Okřídlené bytosti

Okrídlené bytosti

Fragments

Drama / Krimi / Psychologický

USA, 2008, 92 min

Obraz jedne tragicke udalsoti, ktery se posleze roztristil na nekolik kousku, aby se na konci zase spojil v jeden obraz. Ty rychle strihy strihacovych nuzek, mezi sledovanim osudu jednotlivych svedku jedne tragicke udalosti, byly prilis a k tragickemu pribehu dodaly vice chaosu. Mozna to vsechno melo zobrazovat veskery ten chaos a rozpolcenost lidske mysli, ovsem na me to nezapusobilo. A stejne jako vsichni hrdinove v tomto snimku, radeji bych se muchloval s hezkou holkou na zadni sedacce meho auta, nez v hlave omylel onu tragickou udalost, kterou jsem musel videt.(15.9.2009)

• honajz

Vyloženě už nesnáším tyhlety pokusy o rádoby psychologická dramata na nejlépe oscarové úrovni, kde se všichni chovají nesmyslně, jen proto, že si to přál scenárista a režisér a producenti, neb depresivní filmy jsou teď u akademie in. Když konečně došlo na závěrečné dramatické odhalení BACHA SPOILER!!!!, že když na tatínka mířil vyšinutý zabiják, který předtím chladnokrevně oddělal už dva tři lidi, pistolí, tak se tatínek strachy počural, myslel jsem, že si ze mě někdo dělá legraci. Tak směšné to bylo. Plus to sebeobviňování dětí, že také nic neudělaly... KONEC SPOILERU.(29.10.2010)

• Guzo

Zajímavý pohled na následky jednoho zločinu, který ale trpí stejnou neduhou jako třeba Úhel pohledu (těch "flashbacků" je tam pak už prostě moc a diváka spíš časem otravují). Některé momenty ve scénáři mi taky připadají takové nemastné neslané a každý si tu asi najde tu svojí dějovou linii, která mu sedne nejvíc a zbytek je jenom taková kulisa.. Herci tu hrají na vysoké úrovni, to ale asi neni divu, když člověk koukne na ta jména..(2.8.2009)

Pravda je někdy dost krutá a je na každém, jak se s ní smíří...Závěrečná scéna "pod stolem" mě ohromila a ukázala, že přijmout realitu je někdy dost těžké. Výkony všech herců jsou přesvědčivé, prostředí reálné a příběh - ze života, na němž lze dobře ukázat, co se může stát vlivem jednoho člověka a jeho rozhodnutí.(7.12.2011)

• Tuax

Těžko popsatelný fim co se děje týče, je to takové těžkopádné a hlavně nemá to dostatečný efekt co se emocí týká a na ty se tady mělo hrát především. Každopádně celkově hodně nevýrazné, co do představení. Kate Beckinsale mě svou rolí docela překvapila, ale Forest Whitaker me naopak zase docela dost zklamal. A ostatni někde na půli cesty a nebo špatné. A je fakt, že doktora jsem pořádně nepochopil, ten jediny tam přímo nebyl, ale zachoval se naprosto nejbrutálněji ke své blízké osobě.(26.9.2010)

• - V scéne oživovania pacienta je jasne vidieť na monitore nápis "leads off" (zvody odpojené). Lekár by teda na pulzovú frekvenciu čakal márne. (Sociopath)

• - Kolovala tvrzení, že bylo těžké s Dakotou Fanning spolupracovat a že se dost jejích scén muselo sestříhat. Režisér Rowan Woods tyto pověsti ovšem popírá. (zajda404)