Kurz negativního myšlení

• Norsko Kunsten å tenke negativt (více)

Geirr má tridsaťtri rokov. Pred dvoma rokmi mal autonehodu a od tej doby nemôže chodiť a je impotentný. Jeho žena Ingvild v snahe zachrániť manželstvo pozve na návštevu svojpomocnú skupinu telesne postihnutých, ktorých vedie agilná psychologička Tori. Doposiaľ samodeštruktívny milovník Johnnyho Casha a vojnových filmov sa vzbúri proti nevítanej invázii "pozitívnej" energie a za pomoci miestami až brutálnej úprimnosti sa pokúsi ovládnuť situáciu. V priebehu jednej noci tak prichádza k zúčtovaniu s falošnou úprimnosťou, dusivým súcitom, i zdanlivo osvedčenými metódami liečby duše...Debutujúci režisér spojil známu formulu škandinávskej psychologickej drámy so sarkastickou čiernou komédiou. Originálnemu výsledku pridáva na atraktívnosti hudobný sprievod pre rockových fajnšmekrov (Steppenwolf, Johnny Cash, Nina Simone...). (RTVS)

adriane9

A tohle bylo prosím co jako? Naprosté bezduché cosi... A to jsem extrémně emotivní člověk, který i na nehmotném hledá duši.. Vydržela jsem koukat do chvíle než Geirr prudce uhodil Tori, tímto pro mě snímek skončil a v životě se na nic podobného nepodívám. A proč nedám odpad? Asi jen z úcty 113 fanouškům totoho filmu. ()

sandis

zajímavý film, kde se snoubí deprese nejhrubsiho zrna s humorem... zvláštní kombinace, však celkový dojem veskrze pozitivní 8.5/10 ()

gombarix

Už dlouho jsem nezažil při sledování filmu tak bytostnou nenávist vůči nějaké postavě... naštěstí se objevil člověk, který se postaral o zadostiučinění :) Občas sklouzne k prvoplánovosti a klišé, některé dialogy mi přišly trochu nepřirozené, ale celkový dojem je silný. Celkem mě zaujalo, jak se Asbjörn během dotyčné noci rozmohl :) ()

MartinX.

Jsem asi starý cynik, ale já jsem se u pár scén filmu zasmál opravdu od srdce. Například nezdařená milostná scéna staré rachomejtle s těžce invalidním outsiderem mne opravdu dostala. Fakt je, že jsem se při ní smál v kině jediný... Asi to není veledílo, ale za shlédnutí rozhodně stojí. ()

vojo

Miestami až divadelne vypäté no ešte prijateľné reakcie hrdinov. Pri východe slnka všetci úspešne absolvujú svoj rýchlokurz sebapoznania a očisty od prehnaného optimizmu, ktorý patrí tak maximálne do teleshopingu. ()

mocuishla

Tak nevím....jestli mám brečet nebo se smát....britský humor na druhou a třikrát odmocněn:-). Není čas ztrácet čas...tudíž ani slova, prostě se na to podívejte... ()

FilmWave

Neustále neskutečně balancuje na hraně (ostré jako břitva) mezi černočernou komedií a opravdu drsným dramatem. Až na pár zaškobrtnutí ovšem skvělé. ()

in4mator

Celkem příjemná (i když trochu kontroverzní) dramakomedie prostřednictvím Geirra ukazuje, jak se asi v hloubi duše cítí každý hendikepovaný. Převahu má dramatická složka, v podstatě veškeré komediální pasáže mají hořkou příchuť, takže se jim nedá pořádně zasmát. Mimochodem - občas se mně zdálo, že se film posouvá v ději moc rychle, hlavně v jednom místě je to dost patrné, možná by stálo za to vidět norskou 93 min. verzi. ()

ElBadelin

Pracuju jako sanitář v rehabilitačním ústavu, takže každý den vidím desítky vozíčkářů a vyhlížím den, kdy tam bude někdo s kym si dám jointa, whisky a zahraju si ruskou ruletu. Zbožnuju skandinávskou tvorbu. ()

JanKukulín

Co k tomu filmu dodat....snad jen takovou perličku, když se mi ho podařilo sehnat, tak ho chtěl vidět celý zlínský sledge hokejový tým.....a líbil se. Skvělý zážitek ()

fixaman

Nevím o tom, že bych v životě viděl vtipnější komedii.. :) Výborně natočený film, ten nejostřejší a nejčernější humor, za jaký by se Česká soda rozhodně nestyděla a významový přesah, který buď divák pochopí a bude se u filmu smát jako pominutý, nebo nepochopí a bude se na ty vysmáté dívat přes prsty.. Já se smál od začátku do konce a lidi se na mě (a na přítele a naše kamarády) dívali dost podivně ;-))) ()

lu-cinka

Mě se to nelíbilo. Nemůžu si pomoct. A Ingvild se mi šíleně hnusila.. Přitom se mi tvorba ze severu líbí. Tohle prostě ne. Z filmu jsem měla celkově špatný pocit.. ()

CrazyLom

Tak tohle byl bez diskuze skvělý snímek, syrový a vtipný. K úplné dokonalosti sice chyběl ještě kapánek promyšlenější scénář, ale atmosféra a celkový dojem na konci na mě zapůsobily natolik, že čtyřku to utáhne bez problémů. ()

Eluin

Hodně zvláštní komedie, která sice není přímo černohumorná, ale nemá k tomu daleko. Humor pramení z určitého pocitu zoufalství a je mnohdy jedinou obranou. ()