RozaF

Neustále se trapně opakující hlášky z prvních Sněženek, Radek Převrátil z kocoura za stárnoucího outsidera, Marika s vizáží prodejné děvy. Snad jedině Karda a Cabadaj nezklamali, ale to je zoufale málo. Naprosto zbytečný počin. ()

SeleneD

Film jsem vidla asi tak 2 roky tomu, ale dodnes naprosto nechápu, co nám tím chtěli tvůrci říct. Některé filmy prostě nesmí mít pokračování. Bohužel u nás zavládla éra, kdy se tvůrci snaží natočit dvojky tam, kde to není třeba a kde by jejich natočení mělo být trestáno ... /naprosto stejně trapný, nudný a nezajímavý paskvil se jim podařilo vyprodukovat - ne vyprodukovat by byla urážka produkce - vyslintat z Dědictví 2/ . Nuda, nuda vlastně neskutečná nuda se táhne celými 100 minutami filmu, bez pointy, bez příběhu. Opakovaně použité hlášky z prvního dílu, které působí trapně, absence zajímavosti a originality. Trapnost: 100% Absence jakékoliv pointy filmu či příběhu 100% Šance, že u filmu usnete 100% Chtěla jsem dát odpad ale nakonec 1 hvězda - z lítosti a nostalgie k jedničce. ()

Hrnek

S prvým dielom sa to nedá porovnávať. Pokračovanie je ale točené v úplne inej dobe, tak treba prižmúriť oči. Keď sa na to pozeráte, ako na samostatný film, tak sa to celkom dá a občas sú tam aj dobré hlášky. Film však vyznieva tak smutne a melancholicky, že na komédiu je to až nepríjemné. ()

DavidKovar odpad!

Naprosté znásilnění staré české filmové klasiky. Přiznám se, že jsem to celé nedal. To neustálé voláni po minulosti mě udeptalo. Naprosto trapné hlášky typu "Ta Marika je pořád ale kus co?" "A vzponínáš jak tenkrát támhleten uděla to a to?" Zkrátka film nepřináší prakticky nic nového. Jen parazituje na nápadech starých 25 let. ()

klejtopajda

Naprosto zbytečný pokus o pokračování tak dobrého filmu - Sněženky a machři. Já osobně bych vůbec nepotřebovala vědět, jak skončili mladí hrdinové, kteří jsou ve svém pokročilém věku zklamání z očekávání života, ale raději bych zůstala ve sladké nevědomosti a pamatovala si hrdiny jako mladé školáky plné elánu a nadějí. ()

josefkam

Vynikající český film - záměrně vynechávám slovo komedie - o reálných příbězích životů většiny z nás. Někdo je úspěšný, někdo zkrachovalý, každý má své životní zkušenosti. Zde se povedlo vynikajícím hercům v čele se Suchánkem a Koptou převést životní příběhy svých postav na stříbrné plátno se vším všudy, jako by hráli sami sebe. Ten, kdo k tomuto filmu přistupoval předem jako ke komedii a snaží se srovnávat s prvním dílem, bude zklamán. Ten, kdo se nad dílkem zamyslí a uvidí sám sebe, bude mile překvapen. Hodnotím 4 hvězdičkami (8,5/10) ()

DarthArt

Původně se mi po "nových" Sněženkách v hlavě furt opakovalo "nuda nuda šeď šeď" a chtěl jsem to tvůrcům v komentu pořádně otřít o hubu, po právě absolvovaném třídním srazu po 20 letech však naprosto měním názor a musím smutně konstatovat, že snímek naprosto přesně vystihuje realitu takových "mejdanů". Zkrátka "nuda nuda šeď šeď". A ani nevím, jestli mám přihodit veselýho nebo smutnýho smajlíka. ()

malesrdce

I přes (pro mne nepochopitelné) velmi nízké hodnocení na ČSFD musím říct, že se mi film moc líbil. Vyvolal ve mně velikou dávku příjemné a sladké nostalgie. Navíc ve filmu jsou místa, kde jsem prožil dětství - až se člověku chce brečet nad všemi těmi krásnými vzpomínkami, které se už bohužel nikdy nevrátí. Film je plný té tajemné a kouzelné poetiky, kterou mám tak rád. Zanechal ve mně to něco sladkého v srdci, co zůstává... Čím je člověk starší, tím cennější jsou pro něho právě vzpomínky. A člověk se jim snaží dát rám, aby si je uchoval už navěky, ale vzpomínky stále více šednou, barvy se ztrácejí a umírají společně s člověkem. ()

Lew.Ashby

Další zmrvený návrat po letech a další zkažené pokračování kultovního filmu své doby. Podobně jako u Dědictví nebo Bony a Klid 2. A stejně jako u Bonů i tady obsadili předního českého neherce Jakuba Prachaře, aby tu svým "hraním" dokreslil "skvěle vypointovaný" scénář plný "vtipných" hlášek, které vykrádají původní film, ale tady působí už jen smutně jako připomínka toho, že to na co právě koukáte není ani vtipné, ani cokoliv jiného a tak podobně jako Dědictví 2 je to jen smutné. A přesto trochu jinak. A přesto je to stejná ztráta času a promarněná šance... ()

TomQ

Na film se sice dá bez hrozby psychické újmy dodívat až do konce, ale je to bohužel jedno z těch nepodařených pokračování starší legendy odehrávající se po delším čase. Velkou výhodou těchto filmů (a zde to platí na 100 %) je to, že pokud se film se stejnými herci natáčí po 25 letech a dějově je opravdu umístěn 25 let od původního, můžeme vidět naprosto uvěřitelně a realisticky zestárlé postavy... Toto se týká pouze vzhledu, osobnostní vývoj už je čistě na vůli autorů scénáře. Hlavní postavy původního filmu byly děti (náctiletí), takže zde byl pro vymýšlení dalších osudů prakticky čistý list papíru. Musím uznat, že toto se docela povedlo a nedošlo k žádným extrémům. Nakolik však měl učitel Brzobohatý tak blízký vztah k horám, aby to vysvětlilo jeho přechod od učení k vlastnění horské chaty, to už je trochu diskutabilní. A zřejmě to souvisí s největším problémem tohoto filmu – až za hranu tlačené ždímání původního legendárního filmu. Bylo opravdu potřeba zopakovat téměř všechny klasické hlášky? A to ještě v několika případech naprosto nesmyslně. Zaměřte se například na to, v jaké situaci zazní v původním filmu věta „vydrž, Prťka, vydrž" – hlášku nemohl slyšet z účastníků kurzu naprosto nikdo, kromě jejího autora. V dané situaci rozhodně pochybuju, že by se Radek Převrátil vrátil do sálu a měl by potřebu to říct ostatním. V pokračování však najednou hlášku znají všichni – zřejmě také viděli původní film :-) I všechny ostatní citáty zlidověly vlastně proto, že jsme je slyšeli neustále dokola. Skutečné postavy by si je však 25 let pamatovaly velmi těžko. Navíc děj zde prakticky není žádný a film tak nějak plyne a plyne a divák se nudí a dostává spíše deprese. ()

burg

Asi budu za kacíře, ale líbilo se mi to podstatně víc, než ta původní chujovina. Fakt že jo. I když občas jsem si připadal jako na skutečným srazu - člověk se culí, usmívá se na všechno a všechny kolem, ale je opravdu rád, že už to skončilo a při další pozvánce na další sraz se bude hodně rozmýšlet, jestli chce ty xichty vidět znovu. ()

LoneGunman

Původní film mě nikdy moc neoslovil, rozhodně jsem nepatřil do skupiny jeho nadšených fanoušků, kteří nadšení z něj projevovali častým používáním hlášek typu "Vydrž, Prťka, vydrž" a následnými salvami smíchu. Je proto vlastně asi logické, že ve chvíli, kdy tito lidé druhý díl okamžitě po shlédnutí zatratili a poslali do pekel, mě docela zaujal. Není mi zcela jasné, co od pokračování příznivci prvního dílu vlastně očekávali. Další scény s chlastem v kotelně? Nebo snad další neumělé pubertální pokusy o sbalení třídní krásky? Ne, ten film je o tom, o čem je 90% třídních srazů po 25ti letech - navenek se bávalí spolužáci tváři jak jsou strašně rádi a jak je vidět ex-spolužáky ta nejlepší věc na světe, ve skutečnosti ale rychle zjistí, že s naprostou většinou z nich si nemá absolutně co říct. A právě tuhle křečovitou atmosféru film vystihl velmi dobře. Otázka zní, proč na to koukat... Ale jako slušný průměr to ocenit musím. ()

alesandro2

37%? Dle mne tedy silně podhodnoceno. Ano. Film má své chyby, které ho sráží hodně dolů. Vyumělkované exteriéry, komerčně podbízivé záběry kamery, obsazení nových, takzvaně populárních až iritujících, neherců (Prachař). Ale, co se týká námětu a podaného příběhu, je věc naprosto opačná. Z původními hrdiny jsem si odžil také těch 25 let, a musím říct, že autentičnost příběhů je více než zajímavá a mnohdy reálná. Jedete na sraz po tak dlouhé době v naději, že se nic nezměnilo a vy si užijete pokračující jízdu z dávných dob. Jenže, aniž by jste si to uvědomovali, tak si sebou vezete nejen své radosti, ale i své životní strasti, křížky a zklamání, které člověka po takové době prostě změní. Tohle si ale uvědomíte, až z tvrdou konfrontací bývalých přátel, kteří už jsou také někde jinde. Tyto změny jsou ještě podpořeny herci, kteří se i vizuálně dost změnily. Kopta je herecky ve své roli velmi silný. A právě pro silná poselství všech životních příběhů nastolené v tomto filmu nemohu hodnotit méně než na 60%. ()

PowPow

Ty dva snímky jsou metaforou české komediální tvorby. Je krásně vidět, jak se to během čtvrtstoletí dostalo do sraček. ()

Richmond

Film sa mi po vizuálnej stránke vôbec nepáčil, výber hudby príšerný, kamera otrasná... Aspoň na tom green screene mohli popracovať. Opakovanie scén a hlášok z pvého filmu mi prišlo trápne hlavne po 400 opakovaniach. Takisto tvorcovia sa snažili tento krát pridať do príbehu trochu vážnosti a ťažkých situácií, depresie a stále to nazvať komédiou. Problém bol ten, že to nefungovalo. Neodporúčam pozerať! 20% 1* ()