Nina, její přítel Martin, Clemens, jeho přítelkyně Alex a Mona jsou nejlepší přátelé už od dětství. Na jejich středoškolském promočním dni všichni dostanou stejnou sms s textem: “Do tří dnů zemřeš!”. Samozřejmě si myslí, že se jedná jen o hloupý žert od jejich kamaráda Patricka. Až když je Martin nalezen mrtvý v jezeře, uvědomí si, že jim hrozí opravdové nebezpečí. (Negatif)

J*A*S*M

Dosti marnej slasher od našich jižních sousedů. Extrémně nenápaditá vykradačka všeho možnýho, sice obstojně řemeslně zvládnutá, avšak takto strašný děj by nebyl lehce sledovatelný ani ve špičkovém technickém provedení. K čemuž má tento film stejně ještě dost daleko. Těžko říct, komu by se In 3 Tagen bist du tot mohlo líbit. Možná tak dětem okolo 10 let, pro něž to bude první horor v životě. ()

George Stobbart

Partia priateľov dostane po maturite záhadnú sms s tým, že do troch dní zomrú. Berú to iba ako blbý vtip, no keď jedného z nich naozaj nájdu mŕtveho, zisťujú, že na tom asi niečo bude... Čo však majú spoločné na to, aby ich niekto chcel zabiť? To divák tohto rakúskeho slasheru postupne zistí. Hoci ide vlastne "iba" o ďalšiu variáciu na "I Know What You Did Last Summer" a podobné kúsky, mne sa tento horor veľmi páčil a zaujal ma, či už dejom, hercami, peknými vraždami, slušnou atmosférou a tiež nezvyklým rakúskym prostredím, takže to na mňa celkovo zapôsobilo podobne osviežujúco ako svojho času "Fritt Vilt". ()

LIVINGDEAD

Skvělé herecké výkony, perfektní kamera, nádherné barvy....je vidět, že horroroví antikristi na csfd opět nepochopili dobrý horror, který se stal v Rakousku "HITEM"! Ale jak jsem se již poučil, tady nelze nic jiného očekávat. Jen pro zajímavost : www.Filmweb.pl : 5,32/10 www.IMDB.com : 5,3/10 http://www.cineman.ch: 3,2/5 http://blog.sharebus.com : 5,6/10 http://profile.myspace.com 92% JAK JE VIDÉT, VŠUDE JE HODNOCEN FILM NAD 50% !!!!! A NAVÍC FILM DOSTAL OCENĚNÍ : AWARDS 2006 Undine Awards, Austria Beste Filmdebütantin (Sabrina Reiter) - winner ()

eraserhead666

Taky vás trkla ta „záplava“ českých jmen v titulcích? On je to vlastně klasický neoriginální tuctový slasher, na němž je zajímavé hlavně to, že je rakouský. On se sice strašně snaží vypadat americky, ale ta „jinakost“ (čti neameričnost) z něj jde hodně cítit (např. v tom, že tam spousta postav úplně normálně a často kouří). Připadá mi to takové domáčtější, přirozenější. K tomu samozřejmě mnohem příjemnější, neokoukané a hezké postavy (Nina) :-). Problém je, že paradoxně v okamžiku, kdy začnou umírat lidé, to začne být nuda. Do té doby mě to i bavilo, od té doby čím dál méně. To pomalé vyprávěcí tempo v kombinaci se spoustou zbytečných záběrů, zabřednutím do neoriginality a klišovitosti a vzhledem k zápletce a příběhu neúměrně dlouhou stopáží je ubíjející, unavující a dost uspávající. Více práce tady má náhoda, než posloupná logičnost děje. Nechce se mi natvrdo napsat, že i když se to zpočátku nezdá, nakonec to je hodně okatá kopírka jistého známého filmu z devadesátých let. Jenže co prošlo v devadesátkách, v novém tisíciletí už moc neprojde. Vrah je v pohodě. Sympatický. Charismatický. Bydlí u nás vedle v baráku. ()

*CARNIFEX*

Skupinka študentov sa po úspešnom ukončení maturitnej skúšky rozhodne pre večernú párty. Zmiznutie jedného z partie kamarátov a následné doručené sms s textom: "Do troch dní umrieš" sa stávajú predzvesťou, že tento večer nedopadne ako by si priali. Príčinou vyčíňania sériového vraha je spoločná, temná minulosť spolužiakov. Napriek tomu, že sa nejedná o najhorší horor, ktorý sa dá v slabej chvíľke pozrieť, ide o trilión krát obohraný štýl "teen" vyvražďovačiek na priemernej úrovni - 50%. ()

• Sabrina Reiter za tento svůj filmový debut získala ocenění Rusalka pro nejlepší debutantku v německy mluvících zemích. Za svou roli získala i Státní cenu. (Terva)
  • Snímek je v rakouské filmové historii jedinečným dílem. Jedná se o první komerčně orientovanou produkci s neprofesionálním protagonisty, navíc natočenou v regionálním dialektu. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v hornorakouském Ebensee a v části města Pindsdorf. Záběry z nemocnice pak byly pořízeny ve Vídni. (Terva)