František je děvkař

Komedie

Česko, 2008, 90 min

• B!shop

No ackoliv je Frantisek docela fajn devkar a hraje ho sympatak Polasek, film je jen dalsi ceska vztahova tragikomedie, takze si film za tejden uz pamatovat nebudete, protoze se tu nic moc zajimavyho nedeje a treba drsnacky vypadajici Ctvrtnicek je absolutne nevyuzitej. Ne, ze by me to vylozene sralo jako jiny soucasny cesky pociny, ale to je hlavne diky Polaskovi, scenar proste za moc nestoji. Lepsi 2*.(11.5.2010)

• daEmoNickY

Film je dobrý, ale není pro každého. Je to jenom jeden z dalších filmu co když neuvidíš nic se nestane. ________ (+) "Jo, Tomáš Falus?", " Mám". ________ Hegerová aspoň na chvíli držela hubu a tak jsem ji mohl pouslouchat. ________ STRIH ________ Na několika místech je divný stříh 1) skoro v 1 hodine u "Ty tady budes bydlet?" a dalsi zaber ... jeden zaber je z boku a Franta mluvi do pokoje, druhy je v pokoji 2) střih byl i někde vtipný. ________ CESKA PRISLOVI ________ Tak dlouho se chodí s vědrem pro vodu ... Jaký otec takový syn. Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Přísloví si přímo říkají o to aby je někdo použil - jsou krátká (nápad-jednohubka pro spisovatele), lehce pochopitelná (pro spisovatele i čtenáře) a je jich hodně (jen tak je někdo neodhalí).(14.9.2009)

• blackrain

Film mi přišel chvílemi o ničem a tak nějak prázdný. Na české poměry velmi slabý. Zřejmě jsem hledala nějakou větší hloubku a té se mi u Františka prostě nedostalo. Z filmu jsem si bohužel neodnesla vůbec nic a za pár dní si na něho asi ani nevzpomenu. Na debutanta Prušinovského se příště více zaměřím. Nová krev by mohla český film oživit, protože to potřebuje jako sůl. Josef Polášek je dobrý herec. Dokáže zahrát blba i zabrnkat na vážnější strunu.(21.3.2009)

• Hrůša7

Průměrný český film se zájmem dát do toho co nejvíce humoru, nicméně někdy až příliš zbytečností a ,,lacinéhoˇˇ humoru které filmu spíše ubírají. V hlavní roli Františka-Josef Polášek- na mě udělal milí dojem a to už z důvodu že je další dobrý herec z Brna, ale jinak na kvalitě filmu to moc nezměnilo. Během celého filmu nezazněli skoro jiné hudební přídavky než sice ,,krásn顡 ale v tomto filmu naprosto zbytečné a nezajímavé, (v některých pasážích)- skladby HANY HEGEROVÉ.(2.5.2010)

• igi B.

Svatý Františku... Asi sis nasral do úst, nebo pak nechápu, proč tu čudlárnu už aspoň někdo nenaučí normálně(!) mluvit!!! A co má jako teda ráda ta Eliška? Asi prasečinu... Nebo Indočínu? %-o . . . Jinak jak jinak zas jen bída a utrpení... °-[ - - - - - (Poprvé viděno 11.2.2012 na >tv nova frantumá< , hodnocení 5656., komentář zde naprušený jako dvastafrantadevětaosmdesátý - 11.2.2012)(11.2.2012)

• - Film byl, mimo jiné lokace, natáčen i na střeše a uvnitř obchodního centra "Šestka", v pražské Ruzyni. (EKLEKTIK)

• - Ve scéně, kdy právník předčítá rodná čísla Františka (Josef Polásek) a jeho ženy, jsou obě rodná čísla mužská, protože ani jedno nemá v druhém dvojčíslí číslo vyšší než 50, jak je to pravidlem u ženských čísel. (Pyron)

• - Debutující scenárista a režisér Jan Prušinovský předtím natočil s Poláškem úspěšný krátký studentský film Nejlepší je pěnivá (2005), také o poněkud dětinském muži, žijícím s matkou. (Cheeker)