Okřídlené bytosti

Fragments

Drama / Krimi / Psychologický

USA, 2008, 92 min

• Hennes

Ukázka psychiky lidí po přežití vražedného útoku maniaka. Přístup a změna chování malé Anne mi přišla až přehnaná. Nechci a nemůžu to soudit, naštěstí jsem nic podobného nezažil, ale tak moc se upnout k bohu kvůli tomu, že ona i otec měli ohromný strach? A pak být zase z minuty na minutu normální ? I spáchání sebevraždy, což chtěl provést mladý Jimmy mi nepřišlo moc normální. Naopak si myslím, že servírka i gambler mohli do svého problému sklouznout i bez toho hrůzného zážitku. Oba k tomu měli osobní důvody, které s přepadením nesouvisely. Jinak herecké výkony nebyly špatné, ale působilo to na mě vcelku dost utahaně a nudně.(15.2.2012)

Standartní "Crash" drama, které občas dokázalo překvapit. Počáteční scéna v bistru byla natočena velmi realisticky. Některé příběhy byly hodně působivé, jiné tam byly nějak do počtu. Zaujala Dakota Fanning a Guy Pearce. Kate Beckinsale zůstala celkem nevyužitá a Forest Whitaker si už po desaté zopakoval jednu a tu samou roli. Scénář si na můj vkus až moc často pomáhal různými berličkami. Chválím skvělou hudbu. 3,5*(12.7.2009)

• Tuax

Těžko popsatelný fim co se děje týče, je to takové těžkopádné a hlavně nemá to dostatečný efekt co se emocí týká a na ty se tady mělo hrát především. Každopádně celkově hodně nevýrazné, co do představení. Kate Beckinsale mě svou rolí docela překvapila, ale Forest Whitaker me naopak zase docela dost zklamal. A ostatni někde na půli cesty a nebo špatné. A je fakt, že doktora jsem pořádně nepochopil, ten jediny tam přímo nebyl, ale zachoval se naprosto nejbrutálněji ke své blízké osobě.(26.9.2010)

Tolik výborných herců, tolik příběhů a ani jeden z nich se mi nezažral pod kůži. Ani jedné postavě jsem nevěřil, že její chování bylo způsobeno zrovna tou přestřelkou v restauraci. Konkrétně příběhy Kate Beckinsale a Foresta Whitakera jako kdyby patřily do uplně jiného filmu. Všichni se tu pořád jen tváří smutně a pořád dokola přehrávají tu samou úvodní scénu, z který se ale až na uplný závěr nedozvíme vůbec nic nového. Později už to začíná být až otravné. Sem tam se objeví náznak toho, čím tento film mohl být, ale to jaksi ke spokojenosti nestačí. 55%(23.10.2009)

• sonnak

Vypadalo to slibně, ale zbylo veliké bohužel. Jedno se tvůrcům musí nechat - sehnat takovéhle obsazení a natočit takhle banální, nezajímavý a táhnoucí se film je v jistém směru neskutečné umění. Jediný nával emocí, který jsem v souvislosti s tímhle snímkem pocítil, byla deprese způsobená ne jeho vyzněním, ale hodinou a půl neskutečné bídy a pocitem naprosto ztraceného času. Špatně natočené a odvyprávěné, nulově gradované, nehorázně nudné a prázdné. Podobné Seven Pounds stavělo na stejném modelu - ale tam se povedlo udržet alespoň určitý stupeň zajímavosti a podařila se úderná koncovka, o čemž se tady nedá mluvit ani náhodou. Nepovedlo se nic - ani obsah, ani forma.(23.3.2009)

• - V scéne oživovania pacienta je jasne vidieť na monitore nápis "leads off" (zvody odpojené). Lekár by teda na pulzovú frekvenciu čakal márne. (Sociopath)

• - Kolovala tvrzení, že bylo těžké s Dakotou Fanning spolupracovat a že se dost jejích scén muselo sestříhat. Režisér Rowan Woods tyto pověsti ovšem popírá. (zajda404)