Criss Angel: Mistr magie

(pořad)
  • Česko Criss Angel: Extrémní magie (více)

Mistrovský iluzionista Criss Angel, v současnosti považovaný za nejvýznamnějšího člověka na poli magie, překračuje tradici a předvádí nám svůj svěží pohled na moderní mystiku. V novém exkluzivním seriálu na HISTORY®, Criss Angel: Mistr klamu, přenáší kouzelník své tajemství z jeviště do ulic a veřejně předvádí triky, které stírají hranici mezi realitou a iluzí. (History Channel)

MikeCool

TV-pořad (Reality show). Těžko říci jestli je to skutečnost, nebo fikce, ale můžeme spatřit bravůrní kouzla, nebo bravůrní trikové záběry. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 40% (2*) | ()

AllShallFall

Vždycky jsem rád sledoval David Copperfielda při jeho trikách či kouzlech. Vždycky se mi líbil. Criss Angel je taková druhá osoba v tomto oboru. Mě se to líbí. A je jedno, že to není skutečné kouzlo ani žádná magie. Ať si ti lidé říkají jak chtějí. Důležité je, že ikdyž je to trik, tak kolik z vás ho dokáže? Působivé. ()

Zodd odpad!

Neberu drogy, nic nekouřím a alkohol piju v přiměřeném množství. Ale je pravda, že občas jsem se rád zasmál tomu, s jakými podvody je tento frajer schopen přijít a protlačit je do televize. Nebo to měla být parodie? Víc mě ovšem pobavila side stand-out role Jima Carreyho ve filmu "The Incredible Bart Wonderstone", přestože se mi film sám o sobě příliš nelíbil. Píšu to sem proto, že si tam z Crisse s radostí utahuje. Samozřejmě, že je to možná nákladné a dá to nějakou práci připravit rekvizity, ale ty 'triky' samy o sobě, to myslíte vážně? Dám příklad, který si ještě pamatuju. Máme klec s tygrem někde v terénu. Criss překryje klec plátnem, pár střihů, odkryje to a klec je prázdná a zamčená. Potom udělá to samý a tygr je zpátky. Mnoho 'triků' (asi čtvrtinu třetinu) v podobném duchu provádí se skorosebeničením, takže nějaké to CGI tam asi bude. Fanoušci a hlavně fanynky na kameru řvou něco jako "Magie!", "Je úžasnej!" nebo "Jak to dělá?". Čistá komerce, co v tom hledat jiného. Aby toho nebylo málo, před každým trikem půjčuje kameru 'náhodnému kolemjdoucímu', přiznává si slávu a samozřejmě to natáčí taky profesionální kameraman, ty 'triky' tuším točí oba dva. Teda ten profesionální kameraman vedle Crisse. Vlastně jméno samotného mága uvedené v režii by se dalo brát jako přiznání. Ale opravdu stačí lidem fakovaný iluzionismus, když si mohou ke sledování vybrat nějaký na úrovni? S magií založené na střihu přišel poprvé snad J. Stuart Blackton s filmečkem "The Exchanged Drawing" v roce 1900, ale tam šlo o jeden z animátorských zlomů, obrázky sám nakreslil a vypadalo to hezky. Tento pořad je založen jen na exhibici a snaze šokovat, která je jen k smíchu. Úvodní song si sám Criss Angel nazpíval, tím ovšem na pořadu nic nezmění. S retrospektivou jde asi o první omyl mé tehdy oblíbené televizní stanice Prima Cool. ()

HellFire

Criss je: 1. sakra dobrý v tom, co dělá; 2. sakra dobrý v tom, co dělá. Škoda jen, že většina stopáže každého dílu je jen vatou, kde tvůrci neustále omílají info ohledně velkého triku, který přijde v závěru. ()

Beastmaster4 odpad!

Tak tuhle "magickou šou" bych nedal, ani kdyby byl Criss dlouhonohá blondýna s prsama č. 5. Seriál postavený na tom, že jde o realitu a vše je naživo před nestrannými diváky. Podobné fláky se točí pomocí triků a podplaceného publika, což je známo od dob kdy takové pořady vznikly. Možná dobrá volba pro naivní náctileté publikum, pro mě naprostý šrot :-D ()

BoPo

Že vraj má charizma a skvelé triky. Ja som však videl len nesympatického týpka, čo svojím prístupom k veci dokázal zabiť aj sebelepší trik. To ako sa snaží navodiť pocit jedinečného zážitku ma vyložene irituje. Niektoré veci ma zaujali, preto nedám odpad, ale takto si teda "veľkého mága" nepredstavujem. ()

ChArLeNe odpad!

Na kúzelníkov mám averziu. Táto časť zábavného priemyslu nie je pre mňa. Pri sledovaní podvodníkov, a ich nadšeným publikom sa mi dvíha žalúdok. Keď už niečo extrémne, tak Jackass crew stvárajú väčšie bláznovstvá, a pritom nepoužívajú žiadne triky, čo je podľa mňa ozajstné: "wtf, how can they do that?" ()

Marek1991

Riadne šialené, ale aj diskutabilné, vyvolávajúce emócie, trocha komercie, trocha srandy, dokonca mi vzhľadom a správaním pripomenul môjho kamaráta, ale že by som z toho žasol, tak to veľmi nie. Americké kúzla. :) ()

Krissty

Když jsem byla malá, ujížděla jsem na Copperfieldovi.. Pak najednou zmizel a teď ho konečně nahradil někdo, kdo má magii opravdu v krvi.. Slovo EXTRÉMNÍ ke Crissovi prostě sedí, skvěle ho vystihuje.. Vážně nechápu, jak to dělá :) Je kouzelník, je sexy a je metalista.. Co dodat? :P ()

Korbitch odpad!

Zaplacený publikum a počítačový triky. Je až neskutečný, kolik idiotů mu to žere. Napomádovanej pózér, který nemá kouska vkusu a vypadá jak reklama na metalový teplouše. Uplně vidím, co by mu řekl Kryton. Pane, vy ste mááá góóóóór! ()

LV.Helter

Fake sračka, ktorá je podána až s takým chladným odstupom a bizarnými prvkami, že večšina kuzelných umelcov musia iba Crissovi myť záchod. Jasne je to tučno komerčný blabol s fajn hosťami (Rob Zombie rulezzz!!) a tučnými honorármi, ale keď na toto sa až tak dobre pozerá. Jedná časť tam bola až za 5ku (pohrebná) , ale zvyšok a hlavne dalšie série tento seriál posielajú do priemeru... ()

ivishka

Celkem dobré iluze ale je to hodně zkreslené, když je člověk u té televize a nevidí to naživo to bych tomu spíše uvěřila. Ale přijde mi,že Criss si hraje moc na takového extra mága a přitom mi přijde, že jaksi s Houdinim nebo Coperfieldem nemá společného takřka nic. Samozřejmě patří mu dík,že boří mýty svými módními kreacemi a nedrží dojem toho, že mág musí mít oblek a klobouk se zajícem...Za mě je to průměr. ()

UncleG

Což o to, určitý extrém by se téhle televizní šou najít dal. Jde především o extrémní předpoklad jeho tvůrců, že co divák, to blb. Většina Angelových kousků je provedena s notnou dávkou diletantismu a fušérství. Myslím, že jestliže chcete tvrdit, že kouzelná karta byla prostřelena ranou z pistole, měl by papír vypadat skutečně jako prostřelený a ne jako když do něj vaše sekretářka udělala ďourku děrovačkou, aby ho mohla zařadit do šanonu. Když chcete tvrdit, že krev je skutečná, mělo by jít o tmavě červenou tekutinu, a ne o čistě růžovoučkej sirup. Princip většiny jeho triků evidentně spočívá v myšlence, že "co kamera nevidí, to srdce nebolí" a podezřele často se spoléhá na dobrozdání rozčarovaných "náhodných kolemjdoucích", že to celé není předem domluveno. Přičemž některé herecké výkony překvapených a užaslých tváří by se rovnou daly tesat do kamene. Korunu tomu celému pak nasazují opravdu naivní kamerové triky, při nichž hlavní aktér svým tělem soustavně zakrývá polovinu obrazovky, aby nám vítězoslavně ukázal, jak uprostřed letiště vyčaruje hummer. Show Crisse Angela je hloupá, neinvenční a ve své repetitivnosti neskonale nudná. ()

Naslund

Nevím, co na tomhle má být magie. Některá kouzla jsem předtím viděl už mnohokrát a v lepším provedení. Občas předvede takové triky, které bych dal i já. Sem tam něco odvážného, ale rohodně ne kouzelného. To co mě ale vytáčí jsou ta "kouzla", kde je zcela jasné, že něco provede v prostřrihu. To není kouzlo ale podvod. I kdyby to skutečně udělal, asi těžko mu to uvěřím, pokud to nepředvede v nějakém velkém vystoupní naživo, jako jsou třeba Talenti. Teď tu jen občas něco provede před podezřele se chovající partou, nebo před jednou ženskou někde o samotě. A taky nemám rád jeho emidž. ()

Falconica odpad!

Půl hodina zaplacenýho chvástání a nekončící sebelásky podpořená drsňáckýma kecama. To už spíš budu věřit na existenci Harryho Pottera, než že ti jeho "náhodní svědci" nejsou jen zaplacenej komparz. "Chris je tak úžasný!" " Chris je tak skvělý....!" Chce se mi z Chrise blít... ()

kapsomut odpad!

Bohužel nejsem naivní ... nevěřim mu ani hovno ... triky?! možná tak střih !!! V každym kouzlu je nejaký střih ... trapas. Nejlepší jsou ti náhodní chodci, kteří se ten herecký výkon (tedy to udivení) museli učit nejmín jednu hodinu! Chris Angel: Extrémní střih ... BIG SHIT !!! ()