Posledních dvě stě let je útočištěm lidské rasy podzemní gigantické město Ember. Nyní však stojí na pokraji zániku. Generátor, poskytující jeho obyvatelům energii, která zajišťuje světlo, teplo a vzduch, dosluhuje a začíná selhávat. Obrovské sklady potravin jsou již téměř prázdné a komplikují se i dodávky vody. Klesá morálka přeživších. A nikdo neví, co nastane, až se celé město ocitne v temnotě. Lina (Saoirse Ronan) a její kamarád Doon (Harry Treadaway) právě dokončili školu a dospěli ke Dni rozřazení: Lina byla přidělena mezi poslíčky a Doon se stal opravářem potrubí. Oba si začínají uvědomovat, že město Ember se blíží k svému zániku. Jediný způsob, jak přežít, je odtud utéct. Jenže kudy a kam? Všude okolo panuje temnota a stavitelé města důmyslně zabezpečili všechny cesty na povrch. Shodou náhod Lina nachází starodávnou schránku s tajemnými dokumenty. Jde o zašifrované pokyny, které popisují cestu ven z města. Lina a Doon se podle nich vydávají na dobrodružnou výpravu, při které hraje podstatnou roli vyluštění útržků tohoto dávného dokumentu. Ale to je teprve začátek. V cestě jim totiž stojí nejen skryté stopy, šifry a tajenky, ale především mocný, zkorumpovaný a bezohledný starosta Cole (Bill Murray), který je ochoten zabránit změnám za každou cenu. Linu a Doona čekají temné časy… (oficiální text distributora)

GodComplex

Je to presne na pomezi 3* a 4*. Nakonec davam 4*, protoze to, co se na prvni pohled jevi jako pohadka pro deti, je ve skutecnosti velmi unikatni mix fantasy a sci-fi, pro deti to sice zustava, ale ma to spravne alternativni flavour. Hlavni co mi to celou dobu pripominalo je skvele The City Of Lost Children, je to sice podstatne mene "dark", ale zase to cele vynahrazuje lehce post-apokalypticky feeling a vyborni herci. Krome hlavni girl, ktera byla super, si to tradicne naprosto diktoval Bill Murray. Uvedomil jsem si, ze je na case zaradit ho do sve TOP10, protoze v poslednich asi 5ti filmech co sem s nim videl naprosto exceloval a navic ma v sobe implantovanou fontanku, ze ktere vystrikuje sympaticnost. 7/10 ()

Popluh

No dobře, chápu že tohle měl být film spíše pro děti, ale... Když celý film stavíte na jakémsi hávu tajemna, co se stalo se Zemí když musí lidstvo žít v jejím nitru, proč je hmyz tak velký a krtci tak vražední (a ještě větší) a nakonec to zůstane bez vysvětlení, srazí to i jinak celkem průměrný, občas hodně vykonstruovaný a skoro vždy hodně předvídatelný, film až do nitra Ze... podprůměru. 50 % ()

Sidonka

Pozitivní pohádkové postapo s nedepresivními kulisami a lehce, s nadhledem pojatým dějem. Jen tak tipuju, že patrně s dobrým koncem. Kdybych byla děcko, asi bych na film koukala i déle než prvních 20 minut a možná by se mi i líbilo. Svého času jsem i jako dospělá občas zapla nějakou tu pohádku, na to už ale dlouho nebyla ta správná nálada. Nebyla ani nyní, nedokoukáno. ()

zipper111

Nic světoborného, pěkná myšlenka a provedení, ale nemá to takovou atmosféru jakou by mohlo. Bill Murray zde rovna nevyniká, přesto jsou jeho scény nejlepší části filmu, je to cynik jak poleno :D ()

slunicko2

Béčkové sci fi bez chuti a zápachu. 1) Z filmu mám pocit strávníka závodní kuchyně. V jídle je všechno, co tam podle nějakých norem být má (zmutovaná zvířata, proradný starosta, mladí hezcí hrdinové...), chybí ovšem sůl, pepř a další koření. Nasytíte se, ale rozhodně si nepochutnáte. 2) Rovněž prostředí je nějaké divné, laciné nevěrohodné pouťové papundeklové kulisy, po nichž zůstává jakási pachuť. 3) A ty nejrůznější lapsy. Po několika stech létech života pod zemí se najednou hrdinové zahledí do slunečního svitu, aniž si třeba byť i jen zastíní oči, to mě fakt dostalo. 4) Zbytečný film, který určitě nechci vidět znovu. ()

blackrain

Samozřejmě mě nejvíce zaujala ta velmi podařená výprava a z ní vycházející atmosféra. Kulisy ukazující špinavé město, kterému pomalu ale jistě zvoní hrana, jsou hodně zajímavé a působivé. Velkým překvapením pro mě byl herec Martin Landau. Škoda, že ho nedaboval někdo starší, takový hlas by mu sednul mnohem lépe. Žánr fantasy bych pro zařazení nepoužila, je to spíše postapokalyptická vize budoucnosti. Vlastně jsme se ani nedozvěděli, k čemu před tím vším došlo a proč tak muselo být. Nápad s tajemnou skříňkou byl dobrý. Dětští herci byli příjemní. Také nelze přehlédnout ostatní herce v dospělých rolích, třeba Bill Murray a Tim Robins. Ti jsou i s Martine Landauem snad zapomatovatelní. Zaměřit se na určitou diváckou skupinu je velmi riskantní podnik a ne vždy se to podaří. Na výběr je tu plno jiných filmů. ()

kaylin

O filmu "Město Ember" jsem toho mnoho neslyšel. Docela chápu proč, protože to zase není nic tak závratného, co by stálo za to vidět okamžitě po premiéře. Vlastně jsem ani nevěděl, že to šlo v našich kinech. Bylo tomu tak a my jsme mohli sledovat příběh o jednom podzemním městě a jednom kufříku. Kufřík byl vytvořen před dvěma sty lety. Ale tak trochu se ztratil a lidé pořádně nevědí, k čemu vlastně má sloužit. Objeví ho ale správná dívka. Ta je součástí právě nadcházejícího losování prací. Každý mladiství si musí vylosovat zaměstnání, které bude vykonávat. Lina (Saoirse Ronan) se měla stát opravářkou potrubí, ale nakonec si to vyměnila s Doonem a stala se poslem. Sděluje zprávy, které je potřeba rychle předat. Na jejich základě se dovídá, že ve městě něco není v pořádku a že starosta (Bill Murray) možná nemá s městem ty nejlepší úmysly. Skutečnost, že vypadává elektřina a celé město se propadá do tmy, také není zrovna pozitivní faktor. Lina ale najde onen kufřík. V tu chvíli se film mění na řešení hádanky. Předchozí generace cosi připravily a Lina s Doonem musí přijít na to, co to je. Jako kdyby skládali jedno velké puzzle, které musí zapadnout do sebe. Jako dítě jsem měl vždycky slabost pro podobná tajemství, "hledání pokladu", což mě neopustilo ani dnes. Jenže tentokrát tomu chybí napětí. Postavy jsou předurčeny k tomu, aby poklad našly a jejich cesta, i když se snaží být trnitá, je vlastně celkem procházkou. Není tu skutečný záporák, který by se jim postavil do cesty. Sem tam jsou zde momenty, které se snaží být napínavé, ale film je vlastně hodně jednoduchý. Zajímavá je pak vizuální stránka a samotné město Ember, které je dobře fungující. Jenže to je všechno. Sledujeme pak dvojici nezajímavých postav, které se snaží zachránit svět, i když se možná někomu jinému ve městě děje něco zajímavějšího. Jako nakouknutí hezké, jako celý film spíše nudné. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/wtc-yes-man-mary-max-zambezia-cerna.html ()

Remedy

Určitě není Město Ember takovým průšvihem jako většina rádoby sci-fi z letošního roku (2010). Chvíli jsem uvažoval i o slabších 4*, ale na to má City of Ember slabou výpravu, některé dost šablonovité postavy a pár ne zrovna povedených digitálních triků - škoda. 65-70%. ()

stration

Nadprůměr současného sci-fi i dětského filmu. Pěkné, nenásilné povídání a rychlejší, akčnější a přímočarejší konec. K tomu Murray, Robbins a perfektní výkony mladých herců. Doporučuju. ()

Damiel

Vizuální atmosféra filmu mě dostala, opravdu super. Samotný příběh zase nijak brutálně originální nebyl, celkově ale Ember považuju za lepší průměr. ()

m@rz

Pohodové rodinné dobrodružné fantasy, která zaujme a rozhodně neznudí. Co se mi však nejvíce vrylo do paměti, byla skvělá hudba. Připomínala mi styl Riddick: Kronika temna. Hlavně díky ní dávám ****. ()

FilmFan24

Rodinná sci-fi podívaná o jedné cestě za světlem, kam se vydávají děti z města Ember, které podle všeho čeká záhuba. Vkusně a s citem natočené dobrodružství cílené na mladší publikum ()

dawe04

7/10 - Pozoruhodně nápaditá fantasy pohádka, která ve svém podzemí uchovává prostý, leč fungující příběh. Nad ním je ale plno věcí ke koukání. Detailnost, nápaditost a zpracování města Ember spolehlivě udrží oči i starších diváků na obrazovce. ()

mae-geri

Tento film me dost nudil a poprve jsem se na nej vydrzel divat jen pul hodky. Na zbytek jsem se dodival asi po tydnu. Moc me neoslovil, mozna budete mit jiny nazor. Cely pribeh ubiha strasne pomalu, ale na druhou stranu se mi libilo prostedi, mam rad Billa Murraye, i kdyz tady se moc nepredvedl. Takze nechavam **. ()

Dexter1

Po únavnom dni a pár pivách som si chcel pozrieť nejaký film, pri ktorom ma vôbec nebude trápiť, že som zaspal. Siahol som po Meste Ember. Chyba! Vôbec sa mi nepodarilo zaspať a film som dopozeral až do konca. Tempo si svižne odsípalo, pocit nudy alebo únavy sa vôbec nedostavil. Vo filme mi trošku chýbalo pár akčných "bezduchých" scén, ale to, že tam neboli nie je vôbec chybou filmu. Takto hodnotím len rodinnú postapokalyptickú snímku. Ak by som hodnotil akčný masaker v meste Ember, tak by som prihodil aj hviezdičku či dve. ()

Patw

Ze začátku fajn, film byl vlastně fajn po celou svou dobu. Jednu věc co ale nechápu byl ten velký krtek co tam na ně útočil, a ty klepeta nějakého velkého brouka (?). Konec filmu byl moc zdlouhaví. ()

Vědma

Námět možná nosný i když bych řekla, že to není fantasy, ale sci-fi, které kdyby to nebylo tak odfláknuté scénáristicky mohlo být docela fajn. ()

Dubro

Nenáročná rodinná fantasy, natočená v retro štýle, ktorá vzhľadom na jednoduchý dej a mizerné triky zaspala dobu minimálne o 20 rokov. Vzhľadom na skutočnosť, že divák (a to nemusí byť žiadna liška Bystrouška) už na začiatku filmu pochopí, čo sa bude diať na konci, má popri sledovaní čas si zrekapitulovať udalosti nielen dňa ale aj celého týždňa a v neposlednom rade popremýšlať o lokálnej anestézii, účinkoch lymfodrenáže po dvanástom sedení a o nekontrolovanej kastrácii domácich miláčikov. Dnes má film presne toľko percent, koľko si zaslúži. Šesťdesiat lomeno sto. ()

Sheldra

Svým způsobem je Město Ember příjemně neotřelé a na rozdíl od většiny fantasy nesází na efekty, ale na poctivé kulisy a atmosféru, kterou ještě značně vylepšuje podmanivá hudba. Tuhle snahu ale notně kazí unylý scénář, který nedokáže udržet snesitelné tempo příběhu a vykřesat z některých momentů tolik, kolik by mohl. Největším plus je obsazení, obzvlášť Saoirse Ronan, která dala na poli hereckém pěkně na prdel i Billu Murraymu. Z té holky něco bude, to vám povídám! ()

A „půvabné kosti“ získává...

A „půvabné kosti“ získává...

18.07.2007