poster

František je děvkař

Komedie

Česko, 2008, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  **

  Film mi přišel chvílemi o ničem a tak nějak prázdný. Na české poměry velmi slabý. Zřejmě jsem hledala nějakou větší hloubku a té se mi u Františka prostě nedostalo. Z filmu jsem si bohužel neodnesla vůbec nic a za pár dní si na něho asi ani nevzpomenu. Na debutanta Prušinovského se příště více zaměřím. Nová krev by mohla český film oživit, protože to potřebuje jako sůl. Josef Polášek je dobrý herec. Dokáže zahrát blba i zabrnkat na vážnější strunu.(21.3.2009)

 • Dannysek4U
  ***

  Ten optimismus bych mirnil, ale nic to nemeni na faktu, ze Frantisek je docela prijemna komorina, ktera by nemusela nikoho moc urazit. Jen dej to ma drobet zmatenej, respektive mirne neuzavrenej, neohranicenej a zbytecneš dojmovej.. Ale docela me potesil ten Polasek. Ne teda ze by tu hral kdovijakej partes, proste je tu za truhlika, kterej si nemuze pomoct, ale neni spatnej. A Leos Noha vladne, nejlepsi syn naseho naroda :o)))))(15.5.2008)

 • duklak2
  ***

  Na to, že je tento film debut pana Prušinovského, tak tleskám. Musím pochválit pana Poláška, který velmi věrohodně zahrál postavu, které se líbí každá žena. Pobavila mě role Petra Čtvrtníčka a já si začínám myslet, že je tento pán opravdu herec a ne jen figurka do reklamy. Mrzí mě, že děj se podle mého názoru pomalu vleče a i když trvá film jen 85 minut, tak si pamatuji snímky dvouhodinové, které mě utekly rychleji. I tak ale musím uznat, že se odreagujete a zapomenete na své všední i nevšední starosti. Je mi líto, že mě svědomí nedovolí dát více než tři hvězdy, protože tento snímek považuji za příjemný vánek mezi českými filmy, které se v posledních letech natáčejí.(31.10.2008)

 • daEmoNickY
  odpad!

  Film je dobrý, ale není pro každého. Je to jenom jeden z dalších filmu co když neuvidíš nic se nestane. ________ (+) "Jo, Tomáš Falus?", " Mám". ________ Hegerová aspoň na chvíli držela hubu a tak jsem ji mohl pouslouchat. ________ STRIH ________ Na několika místech je divný stříh 1) skoro v 1 hodine u "Ty tady budes bydlet?" a dalsi zaber ... jeden zaber je z boku a Franta mluvi do pokoje, druhy je v pokoji 2) střih byl i někde vtipný. ________ CESKA PRISLOVI ________ Tak dlouho se chodí s vědrem pro vodu ... Jaký otec takový syn. Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Přísloví si přímo říkají o to aby je někdo použil - jsou krátká (nápad-jednohubka pro spisovatele), lehce pochopitelná (pro spisovatele i čtenáře) a je jich hodně (jen tak je někdo neodhalí).(14.9.2009)

 • viperblade
  *

  Postavy mi byly nesympatické, příběh byl debilní, linie s dítětem nedořešená. Jestli jsem Nestydovi dal za dvě, tak tady musím ubrat a přísahám, že kdybych neviděl daleko větší blbosti, poslal bych tohle cosi nemilosrdně do odpadu! Nikdy více…(1.5.2010)

 • - Debutující scenárista a režisér Jan Prušinovský předtím natočil s Poláškem úspěšný krátký studentský film Nejlepší je pěnivá (2005), také o poněkud dětinském muži, žijícím s matkou. (Cheeker)

 • - Film byl, mimo jiné lokace, natáčen i na střeše a uvnitř obchodního centra "Šestka", v pražské Ruzyni. (EKLEKTIK)

 • - Ve scéně, kdy právník předčítá rodná čísla Františka (Josef Polásek) a jeho ženy, jsou obě rodná čísla mužská, protože ani jedno nemá v druhém dvojčíslí číslo vyšší než 50, jak je to pravidlem u ženských čísel. (Pyron)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace