či myšlenka, kvůli které by stálo za to tento snímek vidět a už vůbec nemám páru, co někoho vedlo k tomu, něco takového natočit. // 10%(30.5.2010)

• ivishka

Jedno krátké dostaveníčko v kavárně, jeden osud chlapa, který by zasloužil nafackovat. Tak trošku usedlejší nestyda František(Josef Polášek) v žádném případě neokouzlí šarmem, ale maximálně svým doktorátem. Musím se přiznat, že film jsem viděla několikrát, ale až nyní úplně celý a vlastně jsem ani o moc nepřišla.(30.6.2013)

Na současnou českou kinematografii, která se utápí někde na dně mého záchodu, docela slušnej zářez do pažby. Postupem filmu jsem si říkal, že se nám v herci Poláškovi objevil takový nový, značně inteligentnější Luděk Sobota - trošku idiot, ale myslí mu to. Série výmluv na začátku mě fakt bavila. Stejně tak mě dostalo, když jsem zjistil, že ten herec na kterýho koukám je fakt Čtvrtníček... Takovej trochu Bestiář po chlapsku, ale mnohem lepší (kdyby ten Bestiář dopadl alespoň z poloviny takhle....).(18.12.2008)

• - Ve scéně, kdy právník předčítá rodná čísla Františka (Josef Polásek) a jeho ženy, jsou obě rodná čísla mužská, protože ani jedno nemá v druhém dvojčíslí číslo vyšší než 50, jak je to pravidlem u ženských čísel. (Pyron)

• - Debutující scenárista a režisér Jan Prušinovský předtím natočil s Poláškem úspěšný krátký studentský film Nejlepší je pěnivá (2005), také o poněkud dětinském muži, žijícím s matkou. (Cheeker)

• - Film byl, mimo jiné lokace, natáčen i na střeše a uvnitř obchodního centra "Šestka", v pražské Ruzyni. (EKLEKTIK)