Noci v Rodanthe

• USA Nights in Rodanthe (více)

Čtyřicátnice Adrienne Willisová vypraví své dvě děti na víkend s otcem, který rodinu opustil kvůli mladší ženě. Ten jí řekne, že by se k nim chtěl vrátit zpět. Adrienne si vyžádá víkend na rozmyšlenou. Má ho strávit v motýlku na pláži v Rodanthe, o který se bude starat během nepřítomnosti majitelky, kamarádky Jean. Jediným hostem je doktor Paul Flanner. Osamělý muž Adrienne požádá, aby s ním povečeřela. Vyprávějí si o svých životech a Adrienne se dozví, že je Paul rozvedený a má dospělého syna, také lékaře, s nímž však již déle než rok nemluvil. Jeho spory se synem vyvrcholily po operaci, při níž nečekaně zemřela paní Torrelsonová. Její manžel Robert a syn Charles žijí v Rodanthe. Paul sem přijel proto, aby je kontaktoval. Dvojice se pomalu seznamuje a společnými silami se snaží zabezpečit dům před blížícím se hurikánem. Během zuřivé bouře se definitivně sblíží. Jsou zamilovaní, tráví spolu čas na pláži, zajdou si na taneční slavnost v Rodanthe, ale ještě předtím Paul navštíví Torrelsona. Čas běží a Paula čeká cesta do Ekvádoru za synem. Adrienne slíbí, že na něj bude čekat. Jejich nečekaně zrozené lásce se však do cesty postaví nelítostný osud. (TV Nova)

WANDRWALL

Richard Gere už dlouho hraje jen, že za to má prachy, a jinak hlavně medituje a medituje. Jak dlouho bude ještě filmovat? Dokud bude dostávat role. A meditovat? Dokud nezemře. ()

Flego

Tak som sa prešiel slzavým údolím, či vlastne veternou plážou kdesi na konci sveta, aby som skonštatoval, že Gere aj Lane sú stále sympatickí a láska kvitne nielen v postpubertálnom svete, ale aj to, že takéto filmy nie sú pre mňa. Nechcem byť cynik, ale podobné sladkobolné príbehy ma ničím neobohacujú. Ako napísala pani Hejlíčková v Cineme " film je zjavne určený vyprahlým diváčkam okolo štyridsiatky". ()

Roman.Ticka

Už už jsem šahala na vypínač s tlačítkem Stop (vysvětleno polopaticky pro lidi typu Cival) z důvodu naprostého kýčovitého klišé ve vývoji této dramoromance, ale moje oblíbená Diane a dnes už i omilostněný Richard, mě zastavili. Šlo to dál ve stejném duchu, upřesňuji - pošleme k sobě express rekomando s balíkem plným osamělosti, uražené ješitnosti, zklamání a beznaděje - a maximálně ve 101% se ti dva spolu alespoň vyspí. Tady rejža mířil kupodivu i výš k nějakým citům, ale jako by nevěděl kudy vede přímá cesta... No "naštěstí" přišla zákruta a trošku se nám to zreálnělo. Mínus: Kdyby se byl býval Doktor méně učil, vyučil by se horníkem a měl by možná šanci. Plus: Tupci co nic nehledají a točí se v tom svém bludném kruhu, se třeba zamyslí. Nejlepší dvě věty za 93 min. ale stojí za to: "Je hloupé nevědět, jestli jsem vdaná." "To nevadí, já zas nevím, kde bydlím." ()

rikitiki

Sentimentální uřvaná břečka (a to znám i příhodnější slova). Nedá se vystát ani s lahví vína. Strašná nuda. /18. 6. 11./ ()

Sofia

Rosamunde Pilcherová po americku. Nevykreslené charaktery, pitomé dialogy. Jediným pozitivem byl ten hezký dům na pláži a dvojka hlavních hrdinů, kterým to spolu slušelo už v Nevěrné. ()

ARI50

Opět skvělý romantický film který má i smutný moment, samozřejmě překvapením jsou herci protože očekával bych jiné ale přesto příběh na pláži byl super. Sparks umí napsat dokonalou knihu a pokud režisér umí dodat skvěly film spokojenost je na místě. ()

jhrasko odpad!

Ušľachtilý až prešľachtený, ani na sekundu uveriteľný a preidealizovaný GÝČ. Bezfarebný a nekonečne nudný ako celá herecká kariéra pána Richarda Gé. Diane Lane pristane byť unfaithful, resp. hormonálne nevyrovnaná, ale nie podobne stupídne. LOVE YOU. MISS YOU. Fuj! ()

Avalon820

Dobrá adaptace špatné knihy. Příběh bohužel průhledný od začátku do konce, který i přes velkou snahu vyvolat emoce mě nechal naprosto chladným. Některé pasáže byly velice dobré (tanec na molu), některé kýčovité (koníci), a některé pouze učinily postavy pro diváka naprosto nesympatickými (konfrontace s vdovcem). A navíc ty šílené dialogy typu: "Mám hlad." "To bude tím vzduchem!" "Cože?" "Vyvolává chuť k jídlu..." No nezlobte se na mě, ale co tohle jako mělo být? Možná nejsem jen správná cílová skupina, ale samoúčelnost v takovéhle formě zkrátka nezkousnu. ()

Pink.Panther odpad!

Začíná to universálním kýčovitým soundtrackem, pokračuje tunou trapných patetických žvástů a zdaleka nekončí řekou sentimentálních slz. Nejen hollywoodský sádrový trpaslík, ale i ŠKOPKOVÁ S BLAŽENOU JDOU v údiv jaký že stupidní kýč to Denise Di Novi vyprodukovala. Tohle je skoro NA PROTESTNÍ POCHOD FEMINISTEK PO HOLLYWOOD BOULEVARD, které musí zvolat: „don´t insult us!” Produkce: Warner Bros ve spojení s Village Roadshow Pictures ()

Marsik

** U tohoto filmu se mi stalo něco, co se mi stává jednou za min. 200 filmů. Totiž...Po prvním shlédnutí v kině jsem film ohodnotil 2 hvězdičkama (40%) a neměl jsem z filmu moc valný dojem (podprůměrná, rádoby romantická snaha o zobrazení vztahu dvou lidí ve středním věku). (Asi opravdu hodně dělá, s kým se na film v kině díváte :)) Ovšem když jsem ho o rok později shlédnul podruhé doma, a to s českým dabingem, tak jsem byl mile překvapen. Neřikám, že film dosahuje bůhví jakých kvalit, některé scény jsou hodně klišé a romantických filmů je celá řada lepších než tento, ale film si mě prostě získal. Taky ukazuje neustále aktuální téma "Rozchod manželského páru" a do toho ještě jejich děti, kteří se s rozchodem rodičů různě vypořádají. Film se však samozř. nejvíce zaměřuje na vzkvétající vztah mezi Diane Lane a Richardem Gerem, který ukončí nešťastná náhoda. Nějaká ta slzička u některých určitě ukápne :) Takže já v současné době měním své hodnocení ze 40% na 75%, tzn. ze 2 hvězdiček na 4. // (4.1.2014) NOVA CINEMA - Po nějaké době jsem se k filmu opět dostal a i přes to, že v TV byly i jiné možnosti, dal jsem přednost Nocím v Rodanthe. I když vím, že snímek je jeden obrovský kýč s velkým množství klišé, mám ho stále v oblibě. 75% (with J.) ()

selfesteem

Jestli má být tenhle film drama, tak já jsem Panna Orleánská. Bylo to k popukání! Odhadovala jsem, co budou říkat, co bude následovat a výborně se u toho bavila. A to nejsem žádnej suchar. Třeba Titanic mě rozebere vždycky, i když se pokaždé moc snažím a vůbec jsem jinak všeobecně známá svou hysterií a plačtivostí. Ač překrásné scenérie, sympatičtí Richard Gere a Diane Lane, jejichž spolupráce mě velmi potěšila (a velmi dojala) v Nevěrné, film ani trochu nezafungoval. Jediné, co dokázalo můj smích na chvíli zastavit, byl uvěřitelný projev Mae Whitman. ()

kaylin

Romantické filmy jsou vděčné téma. Hlavně pokud jsou natočeny tak, aby z lidí vyždímaly emoce. A tady se dostáváme k hlavnímu problému filmu. Moc se snaží o to, aby lidé plakali. A budou, to je asi pravda. Muž se ocitá v domě na pláži, kde si pronajme pokoj. Má nějaké tajemství, které záhy odhalíme. Setkává se zde se ženou, která to také nemá zrovna jednoduché. Muž jí opustil s jinou, ale chce se k ní vrátit. Dokonce použije i jejich děti, aby jí trochu vydíral. No jo, lidi někdy vědí, jak dosáhnout svého. Jenže ona se zamiluje právě do cizince, kterého ubytovávala. Není se moc čemu divit. Tím cizincem je totiž Richard Gere, a co si budeme povídat, tenhle chlap na to pořád má. Charisma z něj sice netryská jako z Clooneyho, ale pro ženy je myslím hodně dobrým tahákem. A příběh také. Je to klasická romantika, kdy k sobě dva hledají cestu, pomalu, postupně, přes těžká rozhodnutí a strádání, ale nakonec ji najdou. Bohužel je to nakonec takové strašně schematické a ani dobří herci to nezachrání. Nevím proč, ale mám pocit, že když se na plátně objeví James Franco, film má hned o nějaký ten bod víc. Hodně špatný je závěr, kde už se tolik tlačí na pilu, že buď budete řvát jak želva, anebo prostě jen znechuceně budete sledovat, jak to pomalu končí. Bohužel musím říct, že v mém případě jsem měl spíš blíž ke druhé variantě. Proč se to nemůže odehrávat trochu civilněji, trochu lidštěji. Takhle se dají jen dohromady scény, které zapůsobí, no a to je vlastně celé. Aspoň to ve vás ale vyvolá emoce. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/milk-az-vyjde-mesic-trhak-noc-v-muzeu-2.html ()

Skip

Komorní příběh o jednom, dalo by se říct, osudovém setkání. Chvíli si říkáte, jo, tohle bylo dobrý, aby vzápětí matka pronesla k dceři nějaké moudro o lásce a už se sháníte po kinedrylu, stejně jako když si chlapi zaslzí. Richard Gere a Diane Lane spolu fungují celkem bez problémů, ale co je to platné, když musí slzet a k tomu říkat blbosti. ()

Vědma

Kdyby tam James Franco byl aspoň trochu dýl, tak bych dala i čtyři. Hlavně se mi líbil ten dům na pláži a to moře. Myslím, že kdybych v takovém domě bydlela, tak bych nikdy nemohla být nešťastná.Děj samozřejmě spíš nebyl, ale byla tu zajímavě natočená bouře a už zmíněný James. ()

HappySmile

Moc pěkný snímek. Taková decentní romantika, ne to, čím nás televize poslední dobou zasypává. Rozhodně doporučuju, byl to opravdu pěkný a milý film a myslím, že je tady opravdu podhonocený. :-) ()

Martin741

Idealny film pre 120 kilove vydojene 50 -ky, ktore to maju bud pred rozvodom alebo po rozvode. Pre mna len hrozny podpriemer, kde Rychard Gere a Diane Lane sa nehorazne trapia. 20 % ()