Kurz negativního myšlení

• Norsko Kunsten å tenke negativt (více)

Geirr má tridsaťtri rokov. Pred dvoma rokmi mal autonehodu a od tej doby nemôže chodiť a je impotentný. Jeho žena Ingvild v snahe zachrániť manželstvo pozve na návštevu svojpomocnú skupinu telesne postihnutých, ktorých vedie agilná psychologička Tori. Doposiaľ samodeštruktívny milovník Johnnyho Casha a vojnových filmov sa vzbúri proti nevítanej invázii "pozitívnej" energie a za pomoci miestami až brutálnej úprimnosti sa pokúsi ovládnuť situáciu. V priebehu jednej noci tak prichádza k zúčtovaniu s falošnou úprimnosťou, dusivým súcitom, i zdanlivo osvedčenými metódami liečby duše...Debutujúci režisér spojil známu formulu škandinávskej psychologickej drámy so sarkastickou čiernou komédiou. Originálnemu výsledku pridáva na atraktívnosti hudobný sprievod pre rockových fajnšmekrov (Steppenwolf, Johnny Cash, Nina Simone...). (RTVS)

lakikaki

Jedinečný 75–minútový rýchlokurz negatívneho myslenia, depresie, smútku, pozitivizmu a humoru čierneho asi ako dokonalo čierny monolit z 2001: Vesmírnej odysei hodený do najčernejšej čiernej diery vo vesmíre. Svojsky podivná atmosféra ma síce pohlcovala iba pozvoľna, ale to, čo prišlo po prvej tretine snímku ma rozžulo, vypľuvlo, rozdupalo na franforce a odkráčalo so slovami: „Fuck you.“ [92%] ()

pakobylka

O tom, že všeho moc škodí - vynucený, v každém ohledu pozitivní přístup k životu nevyjímaje. O tom, že negativní myšlení může mít někdy i veskrze kladný efekt a ve svém důsledku může přinést úlevu a vnitřní osvobození … pokud se správně použije. ()

Wormboy

Severska psychologicka komedrama o vecnych pravdach nasich zivotov, kazdy si nesuc svoje handikepy, nech uz su akekolvek, usmev a dobra nalada sice pomahaju, ale obcasna katarzia so sekerou v ruke a vykrikom I´mmmmm sorrrrryyyyyyyyyyyyyyyyyy, niekedy viac :) ()

Pedrousek

Ačkoliv jsem na plastový obal s DVD koukal s absolutním nezájmem doma poměrně dlouhou dobu, o to víc mě film překvapil. Je sice pravda, že existuje mnoho filmů podobného stylu a ražení, ale tento je něčím jiný a zvláštní. Je to ten klasický případ, kdy se ve filmu nestane v podstatě nic, ale zároveň všechno. Super! Doporučuji! ()

zette

Skandinavske zeme, minimalne ve filmu jsou zname tim, ze jim zadne tema neni cizi a dokazi se oprit do vseho. Hra na uprimnost jim je vlastni. Film tedy postrada originalitu a nejaky vetsi dejovy posun. Jako takova chvilkova terapie, navic s pisnickami Johnnyho Cashe ci Cardigans nemuze ublizit nikomu. Presto jsem cekal vice. ()

dr.fish

Typická severská věc, komedie ani náhodou, i když Norové se tomu určitě budou smát. Pro nás spíš depresívní snímek o vyrovnávání se s handicapem. Film má lidský rozměr a není plný klišé. Je tam znát snaha tvůrců téma zlehčit a zpřístupnit masám a to se pak taky odráží na výsledku. Přestože je všecko jak má být- herci, příběh atd.- nevím, co si o filmu mám myslet. Prostě jedna zlomová noc, nic víc. 60% ()

angel74

Jde o seversky syrové drama s vypjatými emocemi, které se s ničím moc nemaže a ukazuje, že by se člověk neměl vzdávat ani v případě, kdy se ocitne v těch největších životních sračkách. Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem pochroupala ten dost ujetý styl humoru, nicméně nakonec jsem mu přišla na chuť, stejně tak jako celému příběhu točícímu se kolem skupinky lidí zklamaných nepřízní osudu. (75%) ()

Mitzi

Netvrdím, že jsem nikdy neviděla lepší film, ale TENHLE film, nemohl být lepší. Se zařazením mezi komedie moc nesouhlasím, i když netvrdím, že jsem se nesmála, smála jsem se mnohem víc než u mnoha komedií z poseldní doby! Často jsem si odmyslela ty vozíčky, o těch podle mě tenhle film moc není... ()

czejny

NEGATIVNÍ. POZITIVNÍ. Tato dvě slova jsou dva středobody celého snímku, které vám v určitých chvílích splývají dohromady, jindy zase mají opačný význam. Při sledování této norské komedie to v mnohých lidech může vřít, neb záleží čistě na každém z nás jak se k tomu postaví. Mnozí jistě zažijí morální rozkol, když zjistí, že se právě smějí tomu, že postižený člověk spadl z vozíku a nemůže se na něj dostat zpět, ale kdo toto od tvůrců neočekával, nejspíš nevydržel v kině déle jak 15 minut. Velice stylové dílo, které jistě zaujme. "Když chcete poznat aspoň trochu naše nejhlubší dno, musíte bejt aspoň trochu negativní." Je tudíž na vás, jestli budete negativní nebo pozitivní. ()

StanislachKo

Nóri sú divní! Majú divný zmyseľ pre humor a absolútne cynický antirešpekt voči hendikepom... To by mi v zásade nevadilo, keby si robili srandu z postihnutých len tak "mimochodom". Ale stavať na tom celý film mi príde ľahko slaboduché. Postavy sa chovali čudne a až na pár jemných záchvevov psychologickej myšlienky a drzého (ale občas funkčného) humoru mi toto prišlo trochu samoúčelné. + mega klišé záver! (aby sme dokázali brať život pozitívne, musíme si prejsť kurzom nekorektnej negácie). ()

kocik1

Přehlídka nekorektního černého humoru, která si vzala na mušku věčný americký úsměv, nechala ho zamrazit v mrazáku a pak rychle roztát tak, aby vynikla jeho neupřímnost a rozplizlost. Normální je totiž být negativní. ()

Mona07

Film, který mluví o skrytých pocitech všech zainteresovaných, a je jedno, zda se jedná o osobu postiženou tělesně nebo psychicky, tu, co se snaží pomoci - lehké to není pro žádnou z těch stran - můžeme být na jakémkoliv břehu, osud každého je zpečetěn. . . 7/10 ()

hans500

Komedie extrémě černá a drama extrémě silné a působivé. Od výborně propracovaného scénáře a charakterů jednotlivých postav přes dokonale přesvědčivé herce až ke skvělé režii (Bård Breien si zaslouží velkou poklonu, jde o jeho celovečerní režijní debut). Taktéž excelentně vybraný soundtrack v čele s Johnny Cashem. Perfektně natočený film, jehož dalším kladem je stopáž, která není zbytečně protahovaná. Zajímavé komentáře: Fanucci, Malarkey, Radek99, Bluntman, Lynn, charlosina. ()

tatanapope

Film je celý těžká nuda . Ingvil pozve k sobě domů skupinu ve které se lidi učí znovu mít radost ze života , protože má muže na vozíku a ten je neskutečně protivný . Skupina tedy přijede a výsledkem je , že jsou všichni nasraní na život a jen předstírají , že jsou spokojení . Herci všichni od pohledu nesympatičtí a nedívatelní . Děj vcelku o ničem a o nějaké zábavě nemůže být ani řeč . ()